Gönderen Konu: İZOLASYON MALZEMESİ  (Okunma sayısı 4724 defa)

2010civic

İZOLASYON MALZEMESİ
« : Mart 03, 2010, 07:34:36 ÖS »
SELAM ARKADAŞLAR ARACIMA SES SİSTEMİ YAPTIRACAĞIM İÇİN 5-6 ADET MÜZİK SİSTEMLERİYLE UĞRAŞAN ESNAFLA GÖRÜŞTÜM. KAPILARDAKİ MİDLERİN DAHA TOK BİR SES VERMESİ İÇİN İZOLASYON YAPILMASININ GEREKLİ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER. İZOLASYON MALZEMESİNİ GÖRMEK İSTEĞİMDE BANA YAKLAŞIK 1 CM KALINLIĞINDA BİR TARAFI BANTLI SİYAH SÜNGER RULOSU GÖSTERDİLER. ELİME ALIP BAKTIĞIMDA SERTİMSİ BİR SÜNGER OLDUĞUNU FARKETTİM.SÜNGERİN BİR TARAFINDA ÇİFT TARAFLI BANT OLDUĞU İÇİN YAPIŞTIRILMASI KOLAY GİBİ GÖZÜKÜYORDU. ŞİMDİ GELELİM ASIL KONUYA. BU İŞLEMİN FİYATINI SORDUĞUMDA SÜNGERLE VE İŞÇİLİKLE DOĞRU ORANTILI DEĞİLDİ.ANLAYACAĞINIZ BİRAZ TUZLUYDU.MÜZİK SİTTEMLERİYLE İLGİLENEN ARKADAŞLARIN BU SÜNGERDEN HABERDAR OLDUKLARINI DÜŞÜNÜYORUM.BU MALZEMEYİ NEREDEN ALABİLECEĞİM KONUSUNDA YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNECEĞİM

murat_ozbek

Ynt: İZOLASYON MALZEMESİ
« Yanıtla #1 : Mart 03, 2010, 07:52:46 ÖS »

2010civic

« Yanıtla #2 : Mart 03, 2010, 08:02:34 ÖS »

murat_ozbek

« Yanıtla #3 : Mart 03, 2010, 08:18:27 ÖS »
bende açılıyo ama googleden durupak.com.tr y dene bakalım

ysf55

« Yanıtla #4 : Mart 03, 2010, 08:19:00 ÖS »
illaki onların verdiği süngeri kullanacaksın diye bişey yok yalıtım malzemesi olarak hırdavatcılarda bulabilirsin aynı katitede sert 3m li sünger ben öyle yapmıstım. ön kapılara ikisine totalde 1m yetiyo. 5 lira gibi bir fiyata almıstım

2010civic

« Yanıtla #5 : Mart 03, 2010, 08:29:06 ÖS »
arkadaşlar adamların gösterdiği sünger rulosunun aynısını buldum ama adamların yeri manisada. linki gönderiyorum resmini görünce ürüü anlayacaksınız

http://www.adil.com.tr/asp/show_stock.asp?Product_ID=%20MTYRULO

ilkercom

• Hasan İlker Çom
« Yanıtla #6 : Mart 04, 2010, 01:41:36 ÖS »
Bir defa sünger ile yaparsanız yalan olur.

bu iş için yapılmış özel malzemeler var.
würth olanlar en iyileri. Sonra dynamat filan var.
sika marka çatı izolasyon malzemesi kullanan da var ancak en iyisi würth
gerçekten çok fark yaratıyor. civic gibi araçlarda kesinlikle şart.

2010civic

« Yanıtla #7 : Mart 06, 2010, 11:19:11 ÖÖ »

arkadaşım bu dediklerin sanırsan çatı izolasyon malzeleri. bunlar pürmüzle ısıtılıp çatıdaki su akıntılarına karşı yapıştırılıyor. bunlar sert malzemeler ve yapışınca çıkarılması zordur gibime geliyor. şimdi asıl soruma gelince kaza anında kaportanın düzeltilmesi imkansız gibime geliyor. bence kazalarda sıkıntı yaratır bu tip malzemeler

murat_ozbek

« Yanıtla #8 : Mart 06, 2010, 11:29:26 ÖÖ »

arkadaşım bu dediklerin sanırsan çatı izolasyon malzeleri. bunlar pürmüzle ısıtılıp çatıdaki su akıntılarına karşı yapıştırılıyor. bunlar sert malzemeler ve yapışınca çıkarılması zordur gibime geliyor. şimdi asıl soruma gelince kaza anında kaportanın düzeltilmesi imkansız gibime geliyor. bence kazalarda sıkıntı yaratır bu tip malzemeler
kaza anında arabanı nerde yaptıracağına bağlı sanayide yaptırırsan düzeltirler.serviste yaptırırsan değiştirirler :D

systemcar

« Yanıtla #9 : Mart 08, 2010, 04:28:49 ÖS »
ilk önce izalasyon için ziftli tabakalar var onlardan temin edeceksiniz..birde o size gösterilen tek tarafı yapıskanlı akustık süngerden..bunları kartal e5 üzerinde toptancısı var oradan temin edebilirsiniz..malzemeler çok para tutmaz ama işciligi biraz zordur..