Gönderen Konu: Araç seçiminde organize olma  (Okunma sayısı 729 defa)

Hamdi TOPAL

  • İleti: 62
Araç seçiminde organize olma
« : Kasım 04, 2012, 01:32:39 ÖÖ »
  Arkadaşlar bir süre forumdan ayrı kaldım ( Bazı özel sebeplerden ) Bu süre içerisinde mecburiyetten 2000 model 1.4IS aracımı satma durumu oldu. Şimdi yine almayı düşünüyorum. Net ortamında araç seçmenin zorluğunu takdir edersiniz. Öyle insanlar var ki aracın yıllar öncesine ait resimlerini yüklüyor bilmeyende aldanıp aracın başına gittiğinde haliyle resimde gördüğü aracı arıyor.
  Bu gibi birkaç olay yaşadım özellikle bulunduğunuz yerden net ortamında görüp beğendiğiniz aracı almak üzere uzak mesafelere gittiğinizde aslında hiç de resimde göründüğü gibi olmayan bir araç ile karşılaşıp almadan geri dönme durumu oluyor boşuna zaman kaybı ve masraf ediyoruz bu genel bir sorun haksızmıyım.?
  Şimdi sormak isterim resimlere bakarak aracın boyası olup olmadığını anlama imkanı varmıdır.? :ağlaa değişen olup olmadığını anlayabilmek için ilgili aracı ve üzerindeki donanımı çok iyi tanımak gerekiyor ki mevcut olup olmadığı bilinsin. Acaba yöneticilerimiz bir başlık açsa bu konuda nasıl olur.? Yani yeni araç alacak olanlar konu açıp araç ile ilgili linki yazsalar aracı iyi tanıyan arkadaşlarımızda üzerinde olan veya olması gerekipte sökülmüş gibi bazı değerlendirmeler yapsa seçime yardımcı olurmu.? mesela benim gözüme kestirdiğim araçlar var linkleri attığımda değerlendirme yapılsa en azından aldatılma riskim düşer gibi geliyor bana. Elbetteki ne olursa olsun aracı almadan önce en mantıklısı expertiz yaptırmaktır bu olmalıdır da ama diyelim ki araç başka şehirde böyle ön tesbit yapılır da aracın başına gidilirse geriye fiyatta anlaşıp expertiz alma işi kalır ki bu da bana göre işimizi oldukça kolaylaştırır. Buna bir de ilgili ilanda istenilen fiyat değerlendirmeside eklenebilir yani ne fiyat isteniyor ve bize göre en fazla ne verilebilir gibi..
  Örnek olması açısından şu an takip ettiğim araçları verelim bakalım yorumlarınız ne olacak;
*** 1...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-acil-satilik-97803843/detay
*** 2...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-honda-icin-son-fiyat-102096534/detay
*** 3...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-aradigin-burda-iyi-oku-102399590/detay
*** 4...http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-sahibinden-temiz-honda-civic-1-6ies-102451989/detay
  Özellikle 4. sıradaki aracı düşünüyorum yorumlarınız seçimimi etkileyecektir.
  Uzun yazımı okuma zahmetine katlandığınız için çok teşekkür ederim.  saygılarımlaEren53

  • İleti: 788
Ynt: Araç seçiminde organize olma
« Yanıtla #1 : Kasım 04, 2012, 01:39:07 ÖÖ »
ilk iki aracı gözm tutmadı kapılarda boya ton farkı var gibi sanki