Gönderen Konu: vtec 2 müzik tesisatı öncesi  (Okunma sayısı 8650 defa)

karizmatik871

vtec 2 müzik tesisatı öncesi
« : Eylül 06, 2011, 11:04:38 ÖS »
slm merhaba arkadaşlar aracıma müzik tesisatı yapıcam,ama bundan önce düşündüğüm izolasyon işi.bundan önceki tesisatlı araclarımda ve diğer arkadaşlarımın araçlarında da şahit olduğum durum;kapılar kapalı,müzik açık,componentlerin olduğu bölgelerden acayip rahatsız edici birses geliyor dışardan duyduğunuzda.yine bir arkadaşımın opel corsasında gördüm.aracın sesini sonuna kadar verdi,tüm kapılar kapalı ve aracın karşısına geçtik.dışardan duyduğunuz sadece bagajdan çok tatlı bass sesi ve kapılarda componentlerin olduğu bölgelerden çok tatlı müzik sesi aldık.sordum componentlerin arka tarafına kapı iç sacına izolasyon yaptırmış.ama baya tuzluya mal olmuş.diyeceğim piyasada aynısı olmasada muadili bir ürün bulabilirmiyiz?forumlarda araştırdığım da,kimilerinin yapı marketlerden aldığı su izolasyon malzemelerini kullandıklarını okudum.baya ucuza mal etmişler.malum hondanın sac kalınlığı minimum ince olduğu için componentler den kapılar kapalıyken çok iğrenç ses geliyor dışarı.bu sebebten tesisata bir dünya para vericem prof set yapıcam,arabayla insanların yanından geçerken ne iğrenç bir ses geliyor diyecekler.bu sefer işe izolasyondan başlamak istiyorum artık.bu izolasyon malzemesi hakkında piyasada bulunan bildiğiniz ürünler hakkında yardımlarınıza ihtiyacım var arkadaşlar,hepinize saygılar...

goldbergbrk

Ynt: vtec 2 müzik tesisatı öncesi
« Yanıtla #1 : Eylül 07, 2011, 01:47:21 ÖÖ »
würth dynamat çözüm  gidipde bütulıme bituself vs malzeme alma anca görüntü yapar o malzemeler izolasyon var gibi görünür okadar

karizmatik871

« Yanıtla #2 : Eylül 07, 2011, 05:34:05 ÖS »
peki bu würth dynamat nerede satılır ve ücreti nedir?kocaelide oturuyorum bulabileceğim bir yer varmıdır acaba?

goldbergbrk

« Yanıtla #3 : Eylül 08, 2011, 03:52:48 ÖS »
internete yaz  adlarını arat bulursun büyük şehirlerde mevcut. reklama girer link vermiyim

vasili88

« Yanıtla #4 : Ekim 24, 2011, 10:33:49 ÖS »
Honda alma(Don't buy Honda cars) tesisat yaptırcak paran da cebinde kalsın.Avrupalı Koreli ve amerikalı bi otomobil al.Cillop gibi izolasyonlu dayanıklı servisi yaygın müşterisine karşı ilgili ve saygılı.Sırf tipi için almayın kazandırmayın bu markaya batsınlar.Honda nefretimsin (Bende 2006 vtec var aldığım günü keşke hiç yaşamasaymışım)

koray24

« Yanıtla #5 : Ekim 24, 2011, 10:39:43 ÖS »
Honda alma(Don't buy Honda cars) tesisat yaptırcak paran da cebinde kalsın.Avrupalı Koreli ve amerikalı bi otomobil al.Cillop gibi izolasyonlu dayanıklı servisi yaygın müşterisine karşı ilgili ve saygılı.Sırf tipi için almayın kazandırmayın bu markaya batsınlar.Honda nefretimsin (Bende 2006 vtec var aldığım günü keşke hiç yaşamasaymışım)
kardeşş geçip gidermisin siteden :)

MerT01__civic

« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2011, 10:42:23 ÖS »
kardeşş geçip gidermisin siteden :)
+1905 Almanlara git kardeş sen. az yol sesiyle git :D

hangover

« Yanıtla #7 : Ekim 24, 2011, 10:52:12 ÖS »
alalım senin elinden hondanı seni bu dertten kurtaralım:D

vasili88

« Yanıtla #8 : Ekim 24, 2011, 10:56:50 ÖS »
sırf tipine olan hayranlığınızdan ötürü bi söz söyleyemiyonuz arabanıza öyle olsun.Ama yeni araç alcaklara sari en azından yardımcı olun sizinde bariz bir şekilde gördüğünüz kronik denilen fakat honda nın müşterilerine layık gördüğü bu ikinci sınıf otoları yüksek bedeller ödeyipte almamaları için uyarın.

MerT01__civic

« Yanıtla #9 : Ekim 24, 2011, 11:01:58 ÖS »
sırf tipine olan hayranlığınızdan ötürü bi söz söyleyemiyonuz arabanıza öyle olsun.Ama yeni araç alcaklara sari en azından yardımcı olun sizinde bariz bir şekilde gördüğünüz kronik denilen fakat honda nın müşterilerine layık gördüğü bu ikinci sınıf otoları yüksek bedeller ödeyipte almamaları için uyarın.
aracı alalı 1 sene oldu daha bir sorun çıkmadı Allah'a şükür ? diyebilirsiniz şimdi daha 1 sene olmuş.. burda sorunsuz bir şekilde 93-94 model araçlara binenlerede var.. acaba yüksek bedelleri Hondacılar mı ödüyor yada.. konfor konfor diye tutturup boş araçlara dünyanın parasını sayarak vw alanlar mı ?

adnyldz

« Yanıtla #10 : Ekim 24, 2011, 11:02:47 ÖS »
Fanatiklik yapmıyorum fakat herkes herşeyin farkında sen kötü bil hondayı öyle olmadığını bilen biliyo luzumsuz yere germe ortalığı...

alfaus007

« Yanıtla #11 : Ekim 24, 2011, 11:09:32 ÖS »
memnun değilsen sat ,nasıl olsa 2 3 gün e satılır araban ;)
« Son Düzenleme: Ekim 24, 2011, 11:10:25 ÖS Gönderen: alfaus007 »

vasili88

« Yanıtla #12 : Ekim 24, 2011, 11:21:38 ÖS »
Arızayı bulamadı ki servis yaptırayım da satayım.92 93 Civic nere yeni civicler nere arkadaş!!Onların fotolarını al bide 2006 honda civic fotolarını al yanyana koy bi fark varmı bak bakalım.Adamlar o zaman iyiymiş evet haklısın ama o yıllardan bu yana (Civic vti var bi nasıl olmuşsa) pek bi gelişme yok yerlerinde sayıyorlar o araçlar bile şimdikilerden güçlü 1.6 Si ler 136 hp.İç dizaynları O dönemde Mercedes ayarındaymış kabul ama yıllar önce bu bütün saydıklarımız....Devir değişti ağaaa...

hangover

« Yanıtla #13 : Ekim 24, 2011, 11:26:49 ÖS »
Arızayı bulamadı ki servis yaptırayım da satayım.92 93 Civic nere yeni civicler nere arkadaş!!Onların fotolarını al bide 2006 honda civic fotolarını al yanyana koy bi fark varmı bak bakalım.Adamlar o zaman iyiymiş evet haklısın ama o yıllardan bu yana (Civic vti var bi nasıl olmuşsa) pek bi gelişme yok yerlerinde sayıyorlar o araçlar bile şimdikilerden güçlü 1.6 Si ler 136 hp.İç dizaynları O dönemde Mercedes ayarındaymış kabul ama yıllar önce bu bütün saydıklarımız....Devir değişti ağaaa...

anlat bakalım arızan neymiş

vasili88

« Yanıtla #14 : Ekim 25, 2011, 12:11:52 ÖÖ »
hangisinden başlasam?motor deviri ile ilgili olan şöyle :araba vites boşta seyir halindeyken devir yükseliyor 1100 gibi oluyor bazen 1500 2000 lere gittiği de oluyor.tamamen durduktan sora 3 5 snde 9000 e iniyor.abs ve el freni lambaları yanıyor altı alçak olduğu için vura vura kabloları kopmuş veya sensörü bozduk sanırım.uzaktan kumandaya zate hiç mal gibi baktı servis.ayarlıyorum açıp kapatıyor kumanda dan aradan bi kaç saat geçince gene aynı çalışmıyor.Direksiyonda saçma sapan bi gıcırtı vardı kendiliğinden geçmiş şimdide durduk yere bazen ağırlaşıyor kendi kendine.fren merkezim bozuldu ön sol kapım kilitli kaldı hoparlörü değiştirmek için tesisatçı döşemeyi çıkardı kapıyı kapadı bi dahada açılmadı kilit bozulmuş beyimin ne alakaysa.Hani sağlamdı bu Japon meretleri.Doğuda kullanırken arkaya 3 ağır zat oturunca arabanın benzin deposu yere sürterek gidiyor bu kadar korkunç bi dizayn olabilirmi?Canımızdan geçtik Deponun muhafazasını düzelttirmekten bıktım zate.daha sayım dur.Sesler;sol emniyet kemeri göbeğinin içinden gelen nerdeyse bütün 2004 2006 civiclerde olan o salak lıkırtı ne o hee!!Rampada yanımızdan uçak gibi geçen diğer benzinli yüksek torklu araçlar utancımı katlıyor ayrıca ..

ahmet290

« Yanıtla #15 : Ekim 25, 2011, 04:18:20 ÖÖ »
hangisinden başlasam?motor deviri ile ilgili olan şöyle :araba vites boşta seyir halindeyken devir yükseliyor 1100 gibi oluyor bazen 1500 2000 lere gittiği de oluyor.tamamen durduktan sora 3 5 snde 9000 e iniyor.abs ve el freni lambaları yanıyor altı alçak olduğu için vura vura kabloları kopmuş veya sensörü bozduk sanırım.uzaktan kumandaya zate hiç mal gibi baktı servis.ayarlıyorum açıp kapatıyor kumanda dan aradan bi kaç saat geçince gene aynı çalışmıyor.Direksiyonda saçma sapan bi gıcırtı vardı kendiliğinden geçmiş şimdide durduk yere bazen ağırlaşıyor kendi kendine.fren merkezim bozuldu ön sol kapım kilitli kaldı hoparlörü değiştirmek için tesisatçı döşemeyi çıkardı kapıyı kapadı bi dahada açılmadı kilit bozulmuş beyimin ne alakaysa.Hani sağlamdı bu Japon meretleri.Doğuda kullanırken arkaya 3 ağır zat oturunca arabanın benzin deposu yere sürterek gidiyor bu kadar korkunç bi dizayn olabilirmi?Canımızdan geçtik Deponun muhafazasını düzelttirmekten bıktım zate.daha sayım dur.Sesler;sol emniyet kemeri göbeğinin içinden gelen nerdeyse bütün 2004 2006 civiclerde olan o salak lıkırtı ne o hee!!Rampada yanımızdan uçak gibi geçen diğer benzinli yüksek torklu araçlar utancımı katlıyor ayrıca ..
rampada kimler geçiyo acaba hondayı merak ettim :)
ayrıca sende bu şanssızlık varken 0 araba alsan dahi işin zor..

metin.yildiz

« Yanıtla #16 : Ekim 25, 2011, 08:33:55 ÖÖ »

vasili88 kardeşim, sana yakın olan bir servise aracını bırak adam akıllı yaptır bin derim. ama gerçekten servis konusunda haklısın, emin ol bazı servisler adama araba bile sattırır!
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2011, 08:36:01 ÖÖ Gönderen: metin.yildiz »

tarantino

• Co-Admin
« Yanıtla #17 : Ekim 25, 2011, 10:29:40 ÖÖ »
arabayı traktör gibi kullanıyorum manasın da yazılar yazmış arabyı değil sana bu arabayı satanı yakalamak lasım honda dan anlamayan birisine bu arabayı nasıl vermiş yazık yazık

BraTo

« Yanıtla #18 : Ekim 25, 2011, 11:08:37 ÖÖ »
arabayı traktör gibi kullanıyorum manasın da yazılar yazmış arabyı değil sana bu arabayı satanı yakalamak lasım honda dan anlamayan birisine bu arabayı nasıl vermiş yazık yazık
+1 :)

Grafink

« Yanıtla #19 : Ekim 25, 2011, 11:29:54 ÖÖ »
ya bu ses olayına benim aklım ermiyor, Önceden 93 si kullanıyordum 4 iler otomatik. Hem ihtiyar delikanlı, hemde 4 ileri olduğu için motor gürültülüydü. Şimdi 1.8 HB kullanıyorum. devir 2.500 ü geçmeden rahatsız edici hiç bir ses yok. Hele rölantideyken, çalışıp çalışmadığını anlamak mümkün değil... sarsıntı bile yok araçta... çok mu abartılıyor yoksa bana mı özel izolasyonlusu denk geldi?  Ayrıca, arkaya 3 iri zat bindirince öne de 2 zat binmiş oluyor, 5 kişi binince aracın altı değiyor diyor arkadaş... Yahu el insaf, aracın kaldırabileceği bir ağırlık var... 5 iri zat ortalama 450 kilo eder zaten... bir de dağa taşa vurmuş arabayı... Honda Civic şehirli bir araç, asfalta uygun bir araç herşeyden önce, dağla taşla ağır yükle işin varsa, Civic te ne işin var, Al bi CRV, olmadı al bi Toros 3 liraya, vur dağa keçi gibi tırmansın, yükle sırtına katır gibi taşısın...
« Son Düzenleme: Ekim 25, 2011, 11:32:28 ÖÖ Gönderen: Grafink »

MerT01__civic

« Yanıtla #20 : Ekim 25, 2011, 11:32:45 ÖÖ »
ya bu ses olayına benim aklım ermiyor, Önceden 93 si kullanıyordum 4 iler otomatik. Hem ihtiyar delikanlı, hemde 4 ileri olduğu için motor gürültülüydü. Şimdi 1.8 HB kullanıyorum. devir 2.500 ü geçmeden rahatsız edici hiç bir ses yok. Hele rölantideyken, çalışıp çalışmadığını anlamak mümkün değil... sarsıntı bile yok araçta... çok mu abartılıyor yoksa bana mı özel izolasyonlusu denk geldi?
ah abi ah bir anlasam :D yani varya arabaya binmeden bu yazılanları okusam dicemki heralde traktör gibi ses geliyor içeri.. dediğin gibi motor biraz ısınınca ışıklarda devir saatine bakmasam araba stop etti sanarım :D

astra_21

« Yanıtla #21 : Ekim 25, 2011, 02:38:44 ÖS »

nedir bu nefretin sebebi ya :D

06VG544

« Yanıtla #22 : Ekim 25, 2011, 02:55:09 ÖS »
ya bu ses olayına benim aklım ermiyor, Önceden 93 si kullanıyordum 4 iler otomatik. Hem ihtiyar delikanlı, hemde 4 ileri olduğu için motor gürültülüydü. Şimdi 1.8 HB kullanıyorum. devir 2.500 ü geçmeden rahatsız edici hiç bir ses yok. Hele rölantideyken, çalışıp çalışmadığını anlamak mümkün değil... sarsıntı bile yok araçta... çok mu abartılıyor yoksa bana mı özel izolasyonlusu denk geldi?  Ayrıca, arkaya 3 iri zat bindirince öne de 2 zat binmiş oluyor, 5 kişi binince aracın altı değiyor diyor arkadaş... Yahu el insaf, aracın kaldırabileceği bir ağırlık var... 5 iri zat ortalama 450 kilo eder zaten... bir de dağa taşa vurmuş arabayı... Honda Civic şehirli bir araç, asfalta uygun bir araç herşeyden önce, dağla taşla ağır yükle işin varsa, Civic te ne işin var, Al bi CRV, olmadı al bi Toros 3 liraya, vur dağa keçi gibi tırmansın, yükle sırtına katır gibi taşısın...

Yazının sonunda koptum burada  >%6rol >%6rol >%6rol

dağla taşla ağır yükle işin varsa, Civic te ne işin var, Al bi CRV, olmadı al bi Toros 3 liraya, vur dağa keçi gibi tırmansın, yükle sırtına katır gibi taşısın...

goldbergbrk

« Yanıtla #23 : Ekim 28, 2011, 01:17:53 ÖS »
bu vasili denen adam her tarafda böyle yorum yazıyor eminm ne hondası var ne bişeyi japondan yolda tokatı yemiş bir almancıda ötesi değil.