Gönderen Konu: brembo max fren diski ?  (Okunma sayısı 3950 defa)

insomnia

brembo max fren diski ?
« : Temmuz 10, 2012, 11:47:31 ÖÖ »
arkadaşlar linkteki ürünü kartal oto sanayi, maltepe sanayi yada bostancı sanayide bulabilecegim bir servis varmıdır acaba anadolu yakası bir yardım lütfen
http://www.otosupermarket.com/HONDA-CIVIC-6-On-Fren-Diski-262-mm-Cizgili-BREMBO-MAX,PR-772.html
bir sorum daha olacak bursada xtreme tunung diye bir sitede buldum stoklarında var yanlız aracın orjinal 15 jantlı ise bu ürün olmaz diyor, bizim aracın bilgilerine bakıyorum ön diskler 262 mm diyor kafam karıştı bi yardım be abiler :) uzun yola cıkıcam fren candır.

DENON

Ynt: brembo max fren diski ?
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2012, 12:40:15 ÖS »
yanlış bılıyolar 14 sac jantla kullanılmaz 15 es jantları ıle kullanılabılır , bunun harıcınde stoptech yada omni de kullanabılırsın ıkısıde dayanıklı ve saglam disklerdir, bunlaraek olarak ta ebc green stuff balata takarsan cok daha stabıl bır fren kabılıyetı olur aracın

insomnia

« Yanıtla #2 : Temmuz 10, 2012, 12:53:38 ÖS »
abi cvp için sağol diğer link bu bir incelermisin rica etsem http://www.x-tremetuning.com/shop/index.php?target=products&product_id=5885 aradım bunlar olmaz dedi, otosupermarket aracına uygundur ama stokta yok diyor, omni ve stoptech cok tuzlu geldi bana, balataları aldım ferodo ds performance balata aldım (ebc yeşil balata ile arasında kaldım araştırdım bunlara karar verdim iyimi yaptım kötümü yaptım bilemiyorum ) ate blue racing fren hidroliği aldım tek eksiğim ön disk kaldı.
bir sorum daha olacak arka diskler standart (trw) kalsa sadece ön disk (brembo), ön balata ferodo, arka balata ferodo kombinasyonu yapsam arka diskler farklı oldugundan dolayı frenlerde bir anormallik zayıflık olurmu sence kusura bakma soru bu işten anlayanlara garip sacma gelebilir ama ben bu işlerden pek anlamamda.

DENON

« Yanıtla #3 : Temmuz 10, 2012, 01:13:17 ÖS »
arkalar orjınal kalsın sıkıntı değil zaten arka frenler %30 önler %70 frenaj yapar %50-%50 değildir o konuda sıkıntı yok ama tuzluda olsa ben stoptech yada omni tercih ederdim ( yürüyen ve fren aksamında 3-5 kuruşa bakma derim)

insomnia

« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2012, 01:37:07 ÖS »
abi o zaman şöyle yapıcam ürünler kargoya henüz verilmedi ferodolardan vazgeçsem sipariş geçtiğim yerde ebc yeşil balata var onlarla değiştirsem omni disk alsam daha iyi olur sanırım ebc ile ferodo arasında 180 tl gibi çılgın bir fark var bu farkla omni diskin arasındaki açığı kapatırım artık, hondanın fren sistemi bir balataya 480 tl verecek derece döndürmü gözümü artık, benim aracıma uygun bildiğin bir link varsa atarmısın omni disk için sipariş vereyim, stoptech cok aşırı pahalı. birde abi omni için balans sorunu oluyor diye bir yazı okumuştum (hatta tht'de okumuştum galiba) sen kullandınmı aslı varmı bu olayın?