Gönderen Konu: FD6 Kasa Civic Double Din...  (Okunma sayısı 8344 defa)

NOUMAN

FD6 Kasa Civic Double Din...
« : Kasım 30, 2014, 08:55:50 ÖS »
Arkadaşlar... 2011 FD6 kasa Civic aracımın ses sistemini komple elden geçiricem. Bu kapsamda Komponent takımı, Amfi, Buffer alıcam ancak teyp hususunda kararsızım.. Öyleki aracın üzerindeki mevcut orjinal teybi her halükarda değiştiricem. Acaba harici bir çerçeve alıp Double (Alpine, Pioneer vb..) bir teyp mi almalıyım..? Yoksa hazır çerçeveli olan araca birebir uyumlu kumanda tuşları çalışır orjinal gibi navigasyonlu multimedia ürünler var onlardan mı alsam...? Bu konuda kararsızım açıkçası. Eksileri artıları nelerdir? Hangisi temiz ses verir? Hazır çerçeveli olan ürünler için sistemi çok yavaş ses olarak ta sağlıklı olmaz falan dediler.. Ama emin olamadım. Hani bir defa alacağımız birşey olunca da bir bilene sormakta fayda var diye düşündüm. Tavsiye ürün bağlamında önerileriniz olursa link atabilirseniz de ayrıca sevinirim. Yardımlarınız için teşekkür ederim. Saygılar...

mali

Ynt: FD6 Kasa Civic Double Din...
« Yanıtla #1 : Aralık 01, 2014, 07:53:26 ÖÖ »
beklenti noktan sadece ses ise çerceve ve harici duble al
bende birebir uyumlu olanlardan var
çok kullanışlı ve her halükada orjinalden daha iyi ses alacağın kesin ama
beklentin çok yüksekse dediğim gibi harici al.
bende orjinal hopörlere ilave sadece sony kendinden amfili 20 cm bas var güzel ses veriyor.
benim için yeterli
bu beklenti meselesi

mali

« Yanıtla #2 : Aralık 01, 2014, 07:57:46 ÖÖ »
artı eksi meselesine gelince

birebir uyumlu olanların her türlü özellik ve uyum artısı var
diğerinin çerçeve bulmak sıkıntı ve bazı çercevelerde renk tam tutmuyormuş aklında bulunsun
harici olanların ses olayı çok daha iyi arkadışım alpine kullanıyor ses net ve güçlü
artık karar senin :)

NOUMAN

« Yanıtla #3 : Aralık 01, 2014, 09:33:48 ÖÖ »
artı eksi meselesine gelince

birebir uyumlu olanların her türlü özellik ve uyum artısı var
diğerinin çerçeve bulmak sıkıntı ve bazı çercevelerde renk tam tutmuyormuş aklında bulunsun
harici olanların ses olayı çok daha iyi arkadışım alpine kullanıyor ses net ve güçlü
artık karar senin :)
beklenti noktan sadece ses ise çerceve ve harici duble al
bende birebir uyumlu olanlardan var
çok kullanışlı ve her halükada orjinalden daha iyi ses alacağın kesin ama
beklentin çok yüksekse dediğim gibi harici al.
bende orjinal hopörlere ilave sadece sony kendinden amfili 20 cm bas var güzel ses veriyor.
benim için yeterli
bu beklenti meselesi

Beklenti derken istediğim sadece temiz bir ses.. Esasında çerçeve bulmak sorun.. Fiyatları deseniz 300 - 500 arası değişiyor.. Diğer meteryalleri de kattığımızda(Amfi, Buffer, Double Teyp, Komponentler...)  bir hayli uçuyor maliyet anlamında.. Ama diğer şekilde hazır çerçeveli multimedya bir ürün sesi güzel verirse en azından boğulmadan cızırdamadan zira ben yüksek sesle dinlemiyorum.. Orta halli tatlı bir bass mesela.. Ne demek istediğimi usta olanlar anlıyordur muhtemelen..  Bir de sadece çerçevesine bir teyp parası vermek ne kadar akıllıca oda ayrı bir tartışma konusu.. Zira yeni kasaların çerçevesi ortalama 100 TL bizim FD6 kasaların çerçevesine adam 350 TL diyor..Dediğim gibi bekletim bu şekilde.. Karşılar derseniz hazır çerçeveli navigasyonlu multimedya ürünlere yönelicem açıkçası..  Saygılar...

mali

« Yanıtla #4 : Aralık 01, 2014, 09:53:13 ÖÖ »
eğer dediğin gibiyse bence işini görür
sesi güzel cırıltı boğulma yapmıyor
bence piyasadaki herhangibir multimedya sistemi işini görür.
Eğer Antalyada olsan biyerde buluşurduk bakardın ona göre kararını verirdin.
bence orjinal sisteme ilave sadece 20 cm sony bas var ve inan insana yetiyor.
orta halli tatlı bir bas alarsın.
dediğin gibi çerceve artık neyden yapılmışsa (millet pioneer sony son model teyp satıyor o paralara) çok aşırı pahalı, birde sonradan takıldığı hissettiriyor en azından benim arkadaştan gördügüm çerceve öyleydi.
benim fikrim böyle diğer arkadaşların fikrini de duymak lazım

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #5 : Aralık 01, 2014, 11:43:28 ÖÖ »
Kardeşim ikisininde eksi ve artı yönleri var. Kendinden kasalı double din mutlimedia'lar. Orijinal fiziksel şık bir görüntü verir ama Pioneer,kenwood veya alpin gibi başarılı bir ses vermez çünkü ayarları vs. kısıtlıdır.Amfi taksan bile ses anlamında %25 ortalama kaybın olur. Ama Pioneer,kenwood,alpin gibi markalar ses anlamında iyi bir verim verir fakat arabanın ön kasasında çok şık (fiziksel anlamda) bir görüntü vermez yani diğerlerindeki gibi %100 oturmaz.Bunu en aza indiren firmalar var,güzel işçilik,iyi bir kasa,iyi bir double din ile bunu iyi montaj eden yerler var ama izmirde varmı dersen inan bilmiyorum. Ses için Pioneer,kenwood veya alpin(video in destekli olmasına dikkat ve eski modellerini alma) - fiziksel görüntü için çin malı olanlar ama onlarda kendi aralarında ayrılıyor. Birde hoparlör,subwoofer ve amfi dersen iş çok karışacak haberin olsun. Ama herşeyin kalitelisini al yoksa iyi bir ses alamıyorsun.Benim müzik sistemleri konusunda iyi bir bilgim yok ama kendim yaptıracaktım biraz araştırdım.Akustik idare eden bir sistem 2000tl + double din ne alırsan.

XnoX

« Yanıtla #6 : Aralık 11, 2014, 08:12:58 ÖS »
  Merhaba Arkadaslar
Bende Orta Ses Düzeyinde Müzik Dinlemek istiyorum
2012 FD6 Kasa Araca Sadece Amfi ile Subwoofer Yerleştirirsek Yeterli Olur mu acaba ?

Tekos

• T.H.T İZMİR
« Yanıtla #7 : Aralık 11, 2014, 09:41:12 ÖS »
Sadece amfi ve subwoofer size bass verir başka bir şey vermez. İyi bir ses için compenant hertz veya focal serisi alabilirsiniz.