Gönderen Konu: Oto çocuk koltuğu  (Okunma sayısı 40515 defa)

HONDAHAN

Oto çocuk koltuğu
« : Ocak 17, 2014, 02:45:39 ÖS »
Arkadaşlar merhaba;

Öncelikle arattırdım fakat bu konudaki en yakın mesaj 2010 'da ve ona da giremedim, güncellensin diye de yeni konu açtım.
Yeğeniniz Egehan koltuğunu beğenmez oldu.  <nohapy Zaten ben de artık beğenmiyordum ;)
Sabah beri netten araştırdım ama bilgi edindikçe kafam karıştı. Gerçekten cahillik cesaretmiş. :)

Oto çocuk koltuğu ile ilgili acil bilgi ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

Isofix'li şart mı değil mi ? Civic FD6 kasalara uyumlu mu ? ( Şimdiye kadar kullandığım isofixli değildi.) Kendinden kemerli mi olmalı, oto kemerini mi kullanmalı, her ikisini de mi ? Artılar, eksiler, dikkat edilmesi gerekenler nelerdir ? Bir de nette gördüğüm isofixli koltuklar alttan sabitleniyor ama bizim civic FD6 kasalarda üstte bir bağlantı noktası var, yolcu kafalığının yanında. Nedir bu ? Bu isofixslilerin üstten sabitlenenidemi var ? Benim bundan mı almam lazım ? Bilgi ve tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim, lavuk almazsan binmiycem diyo :D :D
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2014, 02:46:24 ÖS Gönderen: HONDAHAN »

YUNUS MERİÇ

Ynt: Oto çocuk koltuğu
« Yanıtla #1 : Ocak 17, 2014, 03:44:49 ÖS »
abi kolay gelsin bende çok araştırmıştım bir zamanlar fakat en son bir alış merkezinde mağzada recaro buldum ve aldım kemerle bağlanan cinsten isofix ile arasında çok bir fark yok diye bir çok kişi söyledi 2 yıldırda kullanıyorum gayet sağlam ve güzel...70 80 kg arkadaşlar oturuyo bazen sığmayınca yinede kırılmıyo :)
« Son Düzenleme: Ocak 17, 2014, 03:45:31 ÖS Gönderen: YUNUS MERİÇ »

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #2 : Ocak 17, 2014, 03:51:06 ÖS »
resminide buldum abi araştır sağlamlık önemli ve ben en sağlamını araştırmıştım ve bunu buldum şeklide çok hoşuma gitmişti fiyatlarda düşmüş :)

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #3 : Ocak 17, 2014, 04:07:07 ÖS »
tam bende bu konuda konu açmayı düşünüyordum ailemize 9 yıl aradan sonra 3.çoçuğum oldu henüz 25 günlük daha önce hiç kullanmadım ne nedir nerden alınır fiyat konusunda hiç bilgim bide kaç ayluktan sonra koltuk şart  yok konuyu takipteyim

HONDAHAN

« Yanıtla #4 : Ocak 17, 2014, 04:22:46 ÖS »
Sağol Yunus. Peki kaça aldın bunu ? Bir de bizim herif artık 4 yaşında ve ben artık bu son olsun diye iyi birşey almak istiyorum. Bu görseldeki güzelmiş, Recaro da candır zaten. Yaş aralığı kaç bunun ? Yani 4 ten 12 ye gider mi bu ?
:D Bu arada şu 80 kiloluk arkadaşına yuh demeden edemeyecem, la çocuğun koltuğuna abanılır mı ? Heralde halı saha maçı dönüşü tıkışınca :D böyle oluyor :D

HONDAHAN

« Yanıtla #5 : Ocak 17, 2014, 04:24:22 ÖS »
tam bende bu konuda konu açmayı düşünüyordum ailemize 9 yıl aradan sonra 3.çoçuğum oldu henüz 25 günlük daha önce hiç kullanmadım ne nedir nerden alınır fiyat konusunda hiç bilgim bide kaç ayluktan sonra koltuk şart  yok konuyu takipteyim

Gözünüz aydın, Allah bağışlasın. Hocam vallaa ben 2 yaşındayken şuankini aldım. E şimdi eskidi, ben de oğluma yakıştırmıyorum, o da bilinçlendi beğenmiyor, :D kumaşını çekiştirip bak eskimiş diyor :D

06FAT68

« Yanıtla #6 : Ocak 17, 2014, 04:25:51 ÖS »
arkadaşlar geçtiğimiz yaz izne gitmeden önce bende çok araştırdım. FD6 kasalarda arka koltuğunun sırtlığı ile oturma yeri arasında ısofix bağlantıları var ve kafa dayanağının olduğu yerde de koltuğu 2. bir sabitleme yeri var.
Oğlum şuan da 1,5 yaşında ve koltuğuna severek oturuyor. piyasanın en iyisi tabir edilen Britax Römer indirimli 950tl ye almıştım.
Isofixin artısı montajı kolay ve aracın şasesine bağlandığı için allah korusun kaza anında kemerli montaj kadar sarsılmıyor.
Ayrıca söküp-takmak 2 dk almıyor.
DEzavantajı
koltuk ısofixden bağlandığı için yanına 2kişi zor otuyor :)

Canımız kanımız olan çocuklarımız için bence değer hala 6. taksitini ödüyorum ama olsun.
ARaçlarımıza bir şey yaptırırken nasıl ki parayı çok düşünmüyorsak bence bunda da düşünmemeliyiz.
Joker mağazasından sorumlu arkadaşımdan almıştım ki zaten bu markayı alacaktım bana dediği bu koltukla ilgili bize ders verdiler ve balyozla koltuğa vurduğumuz halde hiç bir zarar olmadı koltukta zededen başka dedi. ilk çocuğu olanlar daha şanslı ki 2. 3. çocuğu bile büyütür.

06FAT68

« Yanıtla #7 : Ocak 17, 2014, 04:26:50 ÖS »
allah bağışlasın allah analı babalı büyütsün inşallah

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #8 : Ocak 17, 2014, 04:30:08 ÖS »
Allah hepimizin çocuklarını bağışlasın, bahtlarını açık etsin inşallah!
Benimki de 1 yaşına yaklaştı. Bende koltuk bakacağım fakat hiç bilgim yok!
Yerinde ve isabetli bir konu olmuş, çok teşekkürler.

HONDAHAN

« Yanıtla #9 : Ocak 17, 2014, 04:42:15 ÖS »
Allah hepimizin çocuklarını bağışlasın, bahtlarını açık etsin inşallah!
Benimki de 1 yaşına yaklaştı. Bende koltuk bakacağım fakat hiç bilgim yok!
Yerinde ve isabetli bir konu olmuş, çok teşekkürler.

Amin cümlemizin inşallah. Ben teşekkür ederim, öğrenelim düzgün iş yapalım. FAT68 in dediği de fenaymış ama yaa 950  :vaww

SU-vic

• Süleyman
    • Benimkisi :)
« Yanıtla #10 : Ocak 17, 2014, 05:08:25 ÖS »
Gerçekten qüzel konu olmuş. Kullananlar paylaşsın, alacak olanlara yardımcı olsun, iyi kötü yorumlara bakalım, öqrenelim, paylaşalım.

Allah hepimizin çocuklarını baqışlasın inşallah. Takipteyim, yakında bana da lazım olacak Allah izin verirse tabi, henüz 1 :) Mayıs baba oluyorum inşallah..

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #11 : Ocak 17, 2014, 05:09:05 ÖS »
allah herkesin çoçuğunun mürvetini görmeyi nasip etsin .bu son çoçuğum öle 900 liraçok para 150-200 fiyat bantında bakıyorum  bundan sonrası bebek torunlar olur şunu şurasında 10 sene sonra torun severim :lovee :lovee

YUNUS MERİÇ

« Yanıtla #12 : Ocak 18, 2014, 09:46:33 ÖÖ »
Sağol Yunus. Peki kaça aldın bunu ? Bir de bizim herif artık 4 yaşında ve ben artık bu son olsun diye iyi birşey almak istiyorum. Bu görseldeki güzelmiş, Recaro da candır zaten. Yaş aralığı kaç bunun ? Yani 4 ten 12 ye gider mi bu ?
:D Bu arada şu 80 kiloluk arkadaşına yuh demeden edemeyecem, la çocuğun koltuğuna abanılır mı ? Heralde halı saha maçı dönüşü tıkışınca :D böyle oluyor :D

abicim ben 2 yıl önce 900 tl ye almıştım ve boyun kısmı ve yüksekliği ayalandığı için 7 yaşına kadar kullanılabilir olduğunu söylediler..:) Arabaya 5 kişi binmek isteyince mecbur zayıf olanı oraya attık tabii sıkı tembihle abanma diye ama bişi olmadı zaten 4 yıl garantisi var abicim sıkıntı yok eheheh :)

HONDAHAN

« Yanıtla #13 : Ocak 20, 2014, 08:40:41 ÖÖ »
Öff bu ne abi 900 lira 950 lira.! Tamam Recaro, Römer iyidir ama bu fiyatlar çok sanki.
Baktım bu haftasonu ama karar veremedim. Bir römer var 550 ve 650 'ye, bir chicco var 400-600 arası.
Bir de mother bilmem ne diye bir marka var, malzeme konfor vs olarak harika, fiyatı da çok iyi 300 tl, ama adını hiç duymadığım için güvenemedim.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #14 : Ocak 21, 2014, 08:53:18 ÖÖ »
Bende baktım bu hafta sonu 9-36kg Römer 1500TL arkadaşlar
Birde başka bir marka vardı. Gene Römerle aynı fabrika ürünü o da 450TL civarıydı.
Tabi baktıklarım isofix bağlantılı
Benim hanım 450TL olanı beğenmedi çocuk içine çok gömülüyormuş, 1500TL olanı beğendi  :ağlaa

gomar

« Yanıtla #15 : Ocak 21, 2014, 09:00:25 ÖÖ »
Bende baktım bu hafta sonu 9-36kg Römer 1500TL arkadaşlar
Birde başka bir marka vardı. Gene Römerle aynı fabrika ürünü o da 450TL civarıydı.
Tabi baktıklarım isofix bağlantılı
Benim hanım 450TL olanı beğenmedi çocuk içine çok gömülüyormuş, 1500TL olanı beğendi  :ağlaa

Aynen  :kiskis :kiskis :kiskis

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #16 : Ocak 21, 2014, 11:14:16 ÖÖ »
aboo bu ne böle 1500lira çoçuğa gerçek araba alınır ben araştırmaya devam nasıl olsa acelemde yok.

HONDAHAN

« Yanıtla #17 : Ocak 21, 2014, 03:27:50 ÖS »
Aman abi ne gerek var 1.500 e ? Heleki Bilal sen İstanbul Anadolu 'dasın, git Maltepe Carrefour 'a, zaten oto çocuk koltuğu satan 3 yer var, birindeydi 550 ve 650 ye Römer. Yazık paranıza.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #18 : Ocak 21, 2014, 06:08:08 ÖS »
Bende Ümraniye Carrefour'da aldım o fiyatı joker mağzasında
Tabi ki o fiyata almam zaten, araştırmaya devam yani...

06FAT68

« Yanıtla #19 : Ocak 21, 2014, 08:17:00 ÖS »
Gerekirse 5 yaş eski arabaya binerim ama çocuk koltuğunda parayı düşünmem arkadaş arabalarımıza dünya para veriyoruz ya bir koltuğa mı vermicez. Allah korusun bir kaza anında koltuktan dolayı kanımız canımız olan çocuğumuza zarar geldi derseler hangimiz vijdanen rahat olucak lütfen arkadaşlar bir daha düşünün bu konu da

alimagar

• şeyhmus bilgiç
« Yanıtla #20 : Ocak 21, 2014, 09:39:11 ÖS »
Gerekirse 5 yaş eski arabaya binerim ama çocuk koltuğunda parayı düşünmem arkadaş arabalarımıza dünya para veriyoruz ya bir koltuğa mı vermicez. Allah korusun bir kaza anında koltuktan dolayı kanımız canımız olan çocuğumuza zarar geldi derseler hangimiz vijdanen rahat olucak lütfen arkadaşlar bir daha düşünün bu konu da
eyvallah hocam mesaj alındı.bizim amaçımız hem ucuz hemde kaliteli olsun.burda onun için yorumlar yapılıyor.belki bir arkadaımız ucuz güvenirir bir ürünü kullanmıştır bize önerir.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #21 : Ocak 22, 2014, 08:55:41 ÖÖ »
Oto koltuğu araştırması yaparken hemen hemen tüm satışçılardan duyduğum en belirgin cümle "Abi, test sonuçlarında römer markanın birinciliği var"
Tamam vardır kabul ediyorum fakat fiyatta da buna bağlı olarak ciddi bir fark var!
Önceki mesajlarıma bakarsanız römer marka ile aynı fabrika üretimi olan başka bir marka var demiştim.
1500TL'lik fiyata sahip Römer ile %100 aynı teknik özelliklere sahip sırf marka farklı diye 450TL civarı bir fiyat var!
Hatta 450TL'lik ürünün kumaşı falan alkantra gibi bir malzeme!
Bende özel bir şirkette satış işi yapıyorum. Müşterileri yönlendirirken bende pahalı olanı satmaktan yana oluyorum!
Fakat adamın ihtiyacını aslında diğer daha ucuz olan ürünler fazlası ile karşılıyor!
Tamam kanımız canımız çocuklarımız tabi ki değerli ama bilinçsiz tüketici olup fırsatçılara da prim vermemek gerek diye düşünüyorum.
Bu durumda arabaları da değiştirelim! Honda yerine güvenlikten daha çok geçer not almış Volvo'ya falan binelim yada trafiğe hiç çıkmayalım.

HONDAHAN

« Yanıtla #22 : Ocak 22, 2014, 09:56:39 ÖÖ »
Arkadaşlar hala tecrübeli, bilgili biri yok mu şu kemer konusunda ?
Çocuk koltuğu kendinden kemerli mi olmalı, aracın kemeriyle kullanılan mı mantıklı ?
Sonuçta her ikisinde de koltuğu kemer tutuyor ( isofixlilerde koltuğun araca sabitlenmesi de var) ama kemersiz koltukta çocuğu ve koltuğu sadece aracın kemeri tutarken, kendinden kemerli koltukta; çocuğu koltuğun kemeri, koltuğu da aracın kemeri tutuyor ve bu bana sanki daha mantıklı gibi geliyor.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #23 : Ocak 22, 2014, 10:37:40 ÖÖ »
Arkadaşlar hala tecrübeli, bilgili biri yok mu şu kemer konusunda ?
Çocuk koltuğu kendinden kemerli mi olmalı, aracın kemeriyle kullanılan mı mantıklı ?
Sonuçta her ikisinde de koltuğu kemer tutuyor ( isofixlilerde koltuğun araca sabitlenmesi de var) ama kemersiz koltukta çocuğu ve koltuğu sadece aracın kemeri tutarken, kendinden kemerli koltukta; çocuğu koltuğun kemeri, koltuğu da aracın kemeri tutuyor ve bu bana sanki daha mantıklı gibi geliyor.
Abicim edindiğim bilgiye göre 35kg civarı ve üstü çocuklarda; çocuk koltuğu kemersiz oluyor ve çocuk koltuğunu koltuğa (isofix ile) bağlayıp aracın emniyet kemerini çocuğu koltuğa koyunca üstünden bağlıyormuşuz.
Bu durumda ve her durumda isofix bağlantılı olan koltuklar daha mantıklı güvenlik durumundan dolayı. Yani çocuk koltuğu hem arabanın şasesine bağlı hemde çocuk koltuğu ve çocuk kemer ile normal bağlı oluyor.
Ama isofix'siz koltuk olursa; çocuk koltuğunu normal olarak arka koltuğun üstüne bırakıyorsun ve çocuğu oturttuktan sonra üstlerinden arabanın kemerini bağlıyorsun.

35kg ve altı çocuklarda ise çocuk koltuğu çocuğun boyutları ufak olduğu için kendi kemeri ile çocuk koltuğuna bağlanıyor!
Çocuk koltuğunu ise ister isofix bağlantısı ile istersende aracın kemeri ile araca sabitleyebiliyormuşuz.
isofix'li çocuk koltuğu olursa hem kemer hemde isofix ile koltuğu araca bağlayıp daha sabit yapabiliyormuşuz. (35kg altı çocuklarda)
Durum bundan ibaretmiş.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #24 : Ocak 22, 2014, 12:49:26 ÖS »
Römer fabrikasında üretilen 9-36kg çocuk koltuğu 400TL fiyata bir alışveriş sitesinde bulunmaktadır.
Aşağıda incelemeniz için linki paylaştım arkadaşlar

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/koala-inofix-isofix-li-oto-koltugu-9-36-kg-2014-102375314?id=102375314