Gönderen Konu: direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı  (Okunma sayısı 4105 defa)

satoksoz

direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı
« : Temmuz 09, 2014, 01:02:06 ÖS »
arkadaşlar herkese selam

bence dönüş sis farı oldukça faydalı. kullandıktan sonra alışıyorsunuz . ben yaklaşık 4 aydır bu özellik olmayan aracım için direksiyon miline takılan sensör tasarladım. sizlere de proje ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

OTOSENS OTOMATİK DÖNÜŞ SİS FARI MODÜLÜ

Direksiyon miline takılan sensör sayesinde direksiyon hareketinize göre direksiyonu sağ çevirdiğinizde sağ sis, sola çevirdiğinizde sol sis farının yanmasını sağlar.
İstedeğiniz açıda sislerinizin yanmasını ayarlabilirsiniz.
Dönüş yapıldıktan sonra sis farınızı 3 saniye, 4 saniye, 5 saniye, 6 saniye sonra söndür seçeneği vardır.
İsteğe baglı olarak aracınınızın parkları veya kısa farları yandığında sistem çalışır.
İstediğiniz zaman sistemi tek tuşla devre dışı bırakabilirsiniz.
12 volt bütün araçlara uyumludur.

* Aracın direksiyon mili kalınlığı ölçülür ve 20 mm den küçükse direksiyon miline elektrik bandı sarılarak sensörün iç halkasının takılacağı yerin kalınlığı 20 mm kalınlığına getirilir. 20 mm büyükse direk olarak takılır.
* İç halka direksiyon miline geçirilip etrafına bant sarılarak direksiyon miline sabitlenir.
* Dış çember, iç halka tam merkezine gelecek şekilde sabitlenir. Direksiyon milinin içinden çıktığı boruya kelepçe ile sabitlemek en kolay yöntemdir.

AÇMA KAPAMA

Tuşa 1 defa basıp çektiğinizde sistem devrede ise devre dışı kalır. Devre dışı ise devreye girer.

DİREKSİYON AÇI AYARI

Direksiyonu düz konuma getiriniz.

Direksiyonu sola çevirin ve sol sis farınızın yanmasını istediğiniz açıya getirip, tuşa 2 defa basıp çektiğinizde sol sis ayarı yapılmış olur.

Direksiyonu sağa çevirin ve sağ sis farınızın yanmasını istediğiniz açıya getirip, tuşa 3 defa basıp çektiğinizde sağ sis ayarı yapılmış olur.

SİS FARI SÜRE AYARI

Tuşa 4 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 3 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Tuşa 5 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 4 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Tuşa 6 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 5 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Tuşa 7 defa basıp çektiğinizde direksiyon düz konuma geldikten 6 saniye sonra sis farınızı söndürür.

Bu ayarları sadece 1 kere yapmanız yeterlidir. istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

% 100 TÜRK ÜRETİMİ

By_emre

Ynt: direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı
« Yanıtla #1 : Temmuz 09, 2014, 01:19:35 ÖS »
Normal far aydinlatmiyor ki sis aydinlatsin bence cok gereksiz yinede emeginize saglik elbet bu ozelligi seven olucaktir

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #2 : Temmuz 09, 2014, 04:24:44 ÖS »
güzel bir özellik emeğinize sağlık.

satoksoz

« Yanıtla #3 : Temmuz 10, 2014, 02:06:03 ÖS »
arkadaşlar herkese selam

benim arabam chevrolet lacetti . video güzel olamdı ama fikir vermesi açısından yayınlıyorum . Boş bir zamanımda daha kaliteli bir video çekeceğim.

http://www.youtube.com/watch?v=7wWAK4qCjMQ&feature=youtu.be

faw13

« Yanıtla #4 : Temmuz 10, 2014, 02:18:35 ÖS »
iş yerimden video yu açamıyorum ama çok faydalı bir çalışma gibi, emeğinize sağlık :)

ben de bir ara üşenmeyip maltepeye gidebilirsem aracımdaki viraj içini aydınlatan sis farlarını açtırmak istiyorum ama yoğunluktan fırsat bulamadım hiç