Gönderen Konu: yeni bir sistem kurmak  (Okunma sayısı 6060 defa)

honda_mert

yeni bir sistem kurmak
« : Ocak 30, 2009, 10:57:04 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar.arabanın ses sistemini biraz elden geçirip çok abartı olmadan sole 2 anfılı bı sıstem yapmak ıstıorum.4.200 kolonlara,bı anfıde sobwfer a.dogrusu bu konu hakkında pek bi bilgim oldugu soylenemez ama böle düşünmüstüm=)).ana ünite babamın 2 sene once aldıgı pıoneer deh 2750 dıe bir model acaba bunun anfi cıkışı warmıdır.yoksa en baştan yapcaz demek oluyo.sizce nasıl bi sistem kurmalıyım.şimdiden ilgilenen tüm arklara teşekkürederim....

EXELANCE

Ynt: yeni bir sistem kurmak
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2009, 11:01:12 ÖÖ »
birtane kiçker L serisi bas kulana bilirsin  onlara destek olarakta 2 adet mid takım kulan bitane krosaver koyarsan ve bunları karsılıcak derecekde  2 adet anfiyle muhtesem ses alabilirsin biraz tuzluya çıkar ama super olur

honda_mert

« Yanıtla #2 : Ocak 31, 2009, 09:26:14 ÖÖ »
ana üniteyide degiştirmem lazım sanırım.bu cihazda anfi çıkışı oldugunu hiç sanmıyorum=).saol dedigin sistemi düşünmesi bile güzel,güzel bi seçenek sundun.

ForEnginePOWER

« Yanıtla #3 : Şubat 24, 2009, 05:56:03 ÖS »
Babacan Ana üniten Pioneer 6050 olsun derim Anfilere Gelince JBL kullan derim Biri Ses anfisi JBL 75.4 veya 755.6 olsun Birde Bass Anfisi olarak JBL 1201.1 kullan derim Subwoofer olarak Kickher tercihim dir  Midleri de unutma compenentler yani For-X  Çok deli  baya bi tuzlu olur ama kral bir sistem olur  Birde şunu sölemeden Geçmek istemiyorum bu konuda millet baya bi sıkıntılı Diolar En kralını Attık ama yinede tatmin olamiyoruzz, bagaja nasıl kabin atarsan at Woofer leri sök Ters çevir ama sakın woofer kablolarını ters bağlama bass kaybolur yadeyse yani woofer bagaja değil önce kabine basınç yapsın çok fark ediyo bu Dene de gör

emre_ege21

« Yanıtla #4 : Şubat 24, 2009, 09:38:09 ÖS »
Herşey ana unıte ıle baslar kesınlıkle 2750 ye felan yaklasma 6050 7050 veya 7950 bu cihazlar işini gorur elındekını satarım yerınde olsam anfı cıkısı var ama sub kontrol yok bıre fıyat verırsen yapacagın sıstem hakkında daha ıyı yardımcı olurum

Fusion35

« Yanıtla #5 : Mart 05, 2009, 08:44:47 ÖS »
Americalılar genelde Tiz ve Bass sever, Avrupalılarda orta ses...
Marka önerirken bunları dikkate alarak verelim Belirli markalara takılı kalmayalım.
Teyp konusuna gelince 5000,6000,5050,6050 serileri sıkıntılı serilerdir. Joistickleri kullanışlı değil ve pioneer hatasının farkına varıp yeni seri tasarlamaya çoktan başladı eli kulağındadır piyasaya düşer yakın zamanda...
Bulabilirsen 6900 yada 6950 bul. ..50'li olanları tavsiye ederim (hernekadar kaçak dahi olsalar) + ları fazladır.
Orta sesler için (compenant) alman veya fransız malı ürünler öneririm. Focal bu işin en iyilerinden biridir. Ancak biraz pahalıdır. O yüzden Hertz veya Magnat öneririm. Anfi olarak JBL fiyat+performans olarak iyidir. Eğer gerçekten profesional bir ses sitemi düşünmüyorsanız, Fazla abartıya kaçmak aracın vidalarını gevşetmekten ve başınızı ağrıtmaktan başka bir işe yaramaz.

Benim tavsiyem ;  Sırasıyla;
1- Pioneer 5950,6950
2- JBL 75.4 Anfi
3- JBL 600.1 ( aslında 300.1 de olur ama olurda ilerde yetersiz kalmasın diye yazdım)
4- magnat veya hertz compenant
5- JBL GT5 12" vaya GT4 15"

by_paksoy

« Yanıtla #6 : Mart 05, 2009, 09:40:43 ÖS »
Bu güne kadar tatmin eden, milleti defalarca arabaya baktıran ve sayısız sistem susturan eski aracımdaki cihazlarım aşağıda.

Ana ünite, Pioneer 7950 USB
Subwoofer, Soundstream T5 15"
Subwoofer amfi, Sounmagus X-1502
Önde 16 cm. Kompenant, Soundstream Tarantula Series.
Arkada, Koaksiyel oval hoparlör 1 takım, Soundstream Tarantula Series.
Komp, ve Koaks. amfi, Soundmagus C-90
Kapasitör, SPL 2 Farad.
Kablo ve alt yapı, Dragstar 4 AWG ve 8 AWG
Sigortalar, Epoch 150 Amp. ve 65 Amp.

Buradan seç beğen aracına döşe. Teşekkür edeceğine eminim.
Ne kicker, ne jbl, ne audiobahn, ne mtx vs.vs.
Çok memnun ve tatmin edici ses sistemi, Soundstream kesinlikle.

Fusion35

« Yanıtla #7 : Mart 06, 2009, 07:01:46 ÖS »
Arkadaşımız çok masraf yapmak istemiyor sanırım. O yüzden sizin yazdığınız kadar abartı birşey yapmasına gerek yok. İnsanları dönüp baktırıp hayran bırakmak çok fazla masraf gerektiren birşey değildir. Soundstream'a lafım yok ama onların yanında Sound magus'un bana göre yeri yok.
Ne JBL ne audiobahn ne MTx demişsiniz. İnanın siz(bende dahil olmak üzere) bu bahsi geçen markaların asıl ve ciddi prof ürünlerini yakından görmemişizdir. En basitinden 200Watt RMS iki kanal anfi ve an dandik 250watt RMS gücüne sahip wooferla bile insanları baktırtabilirsiniz. Önemli olan kimin baktığıdır ;) Soundstreamdan önce daha çoook marka var. Zapko, Morel , JL , Focal , Harman Cardon , Bose vs. vs.  Her markanın güzel bir serisi vardır Önemli olan kombinasyonu doğru ve mümkün olduğunca ekonomik kurmaktır.Olayı bir markaya sabitlememek gerek. Önemli olan ne istendiğidir. SPL mi ? SPq mu? Yani SPq: Kalite, tanelik, akustik... SPL ise; şiddete, Sarsıntıya kısaca desibel demek.
Compenant ve Coaxiel lerde akustik ön planda tutulup SPL Bi wooferle herşeyi Berbat edebilirsiniz.

Benim tavsiyem Konu açmadan önce Bütçe ve beklenti düşünülüp, buraya aktarılınırsa; bizler daha iyi yardımcı olabiliriz.

MyDream

« Yanıtla #8 : Mart 07, 2009, 06:15:03 ÖS »
Hazırda bulunan sistemimi satıcam ben farklı bir proje için ses sistemi düşünmüyorum artık aracımda kurulu düzeneğim var istersen olduğu gibi verebilir sana ana ünite 5900 cift anfi çıkışlı sağlam ses çıkarta bileceğin bi tesisat istersen dinletirizde resimlerinide yollarım uygun fiyata vericem çünkü benim için bi değer kalmadı hevesi olan biri hevesini alsın hiç değilse.Ankarada olan ve aracı gören abilerimiz var tesisatı onlar gördü ve sanırım onlardan fikir alabilirsin tesisat konusunda nasıl bi düzenek olduğu hakkında.

firstcevher

« Yanıtla #9 : Mart 07, 2009, 06:26:24 ÖS »
Hasancım mertte ankarada ;) konuşun buluşun bi baksın sisteme istersen ;)

MyDream

« Yanıtla #10 : Mart 07, 2009, 07:09:48 ÖS »
Tabi abi her zaman ben biraz projeyi değiştirdim ve ses sistemine yerim yok su an kasada onun için komple sökmem gerekiyo tesisatı e gitmişkende işe yarayacak birine gitsin benimde ihtiyacım görülür belki jantları satmaktan vazgeçerim onlar benim için daha önemli teyip daha eylül ayında alındı zaten herseyi  kutusu köpüğüne kadar koruycu kılıflarına kadar duruyor bas anfim çok yeni Sierra 1200 en başarılı bas anfilerinden birisi diye duymuştuk hakkaten öyle 5 kanallı edison anfi var ona çok güzel ses veriyor benim umdugumdan cok daha fazlası geldi focal takımlar var onlar zaten tartışılmaz beğeneceğinden şüpem yok ama konuşalım olursa olur olmazsa ben eve kaldırcam seti.

ForEnginePOWER

« Yanıtla #11 : Mart 08, 2009, 06:25:29 ÖS »
450 tl ye 2. el JBL 1201.1(dinamik güç 1339.watt Rms)---500 tl ye HERTZ Müller 900RMS li 38 lik subwoofer birde 2.5Farad lık kapasitör aldım deneme olarak Ford kargoda denedik ama kupanın içine biraz zor soktuk sistemi arka yatagın üzerinde idi inanın 1201.1 de öle bir kuwwet varki kamyonun ön cam gidecekti az kalsın anfide kesinlikle JBL 1201.1 diorum Sierra falan hikaye baba

MyDream

« Yanıtla #12 : Mart 08, 2009, 07:16:39 ÖS »
o rakamlarda doğru olabilir ama ben okadar veremedim topladğımında fiyat performans oldu bizimki biraz :D