Gönderen Konu: cyclone navigasyon harita değiştirme  (Okunma sayısı 21615 defa)

denizinsonu

cyclone navigasyon harita değiştirme
« : Eylül 02, 2011, 02:35:58 ÖS »
arkadaşlar,
herkese iyi forumlar... yeni aldığım civicde cyclone navigasyon mevcut. ancak teleatlas yazılımı olan haritası pek kullanışlı değil. acaba garmin cihazımdan alışık olduğum navcity haritasını cyclone cihazımda kullanabilirmiyim? yada başka hangi haritaları kullanabilirim. şu andaki harita sd kart ile çalışıyor. harita değiştirmem durumunda yeni haritayı nerden nasıl indirebilirim? bu konulara biraz uzağım, bilgili olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum...
saygılar...

nevzatpamuk

• nevizade
Ynt: cyclone navigasyon harita değiştirme
« Yanıtla #1 : Eylül 04, 2011, 06:30:17 ÖS »
naviextras.com  dan harita satın alabilirsin. yada güncelleme yapabilirsin

denizinsonu

« Yanıtla #2 : Eylül 05, 2011, 04:01:53 ÖS »
yani istediğim haritayı bulursam cihazda çalışır herhalde.. diyelim dediğiniz adresten harita satın aldım.navcity mesela garminden tanıdığım harita... sd karta kurulumu olacak ve cyclone cihaz bu yeni haritayı okuyacak... bu mümkün dimi?

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #3 : Eylül 06, 2011, 11:36:22 ÖÖ »
navigasyon proğramı lisanslı ise tüekiye haritası 39 usd satın alınıyor .yada çin malı cınazlar için piyasada korsan proğramlar var sd karta kopyala cıhaza tak ayarlarını yap çalışır

63civic2011

« Yanıtla #4 : Kasım 26, 2011, 11:32:23 ÖS »
arkadaşlar,
herkese iyi forumlar... yeni aldığım civicde cyclone navigasyon mevcut. ancak teleatlas yazılımı olan haritası pek kullanışlı değil. acaba garmin cihazımdan alışık olduğum navcity haritasını cyclone cihazımda kullanabilirmiyim? yada başka hangi haritaları kullanabilirim. şu andaki harita sd kart ile çalışıyor. harita değiştirmem durumunda yeni haritayı nerden nasıl indirebilirim? bu konulara biraz uzağım, bilgili olan arkadaşlardan yardım talep ediyorum...
saygılar...

üstad, haritanı değiştirebildin mi?

denizinsonu

« Yanıtla #5 : Aralık 02, 2011, 08:58:31 ÖÖ »
prd mesajı yeni gördüm. evt haritamı igo harita ile değiştirdim. teleatlasa göre çok daha iyi. tavsiye ederim.siz ne yapmak istiyorsunuz?

63civic2011

« Yanıtla #6 : Aralık 02, 2011, 10:21:17 ÖÖ »
Ben aracımı ikinci el aldım üzerinde cyclone navigasyon var fakat sd kartı yoktu. Bu yüzden navigasyonu kullanamıyorum. Cyclone uyumlu güncel igo haritasını nasıl indirebilirim ?

denizinsonu

« Yanıtla #7 : Aralık 02, 2011, 01:41:27 ÖS »
diğer birkaç konu içinde de senin durumunu okumuştum. şimdi senin cihazda üzerinde yüklü sd kart mı yoktu yoksa sd kart girişi mi yoktu? önce bunu sorayım.

63civic2011

« Yanıtla #8 : Aralık 03, 2011, 08:29:15 ÖÖ »
Sd kart girişi var. Sd kart yok.

denizinsonu

« Yanıtla #9 : Aralık 05, 2011, 09:28:58 ÖÖ »
63civic2011 sana özelden mesaj attım.okursun.

63civic2011

« Yanıtla #10 : Aralık 15, 2011, 05:09:36 ÖS »
63civic2011 sana özelden mesaj attım.okursun.

Verdigin linki denedim yine olmadı. Saglik olsun. İlginiz icin teşekkürler. Selamlar.

ssakd

« Yanıtla #11 : Aralık 21, 2011, 11:19:42 ÖÖ »
selamlar

benim civictede cyclone marka navigasyon var ve teleatlas harita yüklü, bende igo yüklemek istiyorum. nasıl yapacağımı anlatırmısın? (Sadece igo mu yükleyebiliyoruz peki, başka haritalarda mümkün oluyor mu?)

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #12 : Aralık 21, 2011, 11:28:05 ÖÖ »
igo8 prımo gps proğramlarının adı dır. içrisinde map klasörü var .haritalar oraya aktarılıyor.proğram lisanslı ise kopyalama haritalarla çalışmaz.bu nedenle çalışan proğrama dokunma. yeni bir sd kart al internetten prımo 1.2 indir .ful pakerler var onlardan olsun . rar lı dosyayı klasöre çıkart .cıhaza tak exe çalıştır. istersen navikolik.com sitesinde ayrıntılı anlatılıyor

ssakd

« Yanıtla #13 : Aralık 21, 2011, 01:19:31 ÖS »
cyclone marka navigasyona yazılım olarak sadece teleatlas ve igo mu yükleniyor? Garmin yada tomtom yüklenmeside mümkünmü?

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #14 : Aralık 21, 2011, 05:11:29 ÖS »
ıgo 8 yükle sonra denersin

agulsuyu

« Yanıtla #15 : Aralık 25, 2014, 10:26:03 ÖÖ »
merhaba arkadaşlar bende 63civic2011 nickli arkadaş gibi aracı ikinci el aldım. cyclone marka navigasyon vardı ve içinde sd kart yoktu.

bir tane micro sd kart aldım, içine don't panic navigasyon dosyalarını netten bulup kopyaladım ve aracın menüsünden bu dosyayı (exe uzantılı olan) gösterdim.

navigasyon sadece beyaz ekran gösteriyor.  üretici firmayı aradım benden 180 tl istediler bunun için.  fiyat yüksek geldi açıkcası o iş için.

sizden yardımlarınızı bekliyorum.

nevzatpamuk

• nevizade
« Yanıtla #16 : Aralık 25, 2014, 08:33:28 ÖS »
anladığım kadarı ile gps proğramı olan sd kart lazım .doğru mu ? geniş bir zaman da yardımcı olabilirim . şimdilik söyleyeceğim ,navigps.com sitesinden prımo türkiye komple paket indir .rar dan çıkar .sd kart a kopyala  cıhaz
a tak  prımo exe çalıştır

EmirN

« Yanıtla #17 : Aralık 25, 2014, 08:41:15 ÖS »
Cyclone sitesinde haritaların nasıl güncelleneceği ile ilgili bir bölüm vardır yanlış hatırlamıyorsam. Cihazın ayarlar menüsünde cihazın seri numarasını girerek o modele ait harita güncellemesi varsa indiriyorduk. Siteden nasıl yapıldığına bakarsanız size yardımcı olur diye düşünüyorum. Birde cihazınızın seri numarasını okuyabiliyor musunuz ? Eğer okuyorsanız bence sorun olmaz.

agulsuyu

« Yanıtla #18 : Aralık 25, 2014, 08:50:22 ÖS »
Sayın nevzatpamuk bey, aracı aldığım arkadaş orjinal sd kartı kaybetmiş,  navigps.com sitesi maalesef açık değil, isim doğru mudur bilmiyorum. yardımlarınızı beklerim.

Sayın EmirN bey, dediğiniz gibi cyclone sitesinden güncelleme mevcut ama maalesef olmadı, orada bana denilen orjinal sd kart olmalı imiş sanırım bir güvenlik kilidi gibi birşey var bu sd kartlarda. ama tam emin değilim.

bu konuda bir bilginiz olur da paylaşırsanız memnun olurum.

saygılar..

EmirN

« Yanıtla #19 : Aralık 25, 2014, 08:59:32 ÖS »
Başınıza gelen şey tam olarak bizim de başımıza geldi navitech marka navigasyonda. Hatta bu olay ile bizzat kendim ilgilendim izmirde bu işi en iyi yapanlara götürdüm ama onlarda yapamamışlardı. Ben bir çözüm bulamayınca orjinalide alamamıştım. Defalarca reset atıp sd kartı yeniden yüklemişlerdi ama olmamıştı. Eğer bunu yapabilecek bi usta bulsanız da 100 tl den aşağı fiyat veren olmadı bana. Ben kendim de sizin yaptıklarınızı yapmıştım. Sonra lisanslı satın aldık. Tecrübelerim bunlardır. İnşallah çok daha ucuz yollu bir çözüm bulursunuz :(

agulsuyu

« Yanıtla #20 : Aralık 25, 2014, 10:45:44 ÖS »
Sayın EmirN problem çözüldü,

şöyle hallettim ;

8 gb bir sd kart aldım içine igo primo 8 navigasyon programını attım onun içine de güncel bir harita programını yükledim. araçta az önce denedim ve çalıştı.

ilginiz için teşekkür ederim.

EmirN

« Yanıtla #21 : Aralık 25, 2014, 10:53:34 ÖS »
Gerçekten çok sevindim :D İnşallah bi sıkıntı çıkmaz iyi gezmeler ;)