Gönderen Konu: 2010 Civic Müzik Tesisatı Yardım  (Okunma sayısı 6547 defa)

Hayat Onda

2010 Civic Müzik Tesisatı Yardım
« : Mart 26, 2010, 01:00:13 ÖS »
arkadaşlar civic e tesisat koymayı düşünüyorum ama kafam karışık yardımcı olurmusunuz elimde malzemelerim var daha önceki aracımdan kalan
profosyonel işçilik yapan firmada var çevremde yalnız aracı çok hırpalarlarmı diye endişe ediyorum daha doğrusu kıyamıyorum karaşimşeğime

yedek akü bağlanacak 16 lık artı eksi aracın önünden arkasına daha bir sürü dert

elimdeki malzemeler

jbl 13 ve 16cm 2 takım mid
dls Q12 30cm bas 2 adet (litreli kabininde)
roadson usa1900 4+1 ampli (4 stereo+1 mono)

kaliteli müzik dinlemeyi seviyorum başka alternatifim yok sizlerin değerli yorumları karar vermeme yardımcı olacak

vtec power

Ynt: 2010 Civic Müzik Tesisatı Yardım
« Yanıtla #1 : Mart 26, 2010, 01:09:29 ÖS »
Sistemi kurduracağın firma prof. işçilik yapan bir firmaysa endişelenmeye gerek yok gibi. ;)
Kabloları en uygun yerlerden zarar vermeden çekerler.

Ben tesisatım yapılırken başındaydım, seninkine benzer cihazlar kullandım, yaklaşık 5 saat sürdü.

Ana ünite olarak ne kullanacaksın? Double din kullanmanı öneririm.
Burda tek handikap, teybin sökülüp, yerine double için çerçeve konuşlandırmasının yapılması.
Teybi sökmek özen gerektiriyor, tırnaklar çok hassas, kırılabiliyor.

Birde kapının, komponentlere denk gelen iç kısmının, biraz kesilmesi gerekiyor, komponentlere temas ediyor çünkü.

Hayat Onda

« Yanıtla #2 : Mart 26, 2010, 01:24:01 ÖS »
kardeş ana üniteyi değiştirmeye niyetim yok ayrıca sökerken dikkatli olmalarını söylerim

mid lerin 16cm olanları sığmıyor heralde tekrar 1 takım daha 13cm alacağım kesme sorununu böyle halledebiliriz diye düşünüyorum 13cm de oturmuyosa o zaman emir demiri kesecek

vtec power

« Yanıtla #3 : Mart 26, 2010, 01:32:16 ÖS »
kardeş ana üniteyi değiştirmeye niyetim yok ayrıca sökerken dikkatli olmalarını söylerim

mid lerin 16cm olanları sığmıyor heralde tekrar 1 takım daha 13cm alacağım kesme sorununu böyle halledebiliriz diye düşünüyorum 13cm de oturmuyosa o zaman emir demiri kesecek
Anladım çevirici kullanacaksın.Ama sende biliyorsunki sesde kalite düşebilir. ;)

Ben önlerde 16 cm kullanmıştım aracım makyajsız model, yanlış hatırlamıyorsam mid tam yerine oturmuştu yani ölçü problemi yoktu ama buna ragmen kapı içinde bahsettiğim bölüm temas ettiği için kesilmişti.

Hayat Onda

« Yanıtla #4 : Mart 26, 2010, 01:41:25 ÖS »
kardeş çevirici ile ne işim var kes tos kablosunu yap lehimli ekini ver iki çıkışı ampliye amplide çoğaltıcı toslar ile gir amplinin diğer kanallarına ana ünitenin diğer iki çıkış kalsın boşta:)

mantıklı değilmi?

midlere gelince 16cm ler çap olarak oturuyorsa önlere sorun yok bir şekilde ayarlarız 13cm lerde arka kapılara oturur inşaallah bu konuştuğumuz gibi sorunsuz hallolur bu iş

vtec power

« Yanıtla #5 : Mart 26, 2010, 01:54:33 ÖS »
kardeş çevirici ile ne işim var kes tos kablosunu yap lehimli ekini ver iki çıkışı ampliye amplide çoğaltıcı toslar ile gir amplinin diğer kanallarına ana ünitenin diğer iki çıkış kalsın boşta:)

mantıklı değilmi?

midlere gelince 16cm ler çap olarak oturuyorsa önlere sorun yok bir şekilde ayarlarız 13cm lerde arka kapılara oturur inşaallah bu konuştuğumuz gibi sorunsuz hallolur bu iş
Çevirici olmadan nasıl olur bilemiyorum :) izah ettiğin gibi tos mos filan bu tarz şeyler bana uzak anlamam :) :)

Şimdi hatırladım, forumda bir arkadaş makyajlı kasanın componentlerden birinin çapının 13 cm, diğerinin 16cm oldugunu söylüyordu çok kesin konusuyordu, o yüzden midlerle ilgili sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Kolay gelsin ;)

Hayat Onda

« Yanıtla #6 : Mart 26, 2010, 02:00:30 ÖS »
kardeş tos kablosu ampli ile ana ünite arasındaki ses iletimini sağlayan kablo iki ucuda erkek

midlerde inş bahsettiğin gibidir yorumların için çok teşekkür ederim

can34

« Yanıtla #7 : Mart 26, 2010, 05:37:55 ÖS »
indash düşünürseniz, çok temiz JVC marka var. satılıklar bölümünde ''satılık jvc indash'' başlığıda;)

2010civic

« Yanıtla #8 : Mart 27, 2010, 07:23:49 ÖÖ »

mantıklı değilmi? slm arkadaşlar ben dün 2010 model aracıma müzik sitemi taktırdım. ön kapılar ve arka pandizottaki kolonlar kesinlikle 16 cm. 13 felan değil yani emin olabilirsiniz

Çevirici olmadan nasıl olur bilemiyorum :) izah ettiğin gibi tos mos filan bu tarz şeyler bana uzak anlamam :) :)

Şimdi hatırladım, forumda bir arkadaş makyajlı kasanın componentlerden birinin çapının 13 cm, diğerinin 16cm oldugunu söylüyordu çok kesin konusuyordu, o yüzden midlerle ilgili sorun yaşayacağını sanmıyorum.
Kolay gelsin ;)

2010civic

« Yanıtla #9 : Mart 27, 2010, 07:26:25 ÖÖ »

mantıklı değilmi? slm arkadaşlar ben dün 2010 model aracıma müzik sitemi taktırdım. ön kapılar ve arka pandizottaki kolonlar kesinlikle 16 cm. 13 felan değil yani emin olabilirsiniz

Kolay gelsin ;)
arkadaşlar daha dün 2010 model aracıma tesisat atktırdım. ön kapılar ve arka pandizottaki kolonlar kesinlikle 16 cm. emin olabilirsiniz.

odogru

« Yanıtla #10 : Mart 27, 2010, 02:48:56 ÖS »
+1

abidincek

« Yanıtla #11 : Mayıs 28, 2010, 03:01:23 ÖS »
2008 civic ler için ön ve arka pandizottaki kolonlar tam olarak kaç cm? taktıran yaptıran yokmu yada 2010 modellerle aynımıdır...

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #12 : Ağustos 19, 2010, 03:40:50 ÖS »
2009 model aracımda full tesisat var ön kapılar ve arkalar 16 cm kicker ds650 ve ds650.2 modellerini kullandım cuk oturdu.

sadece altına mdf den bi çember taktırdım kapılarda zıngırtı yapmasın diye

pozanulunay

« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2010, 04:01:31 ÖS »
sesi süper olmuştur kicker mit ve orta ses düzeyindeki hoparlörleri bence mit ses te hemen hemen en iyisi diyebilirim....tabi bass ıda unutmamak gerek ondada gayet iyi bir marka :)

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #14 : Ağustos 19, 2010, 07:05:47 ÖS »
aracımda orjinal teyp duruyor.çift güçlendirme taktım çift amfi var aküdende her amfiye ayrı kablo çekildi.

bilirsiniz ses 40 a kadar açılıyor ama ben daha 15 e getirdiğimde sanki şoför koltuğunu birileri tekmeliyormuşcasına bass vuruyor.

plakalığı söktüm ses yapmasın diye çift taraflı bantla yapıştırdım ama bass yüzünden plaka yanlardan bırakmış.bende silikon yapıcam

maydoz

• Torino Ayakkabı
« Yanıtla #15 : Ağustos 19, 2010, 07:07:37 ÖS »
2008 civic ler için ön ve arka pandizottaki kolonlar tam olarak kaç cm? taktıran yaptıran yokmu yada 2010 modellerle aynımıdır...

16 cm arkadaşım