Gönderen Konu: otomatik cam modülü  (Okunma sayısı 27368 defa)

murat_ozbek

Ynt: otomatik cam modülü
« Yanıtla #25 : Eylül 07, 2009, 11:54:55 ÖS »
aynaların otomatik açılıp kapanması ayna ve role gerektiren bir iş,geri vitese takınca aşağı inmeside yine role ile ama zor sağlıklı çalımayabilir

DOHC _06

« Yanıtla #26 : Eylül 08, 2009, 12:07:23 ÖÖ »
biraz fazla bir iş sistemi değiştirmek şart çünkü role bide yeni bi motor daha takılması gerekir oraya aynaların kapanması için yeni bir sistem oturtmak gerekebilir.abi aracın dandik olacak biraz söküp uğraşacaksın biz uğraşsak bozarız falan git bi ayna daha al uğraş dur doğan aynasında falan deniyeceksin doğan aynasının bozulması imkansız elektronik hiç bişey yok zaten.bozulsa bile kaç paradır ki zaten:)***

murat_ozbek

« Yanıtla #27 : Eylül 08, 2009, 12:35:45 ÖÖ »
biraz fazla bir iş sistemi değiştirmek şart çünkü role bide yeni bi motor daha takılması gerekir oraya aynaların kapanması için yeni bir sistem oturtmak gerekebilir.abi aracın dandik olacak biraz söküp uğraşacaksın biz uğraşsak bozarız falan git bi ayna daha al uğraş dur doğan aynasında falan deniyeceksin doğan aynasının bozulması imkansız elektronik hiç bişey yok zaten.bozulsa bile kaç paradır ki zaten:)***

beni yablış anladın.otomatik kapanan aynalar ver piyasada bmw ler için getirilmiş onlar uygulanıyor

dewir

« Yanıtla #28 : Eylül 08, 2009, 12:47:32 ÖÖ »
murat bizim cıvıc excellium  serilerinde katlanır ayna var zaten standartta ve bu yedek parçalar bizim modellerede birebir uyuyor ancak aynalarda değişmesi gerekiyor tabi komple tesisat çekiliyo falan filan ben servisle görüştüm 3.000 tl istediler çok fazla geldi yabi başka markaya gerek yok orjinal honda aynalarıda var katlanan

DOHC _06

« Yanıtla #29 : Eylül 08, 2009, 12:51:38 ÖÖ »
hmm peki mesela bizim kasaya uygun kapanan aynı tarz kapanan ayna bulmamız baya zordur bence çok  zordur herhalde biz bu sistemi alıp bmwlere uygulanan bizim aynada uygulayacaz yanlış anlamadıysam.

dewir

« Yanıtla #30 : Eylül 08, 2009, 01:06:14 ÖÖ »
valla baya karışık bir iş dediğim gibi hiç bulaşma bence :D

smtkrgz

« Yanıtla #31 : Eylül 08, 2009, 01:12:36 ÖÖ »
cam modülü konusunda deneyimimi paylaşmak istedim.. ilk bi elektrikçiye gittim.. dedim cam modülü istiyorum.. alarm yoksa alarm takmamız lazım modülü ona takmamız lazım dedi.. kıllandım adamdan... karşı komşum honda servisinde usta.. onunla görüştüm.. hiç gerek yok dedi.. merkezi kilit sistemi olan her araca o modül takılır dedi.. bizim ies lerde debriyajın yanında hafif şişik bi plastik var.. merkezi kilit sistemi orda aklında olsun oynatma arabanın sağını solunu.. orayı açtılar serviste 4 kibrit kutusunu yan yana getirmiş kadar bi cihazı taktılar..sıralamayıda ben ayarladım.. önce şöfor camı sonra sağ ön sonra arka camlar kapanıyo gayet güzel oldu..

DOHC _06

« Yanıtla #32 : Eylül 08, 2009, 02:06:48 ÖÖ »
kardeş bu debriyajın yanında dediğin şişlik ayak dayama yerimi?

smtkrgz

« Yanıtla #33 : Eylül 08, 2009, 02:12:23 ÖÖ »
kardeş bu debriyajın yanında dediğin şişlik ayak dayama yerimi?
ayak dayama yerinden dahada kapıya yakın olan kısım...

hak_on

« Yanıtla #34 : Eylül 08, 2009, 02:16:37 ÖÖ »
aklın varsa kullanma sakın :).kitlenip kalıyor cunku.snda bi geliosun camlar acık :)

DOHC _06

« Yanıtla #35 : Eylül 08, 2009, 02:18:01 ÖÖ »
aklın varsa kullanma sakın :).kitlenip kalıyor cunku.snda bi geliosun camlar acık :)
nasıl yani kardeş anlamadım.

hak_on

« Yanıtla #36 : Eylül 08, 2009, 02:19:20 ÖÖ »
otomatik cam kaldırma moduller çin malı!ve bazen camlar kalkarken yarıda kalıverior ole.yani kapatmıor kitlenior.ayrıca merkezi kilit motorunu yakmaya kadar goturuor bu durum...yani sakat bunu taktırmak...

dewir

« Yanıtla #37 : Eylül 08, 2009, 11:21:20 ÖÖ »
o dediklerin eski modellerde oluyo veya kalitesiz çin mallarında ben4 senedir bumodüllerikullanıyorum ve sonaldığım aracımdada 9 aydır kullanıyorum hiç bir problemde yaşamadım açıkçası ve ilk defa böyle bir şikayet duyuyorum

hak_on

« Yanıtla #38 : Eylül 08, 2009, 02:18:34 ÖS »
o dediklerin eski modellerde oluyo veya kalitesiz çin mallarında ben4 senedir bumodüllerikullanıyorum ve sonaldığım aracımdada 9 aydır kullanıyorum hiç bir problemde yaşamadım açıkçası ve ilk defa böyle bir şikayet duyuyorum
piyasadakilerin nerdeyse tamamı çin malı ztn.ben cok arastırdım bu olayı kac tane elektrkci dolandım.adam para kazancagı halde sakın taktırma dediler.bole bi durumun soz konusu olucagnı solediler...

dewir

« Yanıtla #39 : Eylül 08, 2009, 03:04:50 ÖS »
dedimya hak_on ben 4 yıldır kullanıyorum öyle bir sorun yaşamadım yaşayanıda duymadım ama aldığım modüllerin hepside cenmax tı

MaximuS

« Yanıtla #40 : Eylül 15, 2009, 11:53:51 ÖÖ »
aynı şekilde ben de barış arkadaşım gibi 5 senedir hem eski aracımda hem civic imde kullanıyorum. bir kaç şikayet duydum ama dediğin gibi o zamanlar o mallar çin malı idi hak-on arkadaşım... emin ol, bir sonraki aracımda olmassa böyle bi özellik, ona da modül taktıracağım. hiç bir şikayetim olmadı ve zararını da görmedim...
sonuç olarak mükemmel bir özellik ve tavsiye edrim...

55en082

« Yanıtla #41 : Eylül 15, 2009, 04:30:44 ÖS »
arklar ben taktıracaktım usta bana bi hondam olsa taktırmazdım dedi
cam kaldırma motorunu bozuyomuş dogrumu?

MaximuS

« Yanıtla #42 : Eylül 16, 2009, 11:54:24 ÖÖ »
o sözler ya işçiliği ya da malzemesi kötü elektrikçilere aittir arkadaşım...

dewir

« Yanıtla #43 : Eylül 17, 2009, 02:16:57 ÖS »
ben aracımı sıfır aldım 3. günü taktırdım modülü o lafları söyleyenler işçiliğine güvenmiyor veya takamadığını söylemeyip bu tip bahaneler uyduruyor

umit.yuksel

• Ziyaretçi
« Yanıtla #44 : Eylül 21, 2009, 11:27:29 ÖS »
Merhaba arkadaşlar , aranıza yeni katıldım.

2004 model accord aracıma cam kaldırma modülü taktırmak istiyordum.Önceki Bmw aracıma takdırdım bir sorun yaşamadım yıllarca kullndım tek hatam sunroof a da taktırmıştım bazen takılıyordu onu iptal ettirdmiştim.Neyse kısacası accord için bir elektrikçiye gittim takarız dedi kabloları açtı fakat bağlantıyı yapamadı arkasında honda servisindeki bir tanıdığını aradı .Servisteki arkadaşı accorda kesinlikle takamazsın sorun çıkartır demiş ve bizim usta takmadı konuyu kapattı.Ben hala takdırmak istiyorum ama ne yazıkki servis ısrarla takdırma diyor.Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlardan yol ve öneri bekliyorum.

MaximuS

« Yanıtla #45 : Ekim 08, 2009, 03:51:04 ÖS »
dediğim gibi iyi araştırın.illaki vadır b işin piri... onu bulun! en iyi elektrik ustasını bulun ve yaptırın. benim aacım için de benzer şeyler söylendi. ama hem 4 cam da hem sunroof da var ve çok çok emnunum. daha 1 kee bile takılmadı... arabamı değiştirirsem eğer ilk yapacağım iş budur. hangi araç olursa olsun...

omerf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #46 : Ekim 12, 2009, 02:07:32 ÖS »
Bence cam kaldırma modülü taktırmak istiyorum servis takılmadığını söyledi ardından cenmax'a arayıp sorduğumda yeni kasa jazz için cam kaldırma modülü takılmadığını söyledi.Aynı şekilde civic ve accord'adada takılmadığını belirtti.Hiçmi yeni kasa jazz olsun civic olsun cam kaldırma modülü taktıran.İstanbul avrupa yakasında bu işin piri varsa gidip taktıracağım tavsiyelerinizde bekliyorum.

Hatta benim istediğim ufak bişey daha var youtube'da gördüm yeni kasa jazz'ların aynaları elektrikli katlanır olduğu için bi adam onlarada o şekilde birşey taktırmış ve aracı kilitlediğinde aynalar kapanıyor.Aracı açtığında aynalar açılıyordu.Açıkcası bu tarz bişeyide çok istiyorum fakat nerde nasıl yaptıracağım en büyük sorun bu.

23korg23

« Yanıtla #47 : Kasım 02, 2009, 12:42:04 ÖS »
arkadaslar ben aracımın orjinal kumandasını iptal ettirip alarmlı baska bir kumanda ile 4 lü cam modülü taktırdım arac ies... 1 yıl oldu daha en kücük bir sorun yasamadım camları sırası ile tek tek kontrol ediyo acıksa kapatıyo tek yapmam gerekne kumandadan kapıyı kilitlemek.

Serkan VTEC

« Yanıtla #48 : Kasım 07, 2009, 01:17:19 ÖÖ »
Ben de aracımı alır almaz taktırdım çok da memnundum ancak 1. yıl bitmeden sağ cam motoru önce zorlanmaya(yavaşlamaya) sonra da hiç kaldırmamaya başladı.Araç garantide olduğu için motor değişti fakat aynı arıza bir süre sonra sol cam da olunca servis onuda garantiden değiştirdi. Fakat aynı arıza nedeni araştırıldığında cam modülünün sebep olduğu ortaya çıktı.Tabi modülü söktürdüm hemen. Cam motorlarına modül sıra ile elektrik yolluyor ve açık olan cam kapanıyor. Ancak cam açık değilse ve siz kapıyı kitlemek için düğmeye her basışınızda modül cam motorlarına elektrik gönderiyor ve buda cam motorlarını zorluyor, modül içinde termik dedikleri algılayıcılar elektriği kesene kadar cam motorlarına sıra ile elektrik gidiyor.Tabi bu zorlama belli bir süre sonra motor içindeki sarımın ısınıp özelliğini kaybetmesine ve ardından bozulmasına yol açıyor. İlk aracımda vardı sorun olmadı, ikinciye taktırdım sorun olmadı, ancak sıfır aldığım aracımın garanti süresi içinde iki cam motoru değişince vazgeçtim <783^2.(Garanti bitti :) tekrar taktırmaya cesaret edemiyorum )
Kararı kendiniz verin ama böyle bir olayında olucağını unutmayın.
« Son Düzenleme: Kasım 07, 2009, 01:18:38 ÖÖ Gönderen: Serkan VTEC »

tpmyo157

« Yanıtla #49 : Aralık 07, 2009, 12:04:27 ÖÖ »
ies aracıma 1 yıl önce cenmax alaram+cam modülü taktırdım süper çalışıyor. Hiç bi sorun yok. taktırmak  isteyenlere cenmaxı tavsiye ederim. Hatta bi ara aracın camı açıkken camdan torpidoya uzandım o arada merkezi kilide bastım kazayla. cam kapanmaya başladı tam sıkışacağım anda cam otomatik olarak durdu çok güvenli özellik çocuklar için.