Gönderen Konu: otomatik cam modülü  (Okunma sayısı 27359 defa)

DOHC _06

otomatik cam modülü
« : Eylül 06, 2009, 10:10:41 ÖÖ »
arkadaşlar ies aracımda uzaktan kumanda var.fakat ben kumandaya bastığımda 4 lülerin yanmasını ve camların otomatik olarak kapanmasını istiyorum bunu nasıl yapabiliriz fikri olan varmı?

Rainof

Ynt: otomatik cam modülü
« Yanıtla #1 : Eylül 06, 2009, 10:14:29 ÖÖ »
zannedersem bu kullanmış olduğun kumanda(alarm-merkezi kilit) kitinin özelliğine bağlı diye biliyorum.çünki bende taktırırken adam  camları kaldıranıda var die söledi !

DOHC _06

« Yanıtla #2 : Eylül 06, 2009, 10:27:13 ÖÖ »
rainof bunu ben taktırmadım fabrika çıkışlı var  ben buna 4 lü ve cam modülü eklemek istiyorum.

MaximuS

« Yanıtla #3 : Eylül 06, 2009, 10:41:12 ÖÖ »
dohc 06 arkadaşım... bu konuda gayet tecrübeliyim. sana anlatayım.
bu modüller genelde her iki cam cam için 1 modül olarak kullanılıyor. ve tavsiye edileni de bu... yani ön camlar için 1, arka camlar için 1, varsa sunroof için 1 tane takıyorlar. yani sunroof varsa 3, yoksa 2 tane takılıyor. dört cam için tek bir modül de var ama hem araç aynı anda dört camı da kaldırdığı için ve araç bu işlemi yaparken çalışmadığı için aküyü fazlasıyla zorluyor. ve zamanla sıkıntı veriyor...
eski aracım 1997 gli corolla idi. ona taktırdım önce... hiç sevmediğim şeydir. araçtan inecekken yok orayı kapat yok bunu kapat yok şunu kapat. sırf bunun için taktırdım. gerçekten değdi. mükemmel bi özellik. şimdiki arabama da aldığım gün taktırdım. 2005 civic es var bende. diyelim bütün camlar ve sunroof sonuna kadar açık. araçtan inip kilit düğmesine basıldığında önce ön camlar ve sunroof kalkıyor. sonra da arkalar kalkıyor.

yalnız dörtlü yanması benim corollada yoktu. orjinal anahtar kapatması nasılsa öyle kapanır. benim civicte normalde 4 lü yandığı için bi değişiklik yok. kısacası cam modülü işinin 4 lü yanmasıyla bir ilişkisi yok...

DOHC _06

« Yanıtla #4 : Eylül 06, 2009, 11:18:20 ÖÖ »
maximus arkadaşım saol verdiğin bilgiler için 4 lüler o kadar önemli deil ama işte bende arabayı stop ettikten sonra camları falan kapatmak için beklemek hoşuma gitmiyor.peki bu modüllerin montajı hakkında bir bilgin varmı kardeş nasıl mantaj yapılıo.

MaximuS

« Yanıtla #5 : Eylül 06, 2009, 11:21:48 ÖÖ »
iyi bir elektrikçin varsa oraya götür. çünkü malzemeyi satanlar genelde oto akseuarcıları oluyo ve bazıları kendileri takıyo bazen de kendi adamları var oraya yönlendiriyolar. böyle olunca da güvenemiyorsun. işçilik önemli çünkü...
direksiyonun altındaki tablayı söküp oraya montaj yapıyorlar. ama işlem çok karışık. kendin takmayı düşünüyorsan sakın deneme...

murat_ozbek

« Yanıtla #6 : Eylül 06, 2009, 11:27:58 ÖÖ »
otomatik cam modülünde bilindik bir markayı tercih etmende fayda var,çin mallarıda var sorunlu oluyor,istersen 4 cam için tek modül istersen 2 modül alabilirsin,sinyallerinde çalışır fakat bunun için orjinal sistemine bağlı bir kaç işlemlem yapılması gerekiyor,ben 4lü sinyal  işinden vaz geç derim,yada cam modülünü taktırırken elektirikçiye bi konrol ettirirsin,eğer orjinal sisteminde dörtlü sinyal çıkışı var ise bağlar ve istediğin olur,yok ise yapıcak bişi yok.

DOHC _06

« Yanıtla #7 : Eylül 07, 2009, 03:04:35 ÖS »
arkadaşlar çok saolun sayenizde modül falanda öğrenmiş oldum.vaktim olursa bi elektrikçiye soracam bakalım neler yapabilecek teşekkürler.

sanli90

« Yanıtla #8 : Eylül 07, 2009, 03:13:58 ÖS »
Dostum yeni alarm taktırdım 130 liraya takarken sordu arkadaş cam modülüne 60 lira dedi bende sonra yaparız dedim ama gerçekten gerekli arabayı park edip inerken camları kontrol etmek sıkıcı ayrıca bagajı bile uzaktan kumandadan açabiliyorsun buda çok güzel bir özellik o da modüllü tabi takılması gerekiyor ben konuştum şimdilik alarmı taktırdım sonra sonra ekleticem maddi durum el verdikçe selamlar... 

DOHC _06

« Yanıtla #9 : Eylül 07, 2009, 03:19:50 ÖS »
bende alarm taktıracaktım ancak orjınal kumandayı bozmak istemiyorum hoşuma gidiyor hiç olmazsa farklı yani orjınal olduğu belli o yüzden onu geliştirsek yeterli:)bence taktırmakta fayda var arabayı istop et sonra camları kapamak için  bidaha  kon tağı aç sonra bekle adamı uyuz edio:)

DOHC _06

« Yanıtla #10 : Eylül 07, 2009, 03:21:54 ÖS »
bu arada yeni konu açmak gibi olmasın ama aynaları otomatik olarak kapatma gibi bişey yapılabilirmi bilgisi olan varsa sevinirim.her defasında aç kapa oda biraz hoşuma gitmiyo elle açıp kapamaktan aynaların boyası döküldü.

MaximuS

« Yanıtla #11 : Eylül 07, 2009, 03:43:10 ÖS »
o konu hakkında bilgim yok. olanlar varsa paylaşırlar inşallah...

DOHC _06

« Yanıtla #12 : Eylül 07, 2009, 04:18:10 ÖS »
arkadaşımın aracında fabrikasyon var çok hoşuma gidio zor iştir ama olabiliosa değer .

dewir

« Yanıtla #13 : Eylül 07, 2009, 04:38:00 ÖS »
arkadaşımın aracında fabrikasyon var çok hoşuma gidio zor iştir ama olabiliosa değer .

öncelikle cam modülünü söyleyeyim maximuS arkadaşımızın söylediği gibi 4 camı aynı anda kaldırmıyor yeni çıkan modüller sırayla kaldırıyor hatta bu sıralamayı kendinde belirleye bi,liyorsun yani önce şu cam sonrada sırayla şunlar kalksın gibi hatta 5 li modüllerde var sunroof u kapatmak için ama bu modüllerde çocuk emniyeti var yani sıkışma halinde duruyorlar o yüzden sunroof u bağlatmanı pek tavsiye etmem zamanla mekanizma kasılıyor ve kapanması biraz güç oluyor modülde bunu sıkışma olarak algılıyor ve kapatma işlemini durduruyor o yüzden sana tavsiyem cenmax marka bir 4 lü modül al ve bağlat fiyatı 50 tl bağlanacağı noktaya gelince cam kaldırma düğmelerine en yakın noktaya yani kapı kolunun bulunduğu noktaya döşemeyi söküp içeri monte ediyorlar çok kısa bir işler maksimum 15 dakka sürüyor.

katlanır aynalara gelince bu çok maliyetli bir işlem bulaşmanı hiç tavsiye etmem bende yeni kasa cıvıc var 3,000 tl istediler :(

MaximuS

« Yanıtla #14 : Eylül 07, 2009, 04:38:49 ÖS »
benim ondan daha çok hoşuma giden bir şey var. geri vitese aldığında yan aynalar otomatikmen içten aşağıya dönüp arka lastiğin dibini gösteriyor. 1 e alınca tekrar eski konumuna geliyor. ben passat kullanırken yaşadım. octavia nın fullerinde de varmış...
düşünsene, asla uğraşmıyorsun kaldırım taşına sıfır yanaşırken... ya da kendin uğraşmıyorsun iki saat aynayı aşağı ya da yukarı döndürmek için.

koluman

« Yanıtla #15 : Eylül 07, 2009, 04:43:16 ÖS »

öncelikle cam modülünü söyleyeyim maximuS arkadaşımızın söylediği gibi 4 camı aynı anda kaldırmıyor yeni çıkan modüller sırayla kaldırıyor hatta bu sıralamayı kendinde belirleye bi,liyorsun yani önce şu cam sonrada sırayla şunlar kalksın gibi hatta 5 li modüllerde var sunroof u kapatmak için ama bu modüllerde çocuk emniyeti var yani sıkışma halinde duruyorlar o yüzden sunroof u bağlatmanı pek tavsiye etmem zamanla mekanizma kasılıyor ve kapanması biraz güç oluyor modülde bunu sıkışma olarak algılıyor ve kapatma işlemini durduruyor o yüzden sana tavsiyem cenmax marka bir 4 lü modül al ve bağlat fiyatı 50 tl bağlanacağı noktaya gelince cam kaldırma düğmelerine en yakın noktaya yani kapı kolunun bulunduğu noktaya döşemeyi söküp içeri monte ediyorlar çok kısa bir işler maksimum 15 dakka sürüyor.

katlanır aynalara gelince bu çok maliyetli bir işlem bulaşmanı hiç tavsiye etmem bende yeni kasa cıvıc var 3,000 tl istediler :(

bende 2010 sedan civic var. cenmaxın fabrikasına gittim yenibosnada bu araca cam kaldırma modülü takamayız dediler. senin araç hatchback galiba sen taktırdınmı cam modülü?

MaximuS

« Yanıtla #16 : Eylül 07, 2009, 04:49:07 ÖS »
koluman arkadaşım, soru barış arkadaşıma gitti ama benim bir tecrübem var... böyle büyük yerlerde küçük işlerle uğraşmak istemezler. bizim için önemli ama adamlar için bizim aracımız vakit kaybı... tabiii araç sahibine de bu şekilde değil de yok efendim takılmaz yok uygun değil falan filan diyolar...
iyi bildiğiniz bi elektrikçiye gidin o kesinlikle halleder. çünkü bi arkadaşımın son kasa civic ine takıldı ve taş gibi çalışıyo...

koluman

« Yanıtla #17 : Eylül 07, 2009, 04:53:29 ÖS »
koluman arkadaşım, soru barış arkadaşıma gitti ama benim bir tecrübem var... böyle büyük yerlerde küçük işlerle uğraşmak istemezler. bizim için önemli ama adamlar için bizim aracımız vakit kaybı... tabiii araç sahibine de bu şekilde değil de yok efendim takılmaz yok uygun değil falan filan diyolar...
iyi bildiğiniz bi elektrikçiye gidin o kesinlikle halleder. çünkü bi arkadaşımın son kasa civic ine takıldı ve taş gibi çalışıyo...

vay bee bizde sağlam olsun diye direk fabrikasına gittik. teşekkürler maximus kardeş

dewir

« Yanıtla #18 : Eylül 07, 2009, 04:56:12 ÖS »
BENİM ARACIMDA RESİMDEKİ CIVIC sedan 2009 ama bir problem yaratmadı hatta ben serviste bağlattım elktrik aksam olduğu için ilerde garantide sıkıntı yaşamak istemedim saniyide yaptırmaya kalksan 10 tl ye montajını hallediyorlar servistedede malum işçilik biraz pahalı 25 tl verdim montaj için ama garanti yi bozmamış oldum

MaximuS

« Yanıtla #19 : Eylül 07, 2009, 05:03:09 ÖS »
rica ederim koluman kardeşim...

DOHC _06

« Yanıtla #20 : Eylül 07, 2009, 05:14:38 ÖS »
valla arkadaşlar bütün dediğiniz özellikler geri vites de aynaların tekerlere bakması falan  arkadaşımın bmw sinde var hasta oldum valla ama sonradan taktırınca çok maliyetli oluo ya kendin iyi bi elektrikçi olucan yada hiç öle işlere girmeyip bu özelliklerin olduğu bi araç alcaz demekki. ama şimdiklik cam  modülü ideal bilgiler için saolun arkadaşlar bu cam modülünü anlaşılan biz takamıcaz bi elektrikçiye gitmek gerekiyo yalnız tek sorunum şimdi elektrikçi arabanın orjınal kumandasına göre ayarlayamayız alarm takalım falan derse die şüphe ediyorum alarm satmak için.

dewir

« Yanıtla #21 : Eylül 07, 2009, 05:29:06 ÖS »
aracın kumandasıyla falan bir alakası yok olayın kumandaya bişey takmayacak zaten sadece modülü monte edecek o kadar o ayrı bir sistem yani modül kapıların kilitlendiğini algılıyor ve kaldırma işlemine başlıyor kumandayla hiç bir işi yok

DOHC _06

« Yanıtla #22 : Eylül 07, 2009, 10:21:25 ÖS »
çok saolsun beyler valla bilgiler için hepinize ayrı ayrı teşekkürler.

murat_ozbek

« Yanıtla #23 : Eylül 07, 2009, 11:10:47 ÖS »
arkadaşım  otomatşk kapanan aynalar var fakat hondalar içiin değil e 46 kasa ve e 90 kasa bmw ler için üretilip tr ye ithal edilenler,bunlar çoğunlukla araçlara uygulanabiliyor,ayrıca geri vitese takınca otomatik aşağı inen aynalarda zor ve kafa patlatılması gerekn bir iş ama olur.

DOHC _06

« Yanıtla #24 : Eylül 07, 2009, 11:32:19 ÖS »
bnm arkadaşta e39 var 5.28i btün bu özellikler onda mevcut geçen bitane meganeda da gördüm aynalar kapanma uygulanabilir ama  sistemin komple elden geçmesi gerekir baya uğraştırıcı bir iş ama hondaların son kasalarındada olması gerekirdi bence var olup olmadığını bilmiyorum ama megane larda bile var.