Gönderen Konu: makyajlı civic teyp  (Okunma sayısı 20504 defa)

Dr.wolf

makyajlı civic teyp
« : Mayıs 17, 2008, 07:54:39 ÖS »
arkadaşlar bu kasa civic lerin teypbini nasıl sökebilirim bitürlü bulamadım.
bide pioneer 3900 teyp i 220ytl ye bi arkadaşım satıo 1 ay falan kullandı sizce fiyat iyimidir şimdiden teşekkürler.

avansis

Ynt: makyajlı civic teyp
« Yanıtla #1 : Mayıs 19, 2008, 09:01:39 ÖS »
arkadasım basına en buyuk derdı almıssın sen bende gectım o ollardan gezmedım teyıpcı kalmadı teybı sokmek ıcın kullun yukarsında vıdalar var fıtes topuzunun oraya kadar soktuler benım racın benımkısı otomatıktı belkıde ondan zorlanmıs ola bılırım ama sana tavsıyem her yerde yapamıyolar arabanı bosu bosuna hasat ettırme...

Dr.wolf

« Yanıtla #2 : Mayıs 19, 2008, 11:32:54 ÖS »
valla benimde araba otomatik ben galiba anladıom ama eminde deilim acıkcası o vitesin iki yanındaki plastik önde 2 arkada 2 tane vida ya benzer plastik parca var heralde onları söküp küllüyün içinde arka tarafa dogru 2 tane daha vida var onları sökünce ön konsol acılcak gibi ama eminde deilim  bilen anlayan birileri olsa iyi olcak
teyp i denemek istiorum açıkcası biyere götürsem sök tak begenmezsem bidaha söktürmek için para vermek istemiyorum internette baya araddım ama nasıl olacagı hakkında bi bilgiye ulaşamadım

merburvehan

« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2008, 10:12:02 ÖÖ »
Arkadaşlar gerçekten bu kasalarda teybi sökmek çokmu zor bende değiştircem ama arabanın biyerlerini zedelerlermi acaba bu işi herkes (yani bir tesisatçı) yapabilirmi.Çıkıyosa nasıl çıkıyo çokmu zahmetli...

ilkeronat

« Yanıtla #4 : Mayıs 29, 2008, 04:02:19 ÖS »
benim araba duz vıtes ama aynen dediğiniz gibi vitesten havalandırma kanallarının oldugu bolume kadar tamamen sokuluyor. vıtes topuzunu çıkarmakla başladı arkadaş sökülmedik yer bırakmadı (Honda Servisinde). kolay gelsin size de.

merburvehan

« Yanıtla #5 : Mayıs 29, 2008, 05:50:40 ÖS »
Vaw nasıl halledicez bu teyp işini servisemi gitcez mutlaka dışarda yapabilen yer varmı acaba yada serviste kaça yaparlar acaba yani kaça sökerler...

buura

« Yanıtla #6 : Mayıs 29, 2008, 09:49:50 ÖS »
zeytinburnunda desibel garage var tavsiye ederim orasını 10 numara bi yer

honda_team

« Yanıtla #7 : Mayıs 30, 2008, 11:38:34 ÖÖ »

zeytinburnunda desibel garage var tavsiye ederim orasını 10 numara bi yer

+1907

merburvehan

« Yanıtla #8 : Temmuz 30, 2008, 07:45:41 ÖÖ »
Arkadaşlar bu konuyla ilgili problem yaşayan varsa devamlı gittiğim tesissatçım bu işi 1dk gibi kısa bir süre içinde halletti yani 1dkda söktü  ve teybin olduğu konsolu sökmek için sadece 1 yada 2 vida sökü ve çıkardı.Konsolu dağıtmıyo alttaki boşluğu alıyo ve ordan tek vidayla konsolu çıkartıyo...

gogo3162

« Yanıtla #9 : Eylül 16, 2008, 12:38:56 ÖÖ »
arabayaya orjinal teyp e bağlı sadece bass koyabilrmiyim amfiyle birlkte? nekadara patlar tahminenn??

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Ekim 06, 2008, 04:51:32 ÖS »
@merburvehan
serviste yeni teyb taktirma ucreti 80-90 lira bildigim kadariyla. Genel olarak yetkili servis sikayetlerini dusundumuzde buyuk ihtimal bu yazmis oldugum fiyat da servisten servise degisiklik gosterebilir.

merburvehan

« Yanıtla #11 : Ekim 06, 2008, 08:42:02 ÖS »
Ben 100ytlye komple tesisatı döşettim (işcilik).Döşemesi uzun sürüyo 3 saate yakın uğraştı...

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ekim 06, 2008, 09:11:39 ÖS »
@merburvehan
bu isi nerede yaptirdin, benzer sekilde yeni teyb/tesisat yaptirmis arkadaslar da paylasirsa faydali olur. Simdiya kadar yazildigi gibi teybi sokmek icin on konsoldan bayag birsey sokuluyor. Bundan dolayi arkadaslar soyle birseyler yazabilir misiniz?
- Teybinizi nerede taktirdiniz (yetkili servis mi degilse sorunsuz yapan yerler nerelerdir)?
- Bu isin maliyeti en ucuz ne kadardir? arkadas 100 liraya komple tesisat dosetmis oldukca uygun mesela (merburvehan bunu nerede yaptirdini paylasir misin?)

merburvehan

« Yanıtla #13 : Ekim 06, 2008, 09:22:10 ÖS »
Tabiki paşabahçede ssk hastanesini tam karşısında.Çok güzel temiz işçiliği var arkadaşın özene bözene yapıyo.Yetkili servis değil normal tesisat döşeyen bir dükkan.

nisay

« Yanıtla #14 : Ekim 28, 2008, 10:54:42 ÖÖ »
bende 2005 civic var. kaset çalarını cd çalarla değiştirmek istiyorum. orjinali olan arkadaş varsada talibim. bahsettiğiniz montaj sorununu yaşarmıyım?

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #15 : Ekim 28, 2008, 11:54:46 ÖÖ »
cek-cikar-tak olsaydi guzel olurdu tabi, ama gercekten mesakkatli is, bilen birine yaptirmakta fayda var

rserkan

« Yanıtla #16 : Ekim 28, 2008, 06:35:13 ÖS »
ankarada iseniz yardımcı olurum ben yaptırdım vites felan sökülmüyor sadece çerçeve ve devir saatinin üstündeki plastik eğer bir yer çizilir kırılırsa sorumlusu benim o kadar eminim yani

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Ekim 31, 2008, 01:20:46 ÖS »

ankarada iseniz yardımcı olurum ben yaptırdım vites felan sökülmüyor sadece çerçeve ve devir saatinin üstündeki plastik eğer bir yer çizilir kırılırsa sorumlusu benim o kadar eminim yani

--

benim araba duz vıtes ama aynen dediğiniz gibi vitesten havalandırma kanallarının oldugu bolume kadar tamamen sokuluyor. vıtes topuzunu çıkarmakla başladı arkadaş sökülmedik yer bırakmadı (Honda Servisinde). kolay gelsin size de.

merak ediyorum, acaba daha basit yontemi varken, bazi yerler bilmedikleri icin mi bu teyb takma konusu bu kadar mesakkatli oluyor,

gecen aylarda ben de taktiracaktim, zorlugunu ogrendigimde vazgecmistim, bir de yeri gelmisken buraya da yazayim, yeni bir teyb aldigimizda bunu taktirmak icin ozel socket falan gerekiyor mu?

rserkan

« Yanıtla #18 : Kasım 01, 2008, 09:47:03 ÖÖ »
daha fazla para almak olabilir yada gerçekten tecrübeli değildir. ben arkadaşım olan oto teypçiyle birlikte söktüm sorun değil. farklı bir teyp takınca orjinal koblaları yandan sıyırarak lehimleniyor orjnal kablolar kesilmiyor

systemcar

« Yanıtla #19 : Kasım 03, 2008, 10:17:47 ÖÖ »
arkadaşlar honda araçların teypleri çok kolay sökülebiliyor..pratik aslında ne kadar zor gözüksede.tabii bilen birinin yapmasında fayda var...bu arada orjınal teyp e çevirici kullanarak anfi ilave edilebilir...bu parçanın fiyatı ise 25 ytl....

aviator35

« Yanıtla #20 : Aralık 26, 2008, 08:35:39 ÖS »
peki bu orijinal teyp amfi vs bağlanınca istenen kaliteyi verir mi ki? foruma ilk mesajım bu arada:D

EXELANCE

« Yanıtla #21 : Aralık 26, 2008, 08:51:47 ÖS »

arabayaya orjinal teyp e bağlı sadece bass koyabilrmiyim amfiyle birlkte? nekadara patlar tahminenn??
evet benim arabamda oyle kulanıyorum kolon çıkıslarına baglıyosun aparatı kolonlarıda anfiden çıkıyosun olup bitiyor 20/25 ytl gibibir masrafın olur diğer kabloların varsa

eakdogan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Haziran 08, 2009, 02:23:58 ÖS »
Arkadaşlar bu konu ile bende debelendim ve  sonra usta sorunu halletti. ama şimdi kendim orjinal teybi sökebilirim. Önce vites topuzuna takılı esnek deri/döşeme bölüm yarım çevrilerek aşağıya itilerek topuzdan ayrılıyor. sonra vites topuzu saat yönü tersine döndürülerek çıkartılıyor. sonra vites kolunun hemen alt kısmında yer alan plastik parça (kenarlardan tırnaklı) çıkartılıyor. Küllük yerinden çıkartılıyor ve dipteki iki vida sökülüyor. ayrıca vites kolunun altındaki plastik parça alındıktan sonra iki yıldız vida daha çıkıyor bunlarda sökülüyor. küllüğün takıldığı parça şimdi sadece tırnakla tutulu durumda, dikkatlice sökülür. sökülen bu bölümde (küllüğün olduğu yer) üst tarafta 2 veya 3 samun vida sökülüyor. bu somun vidalar Teybin, klima düğmelerinin takili olduğu ön tablo plastiğinin vidaları. bu tablo/plastik parcayı usta dikkatlice üstten veya alttan tırnak ve parmaklarını kullanarak yerinden çıkarttı. bu da tırnaklı zaten. bu parça sökülünce zaten herşey ortaya çıkıyor. Ama muhtemelen hondanın orjinal fiş/jak/adaptörü sizin almış olduğunuz yeni teyple uyumlu olmayabilir ve dönüştürücüsü de olmayabilir. ben mecvut fişe ek yaptırarak takmak zorunda kaldım. dilerim yazı size yardımcı olur. kolay gelsin

murat_ozbek

« Yanıtla #23 : Haziran 08, 2009, 06:45:11 ÖS »
öncelikle vitesi en geriye doğru çekin,araç makyajsız kasa ise sadece küllüü çıkarıp içten görünen vidaları sökün,araç makyajlı kasa ise vites kolunun olduğu çerçeveyi sökün,küllük ve konsola bağlı oladuğu plastiği çıkarınca alltan eğilip yukarı doğru bakın yıldız 2 adet vida göreceksiniz onlarıda sökün,düz tornavidanın ucuna bez sararak görünmesi zor olan yerlerden parmak uçlarınız gircek şekilde orta sökmek istedeiğiniz çerçeveyi kendinize doğru yavaşça çekin eğer sökmeyi unutmadığınız vida var ise konsol elinizde kolay gelsin..
eğer sökememeyen arkadaşlar var ise yardımcı olabilirim...istanbul içi :D

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #24 : Haziran 29, 2009, 12:40:10 ÖS »
arkadaşlar bu araclarda bnde bi 2004 vr bu arabalar da 2005 ile aynı zaten bnde ki honda ile 2005in tek farkı ön farların kemarı sarı makyajsıs kas a bunların küllüklerini çıkarıp 2 vida söküon ordan elini sokup o a/c nin olduğu yeri ittirion ordan teypi söküp yerine yeni teypi sokuon
 :gitar :gitar :gitar