Gönderen Konu: Alkolluyken Arkadan Çarptilar  (Okunma sayısı 8122 defa)

HsnylmZ

Alkolluyken Arkadan Çarptilar
« : Haziran 07, 2012, 12:54:02 ÖÖ »
Herkese hayirli geceler,
Dun gece (6.6.12) saat 1.30 sularinda bakirkoy marmara forum onundeki isiklarda beklerken arkadan carptilar,
Olay yerine carpismadan 5 dk snra trafik polisi geldi bende alkol var, 71 promil alkol cikti polis kaza raporunda kirmizi isikta bna carpan karsi tarafi suclu buldu bnm ehliyetime 6 ay el konuldu 650 tl para cezasi kesildi simdi bnm hasarimi karsi tarafin sigortasi karsilar mi ? Sonuc n olur?

gecetilkisi

Ynt: Alkolluyken Arkadan Çarptilar
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2012, 03:22:01 ÖÖ »
Bence karsılaması lazım. Kaskonun anahtarı  üzerinde unutup çaldırırsan ödeme yapmaz olayı gibi bir olay arastırılması lazım

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2012, 08:05:45 ÖÖ »
Hocam sen alkollugu olduğun için ceza yiyeceksin. Zaten ceza vermişler.

Karşı taraf arkadan vurduğu için ceza yiyecek. (Arkadan vuran suçludur.)Aracını onların sigortası yaptıracak.

Yani sen alkollu olduğun için karşı taraf masun görülemez.

2 tarafta yaptığı hataya karşılık ceza ve yaptırım alır.

insomnia

« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2012, 08:08:45 ÖÖ »
iki tarafta hasarınızı cebinizden yaptırıcaksınız. trafikte yasal sınırların altında olsanız bile alkole taviz yoktur.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2012, 08:15:02 ÖÖ »
iki tarafta hasarınızı cebinizden yaptırıcaksınız. trafikte yasal sınırların altında olsanız bile alkole taviz yoktur.

Hocam bundan emin misin. Ben farklı biliyordum ? En azından yanlışsam doğrusunu öğreneyim.

insomnia

« Yanıtla #5 : Haziran 07, 2012, 08:37:49 ÖÖ »
eminim arkadaşım 10 senedir sigortacılık yapıyorum bırak 71 promil alkolu, yasal sınırların  altında ol 0.40 promil sigorta şirketleri ödemiyor hasarı ister arkadan çarpsınlar ister önden kimin suclu kimin sucsuz olduguna bile bakmıyorlar. bu durumda arkadaşın aracı yapılıcak arkadan carpan aracın sigortası bu arkadşı mahkemeye verip o parayı kuruşuna kadar alacak.

canguder

« Yanıtla #6 : Haziran 07, 2012, 08:59:41 ÖÖ »
Herkese hayirli geceler,
Dun gece (6.6.12) saat 1.30 sularinda bakirkoy marmara forum onundeki isiklarda beklerken arkadan carptilar,
Olay yerine carpismadan 5 dk snra trafik polisi geldi bende alkol var, 71 promil alkol cikti polis kaza raporunda kirmizi isikta bna carpan karsi tarafi suclu buldu bnm ehliyetime 6 ay el konuldu 650 tl para cezasi kesildi simdi bnm hasarimi karsi tarafin sigortasi karsilar mi ? Sonuc n olur?

polisi sizmi çağırdınız ? kaza tutanağı doldursaydınız keşke. bence alkollü olduğunuz için sigorta şirketi karışalamaz.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #7 : Haziran 07, 2012, 09:11:18 ÖÖ »
eminim arkadaşım 10 senedir sigortacılık yapıyorum bırak 71 promil alkolu, yasal sınırların  altında ol 0.40 promil sigorta şirketleri ödemiyor hasarı ister arkadan çarpsınlar ister önden kimin suclu kimin sucsuz olduguna bile bakmıyorlar. bu durumda arkadaşın aracı yapılıcak arkadan carpan aracın sigortası bu arkadşı mahkemeye verip o parayı kuruşuna kadar alacak.

Anladım hocam yeni birşey öğrenmiş oldum. Gerçe alkol kullanmıyorum ancak bilmekte fayda var.

HsnylmZ

« Yanıtla #8 : Haziran 07, 2012, 10:58:40 ÖÖ »
Soyle bisey war ben hareket halinde diilim kirmizi isikta beklerken vurdu, yani kazanin alkolle hic bi alakasi yok

insomnia

« Yanıtla #9 : Haziran 07, 2012, 11:08:05 ÖÖ »
trafiktesin işte hocam kırmızı ışıkta durman trafikte olmadıgın anlamına gelmiyor, keşke ödesede magdur olmasan. senin aracını yapar arkadan carpan aracın sigortası ancak tutanakta alkol gözüktüğü için seni mahkemeye verip o parayı alır sende malesef

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #10 : Haziran 07, 2012, 11:08:48 ÖÖ »
Soyle bisey war ben hareket halinde diilim kirmizi isikta beklerken vurdu, yani kazanin alkolle hic bi alakasi yok

Hocam hareket halinde olmamanız önemli değil, Alkollü olarak direksiyon başındasınız ve yeşil ışık yandığında yolunuza devam edeceksiniz.Bu durum herşeyi açıklamaya yeterlidir.

Geçmiş olsun..

HsnylmZ

« Yanıtla #11 : Haziran 07, 2012, 11:23:29 ÖÖ »

Trafik polisi bnm hasarimi karsi tarafin karsilicani soledi?
Gerci cok buyuk hasar yok tamponda 5 cm kirik var

Hocam hareket halinde olmamanız önemli değil, Alkollü olarak direksiyon başındasınız ve yeşil ışık yandığında yolunuza devam edeceksiniz.Bu durum herşeyi açıklamaya yeterlidir.

Geçmiş olsun..

HsnylmZ

« Yanıtla #12 : Haziran 07, 2012, 11:24:53 ÖÖ »

Geçmiş olsun..
Trafik polisi bnm hasarimi karsi tarafin karsilicani soledi?
Gerci cok buyuk hasar yok tamponda 5 cm kirik var

« Son Düzenleme: Haziran 07, 2012, 11:26:23 ÖÖ Gönderen: HsnylmZ »

badboys

« Yanıtla #13 : Haziran 07, 2012, 11:26:09 ÖÖ »
alkollü iken kullanmak işte bu yüzden hem tehlikeli hem de cazaları çok ağır.
aranızda anlaşmaya varsanız çok iyi olurdu.alkollü iken af yok direk suçlu konumuna düşüyorsun aracını kendi cebinden yaptırırsın.

HsnylmZ

« Yanıtla #14 : Haziran 07, 2012, 11:44:56 ÖÖ »
alkollü iken kullanmak işte bu yüzden hem tehlikeli hem de cazaları çok ağır.
aranızda anlaşmaya varsanız çok iyi olurdu.alkollü iken af yok direk suçlu konumuna düşüyorsun aracını kendi cebinden yaptırırsın.

40 yilda bi ictik onda da geldiler arkadan vurdular :) olan bna oldu
Ama gene bi sigortaya hasar kaydi olusturup sansimi denicem her 2 tarafin sigortasida axa bi avantaji olur mu

insomnia

« Yanıtla #15 : Haziran 07, 2012, 11:50:33 ÖÖ »
hiç bir avantajı olmaz sigortacı olarak benim fikrimi sorarsan hiç hasar dosyası actırma derim en azında mahkemelerle falan uğraşmazsın. zaten hasarında küçükmüş. istersen şansını dene 1 sene içinde evine mahkemeden kağıt gelir.

badboys

« Yanıtla #16 : Haziran 07, 2012, 12:02:39 ÖS »
aynen arkadaşın dediği gibi uğraşma hiç.
6 ay uzun bir süreç benim tavsiyem birşey olmaz deyip araç kullanma ozaman sıkıntı daha da büyür.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #17 : Haziran 07, 2012, 05:41:57 ÖS »
Peki benim merak ettiğim birşey var

Arkadaş alkolluymuş Suçlu dedik. Onda sıkıntı yok.

Sizin demenize göre Vuran adam masum oluyor ? Bu çelişki değil mi ? Bunu açıklayabilir misiniz ,*?*

insomnia

« Yanıtla #18 : Haziran 07, 2012, 06:09:01 ÖS »
1 kişi suclu 1 kişi masum bunda bir çelişki yok, alkollü olan herzaman suçludur trafikte, arkadan çarpması birşeyi değiştirmez, alkollü aracın aniden durdugu arkadaki aracında takip mesafesini korudugu halde duramayıp çarptığını varsay nasıl ıspatlanacak? Sigorta şirketleri 2 şeye çok önem veriyor 1. Alkol, 2. Ehliyet, alkol olmayacak ehliyet olacak kazanın oluşum şekli kimin suclu kimin sucsuz olduguna bakmazlar bu durumda. Ancak arkadaş evinde alkol alıyor olacak adamda arkadaşın aracına kapısının önünde park halide çarpacakki şirket ödesin.

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #19 : Haziran 07, 2012, 07:49:26 ÖS »
1 kişi suclu 1 kişi masum bunda bir çelişki yok, alkollü olan herzaman suçludur trafikte, arkadan çarpması birşeyi değiştirmez, alkollü aracın aniden durdugu arkadaki aracında takip mesafesini korudugu halde duramayıp çarptığını varsay nasıl ıspatlanacak? Sigorta şirketleri 2 şeye çok önem veriyor 1. Alkol, 2. Ehliyet, alkol olmayacak ehliyet olacak kazanın oluşum şekli kimin suclu kimin sucsuz olduguna bakmazlar bu durumda. Ancak arkadaş evinde alkol alıyor olacak adamda arkadaşın aracına kapısının önünde park halide çarpacakki şirket ödesin.

Tamam güzel diyorsunuz da (Polemik için değil Tam kavramak için soruyorum) Takip mesafesi dediğimiz olay zaten bu değil mi. Ondeki aniden durursa senin durman için gerekli olan mesafe ? Sonuç olarak çarpan kişi arkadan çarpıyor.İhmal var Ceza alması gerekmez mi. (Tabi ceza derken para vs kastetmiyorum)

Tekrar soyluyorum Bilgili olduğunuz için,Bende bilmediğim için bilgilerinizden faydalanmaya çalışıyorum. Lütfen yanlış anlaşılmayayım.

HsnylmZ

« Yanıtla #20 : Haziran 07, 2012, 08:14:13 ÖS »
Belirttigim gbi bn ztn alkolden dolayi cezami aliyorum 6 ay ehliyet + 650 tl ceza simdi gelelim kazaya ben kirmizida beklerken adam isigi goremeyip bna wuruo ve polis raporundada bu sekilde belirtilio karsi Taraf nasil oluoda masum oluo?
« Son Düzenleme: Haziran 07, 2012, 08:17:06 ÖS Gönderen: HsnylmZ »

insomnia

« Yanıtla #21 : Haziran 07, 2012, 10:45:47 ÖS »

Tamam güzel diyorsunuz da (Polemik için değil Tam kavramak için soruyorum) Takip mesafesi dediğimiz olay zaten bu değil mi. Ondeki aniden durursa senin durman için gerekli olan mesafe ? Sonuç olarak çarpan kişi arkadan çarpıyor.İhmal var Ceza alması gerekmez mi. (Tabi ceza derken para vs kastetmiyorum)

Tekrar soyluyorum Bilgili olduğunuz için,Bende bilmediğim için bilgilerinizden faydalanmaya çalışıyorum. Lütfen yanlış anlaşılmayayım.
estafurullah arkadaşım bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır, o örnek çok saçma oldu belkide, HsnylmZ arkadaşım beni yanlış anlama lafın sana değil sadece örnek belkide alkollü sürücü yeşilde durdu yada direksiyonu arkasındaki aracın birden önüne kırdı kim bilir. sigorta mevzuatı alkollü sürücü ile alkolsüz sürücünün trafikteki davranışlarını bir tutmuyor. bütün şirketler alkollü sürücünün kusurlu oldugunu öngörüyor kazanın yapılış şekli ile kimin suçlu kimin suçsuz oldugu ile ilgilenmezler bu durumda becoca dürüst olmak gerekirse adamların eline koz geçiyor ve kasasından para çıkmayacak işin aslı budur,  HsnylmZ arkadaşımızda suçsuz durumdayken alkol yüzünden suçlu duruma düşmüş. poliside yüz kere ararsın gelmez aranızda anlaşın der gelmiş sizi bulmuş.

HsnylmZ

« Yanıtla #22 : Haziran 07, 2012, 11:27:26 ÖS »
O zmn polisin tuttugu raporda karsi tarafin suclu oldugunu sigorta gormezden gelebilio duran araca vurmasina ragmen?
Bu aksam honda cem'lede telefonla gorustum hasar kaydinizi olusturalim %99 hasarim karsilanir dediler.
Ayrica axa sigortayla konustum onlarda sonucunda nolcagini bilmiolar garip bi durum duran arac olunca iş degisio

becoca

• __ByR@Mm__
« Yanıtla #23 : Haziran 08, 2012, 06:45:43 ÖS »

estafurullah arkadaşım bilgi paylaşıldıkça anlam kazanır, o örnek çok saçma oldu belkide, HsnylmZ arkadaşım beni yanlış anlama lafın sana değil sadece örnek belkide alkollü sürücü yeşilde durdu yada direksiyonu arkasındaki aracın birden önüne kırdı kim bilir. sigorta mevzuatı alkollü sürücü ile alkolsüz sürücünün trafikteki davranışlarını bir tutmuyor. bütün şirketler alkollü sürücünün kusurlu oldugunu öngörüyor kazanın yapılış şekli ile kimin suçlu kimin suçsuz oldugu ile ilgilenmezler bu durumda becoca dürüst olmak gerekirse adamların eline koz geçiyor ve kasasından para çıkmayacak işin aslı budur,  HsnylmZ arkadaşımızda suçsuz durumdayken alkol yüzünden suçlu duruma düşmüş. poliside yüz kere ararsın gelmez aranızda anlaşın der gelmiş sizi bulmuş.

Teşekkür ederim bilgilendirme için.