Gönderen Konu: En iyi Bass  (Okunma sayısı 37949 defa)

HONDA

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« : Eylül 13, 2005, 02:03:14 ÖS »
En iyi kutulu Bass Hangi marka ve modelde var?

35YE720

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #1 : Eylül 13, 2005, 02:08:18 ÖS »
Hııı,,, GuZEl Bı SOrU Ama En YuKSEk RmS DeGeRInı Mı IstIyoRSUn Abıııı,,,

BeNiM TerCıgıM KickER :evil:  :evil:  :evil:

HONDA

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #2 : Eylül 13, 2005, 02:12:49 ÖS »
Yani maksimum güç olacak ama kulağı zedelemeyecek
dinlerken, rahatsızlık vermeden net ses verecek.

CiHaZCı

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #3 : Eylül 13, 2005, 09:20:55 ÖS »
net ses tamam, maksimum güç tamam.. ama maksimum güç olupta kulağı zedelemeyen bas daha çıkmadı kardeşim... :D  daha böyle bi icat yok yani...  :D benim bildiğim güzel ve çok güçlü bas verebilecek bas kicker solox S18X.. hem güç, hem bas, hemde net ses.. testlerde 50 üzerinden 46 alan bir bas...

can

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #4 : Eylül 14, 2005, 01:22:56 ÖÖ »
kalite için focal, hertz gibi avrupa markalar..

yok kafamı şeetsin dersen
kicker solox 18 :) 46cm, kare, 5kw rms :)
audiobahn ın var bi de 6kw lık..
ground zeronun spl serisinden 10kw sanırım 38cmlik vardı bi ara çıkıcak fln haberleri..

böle gider :) ne istediğine bağlı :)

hakangunduz

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #5 : Eylül 14, 2005, 09:00:56 ÖÖ »
1992 den beri aynı bass ı kullanıyorum ve acayip memnunum...
ben KICKER derim başka demem

RuSHeR_RaCeR

En iyi Bass
« Yanıtla #6 : Eylül 14, 2005, 12:58:05 ÖS »
Kicker rulazzz...

harunAY

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #7 : Eylül 14, 2005, 04:06:59 ÖS »
Alıntı yapılan: "can"

ground zeronun spl serisinden 10kw sanırım 38cmlik vardı bi ara çıkıcak fln haberleri..

can focal kalitedir ama hertz güç katagorisindedir italyan aygırı derler audison ile aynı fabrikada üretilmekte özellikle yeni model hertz spl basları nı inceledim gerçekten çok iyiler ayın 25 inde türkiyede metropol tarafınca satışa sunulacak 30cm si 1000wrms

gelelim diğer yazdıklarına arkadaşlar 5000wrms değeri çok zor bir değer ve arabada çalabileceğiniz bir değer değil
heleki gz nin 10.000w dediğin cihaz yalan gerçeği yansıtmamakta anlayan kime sorarsan aynı şeyi sana söyleyeceklerdir

neden dersen elektrik elekronik okuduğumdan biliyorum 10.000wrms yi arabada çaldırabilmek için abartmıyorum kamyon kadar akü gerekr buda imkansızdır yani ole değerler yok

sana bir şey soyleyeyim kıyaslamayı sen yap normal bir evin monofaze güç değeri ortalama 5.000w tır ve bu değer evdeki tüm prizlerin ve armatürlerin çalıştığı zmaan için geçerlidir
yani senin solediğin 10.000w 2 ev eder:)

yada şöle bir örnek vereyim trt nin yayını 1000w :)
kıyaslama sizin araba ortamında 2000w tan yukarısı yalan bunuda genelde çin malı cihazlarda yazarlar o dediğim 2000watıda çalıştırmak 2000w olarak kullanmak için 500a akü gerekli buda kocaman 5 adet akü yapar:) yaklaşık 25 farad kapasitör demek:)

EvReN

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #8 : Eylül 14, 2005, 04:43:20 ÖS »
rockford punch derim

ImportRacer

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #9 : Eylül 14, 2005, 04:50:28 ÖS »
RF ...

CiHaZCı

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #10 : Eylül 14, 2005, 05:32:40 ÖS »
Alıntı yapılan: "harunAY"

can focal kalitedir ama hertz güç katagorisindedir italyan aygırı derler audison ile aynı fabrikada üretilmekte özellikle yeni model hertz spl basları nı inceledim gerçekten çok iyiler ayın 25 inde türkiyede metropol tarafınca satışa sunulacak 30cm si 1000wrms

gelelim diğer yazdıklarına arkadaşlar 5000wrms değeri çok zor bir değer ve arabada çalabileceğiniz bir değer değil
heleki gz nin 10.000w dediğin cihaz yalan gerçeği yansıtmamakta anlayan kime sorarsan aynı şeyi sana söyleyeceklerdir

neden dersen elektrik elekronik okuduğumdan biliyorum 10.000wrms yi arabada çaldırabilmek için abartmıyorum kamyon kadar akü gerekr buda imkansızdır yani ole değerler yok

sana bir şey soyleyeyim kıyaslamayı sen yap normal bir evin monofaze güç değeri ortalama 5.000w tır ve bu değer evdeki tüm prizlerin ve armatürlerin çalıştığı zmaan için geçerlidir

kıyaslama sizin araba ortamında 2000w tan yukarısı yalan bunuda genelde çin malı cihazlarda yazarlar o dediğim 2000watıda çalıştırmak 2000w olarak kullanmak için 500a akü gerekli buda kocaman 5 adet akü yapar:) yaklaşık 25 farad kapasitör demek:)

arkadaşım iyi söylemişsinde seninde yanıldığın bazı konular var.. en başta normal bir evin ortalama gücü nereden baksan 15000W yapar ortalama bir değer olarak..
2. olarak evdeki sistemlerle arabadaki elektrik sistemlerini kıyaslayamazsın. akımlar ve gerilimler çok farklı...
3. olarak arabaya sığdırabildiğin kadar bas anfi sığdırıp çalabilirsin.. Misal olarak;okçunun yaptığı kırmızı panda var belki görmüşsündür.15000W gücünde.. 4 tane T30001 tarafından besleniyor. ve tek 46cm bas.. bunlar sadece misal.. ve fazladan çok bi akü yoktu dediğin gibi devasal boyutlarda filanda değildi.. önemli olan akünün akım kapasitesi.. Bunuda halletmişler kuru akülerle çok yüksek akımlar çekilebiliyor.. capacitorlerde hiç sorun değil.. fazla yer kaplamazlar.. Sisteme çok büyük faydaları vardır..RF in 100farad kapasitörü bile var.. boyutlarıda çok fazla değil...
sonuç olarak toparlamak gerekirse imkansız diye birşey yoktur.. herkes istediği veya dinleyebildiği kadar sistem yapabilir..
burdanda şöyle bir sonuç çıkarabiliriz bana kızma ama sen okumuşsun ama boşuna okumuşsun.. ev elektriğiyle oto elektriği çok farklı bunu bilmen gerekirdi...
saygılar.....

can

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #11 : Eylül 14, 2005, 06:03:41 ÖS »

aydınlattığın için sağol :) GZ'nin 10kw değerini ciddi sanıodum ben :P yannız o spl serisinde ground zero bir de akü çıkardı die biliorum, yani bu wooferın amfisinin ve aküsünün olduu özel bi seri gbi bişi okumuştum dergilerden birinde?

harunAY

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #12 : Eylül 15, 2005, 10:45:39 ÖÖ »
Alıntı yapılan: "CiHaZCı"

arkadaşım iyi söylemişsinde seninde yanıldığın bazı konular var.. en başta normal bir evin ortalama gücü nereden baksan 15000W yapar ortalama bir değer olarak..
2. olarak evdeki sistemlerle arabadaki elektrik sistemlerini kıyaslayamazsın. akımlar ve gerilimler çok farklı...
3. olarak arabaya sığdırabildiğin kadar bas anfi sığdırıp çalabilirsin.. Misal olarak;okçunun yaptığı kırmızı panda var belki görmüşsündür.15000W gücünde.. 4 tane T30001 tarafından besleniyor. ve tek 46cm bas.. bunlar sadece misal.. ve fazladan çok bi akü yoktu dediğin gibi devasal boyutlarda filanda değildi.. önemli olan akünün akım kapasitesi.. Bunuda halletmişler kuru akülerle çok yüksek akımlar çekilebiliyor.. capacitorlerde hiç sorun değil.. fazla yer kaplamazlar.. Sisteme çok büyük faydaları vardır..RF in 100farad kapasitörü bile var.. boyutlarıda çok fazla değil...
sonuç olarak toparlamak gerekirse imkansız diye birşey yoktur.. herkes istediği veya dinleyebildiği kadar sistem yapabilir..
burdanda şöyle bir sonuç çıkarabiliriz bana kızma ama sen okumuşsun ama boşuna okumuşsun.. ev elektriğiyle oto elektriği çok farklı bunu bilmen gerekirdi...
saygılar.....

şimdi iyi oku ok!!!!

1.si ben elektrik mühendisiyim ve mühendislik ofisim var 5 senedir elekrtik projeleri çiziyorum ve bir evin ORTAMALAMA monofaze değeri 5000wattır...........bunu benim kadap proje çizdikten sonra anlarsın bu 1.siydi 2.si de senindediğin 15000w trifaze ve 3 katlı 4 katlı villalar için geçerlidir her odasında klima olan evler için geçerlidir
hatta ben şimdi ayak üstü 15.000w ın akımını hesapladım 49amper çıkıyo buna daha büyük bir sigorta koyacağından 63a sigorta gerekir git şimdi
EVİNDEKİ SİGORTALARA BAK BAKALIM 63A GÖREBİLECEKMİSİN????

gelelim ev sistemi ile araç sistemi arasındaki farka
evde elektriksel yapının kullanması daha kolaydır nedenmi çünkü evde şebeke gerilimi olan 220v vardır ve süresiz KESİNTİSİZDİR

gelelim okçunun basına (bişeyleri yazarken birazdaha bilgi toplayıp yaz) o basın markası rf değildir o bas almanyada elekrto dizayn tazarından özel katılımma için hazırlanmıştır ve birçok marka katılımmak için elektro dizayna bas yaptırır
15000w demisin buda yanlış (bilgileri doğru topla) 12.000w tır ayrıca 3 ampli değil 4 ampli kullanılmıştır
gelelim 12.000wın nasıl beslendiğine araçta akü yok demisin buda yanlış(bilgileri doğru topla) ayrıca harici oalrak dışarıdan kesintisiz akım sağlanmıştır
son olarakta o bas 4sn kala yanmıştır(12.000w verilmiş ve ciddi bir değer alınmıştır ama benim yukarıdaki mesajımı okumamışsın 1.bu katılımmanın bir amacı vardır DBDRAG 2ise benim yukarıda yazdığım yazıya bakarsan ben subwooferın 10.000olduğuna inanmıyorum dedim olede değil zaten ben demedimki arabada 10.000 çalıştırmaazsın diye!!!!d,kkat edersen arabada 10bin watlık subwoofer çalıştıramazsın dedim zaten bunu yazmasam bile anlaman gerekir çünkü gz nin 10.000w dediği bvastan konuşuyoruz ayrıca okçunun basıda 12.000w değil toplam güç okadar ve bunlar sadece katılımmalarda görülür sen ben yada başkası arabasında 10.000wları dinleyemez ole bişey yok yazıma devam edersemA)

benim bilgilerimin doğruluğunu savni okçudan öğrenebilirsiniz

gelelim senin dediğin aküde önemli olan akım kapasitesi sözcüğüne

aküde önemli olan sadece akım kapasitesini kriter olarak alamazsın daha önemlisi cca dır eğer optima akülerii incelersen 50a ama 886 cca ya sahip olduğunu görürsün ve 100a lik delphiden daha ferfprmanslı aynı şekilde 4 katı kadar daha pahalı olduğunu anlarsın

başka bir cevaabımda senin dediğin 100faradlık capasitör ben duymadım ama yok demiyorum sana olan cevabımsa 100farad nedenmek biliyomusun? bildiğini varsayıp onu hangi alternatör ile şarj edeceksin 10adet kamyon alternatörü söküp edersin sanıyorum..
yine demişsinki kuru aküler yüksek akım çekebiliyor bu doğru ama o çekilen akımı nereden çekecek bunu açıklayabilirmisin????????

benim sana diyeceğim kelime ise BANA İŞİMİ ÖĞRETME yanlış anlama ben sana bilgisizsin yada başka bişeler demiyorum herkezin bilgisi kendine

son olarak ben yanlış anlamadım ama sende yanlış anlama;) tam aksine yeni bişeyler öğrenmeye çalış..
VE CEVAP YAZACAKSAN BENİM SANA YAPTIĞIM GİBİ SORULAINA YORUMLARINA CEVAP VERDİM SENDE BENİMKİLERE VER..
inşallah kızmazsın bu yazdıklarıma seni tanımıyorum ama kanaatimce bilmeyen analamayn insanlkar bişeyler öğreniyo
umarım sende benim gibi seviyeni koruyarak cevaplarsın

iyi forumlar

PASAKIZI

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #13 : Eylül 15, 2005, 12:13:55 ÖS »
KICKER
DAHA DUN TAKTIRDIM :p

1 NUMARA DIYOMM :) KASASIDA GUSELMISS

can

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #14 : Eylül 15, 2005, 08:20:25 ÖS »
sakin olalım arkadaşlar, elbet hepimiz az yada çok bişiler bilioruz burda maksat bunnarı katılımtırmak deil paylaşmak ;)

CiHaZCı

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #15 : Eylül 16, 2005, 01:05:54 ÖÖ »
harun arkadaşım, sen elektrik mühendisi olabilrisin.. Bende elektrik teknikeriyim. hala yazdıklarımı okumadan cevaplamışsın.. bir evde bir elektrikli fırın ve şofbenin çalıştığını düşünelim.. ne kadar yapar.2500W birisi 2000W birisi.. toplam 4500W. birkaç tanede lambanın yandığını düşünelim.. etti 5000W.. nerde kaldı bunun ortalam değeri..hiçbir alet birisi çalışırken çalışmıyormu yani.. dikkat  et yazdıklarına!
""(sana bir şey soyleyeyim kıyaslamayı sen yap normal bir evin monofaze güç değeri ortalama 5.000w tır ve bu değer evdeki tüm prizlerin ve armatürlerin çalıştığı zmaan için geçerlidir
yani senin solediğin 10.000w 2 ev eder:) )""
yazdığın yazıyada dikkat edersen evin toplam gücü nası 5000W oluyo ben onu anlamadım.. bende senelerdir proje çiziyorum ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum..
+ ekliyeyim, bizim evde zaten 63A sigorta var ve bizim en villa falan değil..
örnek veriyim sana bizim evin kurulu gücü şu an bütün herşey çalışırken  yaklaşık 19000W gücünde.. üstelik evimizde klimada yok..
bas ve güç konusuna gelince harici kaynaksız  zaten dBDraglarda o kategoride birşey elde edemezsin.. o aracın normalinde içinde kendi aküsü haricinde birkaç akü daha var.. Bunu sende biliyorsun pek ala..
ben zaten o arabada 4 anfi olduğunu söylemiştim sen yine hızlı okuma kurbanı olarak 3 tane yazdım zannetmişsin..
Bunun tartışmasını yapmamıza gerek bile yok..
diğer bir soruna karşılık olarak 100Faradın nedemek olduğunu ben çok çok iyi biliyorum.. var olduğunu sana kanıtlamaya ihtiyacım yok ama bilgi olsun diye linkte veriyorum..
 http://www.rockfordfosgate.com/ezcompare/accessories/Accessories_fullSize.asp?key=199
nası besliyiceksin bu kapasitörü demişsin.. tabiiki bir kaç tane alternatörü kayış sistemiyle bağlayıp  pek ala çalıştırabilirsin.. imkansız veya olanaksız birşey değil.. ve pek çok örneğini gördüm.. ilerde hazırlayacağım araçlarda bu sistemi zaten mecburen kullanacağım.. Hatta sana gerekli ve uygulanmışların fotolarınıda gönderebilirim hiç sorun değil... Bunun için gerekli araştırmayı ve denemeleri fazlasıyla yaptım.. Yani bilmediğim birşeyler üzerine yorum yapmıyorum burda onu anlatmaya çalışıyorum..
demişimki "kuru aküler yüksek akımlar çekebiliyor" ama bu akımı nerden çekecek demişsin.. yazımı dikkatli okumamışsın yine; ben kuru akülerle çok yüksek akımlar çekilebiliyor demiştim..  o aradaki "le" eki çok farklı bi mana katıyor.. kuru akülerle demek: kuru akü kullanarak demek oluyor.. Ben konuştuğumuz konunun herkes tarafından kolayca anlaşılabilmesi için teknik terimler kullanmıyorum dikkatini çekerim.. cca nın ne olduğunu çoğu kişi bilmeyebilir.. ben zaten biliyorum ne olduğunu bunuda bana anlatmana gerek yok..
sanırsamki konuyu daha fazla uzatmamızında bir gereği ve anlamı yok.. senin sorularına ve yorumlarına gerekli açıklamayı yaptığıma inanıyorum.. Ben zaten bu müzik sistemleri işindeyim uzun zamandır.. diyeceğim şudurki herkes kendi çalıştığı işle, ilgilendiği alanla uğraşmalı ki çok farklı fikirler ortaya çıkmasın.. fikir ayrılıkları yaşanmasın..
seninle ortak noktalarımız var tabiiki... Mühendis sadece proje çizer ama uygulamasını pratik olarak yapmaz... bir tekniker ise hem proje çizebilir hemde uygulayabilir.. farkımız sadece burda..
umarım benimde yazdıklarım seni kızdırmaz, elimden geldiğince olayı en iyi şekilde, çözüme, seviyemi koruyaraktan ulaştırmaya çalıştım.
hepinize iyi forumlar.....

harunAY

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #16 : Eylül 16, 2005, 09:14:30 ÖÖ »
düşüncelerinin yanlışlığı sanırım teknil olarak zayıflığın neden dersen

bir sen demişsinki bir elktrik fırını 2000w ve şofbene 2500w bu elektrik iç tesisat yönetmeliğinde değer anlamında verilir peki madem senin dediğin gibi fırın 2000w neden 300 watt değer verdiğimiz priz ile fırını hiç sigorta atmadan çalıştırabiliyoruz?????????????

ayrıca biraz detaylı anlatayım sana bir panoda toplam güç çıkarıldıktan sonra senin örneğin ile gideyim 15.000w gücümüz var bu toplam gücü,müzdür elekrtik idaresine talep açtığımızda bu gücün talep gücünü bulmak için normal bir konut için

toplam güç -8000 x 0.40 + 4800W YAPARIZ

15000-8000*0.40+4800=7600

şekik a da görüldüğü gibi bizim talep gücümüz 7600w dır trifaze poanoda geçerlidir

şimdi senin evini hesaplayayım
19000w-8000*0.40+4800=9200

9200 ün kaç amper çektiğini hesaplayayım
9200/1.73/220/0.8 cos fiyi 0.8 alıyoruz kompanzasyon yapıldığını varsyarak
senin evin panosu 30amper akım çekiyor
peki 30amper devreye sen nasıl 63 amper sigorta bağlarsın??????????????????????????????????????????????????????????
bak burda çelişkiye düştün buna elekrik idaresi izin vermez neden vermez çünkü 30 amper devreye 63a sigorta taktığında herhangi bir fazla akımda 63a sigorta atmaz ve evin komple yanar
BİDAHA SORAYIM SEN EMİNMİSİN EVİNDE 63A SİGORTA OLDUĞUNA!!!

bunu geçelim sen bi önceki mesajını okursan aküler ile ilgili olan sen direk amperi kriter almışın bende senin mesajına sadece amper değerini değil cca sınında önemli olduğunu yazdım bu yazıma ben biliyorum diyeceğine biraz açıklama yapsaydın keşke çünkü ben bunları bildiğine emin değilim

sistemini nasl yapacağın beni ilgilendirmezki ben yapılan yorumlara bakarım verilen evaplara bakarım 10.000w lık subwooferı arabannda randımanlı çalıştıramazsın gerçek değerler için söylüyorum sende benim düşüncelerimin doğruluğunu zaten yazmışsın harici güçler konusunda!!!

peki farzetki sen arabada yaptın bu sistemi yolda giderken nasıl harici güç vereceksin merak ettim

ayrıca arabada db almak ole kolay bişey değil binbir türlü p.çliği var hesap kitap içi nereden ne derece db alabilirsin onu öğrenmelisin kullandığın cihazın herşeyini bilşeceksin arabada duvar olacak ana ünitenin pre amplisini 8v a çıkaracaksın atl yapın sağlam olacak bunlar ole kolay şeyler değil
ayrıca okçunun 167db lik derecesinin 3 tonluk zırhlı arabada(ole izalasyonla flaan değil) ve 12.000w la alındığını hatırlatırım

neyse bak harbi yanlış anlama kimseyle sidik katılımtırmıyorum
senin bilgilerinede laf etmem dediğim gibi yanlış yada doğru herkezinm bilgisi kendinedir ama doğrularını öğrenmek için çaba sarfetmelisin
hem bu konuşmamız iyi oluyo bilmeyen anlamayan insanlar bişeyler öğreniyor
iyi forumlar..

SS

En iyi Bass
« Yanıtla #17 : Eylül 16, 2005, 12:59:37 ÖS »
valla çok güzel konuşuyonuzda ben  bişi anlamıyorum neler oluyormuş yaw bizde lamba açıp kapatıyoz meeğersem neler oluyormuş  :-D
ama güzel ikinizin sayesinde öğreniyoruz bişiler devam edin  :)

CiHaZCı

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #18 : Eylül 16, 2005, 01:42:21 ÖS »
nekadar güzelki seviyemizi koruyarak tartışabiliyoruz..
ilk olarak senin teknik bilginin biraz zayıf kaldığını söylemeliyim neden dersen, elektrikli sofben, fırın, çamaşır makinası vb. makinalar için ayrı linye hattı çekildiğini senin bilmen gerektiğini zannediyordumki bilmiyormuşsun... 300W sadece normal prizlere verilen bir değer.. Ki bunlarada harici bir güçlü alıcı bağlansa dahi sigorta akımı 10 veya 16A olduğu için çok fazla akım çekilmediği sürece sigorta atmaz..
evdeki akım meselesine gelince bizim evin bütün herşey çalışırkenki gücü 19000W dedik.. talep gücü hesaplandığında  9600W çıktığı doğru.. Sen sigorta akımını buna göre hesaplıyorsun.. peki bu işi pratiğe döktüğümüzde evde çalışan alıcıların sayısı arttığında yani 9600W ı geçtiğinde sigorta atmazmı..???
Biz burda elektrik idaresi demiyoruzda TEDAŞ diyoruz, işte orada da çalıştım ben.. Senin dediğin, teknik şartnameye göre herşey hazırlanır, onaylanır. iş uygulamadaki sorunları çözmeye gelince bizim gibi 63A sigortada konur merak etme..
Akü konusuna gelince cca nın ne olduğunu çok iyi biliyorum dedim
cca bir aküden bir seferde çekilebilecek maksimum akım demektir..
bu değer -18C derecede ölçülen bir değerdir...Birimide amperdir.. Sanırım bu senin için yeterli bir açıklamadır..
Yolda giderken nası harici güç vereceksin demişsin.. yolda giderken harici güç vermiyorsun arabandaki akım kaynaklarını yani aküleri kullanıyorsun..
örnek olması için birkaç tane foto koyayım sana... Yolda giderkenki kaynağı ordan görebilirisin..

bunlar sadece örnek.. adamlar bosu bosuna o kadar akü koymamışlar demi... bide bunların nası beslendiğine bakalım basit olarak....

dB almanın gerçekten zor bişey olduğunu uzun uğraşlar gerektirdiğini bende biliyorum ama imkansız şeyler olmadığınıda biliyorum.. Yeterli miktarda para ve  imkanlarla bu iş yapılabilir.. teknik olarak tabiiki biraz daha çaba gerekecek bu durumlarda..
neyse konu gerçekten fazlasıyla uzadı arkadasın bir sorusu ne kadarda uzadı..
ben doğruları öğrenmeye ve öğretmeye çalıştım umarım sende öğrenmek için çaba harcarsın..
Arkadaşlara faydalı olabildiysek ne mutlu bize...
herkese iyi forumlar....

HONDA

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #19 : Eylül 16, 2005, 01:56:28 ÖS »
Açıklayıcı ve profesyonel bilgiler için teşekkürler. ;)

STP

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #20 : Eylül 16, 2005, 02:06:22 ÖS »
Digital Designs....

harunAY

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #21 : Eylül 16, 2005, 03:36:41 ÖS »
Alıntı yapılan: "CiHaZCı"
nekadar güzelki seviyemizi koruyarak tartışabiliyoruz..
ilk olarak senin teknik bilginin biraz zayıf kaldığını söylemeliyim neden dersen, elektrikli sofben, fırın, çamaşır makinası vb. makinalar için ayrı linye hattı çekildiğini senin bilmen gerektiğini zannediyordumki bilmiyormuşsun... 300W sadece normal prizlere verilen bir değer.. Ki bunlarada harici bir güçlü alıcı bağlansa dahi sigorta akımı 10 veya 16A olduğu için çok fazla akım çekilmediği sürece sigorta atmaz..
evdeki akım meselesine gelince bizim evin bütün herşey çalışırkenki gücü 19000W dedik.. talep gücü hesaplandığında  9600W çıktığı doğru.. Sen sigorta akımını buna göre hesaplıyorsun.. peki bu işi pratiğe döktüğümüzde evde çalışan alıcıların sayısı arttığında yani 9600W ı geçtiğinde sigorta atmazmı..???
Biz burda elektrik idaresi demiyoruzda TEDAŞ diyoruz, işte orada da çalıştım ben.. Senin dediğin, teknik şartnameye göre herşey hazırlanır, onaylanır. iş uygulamadaki sorunları çözmeye gelince bizim gibi 63A sigortada konur merak etme..
Akü konusuna gelince cca nın ne olduğunu çok iyi biliyorum dedim
cca bir aküden bir seferde çekilebilecek maksimum akım demektir..
bu değer -18C derecede ölçülen bir değerdir...Birimide amperdir.. Sanırım bu senin için yeterli bir açıklamadır..
Yolda giderken nası harici güç vereceksin demişsin.. yolda giderken harici güç vermiyorsun arabandaki akım kaynaklarını yani aküleri kullanıyorsun..
örnek olması için birkaç tane foto koyayım sana... Yolda giderkenki kaynağı ordan görebilirisin..

bunlar sadece örnek.. adamlar bosu bosuna o kadar akü koymamışlar demi... bide bunların nası beslendiğine bakalım basit olarak....

dB almanın gerçekten zor bişey olduğunu uzun uğraşlar gerektirdiğini bende biliyorum ama imkansız şeyler olmadığınıda biliyorum.. Yeterli miktarda para ve  imkanlarla bu iş yapılabilir.. teknik olarak tabiiki biraz daha çaba gerekecek bu durumlarda..
neyse konu gerçekten fazlasıyla uzadı arkadasın bir sorusu ne kadarda uzadı..
ben doğruları öğrenmeye ve öğretmeye çalıştım umarım sende öğrenmek için çaba harcarsın..
Arkadaşlara faydalı olabildiysek ne mutlu bize...
herkese iyi forumlar....

ben yeni mühendis olmuş biriyim şükür okulum bitti ama şunu iyi bilki hiçbir üniversite mühendislik ünvanını kolay vermez gelelim şu ayrı hat çekme konusuna

ben daha önce dediğim gibi 5 senedir elektrik projeleri çiziyorum bir mühendislik firmasında ben çamaşır makinası bulaşık makinası fırına ayrı hat çekildiğini biliyorum ama senin dediğin gibi şefbene ayrı hat çekilmez hala aksini itiraz edeceksen bana elektrik iç tesisat ynetmeliğindeki o maddeyi göstermeni rica edicem

ışık linyesine 10a prız linyesine 16a sigorta çekilir ama atladığın bişey var bir priz linyesinde 7 ışık linyesinde ise 9 ışık bağlayabilirsin
7prize 16a sigorta koyuyosun ozaman 7 priz çalıştığında neden sigorta atmıyo?????????

gelelim talep gücü olayına (TEDAŞ DEĞİL AYEDAŞ ) burada da yanıldın
neyse sen boşa çalışmışsın galiba ayedaşta talep gücünün ne olduğunu bile bilmiyosun:) sence bir evde bütün herşeyin çalışma gibi bir imkanı varmı?????????????????????????boyle olmadığı için sizin evde 63a sigorta olamaz şimdi başka yüklü biyerin sigortalalrını çekip foruma koyma:)

gelelim koyduğun resimlere o resimlerdeki optima aküler ve sayısı sence normal kullanıcı içinmi yoksa dbdrag için yapılmış özel araçlarmı?
yukarıdaki mesajımda belirttiğim gibi harici takviye güçlerle o aküleri şarjedebilirsin bir arabaya kaç alternatör koyabilirsinki? boşa idda etme o aküler hiçbi eşkilde alternatör ile şarj olmaz hadi 2 adet 150a alternatör koydun ee daha naapcan

fuardaki 12 adet bas ve 9 ampli olan typerı düşün 9 adet optima vardı ve yinede harici güç takfiye edildi ve araba sürekli çalışır durumdaidi

o araç bile normal kullacılar için değil show arabası idi

eğer tüm mesajları dikkalice okursan ben arabada o gücü çaldırmazsın deidm normal kullanıcıları için db drag arabalarında olabilir ancak o basıda kimse db drag arabalarında kullanamz emin olabilirsin insanlar boş yere almanyada elektro dizayna bas yaptırmıyolar
sence o resimleri koyduğun aracın maliyeti nedir türkiye koşullarında 100 milyardan aşağı oldunu düşünmüuorum bunuda kimse yapmaz emin olabilirsin

neyse umarım sende artık bişeyleri anlayabilmişsindir

STP

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #22 : Eylül 16, 2005, 04:21:50 ÖS »
harun sende ses sıstemcı oldunya ....

harunAY

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #23 : Eylül 16, 2005, 04:31:04 ÖS »
selçuk ben ses sistemci değilim şükür elektik mühendisi oldum yani elekrikçiyim
yukarıdaki mesajlarda da dediğim gibi kimseden daha çok şey bildiğimi iddaa etmiyorum

atacanates

• Ziyaretçi
En iyi Bass
« Yanıtla #24 : Eylül 16, 2005, 09:01:30 ÖS »
rockfordfosgate 38 cm t2 10.000 watt peak