Gönderen Konu: Vtec2 ön kolon değişikliği hayal kırıklığı  (Okunma sayısı 19252 defa)

editor83

Vtec2 ön kolon değişikliği hayal kırıklığı
« : Şubat 25, 2013, 07:41:53 ÖÖ »
Yeni arac aldim. Vtec2. Orjinal teyp ve kolonlar vardi. Pioneer usb teyp ve on kapilara 2adet 16cm sound magus koaksiyel 2 yollu hoparlor aldim. Bunlari teypciye baglattim. Guzel bir ses beklerken eskisine gore daha iyi ama hayalimde dinledigim sesi bulamadim. On kapilardan neredeyse hic bass ses alamıyorum ne kadar bass degerini teypten arttirsamda. Bogulma oluyor.

Tamam cok yuksek bir ses beklemiyorum ama en azindan duzgun bi ses versin di mi? Evde kullandığım Creative 4400 ses sisteminin sesini çok açmıyorum kısık sesle dinlerim ama bir kontrbass veya davul sesini güzel bir şekilde duyabiliyorum. Tabiki subwoofer sayesinde. Ama aracıma subwoofer kullanamam çünkü bagajda LPG tüpü var, yer ona tahsis edildi. Portatif koltuk altına yerleştirilen subwooferlar var onlar da çok pahalı.

Şimdi geriye bir tek yol kalıyor sanki. O da ön kapılardaki kolonları komponentlerle değiştirip anfi ile desteklemek. Ama bundanda sonuç alamazsam boşuna dünya kadar para vermiş olucam. Yer olsa evdeki subwoofer ı arabaya bağlayacağım :)

Bu konuda makul çözümleri olan kardeşlerimin fikirlerini bekliyorum.

hacettepeli

Ynt: Vtec2 ön kolon değişikliği hayal kırıklığı
« Yanıtla #1 : Şubat 25, 2013, 08:43:52 ÖÖ »
koltuk altı basslar var ıcınde anfılı onlardan dene

editor83

« Yanıtla #2 : Şubat 25, 2013, 08:58:49 ÖÖ »
İyi markalar 400 - 500 TL den başlıyor. Uyduruk ürünler de var 200 e felan. JBLin Gto-6508c modelini düşünüyorum. Anfisiz de işe yaramaz bunlar.

murat16

« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2013, 03:43:40 ÖS »
arka pandizota bass koyabilirsin ama her halde amfi lazım

hacettepeli

« Yanıtla #4 : Şubat 25, 2013, 03:53:48 ÖS »
İyi markalar 400 - 500 TL den başlıyor. Uyduruk ürünler de var 200 e felan. JBLin Gto-6508c modelini düşünüyorum. Anfisiz de işe yaramaz bunlar.
ıyı bı anfı sart ona 4 cıkıslı

kamer55

• Kamer
« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2013, 04:12:44 ÖS »
anfi şart abicim. bnm vtec2 ye yaptığım ufak yollu sistemi söyleyim fikrin olsun.

piooner sadece usb, aux ve ipod girişli (cd filan yok) 150 tl
ön kapılara jbl 16 cm kompenant 200 küsürdü
soundmagus 1000 lik anfi 230 tl
jbl 30 cm woofer bunu arkadaşımdan aldım :)

gayet iyi ses veriyor. ilerleyen zamanda arkalarada kompenant yapıcam. Tabi o zaman bas için ayrıyeten mono anfi almam gerekecek..

cıvıc08

« Yanıtla #6 : Şubat 25, 2013, 08:18:10 ÖS »
Yeni arac aldim. Vtec2. Orjinal teyp ve kolonlar vardi. Pioneer usb teyp ve on kapilara 2adet 16cm sound magus koaksiyel 2 yollu hoparlor aldim. Bunlari teypciye baglattim. Guzel bir ses beklerken eskisine gore daha iyi ama hayalimde dinledigim sesi bulamadim. On kapilardan neredeyse hic bass ses alamıyorum ne kadar bass degerini teypten arttirsamda. Bogulma oluyor.

Tamam cok yuksek bir ses beklemiyorum ama en azindan duzgun bi ses versin di mi? Evde kullandığım Creative 4400 ses sisteminin sesini çok açmıyorum kısık sesle dinlerim ama bir kontrbass veya davul sesini güzel bir şekilde duyabiliyorum. Tabiki subwoofer sayesinde. Ama aracıma subwoofer kullanamam çünkü bagajda LPG tüpü var, yer ona tahsis edildi. Portatif koltuk altına yerleştirilen subwooferlar var onlar da çok pahalı.

Şimdi geriye bir tek yol kalıyor sanki. O da ön kapılardaki kolonları komponentlerle değiştirip anfi ile desteklemek. Ama bundanda sonuç alamazsam boşuna dünya kadar para vermiş olucam. Yer olsa evdeki subwoofer ı arabaya bağlayacağım :)

Bu konuda makul çözümleri olan kardeşlerimin fikirlerini bekliyorum.
Yanlız compenant bass vermez haberiniz olsun amfiye girseniz bile . . Compenant bağlarsanız subb şart olur yani

editor83

« Yanıtla #7 : Şubat 26, 2013, 07:50:36 ÖÖ »
Sub için yer yok valla. Çünkü tüp stepnede değil. Direkt bagajda pandizotun altında yatay şekilde duruyor. Woofer koysam pandizotu ve sacı kestirmek gerek çok tavsiye edilen bir durum değil diye biliyorum. Ayrıca mıknatıs kısmı tüpe değebilir. Tek çare anfi + component diye düşünüyordum kapıların şeklinden midir nedir bass alamıyorum.

Stepnenin oraya olur mu? Lastiği çıkartsam?

faw13

« Yanıtla #8 : Şubat 26, 2013, 08:45:16 ÖÖ »
bagajın sağ/sol tarafındaki boşluklara mdf kestirerek de bas kabini gibi kullanabilirsiniz, bir ara ben öyle yapmayı düşünmüştüm, sonra gereksiz geldi vaz geçtim

cıvıc08

« Yanıtla #9 : Şubat 27, 2013, 12:51:32 ÖÖ »
Bakın compenant 0 bas verir siz subwoofersiz bas istiyorsanız oval denen kolonlardan takın tabi ses kalitesi compenant gibi olmaz ama bass yonunden sizi mutlu eder . Amfi şart ama onun için de .

editor83

« Yanıtla #10 : Şubat 27, 2013, 07:49:02 ÖÖ »
Bakın compenant 0 bas verir siz subwoofersiz bas istiyorsanız oval denen kolonlardan takın tabi ses kalitesi compenant gibi olmaz ama bass yonunden sizi mutlu eder . Amfi şart ama onun için de .

O zaman arka sacı kesmek gerekecek?

cıvıc08

« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2013, 04:25:13 ÖS »
Saçı niye kesçeksiniz anlamadım ki :S oval takmak için arkaya pandizot şeklinde yuva alıcaksınız . Subwoofer istiyorsanızda lpgyi stepneye alın normal bir subwoofer atın hiç orjinalliği bozmamış olursunuz

editor83

« Yanıtla #12 : Şubat 28, 2013, 08:04:30 ÖÖ »
Saçı niye kesçeksiniz anlamadım ki :S oval takmak için arkaya pandizot şeklinde yuva alıcaksınız . Subwoofer istiyorsanızda lpgyi stepneye alın normal bir subwoofer atın hiç orjinalliği bozmamış olursunuz

Pandizotu kaldırınca altındaki hoparlorler 16cm değil mi? Oval nasıl koyulacak? Sığar mı?

cıvıc08

« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2013, 10:52:02 ÖS »
Yok onlar durucak siz oraya cep gibi bir şey yaptırıcaksınız . Onu artık arkaya mı kapıya nereye isterseniz monteletçeksiniz çift taraflı bant veya slikon vs. Siz düzgün bir sistemciye gidin hallederler .

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #14 : Nisan 12, 2013, 02:46:51 ÖS »
arkadasım onlere 2 tane 16 komp arkaya oval hop koyar ve bunları anfıye verırsenız olur ayrıca midleri anfiye verirseniz orta ses sızın kulagınızın ıcini dolduracktır :)

hangover

« Yanıtla #15 : Nisan 12, 2013, 11:15:05 ÖS »
subsız bir sistemde bass sesleri istiyosanız bunun tek çaresi arkaya oval kolonlardır. ( karar verirsen model tavsiyesinde bulunurum ) . önlere comp lazım tabikide güzel ses ayrıntıları istiyosan. ve comp lar anfisiz çalışmaz.uzun vadede ya ana üniteyi yakar yada kendini. böyle bi sistem içinde ahım şahım bi anfiye gerekte yok. ( ucuzundan tavsiye verebilirim) .

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-oto-arac-oto-oval-kolon-kabin-91050664/detay/

teachers71

« Yanıtla #16 : Nisan 12, 2013, 11:22:30 ÖS »
arkalara oval 6*9 cm hoperlör sığarmı bizim. elimde eski aracımdan kalan kenwood kfc 6908  hoperlörüm var. yıllardır boşta bekliyor. olmadı satmayı düşünücem artık. birinin işine yarasın bari.

hangover

« Yanıtla #17 : Nisan 13, 2013, 11:40:07 ÖS »
arkalara oval 6*9 cm hoperlör sığarmı bizim. elimde eski aracımdan kalan kenwood kfc 6908  hoperlörüm var. yıllardır boşta bekliyor. olmadı satmayı düşünücem artık. birinin işine yarasın bari.

cık sığmaz

kafkas

• KAFKAS KARTALI
« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2013, 12:49:08 ÖÖ »
sitede bir arkadaşın tavsiyesiyle önlere pıoneer TS-G1314R , arkalara pıoneer TS-G1614R tek yollu hoparlör alıp taktım,gayet güzel bas veriyor,ön ve arka hoparlörlere de paralel olarak Tweeter taktım daha da net ses aldım.

editor83

« Yanıtla #19 : Haziran 21, 2013, 09:05:30 ÖÖ »
sitede bir arkadaşın tavsiyesiyle önlere pıoneer TS-G1314R , arkalara pıoneer TS-G1614R tek yollu hoparlör alıp taktım,gayet güzel bas veriyor,ön ve arka hoparlörlere de paralel olarak Tweeter taktım daha da net ses aldım.

Bunları ben de taktırdım söylediğin gibi bi bass vermiyor. Subwoofer bass ı başka birşey. Bir de şöyle bir şey var bunu kullanan var mı? Bagaj dışarıda olduğundan ses gelmemesi endişesi var.

kafkas

• KAFKAS KARTALI
« Yanıtla #20 : Haziran 21, 2013, 01:26:43 ÖS »
subwofer'ın verdiği bas sesleri tabiki kaliteli,bana lazım olan pürüzsüz net ses,birazda vurgulu bas idi,o da oldu,gençler gibi gümbür gümbür gezecek yaşı çoktan geçtim,o yüzden bana yeterli,ama amfi ve subwofwer içimde ukte kalmamış değil.

supremum

« Yanıtla #21 : Haziran 21, 2013, 02:01:43 ÖS »
Hertz'in slim basslarından tavsiye ederim. Çok güzel tonlaması var. Bende 25cm'lik var. Arkası olmadığı için küçük hacimlerde rahatlıkla çalışıyor.
Hele 20'lik vardı ki onun kabini daha da küçüktü. Bagajda ciddi bir alan işgal etmiyor.
Kabinle birlikte 200 lira civarında fiyatları var.

editor83

« Yanıtla #22 : Haziran 21, 2013, 05:51:48 ÖS »
Niyetimi bozdum agalar alpine 20cm kabinli bass ve sound magus 4 kanal ck 75 amfi aldim. Haftasonu baglayacagim. Bagaj kuculecek, napiim tupu kuculturum ben de..

can3520

« Yanıtla #23 : Nisan 10, 2014, 09:33:35 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Vtec2 orijinal müzik sistemi vardı hoparlörleri değiştirdim önler 13cm jbl arkalar 16cm pioneer taktım fakat ses eskisinden daha kötü oldu özellikle pioneerlar. Orijinal sistem üzerinde ne gibi değişiklikle sesteki netliği sağlayabilirim ya da ne yapmam gerek ? Cevaplar için teşekkürler şimdiden

sercanavcı

« Yanıtla #24 : Nisan 10, 2014, 09:44:07 ÖÖ »
Merhaba arkadaşlar konuyu hortlatıyorum. Vtec2 orijinal müzik sistemi vardı hoparlörleri değiştirdim önler 13cm jbl arkalar 16cm pioneer taktım fakat ses eskisinden daha kötü oldu özellikle pioneerlar. Orijinal sistem üzerinde ne gibi değişiklikle sesteki netliği sağlayabilirim ya da ne yapmam gerek ? Cevaplar için teşekkürler şimdiden

orjinal sistemin üzerine bi bass bi anfi ekleseydin inan o netligi saglayabilirdin can ugrasıcam dersen şöle bi tavsiye vereyim sana önleri iptal et 2 tane tiz takarsın arkalarada 4 tane oval koy bi bass bi anfi işini görür aldıklarını iade edebilirsen ilk dedigimi yap derim istedigin olcaktır