Gönderen Konu: Ön görüş (park) kamerası  (Okunma sayısı 12443 defa)

fcelik06

Ön görüş (park) kamerası
« : Ağustos 12, 2014, 07:23:56 ÖS »
Aracıma ön görüş kamerası taktırmak istiyorum. Aravımda Necvox multimedya sistem ve geri görüş kamerası var.
Araç otomatik vites olduğu için ön görüş kamerası nasıl devreye girer. (Geri park kamerası, geri vitese takınca otomatik çalışyor.)

teachers71

Ynt:
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2014, 08:50:47 ÖS »
Ön görüş kmerası için düğme takıyorlar. Vsa düğmesinin yanına.

fcelik06

Ynt:
« Yanıtla #2 : Ağustos 13, 2014, 04:56:45 ÖÖ »
Örneğine bakabilecegim fotograf veya site  var mi?

mali

Ynt: Ön görüş (park) kamerası
« Yanıtla #3 : Eylül 02, 2014, 09:41:40 ÖÖ »
Bende bunu araştırıyorum
düğme olayı mantıklı
bencede

xlx99

• Tolga B.
« Yanıtla #4 : Eylül 02, 2014, 04:39:02 ÖS »
Benim aracta vsa dugmesinin yanina on park sensor dugmesi koymuslar, one kamera taksam ve devreye alinma isini on sensore baglasam mantikli olur mu?

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #5 : Eylül 12, 2014, 12:55:01 ÖÖ »
Merhaba ,
Bende aynısını yapcam olur dediğiniz.

fcelik06

« Yanıtla #6 : Eylül 14, 2014, 10:07:01 ÖS »
Benim aracta vsa dugmesinin yanina on park sensor dugmesi koymuslar, one kamera taksam ve devreye alinma isini on sensore baglasam mantikli olur mu?
Benim araç FD6 olduğu için düğme yok. internetten bu kameranın siparişini verdim.
 http://www.aliexpress.com/item/Details-about-New-Car-Logo-Front-View-Camera-Night-Vision-For-HONDA-Accord-CITY-CIVIC-FIT/1913487014.html
sizin düğmenin fotoğrafını koyarsanız fikir sahibi olurum.

madfok

• Fok
« Yanıtla #7 : Eylül 15, 2014, 07:19:38 ÖÖ »
Benim araçta ekranın arkasında iki farklı girişe geri kamera girişi takılabiliyor. Biri normal geri vitese takınca çalışması için, diğeri ise isteğe bağlı olarak geri kamerayı açabilmek için. İsterseniz geri kamerayı aynı anda ikisine de bağlayabiliyorsunuz. Ben normal ekrandan tıklayıp açma işini iptal etmiştim. İstersem oraya ikinci bir kamera daha bağlanabilir diye düşünüyorum. Belki sizde de böyle farklı bir giriş vardır ve hiç uğraşmanıza gerek kalmaz tuş falan. Bence önce onu bir kontrol edin.

fcelik06

« Yanıtla #8 : Eylül 15, 2014, 08:17:23 ÖS »
Benim araçta ekranın arkasında iki farklı girişe geri kamera girişi takılabiliyor. Biri normal geri vitese takınca çalışması için, diğeri ise isteğe bağlı olarak geri kamerayı açabilmek için. İsterseniz geri kamerayı aynı anda ikisine de bağlayabiliyorsunuz. Ben normal ekrandan tıklayıp açma işini iptal etmiştim. İstersem oraya ikinci bir kamera daha bağlanabilir diye düşünüyorum. Belki sizde de böyle farklı bir giriş vardır ve hiç uğraşmanıza gerek kalmaz tuş falan. Bence önce onu bir kontrol edin.
aracımda NECWOX multimedya sistem var. Menüsünü kurcaladım fakat kamera çalıştırmak için menü bulamadım. Şu an geri park kamerası takılı onun elektriğini geri vites lambasından aldıkları için otomatik devreye giriyor. araç otomatik ve S vitesini fazla kullanmıyorum. Acaba o vitese geçirdiğimde kamera çalışır mı?

fcelik06

« Yanıtla #9 : Ekim 14, 2014, 08:19:18 ÖS »
Hafta sonu kameranın montajını yaptırdım. Necvox multimedya sistemde TV/AV ortak kullanılıyordu. Tv modulunu iptal ettik. Ekran üzerindeki tuşla ön görüş kamerası çalışyor.

mali

« Yanıtla #10 : Ekim 22, 2014, 02:25:11 ÖS »
Hafta sonu kameranın montajını yaptırdım. Necvox multimedya sistemde TV/AV ortak kullanılıyordu. Tv modulunu iptal ettik. Ekran üzerindeki tuşla ön görüş kamerası çalışyor.

Nasıl iptal ediliyor peki
bu dediğin mantıklı bence ayrı bir düğme veya aparat kullanmaktan mantıklı
zaten TV çekmiyor gerek yok ona

fcelik06

« Yanıtla #11 : Ekim 22, 2014, 06:31:55 ÖS »
Arkasındaki soketi çıkardılar.
Kullandığım model NECWOX DVA 9810
Şu anda ekrandaki AV/TV butonuna bastığımda ön kamerayı gösteriyor. (Direk AV girişi olmadığı için kameranın bulunduğu frekansı kaydediyorsunuz.)

NECVOX teknik servisle görüşerek öğrendim. Yeni modellerde AV girişi direk çalışyormuş.

mali

« Yanıtla #12 : Mart 02, 2015, 03:03:16 ÖS »
Bende sonunda ön kamerayı taktım. Tavsiye ederim ;)
ana ekranda AV-İN e basınca ön kamera devreye giriyor.
ama şuan tek sorun kamera arka kameraya göre ayarlı olduğu için ön kamerada sağı solda sağı solda gösteriyor

fcelik06

« Yanıtla #13 : Ekim 24, 2015, 07:29:09 ÖS »
Ön kamera geçiş sorununu http://www.aliexpress.com/item/intelligent-control-two-channel-car-camera-video-switch-car-video-automatic-switch-connect-front-or-side/1673822346.html bu ürünü alarak çözdüm. Ayrıca bir anahtar bağladım. Anahtar açıldığında Geri vitese aldığım zaman geri vites gösteriyor. Diğer konumlarda ön kamera gösteriyor.  Multimedyanın diğer fonksiyonlarını kullanacağım zaman anahtardan kamerayı kapatıyorum.