Gönderen Konu: komple müzik sistemi için yardım!!!  (Okunma sayısı 5821 defa)

looper2

komple müzik sistemi için yardım!!!
« : Şubat 12, 2013, 02:00:40 ÖS »
mrb arkadaşlar arabama güsel bi müzik sistemi yapmayı düşünüyorum. amfisiymiş woofer dir kablosudur hoparlörüdür mid takımıdır en önemlisi teyibi marka ve watları ve markaları ile tavsiyede bulunacak yardımcı olacak arkadaşları bekliyorum.çok amatör olmayacak ortanın biraz üzerinde olacak bi ses sistemi düşünüyorum. şimdiden tşkler

hacettepeli

Ynt: komple müzik sistemi için yardım!!!
« Yanıtla #1 : Şubat 12, 2013, 02:16:22 ÖS »
gel benım arabadakı sesı dınle kararını verırsın :)

looper2

« Yanıtla #2 : Şubat 12, 2013, 02:39:57 ÖS »
hafta sonu buluşalım o zaman dostum hem senin seti dinlerim hemde bi yerinde gider gezerim. bu hafta başlıyorum inş bütün işlemlere :))

hacettepeli

« Yanıtla #3 : Şubat 12, 2013, 02:41:42 ÖS »
hafta ıcı gorusebılırz yarın calısıyosan telını ver ugrayabılırsem sabah ugrarım yanına yakından gececem cünkü

looper2

« Yanıtla #4 : Şubat 12, 2013, 02:57:00 ÖS »
tamamdır dostum  özelde yazıyım numarayı.

looper2

« Yanıtla #5 : Şubat 13, 2013, 09:37:11 ÖÖ »
arkadaşlar başka tavsiyede bulunacak kimse yokmu?

looper2

« Yanıtla #6 : Şubat 18, 2013, 10:42:46 ÖÖ »
mrb arkadaşlar. bi fiyat araştırması yaptım. sizinle paylaşıp fikirlerini almak isterim
pioneer 1400 ub teyip
jameson 1000 lik amfi
jbl 1000 lik woofer
16-13 cm mid takımı
montajı ile 980 tl fiyat çıkardılar.
birde osewa die bi amfi önerdiler.2000 lik veya 3000 lik böyle bi marka duydunuzmu iyimidir kötümüdür. Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden tşkler.

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #7 : Şubat 19, 2013, 08:27:34 ÖÖ »
Yazdığın sistem bu fiyatlara bana bayağı pahalı geldi dostum. Gerçi Ankara piyasasını bilmiyorum ve en önemlisi o markaların hangi modellerinden bahsediyosun?
Bence listenin tek tek fiyat araştırmasını internetten yap ona göre karar ver!
Benim arabadaki sistem Pioneer ve hertz markadan oluşuyor ama bu fiyatlara bitirdim. (İşçilik bana ait olarak)
Pioneer 7950UB Teyp
Pioneer A sınıfı amfi
Macoustik D sınıfı amfi
Pandizotta Pioneer Oval 460W'lık
Ön kapılarda Hertz ESK mid takımı
Bagajda Pioneer 309D4 woofer

looper2

« Yanıtla #8 : Şubat 19, 2013, 10:51:51 ÖÖ »
işte bana bu şekilde fiat verdi hz siymiş upuymuş bişey yok. araştırma yaparken neye dikkat edecez orta düzey bi set yapacak olsak teyip kaç up olacak amfi hertz olacak yani iyi olduğunu nerden anlayabilirim ?

semieh

« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2013, 11:05:24 ÖÖ »
bence nakıt alacaksan sıfır  alma 2. elde fıyatlar hem çok düşüyor hem  az paraya  daha  saglam bı ses sıstemı kurabılırsın

hacettepeli

« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2013, 11:09:20 ÖÖ »
ıkıncı el saglam cıkmazsa elınde patlar ama :) tanıdık olmazssa

semieh

« Yanıtla #11 : Şubat 19, 2013, 12:24:11 ÖS »
netten al demıyorum.gidecek  cihazı taktıracak 2. el satan yerler montajınıda yapıyor  bakacak  oldu bıttı :)

looper2

« Yanıtla #12 : Şubat 19, 2013, 01:45:00 ÖS »
valla artık araştıracaz 1. elde olsa 2. elde olsa sonuçta az para tutmuyo gidipte balıklama atlamanın bi manası yok :)) paylaşımlar için ayrıca tşkler

bilalsahin

• Bilal Şahin
« Yanıtla #13 : Şubat 19, 2013, 04:08:23 ÖS »
Dostum orta karar set diyosun da bu işler öyle "bu karar olsun" "şöyle olsun la" olmuyor maalesef!
Öncelikle ne tarz müzikler dinlersin?
Bagaja woofer koyacak mısın? Yoksa çok bass'lı gürültülü olmasın mı diyosun?
Max. çıkabileceğin maliyet nedir?
Orjinal kolon yerlerini mi kullanmayı düşünüyorsun?
Tek amfili basit bir sistem mi yoksa bass amfisi ayrı ses amfisi ayrı bir sistem mi düşünüyorsun?
Aracında yapacağın tesisatta kullanabileceğin bir ekipmanın var mı?
Yani sorular sorular gördüğün gibi uzar gider!..
Sitede bu işlerden anlayan kişiler var! CarAudioTurkey sitesinden de bildiğim başta @ilkercom abimiz profesyoneldir ses sistemleri konusunda. O forumda çok yazılarını okumuştum :)

zilgar

« Yanıtla #14 : Şubat 19, 2013, 06:22:25 ÖS »
Hocam kendi aracımdaki sistemi şiddetle öneririm corveti ve porsche si olan iki arkadaşımında ağzı açık kaldı resmen :)

alpine 110ub         259 tl  (mediamarkt indirimden)
alpine SWE-3200   480tl   (mediamarkt indirimden)

looper2

« Yanıtla #15 : Şubat 20, 2013, 08:08:46 ÖÖ »
günaydın arkadaşlar. valla genelde yabancı disco şarkılar dinlerim. haliyle bas olayını sevdiğim için wofeer olmazsa olmaz. wofeer amfi mid takımı vs ne bilim düzgün bi ses almak için ne gerekiyosa yaptıracam işte parasal boyutta fazla sıkıntı yok. ama gidipte 2-3 bin tl de bağlamam sete :)
« Son Düzenleme: Şubat 20, 2013, 08:09:45 ÖÖ Gönderen: looper2 »

zilgar

« Yanıtla #16 : Şubat 20, 2013, 05:26:14 ÖS »
Yazdığım parçaları inceleyebilirsen ciddi anlamda tavsiye ediyorum. Verdiğim fiyatlar dip indirim fiyatlarıydı mediamarkt 'dan stok eritirlerken aldım :) Alpine'ın Türkiye sitesinde güncel fiyatlara bakabilirsin.

tmr3457

• T.ARI
« Yanıtla #17 : Mart 17, 2013, 09:28:22 ÖS »
mrb arkadaşlar. bi fiyat araştırması yaptım. sizinle paylaşıp fikirlerini almak isterim
pioneer 1400 ub teyip
jameson 1000 lik amfi
jbl 1000 lik woofer
16-13 cm mid takımı
montajı ile 980 tl fiyat çıkardılar.
birde osewa die bi amfi önerdiler.2000 lik veya 3000 lik böyle bi marka duydunuzmu iyimidir kötümüdür. Değerli yorumlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Şimdiden tşkler.
fiyat olarak çok ve yazdıklarınızdan anladığım kadarıyla tatmin olamıyacağınız bi sistem
ayırdığınız bütçeyi net olarak belirtirseniz daha iyi yardımcı olabilirim.
tesisatta önemli olan alt yapı ve ana ünite bana göre bunlardan sonra ampli hoparlör
ana ünite ilk çıkışı verendir o ne kadar kaliteli ve yüksek (V) akım gönderilse ampliler ise o kadar iyi yükseltme şansını yakalar
alt yapı olarakta 4 awg kablolama ve dağıtıcı blok alırsanız hem sigorta görevi görür hemde sigorta masrafı çıkmaz
kapılara bi takım mid arkayada bi takım 6x9 hoparlör olabilir orjinal yerlerine oturur pandizot masrafı çıkmaz

+10

Dostum orta karar set diyosun da bu işler öyle "bu karar olsun" "şöyle olsun la" olmuyor maalesef!
Öncelikle ne tarz müzikler dinlersin?
Bagaja woofer koyacak mısın? Yoksa çok bass'lı gürültülü olmasın mı diyosun?
Max. çıkabileceğin maliyet nedir?
Orjinal kolon yerlerini mi kullanmayı düşünüyorsun?
Tek amfili basit bir sistem mi yoksa bass amfisi ayrı ses amfisi ayrı bir sistem mi düşünüyorsun?
Aracında yapacağın tesisatta kullanabileceğin bir ekipmanın var mı?
Yani sorular sorular gördüğün gibi uzar gider!..
Sitede bu işlerden anlayan kişiler var! CarAudioTurkey sitesinden de bildiğim başta @ilkercom abimiz profesyoneldir ses sistemleri konusunda. O forumda çok yazılarını okumuştum :)

looper2

« Yanıtla #18 : Mart 18, 2013, 08:06:17 ÖÖ »
gnydn arkadaşlar. şimdi benim ses sisteminde aradığım özellik bass olayıdır.zten kalıteli bi bass alınca haliyle ses de tatmin eder. limit max. 1000 tl ayırabilirim.

murat16

« Yanıtla #19 : Mart 18, 2013, 12:04:38 ÖS »
hocam 1000 biraz az sanki verdiğin parçalar düşük seviye bi tesisat olur ve seni tatmin etmez bütçeni 1500 civarına çıkarabilirsen orta halli bişeyler yapabilirsin bütçeni arttırma şansın yoksa ikinci ele yönelebilirsin

iblis

• fatih
« Yanıtla #20 : Mart 18, 2013, 03:13:25 ÖS »
prof cıhaz satılır...temız sıfır gıbı durumları tamırsız cızıksız...