Gönderen Konu: aküyle ilgili bir kaç sorum var.. yardımlarınız..  (Okunma sayısı 1701 defa)

bejiktasli

aküyle ilgili bir kaç sorum var.. yardımlarınız..
« : Haziran 01, 2011, 11:44:41 ÖS »
merhaba arkadaşlar, öncelikli sorum; aküyü çıkarıp arabayı vurdursak çalıştırabilirmiyiz?
ikinci soru da; motor çalışırkıen aküyü devre dısı bıraksak ne gibi sorunlar karşımıza çıkar motor çalışmaya devam eder mi?
yardımlarnızı beklıyorum, teşekkürler..

atomhamdi

Ynt: aküyle ilgili bir kaç sorum var.. yardımlarınız..
« Yanıtla #2 : Haziran 02, 2011, 07:23:40 ÖÖ »
Aküyü çıkarırsanız arabanızın bütün elektrik aksamları yüksek voltaj yüzünden yanabilir her ne kadar konjektör olsada gerilimi 12 voltta sabit tutamıyor bir arkadasın beyni yanmıştı. Çalışırken sökerseniz alt devirlerde belki bir şey olmaz ama üst devirlerde dediğim sorun oluşur böyle bir işe kalkışmayın konjektöre güvenmeyin zaten aracınız calışırken aküyü sökmeyin diye uyarı yazar bazılarında. Ben okumuştum.

bejiktasli

« Yanıtla #3 : Haziran 02, 2011, 01:54:01 ÖS »
benimki 2003 civic, arkadasımn 98 cvc. aküsünde veya bağlantı yerlerınde sorun var sanırım. seyır esnasında aracın elektrık aksamı bazen kesılıyor ve bazen de marş bile basmıyor. benim aküyle değiştirip denediğimde sorun çıkmıyor onun aküsünü benim araca takınca da herhangi bi sorun olmuyor işin içinden cıkamadım bir çok kez vurdurmak zorunda kalıyoruz. aküyü çıkarıp da aracı çalıştırmak mümkün müdür acaba diye sormak istemiştim cevabınız için teşekkürler

atomhamdi

« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2011, 03:43:37 ÖS »
Çok değişik bir durum bence  tesisatta problem var söylediklerinize göre, aslında akü devreden çıkmıyor kabloda temassızlık var siz aküleri değiştirirkren temas oluyor sonra yine kesiliyor demekki aküyü sakın sökmeye kalkmayın