Gönderen Konu: Mid bass tesisat yardım  (Okunma sayısı 3743 defa)

Erdur

Mid bass tesisat yardım
« : Haziran 16, 2010, 08:37:14 ÖS »
Forumda biraz araştırdım kafam baya karıştı bu konuda fazla bir bilgim yok o yüzden direk yazayım önerileriniz ve bilgileriniz için şimdiden teşekkür.2006 ES aracın orjinal teybini kullanarak anfi kapılara ve arkalara 2 takım mid bas alsam nasıl olur diye düşünüyorum arabayı fazla parçalamadan abartısız net bir ses elde etsem yeter elimde jbl dacade diye bir anfi var buna hangi marca mid bas önerirsiniz vaya bu kurduğum düzenek uygunmu ve yaklaşık maliyet ve almam gerekenler nelerdir? herkese şimdiden teşekkürler.

Erdur

Ynt: Mid bass tesisat yardım
« Yanıtla #1 : Haziran 18, 2010, 09:13:14 ÖÖ »
Galiba çok fazla soru sordum :kayik kimse işin içinden çıkamadı :kiskis yokmu forumda uzman tesisatçı?

okn84

« Yanıtla #2 : Haziran 18, 2010, 09:26:42 ÖÖ »
bende cıvıc sport war jvc mıd 2 takım sıera anfı bıde sıera bass war orjınal teyıbınde anfı cıkıs aparatı taktım m.a audıonun ses cok guzel enguzelı teyıbın calınma derdı yok we teyıpten beklemedım sesı aldım denıye bılırsın bence

serdar_ay

« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2010, 09:55:39 ÖÖ »
ucuz ve güzel bir şey olsun istiyorsan bence infinty kappa veya shampion serisi al  ve orjinal teyp kullanıcağın için anfi dec dönüştürücü kullanman lazım ve elindeki anfi kaç kanal eğer 4 kanalsa 2 takım mid bağladığnda bass içinde bir anfi uydurman gerekecek midleri 16 cm alırsan zannediyorum ilave uygulama yapmana gerek kalmadan ön kapılarına takabilirsin  fiyat olarakta tamamen sana bağlı bişey

Erdur

« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2010, 12:31:08 ÖS »
Peki bas bağlamasan ses çok mu kötü olur çünki anfi baya bir eski yaklaşık 10 senedir bende jbl decade diye bişey 3binli seri açıkçası kaç çıkış bakmadım baksamda anlarmıyım bilmem:)
ucuz ve güzel bir şey olsun istiyorsan bence infinty kappa veya shampion serisi al  ve orjinal teyp kullanıcağın için anfi dec dönüştürücü kullanman lazım ve elindeki anfi kaç kanal eğer 4 kanalsa 2 takım mid bağladığnda bass içinde bir anfi uydurman gerekecek midleri 16 cm alırsan zannediyorum ilave uygulama yapmana gerek kalmadan ön kapılarına takabilirsin  fiyat olarakta tamamen sana bağlı bişey

serdar_ay

« Yanıtla #5 : Haziran 18, 2010, 03:14:29 ÖS »
anlarsın bir tarafında aux girişler vardır bir tarafında da rem elektirik ve şase girişi ve çıkışlar vardır
+ ve - olarak kaç tane var bak eğer 4+ ve4- varsa 4 kanaldır anfi ve şöylede yaparsın 2 kanala  bir takım mid girersin diğer 2 kanal köprü yapılır onada bas girersin mis takımını 1 tane gireceğin için onuda arkaya takar ön kapı kolonlarınıda teyp ten direk çıkış alarak hiç bozmadan direk kullanırsın ve fazla masraf ta etmiş olmazsın buda bir alternetif senin için

ysf55

« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2010, 12:21:02 ÖS »
amfi cıkışın nedir ? midleri ona göre secmen lazım. düşük cıkışlı bir amfiye yüksek rmsli mid bağlamak doğru değil. midleri doyuramayacağı için performansından düşük ses verir. o yüzden kaç rmslik bir amfi kullanacaksın onu söylersen ona göre mid söyleyebilirim sana