Gönderen Konu: yeni sistemim için yardım...  (Okunma sayısı 8324 defa)

fırfır

yeni sistemim için yardım...
« : Haziran 26, 2009, 07:47:55 ÖÖ »
Selamlar arkadaslar.Dün gidip arabama yeni bi sistem aldım.bu mediamarket'in yaptıgı güzel kampanyadan haberınız vardır.olmayanlar ıcın söylüyorum JBL 1000 30 cm sub+magnat 1000 watt anfi+pıoneer 17 cm çapında kolonlarla beraber 444 ytl gıbı bı kampanya yapmıslar resımlerını gormek ısteyen olursa broşür http://www.mediamarkt.com.tr/istanbul/flyers/default.html bu arada bugun kampanyanın son gunuymus sanırsam.bunlara ekstra olarakta montajı kendılerı 1 ytl karsılıgında yapıyorlarmış.arabamın teybide yoktu bitane de Pıoneer Deh 5900mp aldım bunların cumartesı montajını yaptıracagım.esas konuya gelırsek buraya kadar hersey guzel,montaj konusunda soru ısaretlerı var nasıl olucak temızmı yapıcak gıbı,tecrübeleriniz varsa paylasmanızı rica edicem arkadaslar,2. problem kampanyaya dahıl olan kolonlar 98 sedan ies aracımın ön kapı içlerine uymadıgını ogrendim 16 cm çapı varmıs,kolonlar 17 cm bunlarıda orjinalliği bozmadan (pandizot,mdf fln) nasıl degerlendırıcem bılemıyorum.arabamda kapılarda orjınal kolonlar duruyor bırde arka camın orda oval pıoneer kolonlar var(orjınal),kısacası bu ılk tesısatım tecrubelerınıze ıhtıyacım var veya yok arkadasım sunu alsan daha ıyı olurdu,şunu kotu yapmıssın gıbı seylerde olabılır :) :emo

fırfır

Ynt: yeni sistemim için yardım...
« Yanıtla #1 : Haziran 26, 2009, 10:19:11 ÖÖ »
kimse yokmu arkadaslarr :(

fırfır

« Yanıtla #2 : Haziran 26, 2009, 01:08:11 ÖS »
cevap alamıcam sanırsam :(
kimse yokmu arkadaslarr :(

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Haziran 26, 2009, 01:21:34 ÖS »
tesisat işi öyle gidip media marktan alınıp olmaz...televizyon mu alıyosun..çamaşır makinesi mi?...bu işi yıllardır yapan uzman kişiler var keşke onlara gidip danışsayıdın.

fırfır

« Yanıtla #4 : Haziran 26, 2009, 01:39:17 ÖS »
alıcagım şey JBL sub+Anfı+Kolon media markt tan veya baska bı yerden ne farkedicek markalar aynı ürün aynı.ben yardım istemiştim tecrübelerinizi istemiştim neyse ....

fikito

« Yanıtla #5 : Haziran 26, 2009, 01:57:15 ÖS »
hocam bence montajı saglam bir tesisatçıda yaptır ;)

fırfır

« Yanıtla #6 : Haziran 26, 2009, 02:09:15 ÖS »
adamlar 1 TL montaj ucretı alıyorlar şaka gibi.sanayıde bir iki yere sordum sadece işçilik için 150-200 tl arası ucret alıyorlar.daha uygununu bulursam orda yaptırıcam uzman ellerde yapılması tabııkı daha ıyı olur tavsıyen ıcın tesekkurler fıkıto.bakalım napcaz.

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 26, 2009, 02:13:02 ÖS »
alıcagım şey JBL sub+Anfı+Kolon media markt tan veya baska bı yerden ne farkedicek markalar aynı ürün aynı.ben yardım istemiştim tecrübelerinizi istemiştim neyse ....
söylüyoruz işte tecrübemizi öyle olmaz diyorum...

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #8 : Haziran 29, 2009, 12:09:13 ÖS »
bu tesisatın senin işini görceğini sanmıyom..........

Fusion35

« Yanıtla #9 : Temmuz 07, 2009, 10:22:07 ÖS »
Tesisat var, Tesisat var. Bu tamamen bütçe ve zevk işidir! Aldığınız cd çaların 5950 olanını kullanıyorum. Hemen heman aynıdır. ufak ayrıntıları farklı sadece, 2 yıldır kullanıyorum çok memnunum. Yaklaşık 20tane Farklı kombinasyonlarla farklı wooferlar kullandım. 6 ampli değiştirdim. Coaxiel ve Componentleri saymıyorum bile. Kısacası az-çok bilgim ve birikimim vardır.
Şimdi sorunlarınıza gelelim ;
Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Aldığınız Woofer başlangıç seviyesi için gayet iyi (fiyat-performans olarak). Amplinin modelini göremiyorum linki açamadım. Ama magnat kaliteli bir üründür. 1000watt dediğinize göre (1000watt max power.  Bol sıfırlara aldanmamak lazım) 4 kanal ve kanal başına 75watt rms değer verse;  Hem hoparlörleri hemde wooferi tamamen doyuramasada, rahatlıkla besliceğini düşünüyorum. Pioneer 17cm dediğiniz coaxiel kabin kapınıza rahatlıkla uyacaktır. Pioneer ebat yazarken hoparlör çerçevesinide dahil ederek yazıyor. Montajı 1tl karşılığında yaptıklarını söylüyorsunuz. Sigorta ve kablolarınızda kampanyaya dahilmiydi? Değilse onlarda extra masraf demek! Bukadar zor değil bu işler. Ben bütün kablolama ve montaj işini genelde kendim yaparım. Sizde kendiniz yapın demiyorum ama, mediamaktında yapamayacağı bir işe girişeceğini sanmam. Uzun lafın kısası Sistem başlangıç için güzel, ileride gerekirse; 1 takım component alınıp ampliye girilir, güzel bir mono ampli alınıp aynı wooferden 1 tane daha alınıp 2 wooferide o anfiye bağlarsınız vs. vs. uzun iş siz aldıklarınızı bağlatın bunlar bile yetecektir. Ve aklınızda olsun daha fazlasını istemeyin, sonu yok çünkü ;)

Melih-Ö

« Yanıtla #10 : Temmuz 07, 2009, 10:26:52 ÖS »
gerçekten montajıda ürünler kadar para tutuyor ben bir ay cihazları evde tutmuştum montaj yaptırabilmek için :) öğrencilik halleri :) iyi bir ustaya yaptırmanız daha iyi olur bencede biraz bekleyip

Auzele

« Yanıtla #11 : Nisan 25, 2017, 02:48:58 ÖS »
adamlar 1 TL montaj ucretı alıyorlar şaka gibi.sanayıde bir iki yere sordum sadece işçilik için 150-200 tl arası ucret alıyorlar.daha uygununu bulursam orda yaptırıcam uzman ellerde yapılması tabııkı daha ıyı olur tavsıyen ıcın tesekkurler fıkıto.bakalım napcaz.

450 liralık alışveriş yapınca montajı da ücretsiz yapsınlar artık :) Şu anki fiyatlar tabii o seneye göre arttı baya döviz kurlarından dolayı ama en azından Mayıs'a kadar yine JBL ürünlerde indirimler sürecek http://promocodius.com/tr/magazalar/media-markt-indirim-kodu sayfasının sözüne güvenilirse. Biriktirdiği parası olan varsa şu ekonomide faydalanabilir en azından Çin markaları yerine..