Gönderen Konu: 2005 civic için sistem tavsiye  (Okunma sayısı 4255 defa)

efecan52

2005 civic için sistem tavsiye
« : Mayıs 09, 2009, 10:24:23 ÖÖ »
sistemi komple yenilemek istiyorum. ana ünitede hala karar vermiş değilim. aslında dvd li 2 din bi ünite (2.el pio 4050, 6850 - alpine 200,202r olabilir) istiyorum ama ne kadar kullanışlı bilmiyorum. ekrana dokunmak, menülerde dolaşmak falan.

neyse gelelim asıl konuya. şimdi arka ve önler sanırım 16 cm. 1 anfi ve 4 hop. düşünüyorum.woofer düşünmüyorum ama bas eksiğini azda olsa giderebilecek arkaya ve öne hangi takımları önerirsiniz. ve hangi anfi ile beslemeliyim. 1 anfi + 4 hop. için limitim 800 tl civarı. temiz bulursam 2. elde alabilirim. (her tür müzik dinlerim)

emre_ege21

Ynt: 2005 civic için sistem tavsiye
« Yanıtla #1 : Mayıs 12, 2009, 01:30:22 ÖS »
woofer koymayıpta bas istiyorsan mid ve dip bas kullanman lazım bunlar koaksiyel (oval) ve 16 cm lik olmak üzere 2 ye ayrılır ama fiyat olarak üst seviyelerdir normal hoparlörden bas almak zordur versede dengeli bir ses olmaz teyp konusuna gelince pıoneer jvc alpıne bu piyasanın en iyileri kullanışlı cihazlar ama kesinlikle ikinci el alma sıkıntı yaşayabilirsin onun yerine normal küçük ekrana sahip ana üniteler kullanabilirsin mesela http://www. (edit:reklam içerikli kelime).com/index.php?p=show&pid=10237&k_id=657&kn=JVC bunu piyasada daha makul fiyatlara bulabilirsin anfi olarak piyasaya yeni çıkan sound magus c90 ı tavs
ye derim fiyat olarak 240 civarı sıfırı 4*90 w rms gücüne sahip bir cihaz önlere componet kullanman lazım ucuz olsun dersen jbl yi tercih edebilirsin yok kaliteli ses isterim dersen focalı öneririm ama pahalı malzemedir arkayada komponet kullanman yararına olacaktır daha tatlı ses alırsın son karar senin

aviator35

« Yanıtla #2 : Mayıs 12, 2009, 02:00:32 ÖS »
ana üniteyi bir sonraki alışverişe bırakıp 800tlye amfi, sub ve kompenant üçlüsünü oluşturabilirsin, ben arkaya iki jbl kopm, xetec amfi, jbl 1000w sub ve orijinal ana ünite ile sistem kurdum gayet tatminkar, ilerleyen zamanlarda bir ana ünite ile işi bitirmeyi planlıyorum.

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Mayıs 29, 2009, 11:05:53 ÖÖ »
Subwoofer olmadan bas olmaz..Subwwoofer koymacaksan tesisat yapmanı önermem çünkü subwoofer olmadığı zaman basları ön kolonlardan alacaksın surround bir bas sesi olmaz.Subwoofer'ın özelliği basın arkadan gelip aracın için tamamen kaplamasıdır.Bu durumda bas çok daha tatmin edici olur ve müziği tamamlar.Tesisatı yaptırırken denemek için bir subwooferla birde subwoofersız dinle o zaman dediğimi çok daha iyi anlayacaksın.Selamlar

cahitarsal

« Yanıtla #4 : Haziran 02, 2009, 08:41:08 ÖS »
mrb arkasım bende 2005 model aracıma orjınal teyp kullandım 1 mıd takımı 1 anfı(4kanal) 1 de bass war ses bana yeterlı mallıyetı en dusuk fyat en kalıtelı aldım 700 tlyı buldu (kablo ıscılık dahıl)

aldıklarım
ks 6502 kıcker mid
vbl gt5-a604 anfi 4 kanal
jbl 1000w kabınlı bass
kablo setı
ıscılık
anfı cevırıcı

efecan52

« Yanıtla #5 : Haziran 03, 2009, 10:47:13 ÖÖ »
arkadaşlar çok güzel önerilerde bulunuyosunuz ama bagaja bas koyma ihtimalim yok. çünkü çocuklu aile olduğumuzdan bagaj sürekli dolu.(çocuk arabası vs. yani) zaten dolu olan bagajda sub ne kadar verimli olacak. olsa bile sub a zarar verme ihtimalim çok. kasislerde eşyaların sub a çarpma ihtimali var yani. şimdi siz sub olmadan müzikten zevk almayabilirsiniz ama mesela bana bi arkadaşın arabasındaki sadece 2 takım pio 6985 in verdiği ses yeterliydi. sub yoktu ama onun verdiği bas size yetmez belki ama bana yetiyodu. işte bu yada buna yakın hoparlör tavsiyesi istiyorum. 2 öne 2 arkaya ne koyabilirim. anfimin alpine pdx.100 (4.100 rms) olma ihtimali yüksek.

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 03, 2009, 10:52:04 ÖÖ »
subsız müzik olmaazzz :) ama illa bassız yapacağım diyorsan 2 takım Focal 165 VR takarsın.biraz tuzludur fiyatı ama süper kolon

http://www.metropolhifi.com/pix/focal/polyglass/pdf/165vr.htm

cahitarsal

« Yanıtla #7 : Haziran 03, 2009, 01:09:12 ÖS »
aynı dert bendede war fakar sub koruyucu taktım ve ısteıdgım zaman cıkartıyorum cıdden sub ayrı bır zevk :)

efecan52

« Yanıtla #8 : Haziran 03, 2009, 01:51:04 ÖS »
cahillik başa bela diye boşa dememişler. sanırım dediğiniz böyle bişe.

bilgilendirme için teşekkürler.

peki kardeş. sadece öne mid takımı koymak eksik olmuyomu. yada 2 takım normal mid yerine 1 takım daha kaliteli mid takımımı almak lazım.

umut77

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Haziran 03, 2009, 04:56:30 ÖS »
sadece öne mid koyarsan da olur ama arkaya oturanlara ses iyi gelmez ayrıca basla desteklemessen çok yavan bir ses elde edersin...subsız olunca müziğin bir kısmını dinlememiş oluyosun( 0-80 hz arası) piyasadaki en kalite midler bile 60 hz nin altına inemez(bazılarında 35 hz yazmasına rağmen inanma) bunun sebebi boyuttur.bas dalgalarının dalga boyu daha büyük olduğundan bu sesi üretmek için daha büyük çaplı hoparlörler gerekirki bunlarada subwoofer diyoruz.şimdi sen ben dinlediğim müzikteki bazı frekansları duymak istemiyorum(yada hissemek çünkü 20 hz nin altını kulak duymaz ama titreşimi vücudun hisseder) diyorsan ona ok ama full frekans bütün sesleri alayım eksiksiz bir müzik zevki yaşayayım diyorsan subwoofer şart,olmassa olmaz...piyasada bazı markaların korumalı subları var bunlara hiç bir şekilde bagaja koyduğun malzemeler zarar veremez.

efecan52

« Yanıtla #10 : Haziran 04, 2009, 09:18:57 ÖÖ »
sağol kardeş.bu detaylı anlatımınla sub dan kaçış olmadığını daha iyi anladım. mesela hertz konusunu yanlış biliyomuşum. öğrendik şimdi.