Gönderen Konu: Guvenlik alarmi ve merkezi kilit ufak bir sorun  (Okunma sayısı 2371 defa)

oakin

• Ziyaretçi
Guvenlik alarmi ve merkezi kilit ufak bir sorun
« : Ekim 04, 2008, 09:34:33 ÖÖ »
merhabalar,
bazi arkdaslarin tecrubelerine dayanarak soyle bir sorundan bahsetmek istiyorum.
- aracimi kumanda ile kilitledigimde merkezi olarak tum kapilan kilitlaniyor ve guvenlik sistemi de devreye giriyor (gayet normal, istenmeyen bir tesebbusde alarm calisiyor)
- araba calismiyorken, sol kapidan kilitledigimde (tum kapilar kilitleniyor) ve icerde olamama ragmen alarm yine devreye giriyor
- disaridan sol kapidan ANAHTAR ile kilitledigimde arac merkezi olarak kilitleniyor ve alarm devreye giriyor, bu durumda da yanimda kumanda olmadigi zamanlarda araci alarmi caldirmadan (rezil olmadan) acmam imkansiz oluyor!!

SORU: acaba alarm pasif olacak sekilde araci nasil anahtar ile kilitleyebilirim? (guvenlik sisteminin markasini da yazabilirim yardimci olacak arkadas var ise)

tesekkurler

metin16

• Ziyaretçi
Ynt: Guvenlik alarmi ve merkezi kilit ufak bir sorun
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2008, 09:54:58 ÖÖ »
kapıları içeriden kitlediketen sonramı kontak anahtarını takıyorsunuz...

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2008, 12:02:29 ÖS »
Araba calismiyorken, sol kapi (surucu kapisi)sini kilitladigimizde otomatik olarak tum kapilar kilitleniyor(gayet nornal) tum kapilar kilinlenince de otomatik olarak guvenlik alarmi devreye giriyor.

alarm devredeyken de kumanda disinda kapatmanin yolu yok, kumandan yanimda olmadiginda, her halukarda iceri giridimde otuyor, susturmak icin rasgele buldugun yontem de su sekilde: hizli bir sekilde arabayi calisiyorum, calisir haldeyken direksiyonun sol alt tarafinda bulunan kirmizi minik bir dugme var ona basiyorum.

oakin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2008, 12:52:06 ÖS »
Daha net olmasi acisindan sorumu su sekilde ozetlemek istiyorum (arac ustunde hondanin orjinal guvenlik sistemi var)

Uzaktan kumand olmadan, sadece anahtar ile araci nasil kilitleyip acabilirim? (alarm caldirmadan)