Gönderen Konu: İNCELEME: Audio System Digital Music Changer - ORJİNAL TEYBE USB SD AUX  (Okunma sayısı 16121 defa)

Onu-R

Aracıma taktırdığım Audio System Digital Music Changer USB SD AUX aparatının incelemesini yapayım dedim.
 Ben taktırmadan önce internette yeterli bilgi bulamamıştım. Farkı markalardan, farklı çözümlerden, genelde yurtdışı kaynaklardan araştırdım, o şekilde taktırdım.

Kısaca aracın orjinal müzik çalar ünitesini (teybini) değiştirmeden, kablolarında kesme biçme yapmadan, Cd Changer (değiştirici) ile uğraşmadan, orjinal çözüm arayana bire bir.

Montaj Ana ünitenin arkasındaki Cd Changer girişine kutunun içerisinden çıkan -her araca göre farklı üretilen- kablo takılıyor. Kablo teybin arkasından istenilen yere getiriliyor (torpido, küllük, çakmaklık, saklama gözü vs.) ve kablonun ucuna Usb Sd Aux aparatı takılıyor. İşlem tamam.
 HİÇBİR EKSTRA APARATA-KABLOYA İHTİYAÇ DUYMADAN DİREKSİYON TUŞLARININ HEPSİ ÇALIŞIYOR

Resimlere bakacak olursak;

Ses Kalitesi Sesi epey açınca ve anca parça geçişlerindeki sesslizlikte duyulan hafif bir tıss'lama ve yine 3-4 saniyede bir duyulan hafif cızırtı benzeri ses hariç mükemmel. Bu sesleri de anca sessiz bir şekilde iken, kendinizi cihazdan bir şey duymaya verirseniz duyabiliyorsunuz zaten. (Cizirti diye tabir ettigim ses CD okuma sesine benziyor, kesinlikle rahatsiz edici degil, sahsen Bmw Business'ta Cd okunurken daha cok ses cikiyor diyebilirim :) )
 Aynı parçayı hem Cd'ye hem Usb'ye koydum, aynı yerleri arka arkaya dinledim, kalitede bariz bir fark yok, Cd'de kalite %100 ise, Usb'de %95'tir heralde.
 Ayrıca aynı ses seviyesinde Usb, Cd'den daha fazla ses veriyor bunu da söyleyeyim (yine aynı parçanın aynı saniyeleri)

Görüşüm sorulacak olursa; taktırdığıma son derece memnunum. 120 TL ürüne, 30 TL montaja verdim. Sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum.
 BMW Business Cd çalar var ana ünite olarak. Mp3 çalmıyor Business'ların %90'ından fazlası belki bilirsiniz, benim gibi orjinalliği bozmak istemeyenler için bulunmaz hint kumaşıdır bu ürün. BMW için yıllardır takip ediyorum, bir türlü fiyatı düşmek bilmeyen, montajı zor ve pahalı ürünler var hep.
 Aldım, taktırdım, kullanıyorum, audio cd eziyetinden kurtuldum çok şükür.
 Bir de E46 ana ünitelerde iki farklı tip giriş var (pin sayısı vs.). Genellikle 2004 öncesinin 17 yuvarlak (round) pin olduğuna kanaat getirmiştim ben, velhasıl öyle çıktı. Bir de düz (flat) pinli olan var. Kutunun üzerinde BMW1 yazan yuvarlak pin kablolu, BMW2 yazan düz pin kablolu.
 Diğer tüm araçlar için tek tip kablo var sanırım. Takması falan son derece kolay. Bence kendiniz de takabilirsiniz eliniz yatkınsa. Kabloyu torpidoya kolaylıkla veremiyorsanız en fazla torpido sökme işlemi yapılabilir o kadar. Benim araçta biraz uğraştık kabloyu teybin arkasından torpidoya ulaştırabilmek için. Fazla yer yapmamışlar sanırım. Torpidoda da herhangi bir kesme, biçme işlemi yapılmadı, sigorta kutusunun içerisinden getirdik kabloyuda.

Kullanım
- USB, SD veya AUX kullanabilirsiniz.
- Ben 8 GB USB ve 8 GB SD kullandım, ikisi de sorunsuz. AUX da denedim, onda da problem yok.
- USB'nin FAT32 formatinda olmasi gerekiyor (birkac saniyede NTFS'den FAT32 formatina donulebiliyor)
- AUX kullanmak için USB veya SD bağlı olmaması gerekiyor.
- SD kullanimi tavsiye ediliyor USB'den ziyade. (Ben USB'nin hicbir dezavantajini gormedim ama yine de SD kullaniyorum. Ayrica aracta USB'de bulunduruyorum)
- Klasörlerin ismini CD01, CD02, CD03 şeklinde yapmak gerekiyor.
- Alt klasor yaratmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
- WMA ve MP3 disindaki formatlarda parca barindirmak sikinti yaratabilirmis (denemedim)
- Kontağı kapatıp açmada sıfırlanmıyor, kaldığı yerden devam ediyor.
- Parça geçişleri falan muhtemelen Cd'den bile hızlıdır veya aynıdır.
- Ana ünite kaç cd destekliyorsa o kadar klasör görüyor. Her klasöre 99 parça konulabiliyor. (Aslinda MAX 15 klasor ve sinirsiz parca konulabiliyor ama teyplerin geneli 99 parca goruyor)
Ör: benim aracımda (BMW E46) 6 Klasör x 99 Parça = yaklaşık 600 parça kullanabiliyorum.
- Kingston marka bazi yeni USB'leri okuyamayabiliyormus (denemedim - Cin isi 4 Gb ve Toshiba 8 Gb USB ve Sandisk 8 Gb Sd denedim, sorunsuz)
- Bazi klasorlerin icindeki parcalari harf sirasina gore degil de, degistirilme (pc'ye kaydedilme) sirasina gore okuyabiliyor. Harf sirasina gore okutmak icin BU LİNKTEN programi indirerek saniyeler icinde cozume ulasabiliyorsunuz.

Kutu İçeriği
- Audio System Digital Music Changer Usb Sd Aux aparatı
- Aracın tebine göre üretilmiş kablo
- Aux kablosu
- Kullanma klavuzu

Aklıma gelen başka bir şey olursa güncelleyeceğim. Sorularınız varsa cevaplamaya, deneme yapmaya çalışırım.

Teşekkürler
« Son Düzenleme: Nisan 25, 2012, 12:02:53 ÖS Gönderen: Onu-R »

Onu-R

Ana ünitelerin desteklediği muhtemel klasör sayısı:

Honda radio....................15 klasöre kadar
Toyota radio...................15 klasöre kadar
Mazda radio....................6 veya 10 klasöre kadar
Nissan radio....................9 klasöre kadar
Suzuki radio....................9 veya 15 klasöre kadar
Hyundai 8 pin radio..........8 klasöre kadar
Hyundai 13pin radio..........9 klasöre kadar
Peugeot radio..................6 klasöre kadar
Renault radio...................6 veya 9 klasöre kadar
Citroen radio...................6 klasöre kadar
Fiat/Alfa radios................10 veya 15 klasöre kadar
VAG range radio...............6 klasöre kadar

Sony radio........................6 veya 10 klasöre kadar
Pioneer radio....................15 klasöre kadar
Alpine(M-bus) radio............6 klasöre kadar
Panasonic radio..................9 veya 15 klasöre kadar
Clarion radio......................9 klasöre kadar
Sanyo radio.......................9 klasöre kadar
Blaupunkt radio..................9 klasöre kadar

okn84

hayırlı olsun bende aynı urunden kulanıyorum gercekten cok kalıtelı bı urun ufaktan bı tesısat yaptım herkez ana unıte ne kullanıysun ses cok net dıyo en azından hırsız derdı olmuyo dıger turlu kafası bıle olmasa arkası ıcın calmaya calısıyolar

Onu-R

Aynen. Bir de Cd ile uğraşma derdi ortadan kalkıyor.
Her pc'de, laptopta veya özellikle netbook'ların hiçbirinde Cd sürücü bulunmuyor, bulunsa da boş Cd bulunamayabiliyor, ama hepsinde Usb bulunuyor en azından. İstediğiniz zaman istediğiniz yerden müzik atabilmek büyük kolaylık.

bozkan38

Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ediyorum. İnternette pek açıklaması olmayan bir konu. Bende 2008 premium aracıma aux mu yaptırsam bunumu taktırsam düşünüyorum. CD changer yok benim teypte. tuşları var ama kendi yok mp3 çalıyor.
Merakettiklerim ürünü nerden aldınız? Kime taktırdınız? Honda servisi bu konuda pek bilgili değil açıkçası. dışarda bir teypçiye taktırsam sorun olurmu? Trabzondayım imkanlar kısıtlı ne yazıkki.
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2012, 02:07:30 ÖS Gönderen: bozkan38 »

Onu-R

Ynt: İNCELEME: Audio System Digital Music Changer - ORJİNAL TEYBE USB SD AUX
« Yanıtla #5 : Mayıs 02, 2012, 04:50:54 ÖS »
Öncelikle böyle bir konu açtığınız için teşekkür ediyorum. İnternette pek açıklaması olmayan bir konu. Bende 2008 premium aracıma aux mu yaptırsam bunumu taktırsam düşünüyorum. CD changer yok benim teypte. tuşları var ama kendi yok mp3 çalıyor.
Merakettiklerim ürünü nerden aldınız? Kime taktırdınız? Honda servisi bu konuda pek bilgili değil açıkçası. dışarda bir teypçiye taktırsam sorun olurmu? Trabzondayım imkanlar kısıtlı ne yazıkki.

Rica ederim.

Ben sahibinden'deki ilanlarından görüp firmanın yerini bulup oraya gittim. 120 TL ürün, 30 TL montaja verdim. Ürünün distribütörlüğü bu firmadaymış. Zaten en uygun fiyatlı satan da burası.

İlan No: 67008152 (muhtemelen sizin araca uygun olan budur, siz yine de bakın tabi)
Sahibinden Üye İsmi: Thereal_
Sahibinden Dükkan İsmi: trtuningshop.com
Şirketin Web Sitesi: http://www.yakamozelektronik.com/ (zaten bu siteden satın al dediğinizde sizi trtuningshop.com a yönlendiriyor. Bu sitede 130 TL, GG'de 125 TL, Sahibinden'de 120 TL)

Teybin arkasını görecek şekilde dışarı çıkartabiliyorsanız (yani tamamen söküp ayırmanıza gerek yok), sadece teybe giren kabloyu sökeceksiniz, aparat ile gelen kablonun bir ucunu teybe takacaksınız, diğer ucunu da teybe giren orjinal kablo ile birleştireceksiniz, o kadar. Hemen o esnada aparatı takıp denersiniz, çalışıyorsa aparatı tekrar söküp, kabloyu teybin arkasından torpidoya (veya nereye istiyorsanız) uzatırsınız, teybi yerleştirip aparatı torpidodaki kablonun ucuna takarsınız. İşlem tamam. Herhangi bir yerde taktıracaksanızda yanınıza yukarıda yazdığım şekilde bir usb veya sd yaparsınız deneme amaçlı.

bozkan38

« Yanıtla #6 : Mayıs 03, 2012, 10:03:42 ÖÖ »

Rica ederim.

Ben sahibinden'deki ilanlarından görüp firmanın yerini bulup oraya gittim. 120 TL ürün, 30 TL montaja verdim. Ürünün distribütörlüğü bu firmadaymış. Zaten en uygun fiyatlı satan da burası.

İlan No: 67008152 (muhtemelen sizin araca uygun olan budur, siz yine de bakın tabi)
Sahibinden Üye İsmi: Thereal_
Sahibinden Dükkan İsmi: trtuningshop.com
Şirketin Web Sitesi: http://www.yakamozelektronik.com/ (zaten bu siteden satın al dediğinizde sizi trtuningshop.com a yönlendiriyor. Bu sitede 130 TL, GG'de 125 TL, Sahibinden'de 120 TL)

Teybin arkasını görecek şekilde dışarı çıkartabiliyorsanız (yani tamamen söküp ayırmanıza gerek yok), sadece teybe giren kabloyu sökeceksiniz, aparat ile gelen kablonun bir ucunu teybe takacaksınız, diğer ucunu da teybe giren orjinal kablo ile birleştireceksiniz, o kadar. Hemen o esnada aparatı takıp denersiniz, çalışıyorsa aparatı tekrar söküp, kabloyu teybin arkasından torpidoya (veya nereye istiyorsanız) uzatırsınız, teybi yerleştirip aparatı torpidodaki kablonun ucuna takarsınız. İşlem tamam. Herhangi bir yerde taktıracaksanızda yanınıza yukarıda yazdığım şekilde bir usb veya sd yaparsınız deneme amaçlı.

çok teşekkürler kardeşim. ilk fırsatta alıp taktırıcam.

bozkan38

« Yanıtla #7 : Mayıs 18, 2012, 08:59:46 ÖÖ »
taktırdım çok güzel oldu çok memnunum tavsiye ederim.
resim ekleyemedim ne yazıkki bi türlü.
« Son Düzenleme: Mayıs 18, 2012, 09:04:01 ÖÖ Gönderen: bozkan38 »

bozkan38

« Yanıtla #8 : Mayıs 18, 2012, 09:10:42 ÖÖ »
taktırdım çok güzel oldu çok memnunum tavsiye ederim.
resim ekleyemedim ne yazıkki bi türlü.

galantus

« Yanıtla #9 : Eylül 14, 2012, 04:32:16 ÖS »
arkadaşlar anlamadığım mp3 sd yi nereye takıyorsunuz bu aparataı taktıktan sonra. Bu aparat kücük bişeye benziyor.

okn84

« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2012, 04:35:36 ÖS »
arkadaşlar anlamadığım mp3 sd yi nereye takıyorsunuz bu aparataı taktıktan sonra. Bu aparat kücük bişeye benziyor.
istersen gorunur bıyere ıstersen torpıdo ıcıne ben teyıbın altına taktım tabı benım aracım cıvıc sport

galantus

« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2012, 10:21:47 ÖS »
istersen gorunur bıyere ıstersen torpıdo ıcıne ben teyıbın altına taktım tabı benım aracım cıvıc sport
Hayır arkadaşım yanlış anlamışsın. Benim araç 2005vtec2 es yani mp3 okumuyor track cd okuyor. Şimdi bunu takınca cd nereye koyuyoruz onu demek istiyorum. Ben cd koyacak bir yer göremedim. Yoksa normal cd çalaramı takıyoruz. Birde bunu görünmez bir yere takarsak şarkıları nerden değiştiriyoruz.
« Son Düzenleme: Eylül 14, 2012, 10:23:08 ÖS Gönderen: galantus »

burakozk

• ÇAĞDAŞPEN DEKORASYON MERSİN
« Yanıtla #12 : Eylül 15, 2012, 12:11:43 ÖS »
Hayır arkadaşım yanlış anlamışsın. Benim araç 2005vtec2 es yani mp3 okumuyor track cd okuyor. Şimdi bunu takınca cd nereye koyuyoruz onu demek istiyorum. Ben cd koyacak bir yer göremedim. Yoksa normal cd çalaramı takıyoruz. Birde bunu görünmez bir yere takarsak şarkıları nerden değiştiriyoruz.
Dsotum bu alet sadece flash disk yada hafıza kartındaki müzikleri çalmak için, senin cd çaların yine mp3 cdlerini çalamayacak. Şarkıları kendi teybin üzerindeki tuşlara değiştiriyorsun.

Biraz fiyatı düşsede alsak

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #13 : Mart 29, 2014, 07:51:59 ÖÖ »
takip     

gomar

« Yanıtla #14 : Mart 29, 2014, 10:49:20 ÖÖ »
Emeğine sağlık güzel paylaşım

sercanim

• SeRCaN
Ynt:
« Yanıtla #15 : Nisan 20, 2014, 07:49:05 ÖÖ »
Bende taktirdim biraz ses kalitesi dustu gibi fd6 da diger taktiranlar da durum nasil ?

ZEN cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ozdemirli

• Ozdemirli
« Yanıtla #16 : Nisan 06, 2016, 02:52:15 ÖS »
Arkadaşlar
2004 Civic Hatchback (facelift) aracımın teybine uyumlu mudur?
ayrıca ses kalitesi nasıl? cızırtı hışırtı vs yapıyor mu? bilgisi olan lütfen aydınlatsın.
cihaz 250 TL olmuş (montaj dahil) bu paraya mp3 çalan başka bir teyp mi almayı tavsiye edersiniz?