Gönderen Konu: sub ve anfi önerisi  (Okunma sayısı 8355 defa)

vt4542

sub ve anfi önerisi
« : Ekim 26, 2011, 10:22:52 ÖÖ »
selamlar

1.6 civic es aracımı satın aldıgımda arka bagajında butun bagajı kaplayacak şekilde bir sub kabinli, ve ayrıca sunsui marka anfi mevcuttu, ben diger tesisata dokunmadan sadece anfi ve sub ı cıkarttım, (bana biraz apaci işi gibi geldi ve bagaj hacmi tamamen yok olmustu). Ancak su sıralar gercekten bir subwoofer a ihtiyacım oldugunu hissettim, aracımın butun tesisatı kabloları falan hazır, ama bagajda yer kaplamayacak mumkunse kendinden anfili olan kabinli bir subwoofer öneriniz varmı?  aracımda xetec 620 navigasyonlu double din dokunmatik teyp var, bu silindir bazuka seklinde wooferlar varmıs ben nette arastırdım bulamadım, nerde satılır montaj yapabilcek iyi bir uste varmıdır? birde fiyat bilgisi verirseniz cok memnun olurum. Bilgisi olan arkadasların ilgilenmeleri dileğiyle şimdiden teşekkürler

vt4542

Ynt: sub ve anfi önerisi
« Yanıtla #1 : Ekim 26, 2011, 10:24:11 ÖÖ »
not: hee bu arada oyle baya güm güm vuran tesisat istemiyorum az bişey bası duzeltsin tatlı ses versin yeter... kimse ustune alınmasın ama yolda güm güm diye bass vurduranlar benim gozumde apaçinin önde gideni cunku :))

itouch01

« Yanıtla #2 : Ekim 27, 2011, 08:57:57 ÖÖ »
Bence senin isteğini zaten orjinal  tesisatı karşılıyor :D

vt4542

« Yanıtla #3 : Ekim 28, 2011, 08:32:05 ÖÖ »

orjinal tesisatı karşılasa burdan fikir sormam herhalde..! aracta double din xetec 620 var, daha öncedende tesisat kuruluydu,ancak ben anfi ve bass ı söküp attım,bagajda fazla yer kaplamayacak sadece hoş ses verecek bi anfi ve bass arıyorum okadar..

itouch01

« Yanıtla #4 : Ekim 28, 2011, 09:26:19 ÖÖ »

orjinal tesisatı karşılasa burdan fikir sormam herhalde..! aracta double din xetec 620 var, daha öncedende tesisat kuruluydu,ancak ben anfi ve bass ı söküp attım,bagajda fazla yer kaplamayacak sadece hoş ses verecek bi anfi ve bass arıyorum okadar..
Ben sadece şaka yapmıştım :( , en ufagından oda 30 cmlik JBL ve 1200 luk anfi alırsın sorun cözülür

fearless.32

« Yanıtla #5 : Ekim 28, 2011, 09:50:30 ÖÖ »
JBL. tek geçerim

vt4542

« Yanıtla #6 : Ekim 28, 2011, 11:03:12 ÖÖ »
arkadaslar teşekkür ederimde benim için önemli olan bagajdada fazla yer tutmaması 30cmlik jbl bagaj hacminin 55 litrelik bolumuu harcıyo.. yani tam ölçülerini bilmiyorum ama bu şekilde diye buldum internetten

benim sormak istedigim, bu bazuka tipi silindir şeklinde veye küçük şekilde kabinli sub lar varmış onlar hakkında bilgi istiyorum

goldbergbrk

« Yanıtla #7 : Ekim 28, 2011, 01:12:24 ÖS »
performansı çok düşük ürünler. kapalı kutuda 30 cm bir woofer önerebilirim40 litre kafi birtanede sterıo anfi 4 kanal diğer 2 kanalına sonradna mid de bağlama şansın olur

vt4542

« Yanıtla #8 : Ekim 28, 2011, 09:05:58 ÖS »
performansı çok düşük ürünler. kapalı kutuda 30 cm bir woofer önerebilirim40 litre kafi birtanede sterıo anfi 4 kanal diğer 2 kanalına sonradna mid de bağlama şansın olur

bu 30cm kabinli sub ın ölçüleri ortalama kac cm dir? brde anfi için önerdiginiz bi marka varmı;? ortalama nekadara patlar bu iş bize

goldbergbrk

« Yanıtla #9 : Ekim 29, 2011, 12:04:20 ÖÖ »
kabinine göre değişiyo oda genelde 30 cm subun kabinliği 60 cmi 55 cmi geçmez. özel msj atın detaylı anlatayım ben ne istiyorsanız .

TARIK KANDEMİR

« Yanıtla #10 : Temmuz 02, 2012, 11:35:48 ÖÖ »
selam arkadaşlar bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim bilende bilmeyende yorum yapıyor sıkıldım artık ben bir tesisat aldım şunlar yani 4 çift 8 adet 6994 pıoneer 600 wall kolon 2 adet 309 1400 wall pıoneer bas 2 adet tss 20 200 walt pıoneer twıtıw 
PİONEER DEH-9450UB bu tesisatımı kaldıracak 2 adet anfi markası önermenizi istiyorum sağlam marka güvenilir mal olursa alacağım hemen birde samsunda satan yerlerin irtibat numarasını yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler saygılarımla.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #11 : Temmuz 02, 2012, 01:55:21 ÖS »
Çok fazla gereksiz malzeme var sisteminde. Öncelikle 8 adet kolona gerek yok hemde aynı model sırf ts-s20 twiterleri sürmek için tek bir amfi almalısın 2 amfi ile bu sistemi yeterli beslemek zor olur. Bence sen öncelikle sistem için kompenentleri azalt.
Teybin kalsın, oval kolonların 2 takımı (yani 4 tanesi) kalsın, ts-s20 yerine güzel bir mid takımı al ön tarafa, bagajda da 2 wooferin olsun yeter. Bu sistemi kaldırmak için de bi d sınıfı amfi bide a sınıfı 4 kanal amfi kullanman yeter.
Daha detaylı bilgi almak istersen caraudioturkey forumdan yardım alabilirsin ;)

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #12 : Eylül 21, 2012, 01:39:30 ÖS »
arkadaslar teşekkür ederimde benim için önemli olan bagajdada fazla yer tutmaması 30cmlik jbl bagaj hacminin 55 litrelik bolumuu harcıyo.. yani tam ölçülerini bilmiyorum ama bu şekilde diye buldum internetten

benim sormak istedigim, bu bazuka tipi silindir şeklinde veye küçük şekilde kabinli sub lar varmış onlar hakkında bilgi istiyorum
abicim sana tek şey oneririm bence sierranın kristal basları var ınce bas ama ses aynı ucuz fiyata bulursn anfisiyle birlikte ..
selam arkadaşlar bana bu konu hakkında yardımcı olursanız sevinirim bilende bilmeyende yorum yapıyor sıkıldım artık ben bir tesisat aldım şunlar yani 4 çift 8 adet 6994 pıoneer 600 wall kolon 2 adet 309 1400 wall pıoneer bas 2 adet tss 20 200 walt pıoneer twıtıw 
PİONEER DEH-9450UB bu tesisatımı kaldıracak 2 adet anfi markası önermenizi istiyorum sağlam marka güvenilir mal olursa alacağım hemen birde samsunda satan yerlerin irtibat numarasını yazarsanız sevinirim şimdiden teşekkürler saygılarımla.
abicim sanada onerim bass anfisi olarak sierra 1502 bass anifisi ben kendı aracımda 2 tane 800 rms 38 cm defconu kaldırdım sanada tavsiye ederim hoparlorlerıde 2 olarak baglarsan 4 ohm luk sieera 1004 ses anfisi tavsiye ederim ben kullanıyorum sıkıntı yasamadım ...

buura

« Yanıtla #13 : Ekim 31, 2012, 08:17:08 ÖS »
sizin gibi düşünenler çok var o yüzden slim subwoofer denilen ürünler var onları önerebilirim veya alpine bas önerebilirim onların hepsinde olmasa da bazılarında kendinden anfisi var gümgüm vurmaz ama arabanın içinde herşeyiyle güzel müzik dinlersiniz ne az ne fazla