Gönderen Konu: Öneri yerine proje!!!  (Okunma sayısı 2078 defa)

fatal

Öneri yerine proje!!!
« : Mart 08, 2011, 12:41:28 ÖÖ »
Uzun zamandır indash ve double din araştırıyorum.İşte olmuşken birde navigasyon olsun,geri görüş,blutooth,dvd,vcd v.s aletlerin fiyaları ortada ve şuan bayağı bir rağbet gördüğü içinde hırsızlıkta bizleri tedirgin etmekte.İşte bu hususta aklıma bir fikir geldi forumda 1 sene geri gittim böyle bir proje göremediğim içinde yeni konu açmaya karar verdim.
   Tablet netbook veya tablet pc kullanarak navigasyon,gerigörüş,blutooth denemesi yapan oldumu?Yarı fiyatında bile aşağı mal olur diye tahmin ediyorum üstelik araçtan ayrılırken at cebine :)

faw13

Ynt: Öneri yerine proje!!!
« Yanıtla #1 : Mart 08, 2011, 10:02:57 ÖÖ »
yapılabilir, centrafuse diye bir yazılım mevcut, carputer olayı için, daha değişik işlemler de yapılabilir carputer olayına girince, entegre ama tamamen gizli bir sistem mesela, ama windows tabanlı navigasyon yazılımları pek yaygın değil o konuda sıkıntı yaşatabilir ama ipad, galaxy tab vb cihazlarla bu tarz işler yapmanız mümkün olabilir, yazılım biliyorsanız obdII ile yol bilgisayarı, usb2can-bus ile direksiyondan kontrol eklemeniz mümkün, ayrıca atıyorum otomatik vites için ses arttır azalt düğmelerini vites büyült küçült, otomatik klimayı tabletten kontrol et gibi durumlar da yapılabilir, hepsi yazılım bilgisiyle alakalı sonuçta :)

çok temel manada sadece tabletle de birşeyler yapmanız tabii ki mümkün ama o da çok ucuza gelmiycek, 1500 lira bi taplet, 1500 lira double-din teyp :)

fatal

Ynt: Öneri yerine proje!!!
« Yanıtla #2 : Mart 09, 2011, 02:16:55 ÖS »
O kadar profesyonel bir işe girmek istemiyorum.2 çoçuğum var ben netbook şekilinde bir pc'yi medya merkezi gibi kullanmayı kasdetmiştim arabada çoçukları zapdetmek oldukca zor oluyor birde oto koltuğu kullanımı şart olunca değişik alternatifleri benim gibi arayan çok olabilir diye böyle bir konu açmak istedim.
Ama sizin önerinizde beni değişik arayışlara itti bu konuyu iyice araştırıp arabada çoçuklarda yokken kullabileceğim şekilde en iyi verimi alabileceğim uygulamayı faaliyete geçirmeye çalışacağım.
yapmak istediğim sadece iki koltuğun arasına birşeyler dizayn edip pc koymayı ve ses çıkışını teyb'e götürmekten geçiyordu şimdi değişik fikirler uyandı.Detaylı bir çalışma yaptıktan sonra standart netbook ile gps modul ile navigasyon,gerigörüş ki bu kolay olacak sanırsam,telefon kiti pc üzerinden nasıl olur araştıracağız bakalım diğer dvd,vcd işi direk oluyor zaten...
Tüm bunları araştırdıktan sonra yeni bir konu açarım şu pc ve bu malzemeler ile böyle bir çalışma şeklinde tahmini bütçem 600-700tl ve süre 3 ay arası bakalım ne çıkartabileceğim.