Gönderen Konu: TANE TANE ÇALACAK SUBWOOFER ARIYORUM  (Okunma sayısı 21816 defa)

2010civic

TANE TANE ÇALACAK SUBWOOFER ARIYORUM
« : Şubat 22, 2010, 08:38:13 ÖS »
SELAM ARKADAŞLAR. YENİ ALDIĞIĞIM 2010 MODEL CİVİC İMİN BAGAJINA 3O CM SUBWOOFER BAĞLAMAK İSTİYORUM. AMA ÖYLE Bİ TATLI ÇALMALIKİ MÜZİĞİN HER RİTMİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DUYABİLEYİM. HANİ BÖYLE KURU GÜRÜLTÜ GİBİ BAM GÜM ÇALSIN İSTEMİYORUM. MÜZİĞİN RİTMİNDE UZUN BAS VARSA EN GÜZEL ŞEKİLDE VERSİN. KISA BAS VARSA EN GÜZEL ŞEKİLDE VERSİN. YERİ GELSİN POP MÜZİK,YERİ GELSİN YABANCI,YERİ GELSİN SLOV,YERİ GELSİN DAMAR DİNLEYEBİLEYİM. TANE TANE ÇALSIN İSTİYORUM. MARKA VE MODEL TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUMM

enginturan

• Engin
Ynt: TANE TANE ÇALACAK SUBWOOFER ARIYORUM
« Yanıtla #1 : Şubat 23, 2010, 12:02:50 ÖÖ »
o zaman çözüm audison anfi ve focal bas başka hiçbir marka ile uğraşmayın derim

poseidon999

« Yanıtla #2 : Şubat 23, 2010, 08:02:05 ÖÖ »
Öncelikle Amerikan ve Alman basları japonlara göre daha serttir. Bunu aklına koy.
Bkz.Rockford, Audiobahn.

ayrıca amfi ile de alakalı bu söylediğin ama sana bas kısmı için 250 rms Alpine L serisi önerebilirim.
Çeşitli baslar kullandım ama en beğendiğim bu bastı. Ne kafa ütüler, ne hafif kalır.

Bir de bunu biraz eski ama fiyatına göre çok iyi bir performansa sahip.
300.1 JBL mono amfi ile beslersen değme keyfine. Bu ikilinin maliyeti de çok uçmaz.

Bu arada midlerin de düzgün olmalı ki ara sesleri de alasın.
Yoksa bas çok önde olur.
« Son Düzenleme: Şubat 23, 2010, 08:04:20 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

Ser-G

« Yanıtla #3 : Şubat 23, 2010, 08:17:27 ÖÖ »
kısık seste kaliteli bas almak istiyorsan JL Audio 12w 3 v 2  300 rms gümbür gümbür degil tesisatta bası tamamlayan bi cihaz.

O.Z

« Yanıtla #4 : Şubat 23, 2010, 08:18:44 ÖÖ »
Audison anfi Lrx serisi ve Focal utopia subwoofer 33 wx   en iyi çözüm olacaktır. Ben aracımda bunları kullanıyorum ve gayet memnunum üstelik orjinal ana ünite ile gerisini siz düşünün :) Compenant takımları da çok önemli tabiki ;
vaktin varsa gel aracımı dinleteyim en azından canlı canlı fikir edinebilirsin bagajımdan çekilmiş 1 adet resim var linkte

http://img704.imageshack.us/gal.php?g=dsc00929mw.jpg

murat_ozbek

« Yanıtla #5 : Şubat 23, 2010, 08:36:21 ÖÖ »
rockford p2 öneririm

XeL

« Yanıtla #6 : Şubat 23, 2010, 08:46:10 ÖÖ »
arkadaslar konuyu pert etmeden kcuk bı sorum olcak.. 2010 cvc var bende de..
arka taraftakı kolonların arasında kı bosluga bagaj ıcınden dogru bass yerlestırılebılır mı ? olursa nasıl bısey cıkar ortaya.. ?

boyle dusunmemdekı sebep..bagajı oldgunca ıptal etmemek..

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #7 : Şubat 23, 2010, 09:08:16 ÖÖ »
arka taraftakı kolonların arasında kı bosluga bagaj ıcınden dogru bass yerlestırılebılır mı ? olursa nasıl bısey cıkar ortaya.. ?

olur ama çok kaliteli bir ses alamazsın çünkü hoparlörün mdf ile beslenmesi gerekli..senin aracının arka pandizotu plastik olduğundan bu besleme konusunda zayıf kalacağından kaliteli bir bas ve ses alamazsın ama orjinal hoparlörlerinden biraz daha iyi ses alırsın eğer ki kaliteli bir hoparlör koyarsan ve de onları besleyecek bir amfi veya teyp..Benim fikrim gereksiz bir uğraş olur çünkü harcadığın para ile elde etceğin ses farkı buna değmiyecek...

fsunnetci

• http://www.TeamHondaintegra.com
« Yanıtla #8 : Şubat 23, 2010, 09:18:17 ÖÖ »
SELAM ARKADAŞLAR. YENİ ALDIĞIĞIM 2010 MODEL CİVİC İMİN BAGAJINA 3O CM SUBWOOFER BAĞLAMAK İSTİYORUM. AMA ÖYLE Bİ TATLI ÇALMALIKİ MÜZİĞİN HER RİTMİNİ EN GÜZEL ŞEKİLDE DUYABİLEYİM. HANİ BÖYLE KURU GÜRÜLTÜ GİBİ BAM GÜM ÇALSIN İSTEMİYORUM. MÜZİĞİN RİTMİNDE UZUN BAS VARSA EN GÜZEL ŞEKİLDE VERSİN. KISA BAS VARSA EN GÜZEL ŞEKİLDE VERSİN. YERİ GELSİN POP MÜZİK,YERİ GELSİN YABANCI,YERİ GELSİN SLOV,YERİ GELSİN DAMAR DİNLEYEBİLEYİM. TANE TANE ÇALSIN İSTİYORUM. MARKA VE MODEL TAVSİYELERİNİZİ BEKLİYORUMM

Senin bu isteğinin woofer veya amfinin modeli veya ses karakteristiğinden öte senin aracında ki ses cihazlarının ayarı ile alakalı bir durum..yani senin aracında ki teyipte subwoofer ayarı yok ise ve subwoofer hertz ayarını yapamadıkça istediğin bas ses düzeyini elde edemezsin bas sesi uğultu haline dönüşür..subwoofer ayarında 60hz bas sesini yumuşatır 130hz'e doğru bas sesi yoğunlaşır ve uzaktan bas sesini duyar hale gelirsin ama bu esnada araç içinde uğultuya sebep olursun..yani demek istediğim senin aracında kullandığın componentler bu konuda önemli unsurlar..Ürünlerin markadan ziyade sahip olduğu özelliği daha önemli bence..Manuel olarakta bu Hz ayarlarını amfi üzerinden ayarlayabilirsin ama bunu yapabilmen için bazı bilgilere sahip olman gerekir.. :con

XeL

« Yanıtla #9 : Şubat 23, 2010, 11:16:04 ÖÖ »

olur ama çok kaliteli bir ses alamazsın çünkü hoparlörün mdf ile beslenmesi gerekli..senin aracının arka pandizotu plastik olduğundan bu besleme konusunda zayıf kalacağından kaliteli bir bas ve ses alamazsın ama orjinal hoparlörlerinden biraz daha iyi ses alırsın eğer ki kaliteli bir hoparlör koyarsan ve de onları besleyecek bir amfi veya teyp..Benim fikrim gereksiz bir uğraş olur çünkü harcadığın para ile elde etceğin ses farkı buna değmiyecek...

anladım..o zaman boyle bı ıs sakat..astarı yuzunden pahalıya gelır..bagajı cok doldurmak ıstemıorum..koltuk tarafında kı cukur kısımdan ıstıfade edıp en kotu bagajın katılımına gelmeden bı kutu koyulabılır o zaman.. en mantıklısı bu gelıyor sımdılık..
tsekkur ederım yardımlarınız ıcın..

ysf55

« Yanıtla #10 : Şubat 23, 2010, 11:32:17 ÖÖ »
hepsini bir sistemden beklemek yanlıs ve yanıltıcı olur baslar çeşit çeşittir... uzun bas istiyorsan bazuka woofer. tok bas istiyosan kapalı kutu woofer. orta kısa ritmik bas istiyorsan da 53lt lik kare bas kutusu işini görür.

marka olarakra 30cm rockford p2d212 woofer anfi olarak sadece woofer calıscaktsa mono harman kardon ca280e öneririm

2010civic

« Yanıtla #11 : Şubat 23, 2010, 07:14:00 ÖS »
ELİMDE 4 ADET İNFİNİTY REFARENCE 6020 CS(90 RMS) VAR. BUNLARI XETEC VECTOR V-2OO.4 BESLEYECEĞİM. SUBWOOFER İ İSE JBL 601.1 İLE BESLEMEK İSTİYORUM. ELİMDEKİ MİD TAKIMLARI BAS SESİSİN İÇİNDE KAYBOLMAZ DİYE DÜŞÜNÜYORUM

systemcar

« Yanıtla #12 : Mart 05, 2010, 10:05:29 ÖÖ »
:) hep yanlış cevaplar..kullandıgınız subwofeer ın markası kadar kutusu da önemli..siz kesinlikle alacagınız subwofeer a kapalı kutu yapın..mutlaka subwofer için verilen kutu verilerine çok dikkat edin..kafanıza göre kutu yaptırmayın..kullandıgınız mono anfinin rms gücünü geçmesin sub rms gücü..besleme ve alt yapı yı kaliteli ürünler kullanın yoksa dünyanın en iyi cihazlarını da taksanız fayda etmez..yanii binanın temeli saglam olacakki sonra istediginiz kadar kat çıkın...stınger,audison gibi markaları tercih edebilirsiniz..besleme kablonuz mutlaka en az 4 awg olsun..aracınıza big3 yaptırın..big3 ü nette araştırın görürsünüz ne oldugunu..kullandıgınız araca mutlaka izelasyon şart bunu da mutlaka yaptırın...sonra sı kolay

smakbuloglu

« Yanıtla #13 : Mart 05, 2010, 11:56:50 ÖÖ »
:) hep yanlış cevaplar..kullandıgınız subwofeer ın markası kadar kutusu da önemli..siz kesinlikle alacagınız subwofeer a kapalı kutu yapın..mutlaka subwofer için verilen kutu verilerine çok dikkat edin..kafanıza göre kutu yaptırmayın..kullandıgınız mono anfinin rms gücünü geçmesin sub rms gücü..besleme ve alt yapı yı kaliteli ürünler kullanın yoksa dünyanın en iyi cihazlarını da taksanız fayda etmez..yanii binanın temeli saglam olacakki sonra istediginiz kadar kat çıkın...stınger,audison gibi markaları tercih edebilirsiniz..besleme kablonuz mutlaka en az 4 awg olsun..aracınıza big3 yaptırın..big3 ü nette araştırın görürsünüz ne oldugunu..kullandıgınız araca mutlaka izelasyon şart bunu da mutlaka yaptırın...sonra sı kolay

Açıkcası bilgilendirme için güzel açıklamalar teşekkürler,

Sizin tavsiye edeceğiniz bir yer,esnaf varmıdır?Civic2010 arkadaşımız gibi bende ses sistemi konusunda araştırma içerisindeyim.

systemcar

« Yanıtla #14 : Mart 05, 2010, 12:34:15 ÖS »
bizde oto müzik sistemleri ile ugraşıyoruz,yerimiz maltepe de ...kafanıza takılan sormak istediginiz,çözemediginiz sorunlar vs..olursa elimden geleni yapmaya çalışırım...işten dolayı çok fazla vakit ayıramıyorum nete ama elimden geleni yapmaya çalışırım..bizim işte bilmeden kulakdan dogma bilgi veren çok oluyor,,benim tavsiyem kesinlikle işinde uzman kişilerin bilgileri ile hareket edin..

bado

« Yanıtla #15 : Mart 05, 2010, 09:09:23 ÖS »
düşündüğünüz fiyat aralığı nedir?

2010civic

« Yanıtla #16 : Mart 06, 2010, 10:44:10 ÖÖ »
düşündüğünüz fiyat aralığı nedir?
300-400 tl arası gibi bir bütçe ayırabilirim

bado

« Yanıtla #17 : Mart 06, 2010, 07:42:04 ÖS »
JBL 1100 bass + Alpin Usa serisi anfi tavsiye ederim kendim 1.5 sene kullandım bunları çok memnundum... ve şimdi bende civice bağlatcam bunları eski arabdan çıkarttım ama biraz daha büyütücem işi =)

poseidon999

« Yanıtla #18 : Mart 07, 2010, 09:44:55 ÖÖ »
hep yanlış cevaplar

Arkadaş kullananların deneyimlerine dayanarak bir soru sormuş ve biz de cevap vermişiz.
Kendine usta diyen çok adam gördüm aracımın içine etti.
O yüzden her işi biliyorum diyene güvenip aracını teslim etmektense önce kullanana sormak daha mantıklı.
Çünkü o zaman yanlışı da doğruyuda ayırabiliyorsun.
En azından kendine tesisatçı diyen adamların neyi yanlış yaptığını biliriz.
Yapılan yorumlar yanlış olsa bile daha uygun bir üslup kullanırsan çok daha uygun olur.
"Yanlış cevaplar" demek yerine. "Şöyle bas ve amfi alırsan şu yüzden daha çok verim alırsın" şeklinde.
« Son Düzenleme: Mart 07, 2010, 09:46:56 ÖÖ Gönderen: poseidon999 »

systemcar

« Yanıtla #19 : Mart 08, 2010, 04:24:04 ÖS »
hep yanlış cevaplar

Arkadaş kullananların deneyimlerine dayanarak bir soru sormuş ve biz de cevap vermişiz.
O yüzden her işi biliyorum diyene güvenip aracını teslim etmektense önce kullanana sormak daha mantıklı.
Yapılan yorumlar yanlış olsa bile daha uygun bir üslup kullanırsan çok daha uygun olur.
"Yanlış cevaplar" demek yerine. "Şöyle bas ve amfi alırsan şu yüzden daha çok verim alırsın" şeklinde.

sorulara verilen cevaplar yanlışsa yanlış denilir dogruysa dogru denilir..herkes her konudan anlayacak diye birşey yok zaten..kimseden böyle birsey beklenemez...verdigim cevap da bii anormallik görmüyorum ben...

poseidon999

« Yanıtla #20 : Mart 08, 2010, 04:48:25 ÖS »
hep yanlış cevaplar

sorulara verilen cevaplar yanlışsa yanlış denilir dogruysa dogru denilir..herkes her konudan anlayacak diye birşey yok zaten..kimseden böyle birsey beklenemez...verdigim cevap da bii anormallik görmüyorum ben...

O zaman ne olur biliyor musun?
Herkes herşeyi çok iyi bildiğini sanıp, birbirini eksik bilgisiyle susturmaya çalışır.
paylaşma değil tartışma olur. Sonuçta kimse bir cevap alamaz.

Şimdi ben de sana yazdıkların yanlış desem doğrusu benim
yazdığım desem. ortalık karışır değil mi?

Zaten dedim ki tekrar altını çiziyorum: yapılan yorumlar yanlış olsa bile Sen yanlışsın sen doğrusun demek yerine
 uygun bir üslup kullanılır. Kimsenin canı sıkılmaz.

systemcar

« Yanıtla #21 : Mart 08, 2010, 04:57:15 ÖS »
hep yanlış cevaplar

O zaman ne olur biliyor musun?
Herkes herşeyi çok iyi bildiğini sanıp, birbirini eksik bilgisiyle susturmaya çalışır.
paylaşma değil tartışma olur. Sonuçta kimse bir cevap alamaz.

Şimdi ben de sana yazdıkların yanlış desem doğrusu benim
yazdığım desem. ortalık karışır değil mi?

Zaten dedim ki tekrar altını çiziyorum: yapılan yorumlar yanlış olsa bile Sen yanlışsın sen doğrusun demek yerine
 uygun bir üslup kullanılır. Kimsenin canı sıkılmaz.

işte tam üzerine bastın bende onu diyorum ben ters bir uslup kullanmadım ki..yanlış cevap a cevap yanlış dedim..açık ve net...zaten biz türk milleti olarak hep açık olmadıgımızdan hep bilmedigimiz şeyleri biliyormuş gibi göstermekten,dogrulardan kaçmakdan bu hallere gelmedik mi... ben asla o hatayı yapmam yanlışsa yanlıştır..darılan darılır gücenen gücenir..neyse bu konuyu daha fazla uzatıp konu dışına çıkmak ve form arkadaşlarımı daha fazla rahatsız etmek istemem...teşekkürler..

poseidon999

« Yanıtla #22 : Mart 08, 2010, 05:02:37 ÖS »
Eyvallah. Daha ne diyim.
Sana iyi akşamlar.

2010civic

« Yanıtla #23 : Mart 10, 2010, 09:13:18 ÖÖ »
arkadaşlar tartışmaya gerek yok bence.konuyu dağıtmadan fikirlerimizi belirtelim.soundstream nasıl bir sub tur. kicker den bile hoş çaldığı söyleniyor

systemcar

« Yanıtla #24 : Mart 10, 2010, 09:19:10 ÖÖ »
soundstream ürünleri kalitelidir..ama bu markanın hangi modelini kıcker ın hangi modeli ile kıyasladıgınız da önemli tabii..kıcker baslar bilinen üzere sert tonlara sahip bir üründür..