Gönderen Konu: arkadaşlar yardım edermisiniz lütfen  (Okunma sayısı 8674 defa)

kokessuleyman

arkadaşlar yardım edermisiniz lütfen
« : Haziran 22, 2013, 08:59:28 ÖS »
herkese merhaba adım süleyman 28 yaşındayım  makine teknikeriyim .
ATATÜRKÇÜ ve galatasaraylıyım.Yardım istediğim konu ; bayağı uzun süredir bi araç almayı kafama koydum eşimide ikna ettim (ilk fiyat sınırım 26-27 idi sonradan değişti).
Arabadan anlamam ilk başta kafamda çok model vardı(2009-2010 focus hb , 2008 ve yukarısı leon , alfa mito,hyundai i30,kia ceed,peugeot 308 vb).
bir kaç aydır boş vakitlerimin çoğunu sahibindende geçiriyorum .
uzun uğraşlardan sonra kafamdaki modele karar verdim benim ve eşim için en uygun olduğuna inandığım arabayı seçtim honda civic hb i-shift 2008-2009 60-70 bin km aralığında
bilgi sahibi arkadaşlardan yardım istediğim konular burada başlıyor ilk önce ben ve eşimin araba geçmişini söyleyim.
1) daha önce hiç arabamız olmadı ve acemiyiz 2) arabayla en fazla ayda 300 km falan yaparız . 3)sahibindenin başında yatıp kalkmama rağmen ne hikmetse boyasız temiz bi aracı bu galericiler benden önce buluyor (şaka yapmıyorum adam ilanı 2 saat önce koymuş ve adamlar hemen kapıyor bu 2 defa başıma geldi aynı arabayı ertesi gün 3500 tl fazlasına tekrar sahibindene koydu) istedğim aracı bulamıyorum.
bende en sonunda boya ve hasarsızlık takıntıma son vermeye karar verdim şimdi bi araç buldum 2009 model 72000 km de i-shift civic 5000 tl hasar kaydı  var sahibinin söylediğine göre sadece tampon kaldırıma çarpmadan değişmiş ve değişik tarihlerde yapılan boya işlemleri var tavan,kaput,direkler ve bagajda boya yok adam servise götürebileceğimi söyledi 5000 tl lik hasar kaydıda farklı tarihlerde serviste yapılan lokal boyalarmış almaya karar verirsem servise sokacağım sizin yorumlarınız etkili olacak bu araba bize uygunmu (honda)bahsettiğim araba alınırmı  biraz  uzun ve karışık anlattım özür dilerim ama ilk arabam olacak ivedi yardım lütfen  şimdiden teşekkürler.

kokessuleyman

Ynt: arkadaşlar yardım edermisiniz lütfen
« Yanıtla #1 : Haziran 22, 2013, 09:20:52 ÖS »
lütfen anlayanlar görüş bildirin

aLeN

« Yanıtla #2 : Haziran 22, 2013, 09:39:50 ÖS »
1. Arabayı kaldirip tekrar koyma olayını bende yaptım galerici olmayabilirler. Neden yaptım sorusuna gelince. Ornegin arabayi minimum 23bine vercem diyorum 23500 yaziyorum. Adamlarin dusencesi ise 23500 yazmis bu adam 20bine birakir gibi oluyor sonra onlarca kisi 20bine verir misin diye msj atinca kaldirip tekrar koydum bu sefer 25500 yazdim. Sahibindende fiyatlar hem bu yuzden ucuk hemde karisik. Kimin ne kadar istedigini bilemiyorsun.
2. Farkli zamanlarda yapılan lokal boyalardan 5000tl lik tek hasar olmaz. Sorgulamada farkli zamanlarda cikan farkli hasarlar belirtilir zaten. Eger tek bir 5000tllik hasar goruyorsaniz o bir seferde yapılan tadilat masrafidir. Sorgulatmanizda fayda var. Tampon degişimi sadece 5000 tutmaz vardir baska birsey daha. Kaldirima carptiysa alt takımlari falan iyice kontrol ettirin deneme surusune cıkın. Tahminimce kaldirima carpti tampon degişti alt takımlarda hasar gordu onlarda degişme veya onarım mutlaka vardir.
3.İ-shift sizin için ideal su an. esinizde kullanacaksa bence dusunmeden alin. mutlaka esinizede bir iki kere deneme surusune ciksin. sonra bu aracta ben onumu goremiyorum konsolu cok uzun arkasini goremiyorum falan diyebilir.
« Son Düzenleme: Haziran 22, 2013, 09:40:48 ÖS Gönderen: aLeN »

cagatay54

« Yanıtla #3 : Haziran 22, 2013, 09:59:21 ÖS »
forumda yanlış hatırlamıyosam i shftlerde sıkıntı olduğuydu.kaç paraya buldunuz onu bilmiyorum ama normal sedan cıvıc alabilirsiiniz otomatik çok daha sıkıntısız olacaktır.
 arkadaşın dediği gibi tek hasar görünüyorsa tek kazada yapılmıştır.ayrı zamanlarda yapılmışsa ayrı hasar kayıtları çıkar.tanıdığınız ve ya yakınınızda bir sigortacı varsa alacağınız aracı ilk servise götürmek yerine sigortacıdan geçmişii hasar kayıtlarını sorgulama yaparsanız çok daha iyi olur iyi sonuçlar alabilirsiniz.

kokessuleyman

« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2013, 10:29:57 ÖS »
teşekkürler ederim görüşleriniz için araçta tek bir 5000 tl lik hasar yok farklı tarihlerde toplam 5000 tl hasar varmış değişen sadece ön tampon bir kaç lokal boya var bayan kullanmış.civic elegance çok güzel ama bize biraz gemi gibi gelir arkadaşımda var onuda denedik 2005 accorduda büyük geldiler biz daha küçük araç istiyoruz sahibindendeki ilanlarıda şöyle söyleyim antalyadan adam araba ilanını koyuyor 1 saat sonra arıyorum şimdi aradılar müşteri gelecek diyor sonra tekrar arıyorum sattım diyor 2 gün sonra aynı arabayı 35000 tl fazlasına galeri satıyor.adamlar sitede yatıp kalkıyor.bu arada temiz bi civic hb 2008-2009'a 33500 kadar verebilirim ama temiz olması kaydı.

CelloCeylo

« Yanıtla #5 : Haziran 23, 2013, 12:27:55 ÖÖ »
Siteye Atatürk'çü arkadaşları almıyorlardı ama , nasıl gözden kaçırdılar acaba ? Hele birde Galatasaray'lı olanları ...

can3520

« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2013, 09:16:13 ÖÖ »
Siteye Atatürk'çü arkadaşları almıyorlardı ama , nasıl gözden kaçırdılar acaba ? Hele birde Galatasaray'lı olanları ...
komik ?

cagatay54

« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2013, 09:38:41 ÖÖ »
hasarlarının nerelerde olduğunu bilmek lazım.sıkıntı yapacak şeyler değilse içinize sinmişse alabilirsiniz tabiki.ama acele etmeyin derim ben bir arabaya bakp alıyorum demeyin.çok fırsatlar çıkar.cıvıc hb satarken fazla piyasası yok bildiğim kadarıyla ama sedan cıvıce hem binersiniz rahat hemde satarkende değerinde rahat satarsınız.yine de karar sizin ama sedan cıvıc alın derim.i shiftlerde sıkıntı var diye forumda bile çok konuşulmuştu

kokessuleyman

« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2013, 02:24:12 ÖS »
görüşleriniz için teşekkür ederim

CelloCeylo

« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2013, 04:55:13 ÖS »
Ben de İstanbuldan Cello Ceylo . Fatih Sultan Mehmet'çiyim Fenerbahçe'liyim . İstanbulda yaşıyorsak önce Allah'a sonra Fatih'e borçluyuz . Bir yönüylede Anadolu'ya Malazgirt zaferiyle yerleşen Alparslan'a da minnettarız ...

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #10 : Haziran 23, 2013, 06:08:56 ÖS »
Ben de İstanbuldan Cello Ceylo . Fatih Sultan Mehmet'çiyim Fenerbahçe'liyim . İstanbulda yaşıyorsak önce Allah'a sonra Fatih'e borçluyuz . Bir yönüylede Anadolu'ya Malazgirt zaferiyle yerleşen Alparslan'a da minnettarız ...
bende izmirden öncelikle müslümanım kürdüm galatasaraylıyım selahaddin eyyubinin yaptıklarına borçluyuz o olmasaydı bizlerde olmazdık

hacettepeli

« Yanıtla #11 : Haziran 23, 2013, 06:22:48 ÖS »
hersey YÜCE ALLAH'IN TAKDİRİ kimseye borclu degılım ama  ATATÜRK olmasaydı sımdı hıcbırımız burada yazıyor olmazdık yazsaydıkda  muslumanım dıyemezdık  bu yuzden ataya mınnettarım.bıze  turklugumuzu ve muslumanlıgımızı gerı verdı.fatıhede eyyubıyede saygımız sonsuz...

tolgaacar

« Yanıtla #12 : Haziran 23, 2013, 06:26:51 ÖS »
bu forumu siyasi ve buna bağlı olarak kişisel düşüncelerinizle meşkul etmeyın.bu forumun bi amacı var ve o amaca hizmet etmeye çalışın..boylelıkle tartışmada çıkmaz araç ile ilgili sorunlarınızda ön yargısız çözülür..etnik kimlikle,siyasi görüşle girmeyin bence bu foruma..adminlerin bu konu ile ilgili çalışma yapmalarını istiyorum..

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #13 : Haziran 23, 2013, 06:36:48 ÖS »
adam foruma yeni üye oluyor ilk sözü ben atatürkçüyüm şimdi atatürkçü olmak ona bu forumda ayrıcalıkmı tanıyacak bi üstünlük göstergesimi atatürkçü olmak amaç siyasi tartışma çıkarmak deyil yeride burası deyil twet var siyasi forumlar var yeter artık bırakın şu atatürkü kullanmayı adam banka hortumluyor ben atatürkçüyüm diyor öbürü doğmamış yetim hakkını yiyiyor oppp kılıfı hazır ben atatürkçüyüm ben laikim minarenin kılıfı yaptınız atatürkü

hacettepeli

« Yanıtla #14 : Haziran 23, 2013, 06:55:32 ÖS »
kardesım ataturkcu adam olunca ne oluyor ataturkcu calmaz cırpmaz yalan soylemez< dıye bı kural mı var? herkesın ıyısı kotusu oldugu gıbı ataturku seven her ınsanın dogru yada ıyı bır ınsan olması gerekmez.
70 yasıdakı namazında nıyazında ınsanların 13 yasındakı kızlara tecavuz ettıgı ulkedeyız ey mumınler uyanın neyın kafasını yasıyorsunuz.Adamlar dın dıye dıye ulkeyı sattı kendılerı dunyanın en zengınlerı arasına gırdı sız hala ataturkn pesındesınız onunuze bakın azıcık ulkenın halıne bakın.Hangı musluman ulkenındunyaya yararı var onunuze bakın azcık bende muslumanım amam muslumanlık gerıcılık degıl.BIr ınsan dkendı gorusunden olmayan bır muslumanın bogazını ALLahu ekber dıye kesermı? hangı musluman torpıl yapıp kul hakkı yer? hangı musluman kendı gıbı dusunmeyenı olmadık ıthamlarla yargılar?yapmayın etmeyın ıslam hosgoru herkes sızın gıbı dusunmek zorunda degıl subu bucu olmayı bırakalım onumuze bakalım trde aclık sınırı 1024 tl asgarı ucret kac tl? turkıye yukselmıyor yıyıcı polıtıkacılar goz boyayıcı medya yukselıyor yalanların ustunde ..anlatacak cok sey var ama burası yerı degıl herkese saygılar

CelloCeylo

« Yanıtla #15 : Haziran 23, 2013, 07:22:45 ÖS »
Evet arkadaşlar , maksat hasıl oldu bence . Bundan sonra kimse heralde foruma girip ben şucuyum bucuyum demez heralde .

Memleketimizde insanlar kendini adım , memleketim , yaşım ve mesleğim diye tanıtırken - hatta baba mesleği falan bile sorulur bazen - konuyu açan arkadaşın kendini tanıtma tarzı beni rahatsız etti . Bunun üzerine ben de yaptığı yalnışlığı farketmesi adına müdahale ettim kendimce .

Yoksa burada ismi geçen bütün tarihi figürler Allah'ın takdir çizgisi içerisinde birer figürandır . Dolayısıyla şucu bucu olunarak bir şey elde edemezsiniz .

Ziya Paşa demişki şiirinde ;

Kişinin aklı görünür rutbe-i eserinde,
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Herkesin kıymeti ortaya koyduğu eser ile kaimdir vesselam ...

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #16 : Haziran 23, 2013, 07:30:27 ÖS »
Evet arkadaşlar , maksat hasıl oldu bence . Bundan sonra kimse heralde foruma girip ben şucuyum bucuyum demez heralde .

Memleketimizde insanlar kendini adım , memleketim , yaşım ve mesleğim diye tanıtırken - hatta baba mesleği falan bile sorulur bazen - konuyu açan arkadaşın kendini tanıtma tarzı beni rahatsız etti . Bunun üzerine ben de yaptığı yalnışlığı farketmesi adına müdahale ettim kendimce .

Yoksa burada ismi geçen bütün tarihi figürler Allah'ın takdir çizgisi içerisinde birer figürandır . Dolayısıyla şucu bucu olunarak bir şey elde edemezsiniz .

Ziya Paşa demişki şiirinde ;

Kişinin aklı görünür rutbe-i eserinde,
Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz.

Herkesin kıymeti ortaya koyduğu eser ile kaimdir vesselam ...
klavyene sağlık kendini tanıtma tarzı benimde hoşuma gitmemişti  bende tepkimi verdim olay bundan ibaret

hacettepeli

« Yanıtla #17 : Haziran 23, 2013, 07:31:53 ÖS »
herkese hayırlı kandıller dıliyorum.ıyı aksamlar

CelloCeylo

« Yanıtla #18 : Haziran 23, 2013, 08:05:38 ÖS »
Kandiliniz sizin de mubarek olsun . Teşekkürler ...

kokessuleyman

« Yanıtla #19 : Haziran 23, 2013, 10:13:30 ÖS »
kandiliniz mübarek olsun arkadaşlar.
ilk başta konuya atatürkçüyüm diyerek girmemin sebebi forum kurallarında kendinizi tanıtın demesi idi bende ayrıntılı şekilde tanıtmak istedim atatürkümüzün bizi ayrıştırması değil birleştirmesi lazım eğer bu konu rahatsızlık yarattıysa tüm forum kullanıcılarından özür dilerim .ama şunuda belirtiyim atamız bir siyasi görüşe ait değil aksini idda etseler bile.
evet foruma yeni üye oldum çünkü hiç bilmediğim bi arabaya 35 bin tl para vereceğim bu para benim için büyük bi para aylardır araştırma yapıyorum ve bu foruma üye oldum (isminden ve honda ile ilgili googleda ne aratsam bu site karşıma çıkıyor).
amacım gerçekten bilgi edinmek kimseyi rahatsız etmek değil tekrar özür dilerim

hangover

« Yanıtla #20 : Haziran 23, 2013, 10:58:33 ÖS »
ishift şanzuman sıkıntı yaratabilir. ilk aracınız sonuçta. daha sorunsuz bir otomatik bakabilirsiniz. eğer otomatik şartsa vtec2 derim sorunsuzluk açısından başınız ağrımaz yakıt konusundada iyidir değerde kaybetmez, boyut büyük derseniz hb modeline bakabilirsiniz temizleri var piyasada.

kokessuleyman

« Yanıtla #21 : Haziran 26, 2013, 07:02:06 ÖS »
arkadaşlar görüşleriniz için hepinize teşekkür ederim 2008 72000 km değişen ve boya olmayan model honda civic i-vtec alınmıştır.artık sonumuz hayırlı olsun

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #22 : Haziran 26, 2013, 07:59:52 ÖS »
hayırlı olsun güle güle kullanın,kazasız belasız.