Gönderen Konu: Kenwood teyp aldım. Bilgisizim :) yardım istiyorum :)  (Okunma sayısı 5696 defa)

statik

Kenwood teyp aldım. Bilgisizim :) yardım istiyorum :)
« : Kasım 05, 2010, 06:17:11 ÖS »
Arkadaşlar sony teybim bozuldu, tamiri 90 TL idi. Bende gittim yeni teyp aldım. Model bu: http://www.hepsiburada.com/Liste/kenwood-kdc-3047-oto-rdcdmp3-calar-/ProductDetails.aspx?productId=otcglkdc-3047&categoryId=26080#Gorseller

Bu teyp nasıldır? Satıcı çok güzel teyp dedi. Bende çok beğendim. Kenwood'u iyi biliyorum. Bide hoparlör almak istedim. Goldmaster'in 84 TL'ye amfili çok mükemmel ses kalitesine sahip takımı vardı. 2 adet küçük boy (modellerden anlamıyorum) hoparlör, 2 adet twiter ve 2 adet amfi ve dediğim gibi inanılmaz hoşuma gitti. Bunu alsam mı? 78 TL ye sierra marka bi amfi daha vardı, ona bass bağlayamazsın dedi satıcı. Çok para ayırmayı düşünmüyorum ama 84 TL ye bu iş olursa derhal girerim. Yorumlarınızı rica ediyorum arkadaşlar lütfen. :)
« Son Düzenleme: Kasım 05, 2010, 06:19:29 ÖS Gönderen: statik »

statik

Ynt: Kenwood teyp aldım. Bilgisizim :) yardım istiyorum :)
« Yanıtla #1 : Kasım 05, 2010, 09:19:41 ÖS »
Güncellesem bişey değişir belki :)

Owner89

« Yanıtla #2 : Kasım 05, 2010, 10:17:29 ÖS »
senn dediğin mid takımı hocam twitterli set olan fazla bi bilgim yok:) ama anfisiz nekadar verim alırsın orası muamma

statik

« Yanıtla #3 : Kasım 05, 2010, 10:28:53 ÖS »
Hocam milllete bakıyorum, 2 oval kolon dedikleri bişey alıyolar ucuza, iki tanede kapı içi yuvarlak hoparlör, amfi falan yok ve muazzam ses alıyolar. Tabi bana göre muazzam, sonuçta profesyonel bişey istemiyorum. İstesem bütçemi çok geniş tutardım ama 84 TL ye goldmaster'ın mükemmel kalitesini (bana göre :) ) görünce dedim niye almayayım? Arkadaşımda ısrar etti alma karaköye gidip bakalım dedi. Yarın karaköye gidip bakıcaz. Teybide bahçelievlerde falan taktırıcam ben takamadım. 2002 civiclerin hoparlörleri aşırı kötü. Böyle işte. :)

Owner89

« Yanıtla #4 : Kasım 05, 2010, 10:32:13 ÖS »
o mid takımları bildiğim kadarıyla olmaz senin aracına orjinal yerlerine + dediğim gibi anfin olmicaksa eğer önlere pionner alabilirsin goldmasterın üstünden atlar yani :)

statik

« Yanıtla #5 : Kasım 05, 2010, 10:37:06 ÖS »
o mid takımları bildiğim kadarıyla olmaz senin aracına orjinal yerlerine + dediğim gibi anfin olmicaksa eğer önlere pionner alabilirsin goldmasterın üstünden atlar yani :)

hmm. önlere 2 tane pionner mi alayım? arkalara ne yapmam lazım?

Owner89

« Yanıtla #6 : Kasım 05, 2010, 10:39:23 ÖS »
arkalarada aynı kalitede yumurta kolon alırsanız yeterli gelicektir.daha sonra bi bakmışsn anfi :) ordan bass yürür bi bakmşsn kapılarda mid takımları var:D

Cecul

« Yanıtla #7 : Kasım 05, 2010, 11:11:33 ÖS »
Hayırlı olsun, güle güle kullan. Teybi aldın, olmuşken hoparlörler de kaliteli olsun. Goldmaster falan uzak dur bence.

statik

« Yanıtla #8 : Kasım 06, 2010, 12:29:07 ÖÖ »
O zaman ben yarın sadece teybi taktırayım. Biraz bekleyip güzel bi sistem yapayım. Kardeşimde bulaşma diyor goldmaster falan. Bu ay bi geçsin bakalım. :)

abdullah_sahin

« Yanıtla #9 : Kasım 06, 2010, 08:22:04 ÖÖ »
kardeşim senin dediğin mid takımıdır oda anfisiz bi işe yaramaz. gold masterla felan hiç uğraşma git iki tane oval pıoneer al arkaya önlerede senin şu an ki kolonların boyutu neyse ona göre 2 tane pıoneer kapı kolonu al sesi gör  o zaman

powerful_honda

« Yanıtla #10 : Kasım 06, 2010, 08:24:56 ÖÖ »
bnmkıde kenwood 10 numara masalh usb den tut bluetooth kadr var :))) statık keske arastrsaydn dostum ne kenwoodlar var ne bassslar yakan:D:D:D gule gule kullan dostum .....

statik

« Yanıtla #11 : Kasım 06, 2010, 06:00:29 ÖS »
kardeşim senin dediğin mid takımıdır oda anfisiz bi işe yaramaz. gold masterla felan hiç uğraşma git iki tane oval pıoneer al arkaya önlerede senin şu an ki kolonların boyutu neyse ona göre 2 tane pıoneer kapı kolonu al sesi gör  o zaman

Bugün bayağı bir araştırma yaptım. Bakalım henüz bir karar vermedim. :)

bnmkıde kenwood 10 numara masalh usb den tut bluetooth kadr var :))) statık keske arastrsaydn dostum ne kenwoodlar var ne bassslar yakan:D:D:D gule gule kullan dostum .....

Ya teybi bugün taktırdım. Ama biraz fazla ısınıyor gibime geldi. Altı üstü 45 dk açık kaldı aralıksız olarak. Ama kış ayında bu kadar ısınıyorsa bu ilerde sorun çıkarmaz mı?

Cecul

« Yanıtla #12 : Kasım 07, 2010, 02:11:29 ÖS »
Normal, sorun olmaz.

goldbergbrk

« Yanıtla #13 : Kasım 12, 2010, 12:36:57 ÖS »
ünitenin çıkışlarına yüksek güçlü hoporlörler bağlandığı sürece fazla sınmaya devam edicektir yazın biraz daha yüklenirseniz ünitenin çıkışları yüksek bir ihtimal yanıcak. benden size öneri  4 kanal 100 liraya felan 2.elde olsa temiz bir ampli alın bunu hoporlörlerinize bağlayın hem üniteniz zorlanmıcak hemde daha güçlü ses alıcaksınız

Cecul

« Yanıtla #14 : Kasım 12, 2010, 02:01:09 ÖS »
Cihazın ısınmasının, bağlanan hoparlörle ilgisi yok. İster 50 W. hoparlor olsun, ister 250 W. Volume aynı seviyede açık olsun, ısınma da aynı olur.
Öte yandan, bu ısınma zaten gayet normal, anfisi içinde olan her teypte olur. Ve üretici bunu yanacak şekilde yapmaz.
Ayrıca hoparlör, çıkışdan daha güçlü olmalıdır.
« Son Düzenleme: Kasım 12, 2010, 02:02:43 ÖS Gönderen: Cecul »

emre_ege21

« Yanıtla #15 : Aralık 13, 2010, 04:54:16 ÖS »
aynı sekılde olurmu ya bı ınsana 5 cuval yuk verın bıde 1 cuval hangısıni daha kolay taşır anfilerin üretilme amacı nedir ana ünitenin yetnediği yerde devreye girmektir her zaman anfi yada teyp hoparlorden büyük olmalıdır çünkü kayıplarla birbirine yetsiz giden sinyal lütfen biraz araaştırarak yorum yazın bol cepten sallamayın...

Cecul

« Yanıtla #16 : Aralık 14, 2010, 04:06:32 ÖÖ »
aynı sekılde olurmu ya bı ınsana 5 cuval yuk verın bıde 1 cuval hangısıni daha kolay taşır anfilerin üretilme amacı nedir ana ünitenin yetnediği yerde devreye girmektir her zaman anfi yada teyp hoparlorden büyük olmalıdır çünkü kayıplarla birbirine yetsiz giden sinyal lütfen biraz araaştırarak yorum yazın bol cepten sallamayın...
O çuvallar teybe ya da anfiye değil, hoparlörlere yükleniyor. Güç çıkışı hangisinde? Teypte ya da anfide. Gücü karşılaması gereken eleman ne? Hoparlor. Yani gücü gönderen teyp ya da anfi. Buraya kadar mutabık mıyız? Tamam, şimdi şu sorunun cevabını ver bana. 150 W. lık anfiden, 100 W. lık hoparlore max. (yani yüksek ses) güç yolluyorsun. Ne olur bu durumda?
Daha basit bir örnek daha vereyim. Düşün ki teybin çıkışında hoparlor yok. Yani hoparlor 0 W. Teybin sesini sonuna kadar açarsan, hiç bir şey olmaz.
Umarım açıklayıcı olmuştur :)