Gönderen Konu: Orjinal teybe anfi çıkışı yapmak...Teyp sökmeden..  (Okunma sayısı 18403 defa)

KAMER

Orjinal teybe anfi çıkışı yapmak...Teyp sökmeden..
« : Şubat 08, 2011, 11:34:32 ÖS »
Arkadaşlar araca anfi çıkışı yapmak istiyorum.Fakat youtube aracılığı ile izlediğim videoda teyibi sökmek için vites topuzundan beri öndeki o gri konsolu söküp sonra vidaları sökerek yani kısacası baya bir uğraş verdikten sonra  teyibin bağlantılarına ulaşalabilmekte. Bu arada aracım civic sport EP2.

Video link: http://www.youtube.com/watch?v=fm-WR5QHjTw

Bu kadar uğraş hem zaman kaybı hemde masraflı olmakta. Az çok tesisat bağlayıp söktüm kendi araçlarımda. Daha önce denemedim ama anfi çıkışını teyibin arkasındaki kablolardan değilde kolona giden kablolardan alsak anfi çıkışını nasıl olur ? Mesela arka kolona giden kablodan çevirici deck ile yada direk kablo üzerine anfiye gidecek olan RCA kablosuna göre soket yaparak bu işi halledebilirmiyiz ?

KAMER

Ynt: Orjinal teybe anfi çıkışı yapmak...Teyp sökmeden..
« Yanıtla #1 : Şubat 09, 2011, 09:48:49 ÖÖ »
güncelll...

okn84

« Yanıtla #2 : Şubat 09, 2011, 10:04:41 ÖÖ »
konsolu sokmek cok kolay alt kısmı soktukten sonra ıkıwıda war onlarıda soktunmu cekınce cıkıyo ben cok söktum orjınal teyıbe anfı cıkısı yaptım we ses mukemmel teyıbın üzerındekı kagıtta zaten pioneer yazıyo bence teyıbın arkasından al cunku dıger turlu parazıt yapma sansı war gaz werdıkce parazıt olur
« Son Düzenleme: Şubat 09, 2011, 10:06:16 ÖÖ Gönderen: okn84 »

KAMER

« Yanıtla #3 : Şubat 09, 2011, 04:06:56 ÖS »
denicem hafta sonu. hangi kablolara RCA bağlamak için soket çıkışı yapıcam. gerçi konsolu sökemden hangi renk ne kablo var bilmiyorum ama bir ön bilgi olsun.

okn84

« Yanıtla #4 : Şubat 09, 2011, 04:14:59 ÖS »
ben dırek kolan cıkıslarına bagladım tetıkleme ucunuda kontak elektırıgınden aldım zaten buyuk ıhtımalle teyp kontak acılmadan calısmıyodur anahtarı cıkardında kapanır

KAMER

« Yanıtla #5 : Şubat 09, 2011, 04:27:32 ÖS »
bu arada bizim araçta arkadaki hoparlörler 16 cm mi 17cm mi? dün söktüm ama ölçüyü almadan taktım yerine. çok basit kağıttan mono ses veren bi hoparlör onun yerine 65-70 TL ye kenwood 3 yollu 120-150 w hoparlör var . elimde eski aracımda kullandığım alpine hoparlör var 2 takım. hatta şuan satılanlarda . dün bir tanesini taktım 150 W olmına rağmen bizim araçtaki teyp iyi ses verdiriyor. rms değerleride uyumlu sanırım. ama 13 cm olduğu için aracıma uymadı. eğer sub. takmassam ön ve arkaları değiştircem çokta bir masrafı olmaz hiç yoktan.

okn84

« Yanıtla #6 : Şubat 09, 2011, 04:48:44 ÖS »
16 cm ama 13 cm lerın altına mdf parcalar kestırıp takabılrısın orjınal teyıbe anfıyle bass takınca dınle sesı cok guzel benım bekledımden ıyı oldu

oozzyyhan

« Yanıtla #7 : Şubat 10, 2011, 11:19:57 ÖS »
ben jazz a 38 cm dls bass Soundline amfi taktırdım arka kolonlardan güç aldlar birde kontağa bağladılar yani ön konsol hiç sökülmedi gayet temz bir şekilde tesisatı döşedim ama dikkat et akü kaldırıomu kaçlık senin akün

patron77

• Mur4T
« Yanıtla #8 : Eylül 01, 2011, 01:27:44 ÖÖ »
teybini sökmeden deck çevirici baglamak istiosan cok basit bir olar kimisi gözünde büyütüyor eger bagajda kolon varsa etrafındaki trimleri sökerek baslıyalm söktükden sonra anfi + kablosundan oraya tek bir artı cek zaten kolon kabloları orda var deck çeviricide ikitane kolon baglantı kablosu var 2 + 2- + ları kablonun bir ucuna 2 eksiyide kablonun bir ucuna şaseyide metal bir parcadan al zaten + cekmistin bukadar basit sonra deck kablosunu baglayıp anfine takabilirsin

Serhangul

« Yanıtla #9 : Eylül 21, 2015, 03:00:59 ÖS »
Arkadaşlar merhaba. Aracım 2007 model dream civic. Ön kapıdaki kolonları pioner hoparlörler ile değiştirdim fakat orjinalden pek bir farkı yok. Ana ünitemi değiştirmeden orjinal teybe anfi bağlarsam seste iyileşme sağlayabilir miyim?