Gönderen Konu: HANGİSİ..???  (Okunma sayısı 6211 defa)

basaro

HANGİSİ..???
« : Ocak 30, 2012, 09:46:08 ÖÖ »
Sevgili dostlar 98 model ies aracımın ön kapılardaki midleri değiştirmek istiyorum. Şimdi bana bir sürü marka ve model söyleyeceğinizin farkındayım ama maliyet ve performans açısından kendimce bu modeller arasında kaldım. Artık temiz ve net bir ses istiyorum. Bu maliyetler arasında sizinde tavsiyeniz olursa mutlaka değerlendiririm. Sizce benim tespit ettiğim bu marka ve modellerden hangisi alınmalıdır. Yada Sizin Tavsiyeniz Hangisidir..???

---BOSCHMANN 17cm RB6200XT...................139 TL

---SOUNDSTREAM XTC-6............................149TL

---Kicker DS 650.2.....................................125TL

---JBL GTO 6508C......................................142TL

Arkadaşlar benim internetten araştırmalarım sonucu fiyatına göre performansı yeterli bulunanların bunlar olduğu söyleniyor. İşin açıkcası 150 tl nin üstüne çıkma taraftarıda değilim. Yukarıda da söylediğim gibi güzel ve net ses veren bir takım istiyorum. Lütfen yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden yardımlarınız ve değerli Yorumlarınız için Teşekkürler...

piscocuk

Ynt: HANGİSİ..???
« Yanıtla #1 : Ocak 30, 2012, 10:06:27 ÖÖ »
temiz net sesi infinity ref serisi verir..daha güçlü ses istiyorum diyorsan eğer DLS öneririm..kusura bakma senin seçeneklerde bunlar yok :(

basaro

« Yanıtla #2 : Ocak 30, 2012, 12:56:37 ÖS »
Dostum bunlardan bişey olmaz diyosun benim hayallerimi suya düşürüyosun:) peki sen olsan bunlardan bir seçim yapma gereği duysan hangisini alırdın...??

piscocuk

« Yanıtla #3 : Şubat 01, 2012, 09:55:56 ÖÖ »
nasıl anlatsam bilemiyorum ki.benim bir arkadaşım bu işleri yapıyor.kendisi aracımı fuara sokalım içini full kicker yapalım dedi yok dedim.kickera karşı bir antipatim var.bedava verseler koymam diyorum.mesela L7 die bir bası var yeri göğü inletiyor ama beni hiç cezbetmiyor.

boschman ve soundstream hiç kullanmadım ama sen full tesisat yapmayacaksan elindeki kolonlardan daha iyi ses vereceği kesin sonuçta mid..

seçeneklerin arasından kullandığım için sana jbl öneririm.ama infinity ve dls nin fiyatlarıda neredeyse bukadar tavsiye istersen bunları öneririm seçeneklerimden hangisi dersen jbl derim..focal de var tabi ama fiyatı biraz tuzludur.

dls lerin diğer midlere göre mıknatısları min 2 kat daha büyük..bence bir mağazaya git ve gözlerinle görüp karşılaştır nedemek istediğimi anlarsın ;)

goldbergbrk

« Yanıtla #4 : Şubat 03, 2012, 12:24:28 ÖS »
seçenekler arasında soundstream en iyisi ama o bütcelere biraz daha iyisi alınabilir. önerim infinty referance alman 200 190 tl felan ama o kategoride hepsinden iyi çalar

basaro

« Yanıtla #5 : Şubat 03, 2012, 04:21:33 ÖS »
Değerli yorumun için teşekkür ederim goldbergbrk kardeşim. birçok arkadaşın tavsiyesi ve ortak noktası olarak infinity markası görünüyor. Demekki artık bütçeyi biraz daha zorlayıp infinity alıcaz gibi görünüyor....:)

basaro

« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2012, 08:14:22 ÖS »
Yahu dostlar nereye gitsem kime sorsam her kafadan ayrı bir ses çıkıyor. bugün infinity ref 6530 cs almaya gittim gittiğim yerde bana buna bukadar para vermememi ve onun yerine hertz dsk 165 veya kicker ds 650.2 almamı söyledi. hem fiyat olarak bundan ucuz dur hemde kaliteleri aynıdır dedi. şimdi benim kafam bulaşık teli gibi oldu. ne yapsam...? ne alsam...? her kafadan bir ses çıkıyor allah aşkına bilen anlayan deneyim etmiş birileri beni yönlendirsin yoksa artık kafayı yiycem...

piscocuk

« Yanıtla #7 : Şubat 04, 2012, 11:45:51 ÖS »
kafanın karışmasına gerek yok..denediğimiz ürünleri seninle paylaştık.gittiğin yerde infinity varmıydı?elinde olmadığından bu şekilde seçenek sunmuş olabilir..gümbür gümbür bir tesisat yapmıcaksan takacağın mid çok farketmez.

basaro

« Yanıtla #8 : Şubat 07, 2012, 08:34:44 ÖÖ »
Teşekkürler değerli vaktinizi benden esirgemediğiniz için... Gittiğim satıcının elinde infinity vardı hatta gösterdi ve diğerleriyle kıyasladı ben pek anlamam ama işte bobininden çapından bobin kalınlığından rms değerinden falan bahsetti bende pek anlamadığım için sadece kafa sallamakla yetindim. Ne yapacağımı şaşırdım ve artık canım iyice sıkıldı en sonunda baltayı bileyip bi çift jbl alıp oturucam o gözüküyor... Dediğin gibi aslında öyle tam profesyonel bişey olsun istemiyorum. Zaten ona gücüm de yetmez ama almışken kötü bişeyde olmasın istiyorum. Ben bunu söyleyince herkezin farklı bir yorumu oluyor. En sonunda dediğim gibi kutuları önüme koyup gözümü kapatıp şansıma birini seçicem galiba...:)

poseidon999

Ynt: Hangisi..???
« Yanıtla #9 : Şubat 07, 2012, 09:22:24 ÖÖ »
Teşekkürler değerli vaktinizi benden esirgemediğiniz için... Gittiğim satıcının elinde infinity vardı hatta gösterdi ve diğerleriyle kıyasladı ben pek anlamam ama işte bobininden çapından bobin kalınlığından rms değerinden falan bahsetti bende pek anlamadığım için sadece kafa sallamakla yetindim. Ne yapacağımı şaşırdım ve artık canım iyice sıkıldı en sonunda baltayı bileyip bi çift jbl alıp oturucam o gözüküyor... Dediğin gibi aslında öyle tam profesyonel bişey olsun istemiyorum. Zaten ona gücüm de yetmez ama almışken kötü bişeyde olmasın istiyorum. Ben bunu söyleyince herkezin farklı bir yorumu oluyor. En sonunda dediğim gibi kutuları önüme koyup gözümü kapatıp şansıma birini seçicem galiba...:)

Arkadaşım eğer aracındaki sub 300 rms ve altında ise üst sınıf bir mid alman gerekmez.
Çünkü mid seslerin basların altında kaybolmaması gerekiyor.
JBL 6508 fiyat performans olarak fazlasıyla işini görecektir.

goldbergbrk

Ynt: Hangisi..???
« Yanıtla #10 : Şubat 07, 2012, 01:40:50 ÖS »
hertzın dsk serisi teyiple sürülcek seriler öyle anfiye girince zarar görmesi yüksek ürünler. infnty referance sersinin karşılığı  hertz de esk serisidir esk serileride 250 tlnin üstünde

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #11 : Mart 04, 2012, 12:08:52 ÖÖ »
mid konusunda jblden şaşma derim

chevasil

« Yanıtla #12 : Mart 14, 2012, 01:08:48 ÖS »
temiz net sesi infinity ref serisi verir..daha güçlü ses istiyorum diyorsan eğer DLS öneririm..kusura bakma senin seçeneklerde bunlar yok :(

infinity gercekten güzel bır arabaya takıldıktan sonra dınlemiştim.

atropin

• Mehmet
« Yanıtla #13 : Mart 14, 2012, 04:25:54 ÖS »
Bende 2001 ies var bende kapılara sierra 17 cm mid aldım ama ölçüleri uymuyor geri verip 13 cm aldım mecbur onları taktırdım.Muhtemelen sende de 17 cm olmayabilir.Üzerinden çıkan 17 cm diyeceksin bende öyle dedim ama olmadı arkadaşım.