Gönderen Konu: Tefarruata girmeden kaliteli ses alınabilirmi?  (Okunma sayısı 6439 defa)

ALG

• THT
Tefarruata girmeden kaliteli ses alınabilirmi?
« : Mayıs 15, 2007, 09:04:46 ÖS »
Aslında zor birşey istiyorum ama Tefarruata girmeden kaliteli ses alınabilirmi?

amfi ve sub koymadan stock cd çalarım kalacak, sadece iyi bir 3 yollu speaker ile verim alabilirmiyim? bas ve orta seslerin biraz belirgin olmasını istiyorum o kadar..

yorum, marka ve görüşleri rica edeyim..

ESSEN

• Ziyaretçi
Ynt: Tefarruata girmeden kaliteli ses alınabilirmi?
« Yanıtla #1 : Mayıs 16, 2007, 10:22:08 ÖS »
Ana Üniteden alınacak Rms degerleri yaklaşık olarak 20-22w olacagı için yüksek Perf. alamassın,Küçük fakat işlevi yeterli olcucak bi anfi öneririm.Umarım yardımcı olmuşumdur.

ALG

• THT
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2007, 10:31:49 ÖS »
essen tşkler..
biraz daha detaylı bilgi almam mumkunmudur, küçük anfi derken fiyatlar ne aralıkta olur? ve bunu ne marka bir speaker la desteklemek lazım..

ESSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 16, 2007, 11:18:53 ÖS »
Bu durumda bütce ön plana çıkıyor,hem anfi secimi hemde speaker secimini direk etkiliyor.Örnegin 200ytlde anfi mevcut 2000ytlde..sadece bi örnek.

ALG

• THT
« Yanıtla #4 : Mayıs 17, 2007, 06:45:34 ÖS »
başındada söylediğim gibi aşırı büyük paralarla girmek istemiyorum..arabanın sağını solunu kurcalatmadan, döşeme vs sökmeden çözümler olabilir belki..fabrikasyon müzik sistemi aşırı zayıf geliyor bana ama öyle amfili wooferlu falan birşeyde değil istediğim..yani stok hoparlörlerin yerine belki biraz daha iyi ses alabileceğim bişi olabilir mesela?

ESSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Mayıs 17, 2007, 09:08:10 ÖS »
Mevcut sistemi bozmadan Bir Sub ve bunu sürecek bir anfi en mantıklı cözüm olacaktır.Hem kapı ve döşemeler sökülmiycek hemde istenilen dib baslar yakalanabir,hatta kabin soketli yapılıp seyyar bile olabilir(istenildiginde cıkartıp bagajı kullanmak adına)

ALG

• THT
« Yanıtla #6 : Mayıs 17, 2007, 10:54:17 ÖS »
maliyeti ne olur acaba..?

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Mayıs 20, 2007, 12:58:31 ÖÖ »
Mevcut sistem bozulmadan tabiki birşeyler yapılabilir fakat Honda nın EP3 için orjinal olarak verdiği ön hoparlörler cidden başarısız. Arkaya bir sub koyduğunuz zaman öndeki sistem yetersiz kalacaktır.

En mantıklısı  sub istenmiyorsa kaliteli bir 4 kanal amfi kullanmak olur ön kapılara ve arka koltuk yanlarına da kaliteli bir midrange ve tweeter takımı filtreleriyle birlikte uygulaabilir.

Eğer sub isteniyorsa ve amfinin tek olmasını istiyorsanız 5 kanal bir amfi de tercih edilebilir. 4 kanal kapı ve arka hop. için kullanılır 5. kanal için litresi iyi hesaplanmış ve müzik tarzına göre dizayn edilmiş bir kutu ve 25 cm yada 30 cm lik bir sub en lezzetli sesi verecektir.

ALG

• THT
« Yanıtla #8 : Mayıs 20, 2007, 11:20:52 ÖÖ »
arkadaşlar benim için amfi, sub vs tefarruat ve artı para şu an için..ben bunlara girmeden biraz kaliteyi artırabilirmiyim? yani ne biliim 2 takım komponent iş görürmü? görürse hangi markadır?

ESSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Mayıs 21, 2007, 07:13:35 ÖS »
Mesaj attım.. >=ok

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Mayıs 22, 2007, 12:02:59 ÖÖ »
Ben 2 Takım Hertz Marka Midtiz
      1 Adet JL 35 cm Subwoofer
      1 Adet 6 Ch. JL Amfi

Açıkcası Hertz in Verdiği Sesten Cok Memnunum.Amfi Yi İleride 2 woofer takmak için 6 kanallı aldım,geleceğe yatırım yaptım.. :) hertz i tavsiye ederim şahsen ama bende test aşamasındayım.

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Mayıs 22, 2007, 05:45:05 ÖS »
2 Hertzleri değiştirdik...KEsme Yaptı...JBL taktık bunları deniyorum

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Mayıs 24, 2007, 01:46:10 ÖÖ »
Hertz stickerı duruyordu bugün ama :)

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 25, 2007, 10:59:02 ÖÖ »
Çıkartıcam :) Bugun JL Wooferım Geliyor JL 35 cm. Deniyecğz Bakalm

ALG

• THT
« Yanıtla #14 : Haziran 01, 2007, 10:18:54 ÖS »
bu işin daha maliyetsiz yolu yokmudur, olmalı illaki bi yol?daha kaliteli bir mid tiz takım azda olsa iş görmezmi acep  <783^2

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Haziran 03, 2007, 09:40:15 ÖÖ »

bu işin daha maliyetsiz yolu yokmudur, olmalı illaki bi yol?daha kaliteli bir mid tiz takım azda olsa iş görmezmi acep  <783^2

Wallahi bende pioneer 4X50 teyp var arkalarda 330w 2 kolon önlerde 200lük 2 kolon.. gayet hoş bi ses alıyorum..
İlerde bi 5 kanal amfi bide 30cm lik woofer takıcam ama bakalım izolasyon olayını düşünüyorum..  

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #16 : Haziran 03, 2007, 09:48:14 ÖÖ »

bu iş  için  bütçen ne  ?  sana  güzel bir sistem kuralım

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 03, 2007, 12:04:43 ÖS »
Mid Tizler Bildiğim Kadarıyla Orta Yüksek Seslerde İyi Alt Seslerde Ses Alamazsın Dediğim Gibi bildiğim Kadarıyla...

ALG

• THT
« Yanıtla #18 : Haziran 03, 2007, 02:38:53 ÖS »
refleks keşke olsada, malesef yok, en fazla 200 lira çıkabilirim..birde anfiydi, bass dı koyup hırsıza yem etmek istemiyorum..

agent, buluşmada senin arabadaki sesi dinlerim, belki ufak bi maliyetle iyileşir biraz..

Can_DCK

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Haziran 03, 2007, 02:41:30 ÖS »
Ben Ses Tesisatını 44,60 YTL ye Kaskolattım :)

Agent

• Ziyaretçi
« Yanıtla #20 : Haziran 03, 2007, 03:43:48 ÖS »

refleks keşke olsada, malesef yok, en fazla 200 lira çıkabilirim..birde anfiydi, bass dı koyup hırsıza yem etmek istemiyorum..

agent, buluşmada senin arabadaki sesi dinlerim, belki ufak bi maliyetle iyileşir biraz..

No problem  >=ok  Hatta yardımcıda olurum gerekirse bizim gemiler belçika yapıp geliyo.. Teypdi kolondu pioneer

okchu

• Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : Temmuz 22, 2007, 02:30:20 ÖÖ »
valla benmki çok tatmin edici bir ses verioo

CADENCE 38cm bass
xtream anfi 4 kanal
xtream midtiz takımı
kenwood kolonlar

arabam sedan olduu halde çok kaliteli ses verio içeride dışarıda... plakalık sorununu çözdükten soora tabi

max. ödiceğin tutarda 900 - 1000 tutar hatta tutmaz bile...  >=ok