Gönderen Konu: YENİ CİVİC SES SİSTEMİ İYİLEŞTİRME.YARDIMMM  (Okunma sayısı 10027 defa)

2010civic

YENİ CİVİC SES SİSTEMİ İYİLEŞTİRME.YARDIMMM
« : Ocak 15, 2010, 07:45:10 ÖS »
slm arkadaşlar. aracımın orjinalliğini pek bozmadan ses iyileştirmesi yapmak istiyorum. kapı içlerini söktürmek istemiyorum. çünkü tırnakları kırıyorlar ve hiç bir zaman eskisi gibi olmuyor. küçük bi anfiyle orjinal kolonlarını beslesem orjinal bişey yaratabilirmiyim. yoksa illaki mid takımı şartmı. bu konuda deneyimleri olan arkadaşların fikirlerini okumaktan zevk duyarım

ysf55

Ynt: YENİ CİVİC SES SİSTEMİ İYİLEŞTİRME.YARDIMMM
« Yanıtla #1 : Ocak 15, 2010, 08:59:03 ÖS »
üzerindeki hoparlörlerin kapasitesi kadar teybin amfisi iş görüyor zaten. üzerindeki hoparlörlere amfi bağlarsan %10 bir değişim olur. amfi + mid bağlarsan wofersiz bile güzel ses elde edebilirsin.

2010civic

« Yanıtla #2 : Ocak 18, 2010, 10:30:00 ÖÖ »
arkadaş tesisatçının biri ses sistemi kurmak için işçilik ve kablo ücreti olarak 300 ytl istedi. bana biraz çok geldi. bir adet çevirici,iki adet dek kablosu,bir adet sigorta,bir adette + kablosu kullanacak. dört mid bir bas bağlayacak. cihazlar bende mevcut. sizce nasıl. onun malzemelerinin hepsi sierra.

ysf55

Ynt: YENÄ° CÄ°VÄ°C SES SÄ°STEMÄ° Ä°YÄ°LEÅžTÄ°RME.YARDIMMM
« Yanıtla #3 : Ocak 19, 2010, 01:10:28 ÖÖ »
Kablo ıscılık 150den fazla verme

34TK8707

« Yanıtla #4 : Ocak 19, 2010, 04:18:55 ÖÖ »
sen tam olarak hangi bölgedesin arkadaşım , ben seni yönlendireyim ona göre

2010civic

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2010, 09:34:44 ÖÖ »
ben ist gaziosmanpaşa

systemcar

« Yanıtla #6 : Ocak 20, 2010, 11:24:45 ÖÖ »
kapı içlerini soktürmem,teyp i söktürmem ,orası hasar görür,burası hasar görür dersen hiçbirşey yaptıramazsın..güvendigin profesyonel bir yere gidersen hiçbir sorun yaşamazsın..yapman gereken ön kapılara component taktıracaksın..( mutlaka izalasyon yaptırman lazım yoksa sadece tangırtı dinlersin ) arka ya kabinli takriben 250,350 watt rms bir subwoofer ve 4 kanal bii anfi işini görecektir..

serdarr

« Yanıtla #7 : Ocak 20, 2010, 02:50:27 ÖS »
pıneer teybe  bende ön ve arka olmak üzere 2 jbl mid takımı var anfi takim ozaman bende güzel ses alcaksam

systemcar

« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2010, 05:05:26 ÖS »
pıneer teybe  bende ön ve arka olmak üzere 2 jbl mid takımı var anfi takim ozaman bende güzel ses alcaksam
zaten companent takımlarını anfisiz kullanmak dogru degil ki...sizin anfi baglamanız şart..

serdarr

« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2010, 05:08:54 ÖS »
zaten companent takımlarını anfisiz kullanmak dogru degil ki...sizin anfi baglamanız şart..
ben anfisiz kullanıyorum alim bi anfi ozaman varmı elinizde :)

ysf55

« Yanıtla #10 : Ocak 22, 2010, 05:25:42 ÖS »
serdar crosoverları nası bağladın amfisiz :)

serdarr

« Yanıtla #11 : Ocak 23, 2010, 01:24:36 ÖS »
direk teyp bağladık pııner çıkışlarına crosoverları mi bilmiyorum ama jbl 2 tane mid takımı. tesisattn hiç hiç anlamıyorm zate hiçte yapmadım :)

ysf55

« Yanıtla #12 : Ocak 23, 2010, 08:07:44 ÖS »
normal hoparlör alsaydın bence madem amfi kullanmadın bi anlamı yok yalandan fazla para vermissin

anaksimander

« Yanıtla #13 : Şubat 02, 2010, 03:57:08 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,

Konu hakkında herkes birşeyler yazmış ama konu başlığı ile ilgili birşeyler arayanlar için yazılanlar hiç faydalı olmamış ne yazık ki. Ben de aynı konu hakkında yardım aramak için girdim ama aradığımı bulamadım açıkçası. O yüzden kısaca benim merak ettiğim bir soru olacak yardımcı olaibilirseniz sevinirim.

Benim de 2009 Civic Elegance' ım var. Sadece arkadaki iki orjinal iki kolonu değiştirerek biraz daha kaliteli bir ses almam mümkün olabilir mi? Marka model verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler

emre_ege21

« Yanıtla #14 : Şubat 03, 2010, 02:56:44 ÖS »
olmaz çünkü aracın orj. teybı ıle orj. hoparlorlerı dogru orantılı kalıte olarak en düiük güçte alpıne takmıstık teybe orj. hoparloru kadar çalmadı kesınlıkle ana üniteyi degıstırmek lazım yoksa işe yaramaz

2010civic

« Yanıtla #15 : Şubat 04, 2010, 08:25:02 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar,

Konu hakkında herkes birşeyler yazmış ama konu başlığı ile ilgili birşeyler arayanlar için yazılanlar hiç faydalı olmamış ne yazık ki. Ben de aynı konu hakkında yardım aramak için girdim ama aradığımı bulamadım açıkçası. O yüzden kısaca benim merak ettiğim bir soru olacak yardımcı olaibilirseniz sevinirim.

Benim de 2009 Civic Elegance' ım var. Sadece arkadaki iki orjinal iki kolonu değiştirerek biraz daha kaliteli bir ses almam mümkün olabilir mi? Marka model verebilirseniz sevinirim.

Teşekkürler
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            evet arkadaşlar konuy u açtım ama konu iyicene dağıldı. yeni civic ses sisteminde deneyimi olan arkadaşların cevaplarını bekliyorum. örneğin ön kapılara bağlanacak olan mid takımının tiweterlerini aracın neresine bağlayabiliriz

systemcar

« Yanıtla #16 : Mart 08, 2010, 05:01:14 ÖS »
yeni kasa hondalar da zaten tiweter için yer var..ön camın köşelerinde orjınal yerleri mevcut..çok kolay şekilde çıkıyor zaten oradaki parçalar..arkalarda yer yok malesef ama uygulanabilecek yerler mevcut..tavsiyem aracınızın kolonlarını degiştirirken mutlaka izalasyon yaptırın..

abidincek

« Yanıtla #17 : Mayıs 28, 2010, 03:18:07 ÖS »
yeni kasa hondalar da zaten tiweter için yer var..ön camın köşelerinde orjınal yerleri mevcut..çok kolay şekilde çıkıyor zaten oradaki parçalar..arkalarda yer yok malesef ama uygulanabilecek yerler mevcut..tavsiyem aracınızın kolonlarını degiştirirken mutlaka izalasyon yaptırın..

izalasyon derken Montajda takılan hoparl. sıkı montaj yapmak mı yoksa kapı içi izalasyondan mı bahsediyorsun...

mehmet1971

« Yanıtla #18 : Mayıs 29, 2010, 04:42:58 ÖS »
Galiba kapı içi

web_luck

« Yanıtla #19 : Mayıs 29, 2010, 05:06:41 ÖS »
Biz 2 ay önce ocean0636 mertin aracına yaptık orjinal midleri kullandık amfiye bağlamadık ses izalasyonu felanda yaptırmadık audioson srx5 amfi kullandık kicker 38 cm bass orjinal teyiple 10 numara sesi var yetiyorda aryıtor

couragepapillon

« Yanıtla #20 : Mayıs 30, 2010, 12:40:29 ÖÖ »
ön kapı içlerine ses izolasyonunu ne kadar bir fiyata yapıyorlar ?

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #21 : Ağustos 19, 2010, 03:42:09 ÖS »
malzemenin cinsine göre değişir.ama 200-300 arası tutuyor ön arka kapı bide koltuk arkası

akuralay

« Yanıtla #22 : Eylül 05, 2013, 11:08:29 ÖÖ »
Herkeze  iyi günler merakettiğim bir konu paylaşmak istedim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim 2013 sedan honda civiclerde  ön konsoldan far ayarı yapılabiliyor mu ????