Gönderen Konu: makyajlı civic teyp  (Okunma sayısı 20505 defa)

goker38

Ynt: makyajlı civic teyp
« Yanıtla #25 : Eylül 11, 2009, 01:36:05 ÖS »
benim araba 2004 ls makyaj kasa teyibi sökmek icin acılan torpidoyu söktüm cok basit vidayı gördüm diger taraftan göstergenin ordaki plastigi cıkarmam gerekiyor sanırım sadece? yarın degiştiricem yoksa heryeri cıkarır yine sökerim:D

alkan

« Yanıtla #26 : Eylül 11, 2009, 01:43:02 ÖS »
bnde 2001 iesin teybı degiştirdim honda ***,yi aradım adam konsolun sokulmesıne filan gerek yok kuvvetlice cekın dedi son gucumle asıldım cıktı en ufak zarar olmadan :)

ssero

« Yanıtla #27 : Eylül 15, 2009, 09:00:52 ÖÖ »
Bende bunun düşüncesindeydim fakat bana önerilen ses montaj ustasına gittim ve sadece teyp kısmının oldğu panel söküldü aldığım teyp takıldı uğraştıran bi iş deil usta olan yapıyor. vites topuzunun sökülme mantığını anlayamadm bnmde aracım düz vites ama ön panel çıktı başkada bişi yok. temiz işçiliği var ihtiyacı olan arkadaş varsa tavsiye edebilirm maltepe system elektronk

nisay

Adem YILMAZ

« Yanıtla #29 : Eylül 27, 2010, 11:45:41 ÖÖ »
Paylaşım için teşekkürler..

06necco

« Yanıtla #30 : Ekim 04, 2010, 04:41:53 ÖS »
ankarada iseniz yardımcı olurum ben yaptırdım vites felan sökülmüyor sadece çerçeve ve devir saatinin üstündeki plastik eğer bir yer çizilir kırılırsa sorumlusu benim o kadar eminim yani
aracımı yeni aldım ve kasetçaları değiştirmeyi düşünüyorum ankaradayım varsa tel veya adres alabilirmiyim

ilkeronat

« Yanıtla #31 : Ekim 05, 2010, 02:16:28 ÖÖ »
Arkadaşlar bu konu ile bende debelendim ve  sonra usta sorunu halletti. ama şimdi kendim orjinal teybi sökebilirim. Önce vites topuzuna takılı esnek deri/döşeme bölüm yarım çevrilerek aşağıya itilerek topuzdan ayrılıyor. sonra vites topuzu saat yönü tersine döndürülerek çıkartılıyor. sonra vites kolunun hemen alt kısmında yer alan plastik parça (kenarlardan tırnaklı) çıkartılıyor. Küllük yerinden çıkartılıyor ve dipteki iki vida sökülüyor. ayrıca vites kolunun altındaki plastik parça alındıktan sonra iki yıldız vida daha çıkıyor bunlarda sökülüyor. küllüğün takıldığı parça şimdi sadece tırnakla tutulu durumda, dikkatlice sökülür. sökülen bu bölümde (küllüğün olduğu yer) üst tarafta 2 veya 3 samun vida sökülüyor. bu somun vidalar Teybin, klima düğmelerinin takili olduğu ön tablo plastiğinin vidaları. bu tablo/plastik parcayı usta dikkatlice üstten veya alttan tırnak ve parmaklarını kullanarak yerinden çıkarttı. bu da tırnaklı zaten. bu parça sökülünce zaten herşey ortaya çıkıyor. Ama muhtemelen hondanın orjinal fiş/jak/adaptörü sizin almış olduğunuz yeni teyple uyumlu olmayabilir ve dönüştürücüsü de olmayabilir. ben mecvut fişe ek yaptırarak takmak zorunda kaldım. dilerim yazı size yardımcı olur. kolay gelsin
super anlatim, ustanin da yaptigi aynen buydu :)

dogan_ay

« Yanıtla #32 : Ekim 27, 2010, 09:11:05 ÖS »
arkadaşlar ben de bunu buldum youtube da
http://www.youtube.com/watch?v=3kDQGCizvQ4&feature=related

turquality

« Yanıtla #33 : Aralık 25, 2010, 04:32:20 ÖS »
selam benim de 2003 civic sedan ım var, iki hoparlörüm patlak, ankara da hoparlör alıp taktırabileceğim bir yer bilen var mı, çok acillll ? teşekkürler...