Gönderen Konu: Subwoofer ve Ampli [Yardım]  (Okunma sayısı 3622 defa)

AccordFan

Subwoofer ve Ampli [Yardım]
« : Aralık 02, 2010, 11:31:04 ÖS »
Ana ünite Alpine CDE-100EUB ve 220watt 16 cm 4 hoparlör var aracımda, teybin tek amfi girişi var. Bir amfi ve iki subwoofer almak istiyorum. Öncelikle kapalı kutu düşünmüyorum, bagajda görmek istediğim dizayn budur:

İlk sorum böyle bir mdf kesimini ve kumaş kaplamayı nerede yaptırabilirim?

ve düşündüğüm amfi ve subw. modellerinin linkleri aşağıda, bilgi sahibi arkadaşlar sistemin olur veya olmazını söylerlerse sevinirim çünkü bu konuda pek bilgim yok, teşekkürler.

Subwoofer: http://www.hepsiburada.com/Liste/kenwood-kfc-w3012-30-cm-1200-w-subwoofer/ProductDetails.aspx?productId=otcglkfc-w3012&categoryId=26090

Amfi: http://www.hepsiburada.com/Liste/kenwood-kac-8404-amplifikator/ProductDetails.aspx?productId=otcglkac-8404&categoryId=26050

evrensel

Ynt: Subwoofer ve Ampli [Yardım]
« Yanıtla #1 : Aralık 04, 2010, 08:59:19 ÖS »
1. soruna cevap: kumaş kaplamayı ve mdf yi bu işte efsaneleşmiş yılmazlar pandizotta yaptırman en doğrusu olur (şirinevlerdeler bu arada )..
2. soruna cevap: linkini verdiğin amfi4 kanal ve 4/3/2 kanal köprülenebilen bi amfi sende ki 4 tane hoparlörü 2 kanala paralel olarak girip geriye kalan 2  kanala da woofer ı seri olarak bağlıcaksın yalnız amfin sendeki kolonları rahat bi şekilde süremez kanaatindeyim zaten woofer ın rms gücü 400 watt senin 2 kanalının gücü 100 watt 4 ohm da. 2 ohm da 150 watt yüksek seslerde verin alamazsın sanırım en azından 300 watt rms olarak sürmen gerekir  sendeki woofer ı..

şuda olabilir kolonlarını direk teyibin çıkışına bağlayıp amfinin 4 kanalına da woofer ı bağlarsan o zaman sistem olarak sorunun kalmaz sadece müzik dinlerken bass ayarını kısıp tizlerle eşit dinlemen gerekir tabi yüksek bass düşük tiz seviyosan bilemem..

AccordFan

Ynt: Subwoofer ve Ampli [Yardım]
« Yanıtla #2 : Aralık 09, 2010, 07:25:11 ÖS »
teşekkürler ilgine evrensel, şirinevler'le konuşacağım fakat çok uzak kalıyor bana. başka önerisi olan varsa yardım aranıyor hala..