Gönderen Konu: Ertex Auto Design's Vw Transporter  (Okunma sayısı 17792 defa)

Onu-R

Ertex Auto Design's Vw Transporter
« : Haziran 01, 2006, 12:13:42 ÖS »
Ertex Auto Design's Limousine Transporter

Türkler Volkswagen Transporter’i 9 metre uzunluğunda bir limuzine dönüştürdü.
Yatağa dönüşen koltuklar, televizyon, VCD,, DVD, buzdolabı ve masa gibi donanımlar sayesinde, günümüzde araçlar bir ev konforunu sunar hale geldiler. Özellikle, ünlüler, siyasiler ve iş adamlarının tercihi olan böyle VIP araçların sundukları konfor ve donanımlar ise sürekli gelişme gösteriyor. Bunun en son örneği de Volkswagen Transporter’in limuzine dönüştürülmesi oldu.

Transporter’i limuzine dönüştüren Ertex Oto Dekorasyon’un Genel Müdürü Ercan Malkoç, daha önce Kurtlar Vadisi dizisi için de VIP araç yaptıklarını belirterek, şunları söyledi: "Türkiye’de ilk kez 51 ekran LCD televizyonu ve akvaryumu VIP araçlara biz yerleştirmiştik. Yine bir ilki gerçekleştirdik. Dünyada ilk kez Volkswagen Transporter bir limuzine dönüştürüldü. Bu yeni aracımız ise Acı Hayat isimli dizide kullanılacak. Araç bize ait. Dizinin yapımcısına kiralıyoruz."

100 BİN DOLARA MAL OLDU

Çok ciddi bir çalışma süreci sonucunda aracı 3 ayda tamamladıklarını söyleyen Malkoç, "Önce şasi konusunda teknik yardım için Doğuş Otomotiv’e başvurduk, onlar bizi Almanya’daki merkeze yönlendirdi. Araç Volkswagen’in Volt modelinden sadece 50 santimetre uzun. Bu nedenle bize Volt’un şasi çizimlerini gönderdiler. Yaklaşık 5 metre olan aracın boyu 9 metreye çıkarıldı. Ağırlığı ise 500 kilogram arttı. Lastikler ise 18 inç oldu" şeklinde konuştu. Aracın içinin ise son derece lüks döşendiğini vurgulayan Malkoç, "Türkiye’de bir ilk olarak araç içerisinde 105 inç LCD televizyon kullandık. Şimdiye kadar bu büyüklükte bir ekran VIP araçlarda yoktu. Bunun yanı sıra geyik derisi koltuklar, ön ve arka kamera sistemi, buzdolabı, çay ve kahve makinesi, klima, bar, sunroof ve akvaryum yer alıyor. Aracın maliyeti ise 100 bin doları buldu" dedi.

Malkoç, aracın güvenlik açısından hiçbir sorun içermediğine dikkat çekerek, "Zaten trafiğe çıkması için bütün izinler alındı. Emniyet Müdürlüğü aracı test etti. Makine Mühendisleri Odası da aracı inceleyip onay verdi. Aracı tıpkı bir otobüs gibi kullanmanız gerekiyor. Yani virajları daha geniş almak zorundanız. Bunun dışında bir farklılık yok. Aracın fren mesafesi de ağırlık artışından dolayı uzadı, ama bu büyüklükte bir araç için normal seviyeleri aşmıyor" diye konuştu. Limuzine dönüştürdükleri Transporter’in marka hakkını da aldıklarını belirten Malkoç, "Patent enstitüsüne başvurduk. Yani bizden başka kimse bir Transporter’i limuzine çeviremeyecek. Diğer marka hafif ticarileri de limuzine dönüştürmeyi düşünüyoruz" dedi.

Araç tamamlandıktan sonra Ankara’daki Volkswagen servisine kontrol için götürdüklerini anlatan Malkoç, "Bir iş için orada bulunan Ferit Şahenk, bizim aracı görünce çok şaşırmış. ’Biz böyle bir Transporter mi getiriyoruz?’ diye sormuş" dedi. Malkoç, 2-3 otelden teklif aldıklarını belirterek, "Bunlardan biri de Antalya’daki Rixos. Oteller özel müşterilerini hava limanlarından almak için VIP araçlar kullanıyorlar. Bu nedenle de bu tip bir limuzine onlar açısından çok kullanışlı olacaktır" dedi

SPoRTeXHauST

• TeamHondaTurkey
  • Administrator
    • Volkswagen Türkiye

VTEC

• Administrator
    • http://www.teamhondaturkey.com
Ynt: Ertex Auto Design's Vw Transporter
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2006, 12:17:50 ÖS »
Gerçekten çok hoşuma gitti bi dizide de görmüştüm sanırım bunu
51 ekran LCD olayıda müthiş  ;)

Onu-R

« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2006, 12:23:20 ÖS »
benim de çok hoşuma gitti.. zaten Ertex firması bu işi gerçekten çok iyi yapıyordu.. güzel bir show arabası olmuş.. dünyada tek :) 

http://www.ertexotovip.com/

Strained

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 01, 2006, 01:09:59 ÖS »
Bu Aracı Acı hayat dizisinin  Bakırkoy ruh ve sınır hastalıkları hastanesındeki cekımınde gordum içine binmekte nasip oldu arac supper harkulade bırsey uzerındekı ıscılık gercektende 1.sınıf. ayrıca arac Caravelle e ek olarak Transporter arkadaslar Ertexin Şefi kullanıyo suan ıstanbulda bu arac.

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Haziran 01, 2006, 01:12:27 ÖS »
başarılı bi çalışma olmuş. Yapanların ellerine sağlık..

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2006, 04:16:46 ÖS »
buna çakıcaksın 22 lik lexani'leri olayı bitiriceksin

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 01, 2006, 06:12:19 ÖS »
kesinlikle katılıyorum. DUB edition hesabı :)

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Haziran 01, 2006, 06:18:39 ÖS »
kesinlikle katılıyorum. DUB edition hesabı :)

aynen kardeşim tam o dediğinden işte ;)

VWci

• http://www.vwtr.net/forum
« Yanıtla #9 : Haziran 01, 2006, 06:38:57 ÖS »
iiiiyyyyyyyy igrenc bir izgara..........

Strained

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Haziran 01, 2006, 07:05:09 ÖS »

bence çok hoş olmuş  8)

ALG

• THT
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2006, 01:13:13 ÖÖ »
güzel olmuş..

Onu-R

« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2006, 12:55:38 ÖS »

katılıyorum.. veya videolar bölümüne koyduğum PimpStar Picture Rims'den koyucaksın :)  ;

http://www.teamhondaturkey.com/forum/index.php/topic,3989.0.html

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

eh yani bende öle bariz bi şekilde iğrenç diyemesem de çok da hoş bulmadığımı söyleyebilirim...

Strained

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Haziran 03, 2006, 03:03:59 ÖS »
yahu arac normal bi arac değilki panjuru normal olsun zaten arac baslı basına bir abartı yani panjurun sade olması daha kötü  üstelik yakından daha da güzel gorunuyor panjruu  içinede binme fırsatım oldu tek kelimeyle super bence panjurda 10 numara

Maverick

• Ziyaretçi
« Yanıtla #14 : Haziran 03, 2006, 04:12:14 ÖS »

katılıyorum.. veya videolar bölümüne koyduğum PimpStar Picture Rims'den koyucaksın :)  ;

http://www.teamhondaturkey.com/forum/index.php/topic,3989.0.html

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

eh yani bende öle bariz bi şekilde iğrenç diyemesem de çok da hoş bulmadığımı söyleyebilirim...

ewet ya kesınlıkle onurcum o jantlar ruyama gırdı walla ;D yolda gıderken kızın bırı gelcek yanına arabayla hopp call me baby yazcan onlere arkayada numaranı yazcan  :dissiz olayıda orada bıtırcen ;D

Onu-R

« Yanıtla #15 : Haziran 03, 2006, 07:31:15 ÖS »
ewet ya kesınlıkle onurcum o jantlar ruyama gırdı walla ;D yolda gıderken kızın bırı gelcek yanına arabayla hopp call me baby yazcan onlere arkayada numaranı yazcan  :dissiz olayıda orada bıtırcen ;D

ahahah.. cidden iyi düşünce yau.. daha neler yaparsın onla valla :)

Onu-R

« Yanıtla #16 : Haziran 03, 2006, 07:36:23 ÖS »
yahu arac normal bi arac değilki panjuru normal olsun zaten arac baslı basına bir abartı yani panjurun sade olması daha kötü  üstelik yakından daha da güzel gorunuyor panjruu  içinede binme fırsatım oldu tek kelimeyle super bence panjurda 10 numara

Ya bende standart olsun demedim ki, olmasın da zaten.. Çok sırıtır standart olsa.. Ama bu halini pek beğenmedim ben.. Daha güzel, daha şık bişey yapılabilirdi...

gösterdiğim yerlerdeki çıkıntı çok hoş olmamış bence.. Daha sade ve üzerinde çok daha şık durabilecek bir tampon yapılabilirdi..

Ama araç başlı başına süper gerçekten.. İyi bir jantı hakediyor :)

ŞAHSİ FİKRİMDİR

Strained

• Ziyaretçi
« Yanıtla #17 : Haziran 03, 2006, 07:58:28 ÖS »
evet buna jant şart

Onu-R

« Yanıtla #18 : Ağustos 02, 2006, 08:16:17 ÖS »

:)

EMİR_VTI

• Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : Ağustos 03, 2006, 04:26:06 ÖÖ »
bu araba bi kaç ay önce kısaydı yaa  ;D uzatma photo shop falan diil dimi  ??? diilse güzel olmuş buna bi 19 inçh krom gider yaa

Onu-R

« Yanıtla #20 : Ağustos 03, 2006, 12:35:05 ÖS »

Photoshop değil, tamamen gerçek.. Dünyada tek, Limo Transporter..  Büyük oteller falan da birkaç sipariş verdi ama bakalım onlar ne zaman yapılacak...