Gönderen Konu: Koltuk altı woofer.. ??  (Okunma sayısı 5113 defa)

XeL

Koltuk altı woofer.. ??
« : Ocak 19, 2010, 04:48:57 ÖS »
slm arkadaslar...

arkadasımın aracta on koltukların altında..yanılmıyorsam 16cm.. woofer var.. arac 3.20 E90 kasa..sıparıs ıle fabrıka cıkısı aldı o sekılde..

bızım araclara da o sekılde bı uygulama yapılablır mı ?? bnm aracım cıvıc elegance.

bır fıkrı ya da tecrubesı olan arkadasım varsa yardımcı olsun lutfen..saygılar..

ysf55

Ynt: Koltuk altı woofer.. ??
« Yanıtla #1 : Ocak 20, 2010, 11:19:09 ÖS »
koltuğun altına mdf kestirmen en basıt ve en iyi bas sesi alabaliceğin yöntem. ayrıca 20lik kullan 2 tane daha iyi ses alırsın. yanlız wooferin yükseklği koltuk altını kurtarırmı onu ölcüp bakman lazım. ayrıca flat wooferlar ince oluyor bi ara oto mod dergilerine falan cıkmıstı 25liği 1 lira cıvarındaydı

XeL

« Yanıtla #2 : Ocak 20, 2010, 11:33:05 ÖS »
cok sukur bı cwp yazan oldu eyw abı :)

oncelıkle bayaa masraflı bı ıs gıbı gozukuo..cunku o sadece koltuk altıyla kalmaz..koltuk altlarına + bagaja da bı kutu koydgun zaman guzel olur..
ben arkasımın aracı bı ıncelıym ıyıce o konuda..ne yapmıslar nası takmıslar nası etmısler..
bunu yapabılcek ıyı de bı usta bulmak lazım..
tsk ederım cwbnız ıcın..

hero_07

« Yanıtla #3 : Ocak 20, 2010, 11:34:22 ÖS »
vtec 2 lere de olurmu yaptıran varmı acaba

XeL

« Yanıtla #4 : Ocak 20, 2010, 11:35:50 ÖS »
vtec 2 lere de olurmu yaptıran varmı acaba

bence olur.. arabdan zıyade koltukla alakalı bısey (: bı arastırmanızda fayda var..hem bısey bulursanız burada da paylasırsınız..

ysf55

« Yanıtla #5 : Ocak 20, 2010, 11:53:01 ÖS »
bu işin tam cözümü flat wooferlar onlarda cok pahalı :)

kabin yaptırıp koltuk altına koymak bir bakıma riskli bir secim. cünkü wooferın önü kapanacaktır büyük ihtimal arada ses boşluğu az kalacaktır. tam bas performansı vermez. m3te görmüştüm adamlar harman kardonun wooferinı koymuşlar aradaki boşluk mesafesi mükümmel olmuş seste öyle tabiki.

işin açıkcası ön iki koltuk ve amfi işcilik içinde 2 liradan aşaya cıkmaz kalite istiyorsan.

ucuz yollu düsünüyorsan hiç uğraşma midbas bağla gül gibi kullan :D

XeL

« Yanıtla #6 : Ocak 21, 2010, 06:50:47 ÖÖ »
benim arkadastaki de o sekilde..harika ses verio..hele ki onde oturuosaniz + arabayida kullanan siz iseniz..gercekten cok buyuk keyif :)

Ucuza kacilmaz boyle brseyde,dedgniz gbi,kalite lazm seste..o yuzden o iki teklik bkalm en fazla kaca dusurulebilio..simdi onu arastirym ben en iyisi..
Iki tane 20lik flat woofer . . . ;)

a.uz

« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2010, 12:02:37 ÖÖ »
bence normal bi sistem kur ugrasma öyle zor işlerle