Gönderen Konu: help help help  (Okunma sayısı 9965 defa)

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« : Şubat 27, 2006, 09:14:42 ÖS »
biraz müzik dinlemek için bi  sistem aldım sizce nasıl cihazlar nasıl ses alabilirim ve en iyi sekilde nerde baglata bilirim
38cm kicker comp 2 adet bass
jbl mid takım 16 cm 2 takım
kickers anfi 2 kanal
audison 4 kanal anfi
9010 pioneer cd çalar SİZCE NASIL  VE SES ALABİLİRMİYİM...

aSil

help help help
« Yanıtla #1 : Şubat 27, 2006, 09:26:10 ÖS »
Eğer Zeytinburnu'na yakın bi yerlerdeysen benim sistemimi yapan yerde yaptırabiliriz. Hem tanıdık hem güzel işçilik.

Güven

help help help
« Yanıtla #2 : Şubat 27, 2006, 09:36:32 ÖS »
Bana ulaşırsan seni yönlendirebilirim . Ufaktanda olsa bu işin hastası oluruz kendimiz.Araba ne bu arada.

aSil

Re: help help help
« Yanıtla #3 : Şubat 27, 2006, 09:59:46 ÖS »
Alıntı yapılan: "poşetçay"
biraz müzik dinlemek için bi  sistem aldım sizce nasıl cihazlar nasıl ses alabilirim ve en iyi sekilde nerde baglata bilirim
38cm kicker comp 2 adet bass
kickers anfi 2 kanal
audison 4 kanal anfi
9010 pioneer cd çalar SİZCE NASIL  VE SES ALABİLİRMİYİM...

Güzel ses alırsın ama JBL'in komponentleri pek tavsiye etmem şahsen. Onun yerine Alpine, Focal ya da MB quart tercih etmen daha kaliteli ses almanı sağlardı. Eğer "SPL" yani çok titremeyi seviyorsan, sürekli hiphop tarzı parçalar dinliyorsan istediğini alabilirsin. Ama içerdeki sesin kalitesi, bütün sesleri dinlemek önemliyse 38'lik basslar bunu engelleyecektir.

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #4 : Şubat 27, 2006, 11:09:18 ÖS »
38 lik basslar nie engellio ki bide ben mb quart componet alıodum jbl i tawsiye ettiler aslında kicker almak wardı 1 takım yeterdi ölemi yapsam degiştirebilirim panoroma elektironik tanıdık şu beyaz jeepin sahibi ne dersiniz

aSil

help help help
« Yanıtla #5 : Şubat 28, 2006, 09:05:03 ÖÖ »
MB quart JBL'den bi kaç gömlek üstündür. Kicker comp. hiç dinlemedim bilmiyorum.
38'lik basslar daha uzun bass sesi duymanı sağlar. Eğer hiphop, R&B, Rap tarzı parçalar dinlemiyorsan bu uzun basslar şarkının gerisinde kalır, kaliteyi biraz bozar. Yani 38'lik bassın hareket ettireceği havanın kütlesi çok olacağından 25, 30 cm lik basslara göre daha ağır kalır ve daha uzun bass vurur.
Basslara yapacağın kutunun portlu veya portsuz olması da dinleyeceğin müzikle alakalı bir unsur.

ALG

• THT
help help help
« Yanıtla #6 : Şubat 28, 2006, 09:24:47 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "asi-L"
MB quart JBL'den bi kaç gömlek üstündür. Kicker comp. hiç dinlemedim bilmiyorum.
38'lik basslar daha uzun bass sesi duymanı sağlar. Eğer hiphop, R&B, Rap tarzı parçalar dinlemiyorsan bu uzun basslar şarkının gerisinde kalır, kaliteyi biraz bozar. Yani 38'lik bassın hareket ettireceği havanın kütlesi çok olacağından 25, 30 cm lik basslara göre daha ağır kalır ve daha uzun bass vurur.
Basslara yapacağın kutunun portlu veya portsuz olması da dinleyeceğin müzikle alakalı bir unsur.

asil sub ayarından daha dusuk titresimde calıstırırsın sorun cozulur..

ayrıca buyuk bas her zaman iyi bass sesi verir diye bir kural yoktur..muhim olan basın çalışacagı hacimde gerektiği kadar bass olsun.yani gereginden fazlası zırıltı yapar..kaportadan, plakalıktan vs  vuruntu sesleri alırsınız ve dinlediğiniz müziğin kalitesi kaybolur...

aSil

help help help
« Yanıtla #7 : Şubat 28, 2006, 03:59:36 ÖS »
Alıntı yapılan: "ALG"

asil sub ayarından daha dusuk titresimde calıstırırsın sorun cozulur..

Doğru da neden büyük bir woofer'a (uzuun basslara) ihtiyacım yoksa ve ses kalitesine önem veriyorsam 38cm gibi büyük çaplı bir veya birden fazla bassı bagajımda taşıyayım? Neden o kadar para vereyim ve aracıma ağırlık yapayım ? Maksat ürün seçerken de doğru ürünleri seçip her türlü imkanı mantıklı şekilde kullanmak. Bu şöyle birşey; araban hızlı bir araba olsa da istersen yavaş gidebilirsin ama hep yavaş gideceksen hızlı araba alarak neden masrafa giresin ki :-) Umarım anlatabilmişimdir.
Müzik sistemi için parçaların seçimi; kesinlikle sizin ne tür müzik dinlediğiniz ve müzikten beklentinizle doğrudan alakalıdır.

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #8 : Şubat 28, 2006, 08:09:19 ÖS »
ben genelde club tecno pop dinlerim hip hop fazla sewmem merak ettim elimdeki cihazların iyi oldı-u we ses kalitesiydi bi nebzede olsa anladım

aSil

help help help
« Yanıtla #9 : Şubat 28, 2006, 09:32:34 ÖS »
ben genelde club tecno pop dinlerim hip hop fazla sewmem merak ettim elimdeki cihazların iyi oldı-u we ses kalitesiydi bi nebzede olsa anladım

Sevgili poşetçay eğer imkanın varsa elindeki 38 lik bassları 30'luğa çevir. O zaman club, techno, pop türlerini çok daha eğlenceli hale getirirsin. Bir de basslarının kutusunu "portsuz" olarak seçmeyi unutma. Portlu kutular daha çok dB ile uğraşanların seçimidir. Eğer 38 leri değiştiremiyorsan onları portsuz kutuda çalıştır bari.

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #10 : Mart 01, 2006, 08:00:57 ÖS »
30 cmlik  kicker comp ile degiştirdim şimdi sıra baglatmada

aSil

help help help
« Yanıtla #11 : Mart 01, 2006, 08:57:35 ÖS »

Bence çok iyi ettin. Bağlatma konusunda istersen benim yaptırdığım yer (Zeytinburnun'da) ile görüşürüz. İstersen Güven abiyle de görüş olmazsa onun yaptırdığı yerde de yaptırabilirsin. Kafana göre... Ya da forumumuza da  kayıtlı olan bi abimizin de yeri varmış bana da Altıner abi söyledi. Onunla da görüşebilirsin.

34yk7904

help help help
« Yanıtla #12 : Mart 01, 2006, 11:05:41 ÖS »
valla ben tesisatımın baglantılarını bahcelievler pıoneer serviste yaptırdım.bahcelievlerde talatpasa caddesinde cok ilgili bi kişi

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #13 : Mart 02, 2006, 11:24:30 ÖÖ »

Bence çok iyi ettin. Bağlatma konusunda istersen benim yaptırdığım yer (Zeytinburnun'da) ile görüşürüz. İstersen Güven abiyle de görüş olmazsa onun yaptırdığı yerde de yaptırabilirsin. Kafana göre... Ya da forumumuza da  kayıtlı olan bi abimizin de yeri varmış bana da Altıner abi söyledi. Onunla da görüşebilirsin.
kim o peki biliomusun yabancıya gitmesin beyaz güwercin  :-D

aSil

help help help
« Yanıtla #14 : Mart 02, 2006, 07:44:29 ÖS »

kim o peki biliomusun yabancıya gitmesin beyaz güwercin  :-D

AudioGarage nickli Erdoğan abi bu işle ilgileniyor olması lazım. Zaten bu konuya bakacaktır online olduğunda mutlaka.

Onu-R

help help help
« Yanıtla #15 : Mart 02, 2006, 09:42:29 ÖS »
Erdoğan abiye gidin.. sonucta iyi bi tesisatcı, iyi bi hondacı, type-r sahibi, işin uzmanı diyebilirim.. hepsinden once gercekten cok iyi bi insan.. hem bizleri tanıyo, hem hondayı tanıyo.. tavsiye ederim yani.. V-Tec MMM'nin arabayı götürmüştük, Kicker comp. kullandı, ses gayet temizz ;)  . . . .

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #16 : Mart 02, 2006, 10:14:32 ÖS »
Alıntı yapılan: "Onu-R"
Erdoğan abiye gidin.. sonucta iyi bi tesisatcı, iyi bi hondacı, type-r sahibi, işin uzmanı diyebilirim.. hepsinden once gercekten cok iyi bi insan.. hem bizleri tanıyo, hem hondayı tanıyo.. tavsiye ederim yani.. V-Tec MMM'nin arabayı götürmüştük, Kicker comp. kullandı, ses gayet temizz ;)  . . . .
iyide git demekle olmuyo bi konuşmak lazım görüşmek fln ama bilmioz yerini nasıl ulaşcamızı

aSil

help help help
« Yanıtla #17 : Mart 02, 2006, 10:20:38 ÖS »
Alıntı yapılan: "Onu-R"
iyide git demekle olmuyo bi konuşmak lazım görüşmek fln ama bilmioz yerini nasıl ulaşcamızı

Sevgili poşetçay Erdoğan abinin cebini şu linkte görebilirsin;
http://www.teamhondaturkey.com/forum/viewtopic.php?t=3388&start=0
Beyaz güvercini uçur bakalım  :D

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #18 : Mart 02, 2006, 10:56:41 ÖS »
saol asi_l yardımların için

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #19 : Mart 02, 2006, 11:00:06 ÖS »
pardon diger arklarıda unutmamak lazım onlarda saolsun

can

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #20 : Mart 02, 2006, 11:15:31 ÖS »
araba sedandı sanırım bassları kabine bakıcak şekilde konumlandırırsan içerde daha güzel bass duyabilirsin

ALG

• THT
help help help
« Yanıtla #21 : Mart 03, 2006, 09:29:40 ÖÖ »
hayırlısı olsun posetcay dostum..keyifle kullanmanı dilerim..

poşetçay

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #22 : Mart 03, 2006, 10:14:59 ÖS »
Alıntı yapılan: "ALG"
hayırlısı olsun posetcay dostum..keyifle kullanmanı dilerim..
sagol ya ne zor işmiş  :-D parçacılıktan zor

aSil

help help help
« Yanıtla #23 : Mart 03, 2006, 10:43:07 ÖS »
saol asi_l yardımların için

Rica ederim. Yardımım dokunduysa ne mutlu  :-)

CaddeboyCan

• Ziyaretçi
help help help
« Yanıtla #24 : Mart 04, 2006, 02:06:01 ÖS »
30cm kicker comp 2 adet bass
kickers anfi 2 kanal
audison 4 kanal anfi
9010 pioneer cd çalar
bunlar ne kadar fiyata maloldu bilgi verebilirmisin? bizde alırken fikir sahibi olmuş oluruz :mozilla_wink: