Gönderen Konu: Bu bilgi ne kadar doğru ?  (Okunma sayısı 2525 defa)

portakalliordek

• Ziyaretçi
Bu bilgi ne kadar doğru ?
« : Mayıs 14, 2009, 09:56:12 ÖÖ »
Merhaba Arkadaşlar,

97 model Civic Sedan aracım var yenilemek istiyorum Honda Civic Elegance düşünüyorum yıl sonunda almak daha makul olacak diye duyumlar alıyorum bu ne kadar doğru ? yani bunun sebebi olarakda yıl kapanışı tutturulması gereken hedefler vs... den dolayı fiyatlarda ciddi indirim yapıldığı şeklinde yorumlar duyuyorum sizce yıl sonunda almak daha mı mantıklı ? bana pek sağlıklı bir bilgi gibi gelmedi neticede arabanın değeri belli sizin görüşleriniz neler.

Teşekkürler.

blue_night_1985

Ynt: Bu bilgi ne kadar doğru ?
« Yanıtla #1 : Ekim 03, 2009, 07:38:18 ÖS »
yanlışbilgi vermek istemem bildiğimkadarıyla her bayının elindeki stok sayısı aracı üreten ana bayii tarafından biliniyo ve aracı satan küçük bayilerin yeni 0 km arac talep edebilmesi için elindeki aracları satması gerekıyo örneğin küçük bayii elinde 10 adet 2009 model arac varsa 2010 model talep etmek için bunları elden çıkarması gerekıyor kı buda aracların fiyatının düşmesine neden olur (bende aracımı almadan once çok bayi  gezdiğimde bayilerden öğrendim bunu, hatta bazı bayılerde hala 2008 model 0 km arac vardı ben 2009 un 5. ayında falan gezdim bayıleri,umarım yardımcı olmusumdur,yakında sonbahar kampanyası adı altında kampanyalar baslar)

firstcevher

« Yanıtla #2 : Ekim 03, 2009, 07:41:36 ÖS »
Aynen katılıyorum ;) Yıl sonuna doğru fiyatlar satışları arttırmak ve yeni araç talep edebilmek için düşüyor ;) Bi iki ay içinde zaten başlar indirimler ;)

kacaman

« Yanıtla #3 : Ekim 03, 2009, 08:21:34 ÖS »
arkadaşlar honda da böyle indirimlere pek gidildiğini görmedim siz yinede araştırın

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 03, 2009, 08:24:09 ÖS »
Merhaba Arkadaşlar,

97 model Civic Sedan aracım var yenilemek istiyorum Honda Civic Elegance düşünüyorum yıl sonunda almak daha makul olacak diye duyumlar alıyorum bu ne kadar doğru ? yani bunun sebebi olarakda yıl kapanışı tutturulması gereken hedefler vs... den dolayı fiyatlarda ciddi indirim yapıldığı şeklinde yorumlar duyuyorum sizce yıl sonunda almak daha mı mantıklı ? bana pek sağlıklı bir bilgi gibi gelmedi neticede arabanın değeri belli sizin görüşleriniz neler.

Teşekkürler.
sizce bu ötv indiriminden dolayı hedef tutturamamak gibi bi olasılık warmı :):) yok satıldı aylarca sıra beklendi

kacaman

« Yanıtla #5 : Ekim 03, 2009, 08:26:00 ÖS »
doğru böle bir ihtimal yok geçenlerde bir gazetede başlık gördüm arabalar için, vatandaşın söylemiş olduğu bir sözü yazmışlar aynen şöyle yazıyordu: rengi önemli değil elinizde ne varsa olur yeterki indirimden yararlanalım

firstcevher

« Yanıtla #6 : Ekim 04, 2009, 07:50:56 ÖS »
Ozaman ben şöyle diyeyim ;)

Ben aracı 43.500'e aldım ağustos ayında...
Kasım sonu ve Aralık ayında aracım 39.500'e indi ;)
Daha sonra aralık sonunda yine fiyatı 43.500 yaptılar...
Sonra akabinde hemen fiyat ödv indirimi ile 39.500'e indi ve herkes kapış kapış aldı :D Aracın fiyatı zaten ocağa kadar ötv indirimli hali ile aynıydı ama yeterki ucunda UCUZLUK desinler halkımız koşarak gidiyor ;)

Her firma bunu yıl sonunda yapıyor, hondada buna dahil ;)

mali

« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2009, 10:15:38 ÖS »
bende fiyat düştüğü konusuna katılıyorum