Gönderen Konu: civic sedan fd6 için aldığım komple tesisat parçaları  (Okunma sayısı 10932 defa)

selim1974

merhaba arkadaşlar,

aşağıdaki ürünleri aldım, iyi mi ettik kötü mü ettik artık illa ki çok geç ama yorumlarınızı duymak isterim :)

araç honda civic sedan 2010
cyclone double din ana ünite ... aracı alırken almıştım
coax ve mid için hertz ice 150.4 anfi 4 kanal ...4 ohm 75w - 2 ohm 100w rms ... 219 tl mediamarkt
öne hertz esk 165 mid bass takımı 100w rms  ... 269 tl + 5 tl kargo
arkaya hertz hcx 165 coax 100w rms ... sanal pazar aksoy tuning ... 296 tl + 5 tl kargo

sony gtx121ls 30 cm slim kutulu subwoofer ... 300w rms ... n11.com ... 193 tl + kargo şu an bilinmiyor (ürün yolda:)
sub için hertz ice 1500d mono anfi ... 4 ohm 580w rms ... mediamrkt ... 300 tl + 5 tl kargo (ürün yolda)
netex 4ga kablo kiti + 2 farad netex kapasitör

sorularım:)
1- elimde hama'nın kabloları da var, acaba hangi rca'ları kullansam, illa ki 2. anfi için rca lazım, acaba netex içindekini mi kullansam yoksa tamamı hama mı kullansam :)

2- montaj için istanbulda uygun fiyatlı bir yer biliyormusunuz?

3- 4 kanal olan anfi min 4ga, mono olansa max 4ga istiyor, umarım sorun çıkmaz, ne dersiniz? mono olan 2ga-4ga, 4 kanal olan 4ga-6ga istiyor

4- netex kitte 2*80 amper sigorta varmış (1 adet 100 amper de akünün oraya galiba), 4 kanal anfi 60 amper, mono olan 150 amper kitapçığa göre istiyor, 80 amperler ne olacak, ne yapalım :)

5- 4 kanal anfiyi 2 ohm da mı çalıştırsak? 2 ohm olursa 100w verecek, hoperlörlerin değerini anca yakalayacak, sorun çıkar mı acaba?
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2013, 07:05:22 ÖS Gönderen: selim1974 »

By_emre

Ynt: civic sedan fd6 için aldığım komple tesisat parçaları
« Yanıtla #1 : Ekim 04, 2013, 10:25:57 ÖS »
Media marketlerin bazılarında avm'de garaj oluyor ve montajları yapıyorlar , örnek olarak merter media markette var gidip ustayla görüşürsün uygun fiyata halleder onun haricindede sokak arası  yerlere aracını elletme

selim1974

« Yanıtla #2 : Ekim 04, 2013, 10:56:15 ÖS »
medyamarketteki montaj için pazarlık yapılabiliyor mu? orasını elbette tercih ederim, güvenilir yer ... aklımdan 100 tl geçiyordu ama onlar 150 tl ister gibi düşünüyorum ...

dediğiniz gibi herkese aracı kurcalattırmak istemiyorum ...

selim1974

« Yanıtla #3 : Ekim 04, 2013, 11:00:46 ÖS »
diğer konuda kapı içlerini sökerken tırnakları kırıyorlar falan denmiş, illa ki kırılıyor mu ? sonra nasıl eski hale getiriyorlar?

merter medyamarketteki ustayı keşke tanısanız :)
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2013, 11:01:24 ÖS Gönderen: selim1974 »

By_emre

« Yanıtla #4 : Ekim 04, 2013, 11:06:05 ÖS »
diğer konuda kapı içlerini sökerken tırnakları kırıyorlar falan denmiş, illa ki kırılıyor mu ? sonra nasıl eski hale getiriyorlar?

merter medyamarketteki ustayı keşke tanısanız :)

80 TL istemişlerdi benden :) Normalde media marketten alınan ürünlerin montajını yapıyor diye biliyorum ama ben arkadaşla görüştüm 80 tl'ye bağlarım dedi fiyat uygun verince pazarlıkda yapmadım  , montaj yapan arkadaşı biraz kenara çekip konuşun :)

selim1974

« Yanıtla #5 : Ekim 04, 2013, 11:13:42 ÖS »
ben mecidiyeköydeyim, oraya gidipte avucumuzu yalamak hoş olmazdı ama orada mümkün olduysa deneyebilirim, 80 tl çok iyi fiyat, benim ürünlerinde çoğu oradan alındı, iyi oldu bunu öğrendiğim, teşekkürler ...
« Son Düzenleme: Ekim 04, 2013, 11:14:13 ÖS Gönderen: selim1974 »

By_emre

« Yanıtla #6 : Ekim 05, 2013, 12:46:32 ÖÖ »
ben mecidiyeköydeyim, oraya gidipte avucumuzu yalamak hoş olmazdı ama orada mümkün olduysa deneyebilirim, 80 tl çok iyi fiyat, benim ürünlerinde çoğu oradan alındı, iyi oldu bunu öğrendiğim, teşekkürler ...

Bir gün müsaitseniz uğrayıp konuşun derim yanlız ben sadece bass-amfi-kolonlar vs montajı için fiyat almıştım teybim orjinaldi hani teyp takar mı onu bilemiyorum konuşursunuz onuda

selim1974

« Yanıtla #7 : Ekim 05, 2013, 01:25:02 ÖÖ »
teyp takılı zaten ...

selim1974

« Yanıtla #8 : Ekim 05, 2013, 09:24:24 ÖÖ »
honda civic sedan'da tecrübeli bir usta arıyorum, istanbulda olacak, sökeceği takacağı yerlere zarar vermemeyi garanti edecek:) demin tanıdık bir ustaya gittim, adama bu araçtan söktün mü hiç dedim, yok dedi, zarar vermeden sökermisin dedim, garanti veremem dedi :)

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #9 : Ekim 05, 2013, 07:34:11 ÖS »
sony subwoferu merak ettim montaj yapılınca bass nasıl söyler misiniz

selim1974

« Yanıtla #10 : Ekim 06, 2013, 11:01:20 ÖS »
elbette...

netten okuduğuma göre kicker gibi sert değil, Pioneer gibi uğultulu değil, ortasında yazmışlar, bakalım ne olacak ..

selim1974

« Yanıtla #11 : Ekim 06, 2013, 11:02:25 ÖS »
dün aracımı bir tanıdık ustaya götürdüm, usta yalnız çalışan temiz dürüst biri, dedim bu aracı hiç söktün mü, yok dedi, sorunsuz sökme takma için garanti verirmisin dedim, yok dedi:) o zaman düşüneyim dedim, çıktım ...

sonra başka bir yere gittim, patrona ne tutar dedim, 150 ama sana 100 dedi, peki dedim, ekstralar çıkarsa alırız dedi, tamam dedim, sonra kapasitör taktık, ekstra rca kablosu taktık, abidik kubidik şeylerin yanında, taktığı ekstra parçaları da yazdı, 100 tl işçilik üzerine konanlarla 290 tl oldu, bende 100 tl diye girdik ne yaptın dedim, 250 tl verdim, tamam dedi.

o kadar çok eleman çalıştırıyorlardı ki şaşırmamak elde değil, 2 usta sürekli çalıştı, 2 kalfa çocuk, 1 çırak çocuk ortalarda yanlarında var, arada ustaların arkadaşları da gelip yanlarında duruyor, neyse patron biz bu araçlardan çok yaptık demesine rağmen plastik parçalar dört dörtlük olarak geri takılamadı ...

ayrıntılara gelecek olursam: anfiden 0 ga kablo ile orada güç ikiye ayrıldı, iki anfi için ayrı ayrı 4ga hat çekildi, diğer mono anfi ve sub 3 gün sonra takılacak, onlar için ekstra para vermeyeceğim, öyle anlaştık, tweeterlara küçücük crossoverlar takıldı ve anfiye direk gönderildi diye anladım, esk'nın cross'una yer problemli dedi, oraya bağlamadı, güç kabloları sağdan (üzerindeki plastik altta iki 4ga olunca eskisi gibi cuk diye oraya oturmadı) diğerleri soldan geçirildi, gürültü vs ses hatası yok, özenerek yaptılar, ayar için saat artık 21,30 civarı olduğu için çok fazla uğraşmadılar, açıkçası beni çok şaşırtan işte bu lafı ağzımdan çıkmadı, arkalardan beklediğim bas'ı alamadım, subwoofer gibi bas araçta yok, tamam bas sesi kaliteli, ayar ile insan sesi de daha etkileyici olacak, bunu anlayabiliyorum, sahneyi yolda olan sony slim subwoofer tamamlayacak gibi bana geliyor, iyi ki onu almışım, sesi açtıkça ses güzelleşiyor ve cihazlar biz buradayız diyor, burasını beğendim, açıkçası sesi açmayı özlemişim :) ses kısıkken bir numara yok ama açınca sistem varım diyor, ön ve arkalarda güzel bir uyum hissettim, bana umut verecek bir sistem oldu gibi geldi, adam belki de Madonna'nın cd'deki slow şarkısını hasbelkader kullandığı için oldu, bilgi olarak iyiler ama ayarda zayıflık gördüm, gerçi epey yoruldular, motordan içeri delik bulamadılar, deldiler :) şimdi hatırladım orayı silikonla kapatmayı unuttular :)

olaylar kağıthane civarında oldu ...

selim1974

« Yanıtla #12 : Ekim 10, 2013, 09:52:06 ÖS »
sony sub geldi ama mediamrkt'tan geçen cuma (4 ekim) aldığım hertz mono halen gelemedi, stokta olmayan ürünü satmışlar, yarın ya da öbür gün kargo yapacaklarmış güya, göreceğiz ...

ben kendim biraz teypten ayar kurcaladım, iyi oldu, midler çok açıktı azalttım, tizi de biraz artırdım, iyi oldu, insan sesi daha net oldu, stereo boğuk olmayan ses oldu, hertz iyiymiş:) anfideki gain ayarı kısık galiba, onu da bir ara gazlamam lazım :)

selim1974

« Yanıtla #13 : Kasım 02, 2013, 09:04:50 ÖÖ »
medyamarket maceram çok enteresan geçiyor :)

4 ekimde internetten siparişi verdim
arada sıra sordum, gelecek dediler, birkaç kere kargoluyoruz dediler, geçen hafta iptal ettik paranızı iade ediyoruz dediler, 10 gün sürer dediler.
ertesi gün sony gtr 3301d aldım, iyi mi:)
ertesi gün medyamarketten email ve cep telefonuma ürünü kargoladık diye mesaj geldi, aradım onları, durumu anlattım, para iadesini doğruladılar, mesaj hatalı dediler...
veee dün ürün geldi:)
öbür üründe yolda ve şu an elimde iki adet mono anfi var:)

sony slim subwoofer 300 w rms 1000 w max için aşağıdaki iki anfi de elimde, hangisini tercih edeyim?

1- hz audio 1500d - 4 ohm 650w rms
2- sony gtr 3301d - 4 ohm 330w rms

bir yerde anfi ile sub uyumum için rms değerleri yakın olsun yazıyordu, bu duruma göre sony kullanımı iyidir diye onu aldım, sonra medyamarketten hata ile diğer ürün geldi, onu da zamanında geleceğe yatırım olarak almıştım, şimdi kararsızlık oldu, ikisini de 300 tl'ye aldım, hz audio'yu geri verebilirim ama sony'i veremem, ne yapsam? ne dersiniz?

hz audio anfi şu an hiçbir yerde yok, medyamarketin elinde de yok, isteyen varsa vereyim, aldığım fiyata ...

gecetilkisi

« Yanıtla #14 : Kasım 02, 2013, 11:56:30 ÖÖ »
bu işe bende girdim 2 sene önce baktım sonu gelmiyor 200 lira zararla geri döndüm.  boyle tesista bagaja 2. aküyü taktırmayı sakın unutma.

selim1974

« Yanıtla #15 : Kasım 02, 2013, 01:19:09 ÖS »
2. akü taktırmazsam nasıl bir problem olur? şu an 2. anfi takılı değil, takınca mı görücez :) araba stop etmiş durumda tesisatı açmamaya özen gösteriyorum, 45 amper orjinalinde aküsü var

selim1974

« Yanıtla #16 : Kasım 02, 2013, 07:38:29 ÖS »
acaba bir adet daha sony slim sub alsam 2 anfiyi de kullansam mı diye düşünmeye başladım :) fikri olan var mı? yer sorunu nedeniyle slim sub'dan vazgeçmek istemiyorum, gerçi henüz sesini duymadık:)

cıvıc08

« Yanıtla #17 : Kasım 03, 2013, 01:24:51 ÖS »
45 amperle 2 amfi seni epey sıkıntıya sokar :) en azından onu bir 60 ampere çıkarmalısın .

sercanim

• SeRCaN
« Yanıtla #18 : Kasım 04, 2013, 10:54:15 ÖÖ »
kapasitör kullan 45 amper inci akü bir anfi ve bir subwooferu kaldırmadı.

selim1974

« Yanıtla #19 : Kasım 07, 2013, 11:53:39 ÖÖ »
2. 45 amper akü bagajda olacak değil mi? alternatör onu da şarj edecek, sorun yaşanmıyor heralde...

bizim araca 60 amper takılabiliyor mu? ben yerine oturmuyor diye biliyorum...

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #20 : Kasım 07, 2013, 12:21:04 ÖS »

2.akü koysanızda alternatör ikinciyi şarja yetişemez.. bence 60 amperlik taktırın.. piyasada aracınıza uygun vardır..

Bu işlerde abartıya gerek olmadığını düşünüyorum ve işin sonuda yok... Benim aracın orjinal kolonları duruyor. Sony usbli güzel bir teyp var . Ben sadece Cadence 250 Rms 30 cm kabinli bas ve anfi bağlattım. Anfi sadece bası besliyor. Son derecede güzel ses alıyorum orjinal kolonlarıda yeterli.. maksat tatlı bir bas gelmesini sağlamaktı.

faw13

« Yanıtla #21 : Kasım 07, 2013, 01:08:11 ÖS »
göztepe ve sahrayıcedid de bolca civic sökmüş 2 tane farklı usta tanıyorum isterseniz :)

selim1974

« Yanıtla #22 : Kasım 13, 2013, 07:05:26 ÖÖ »
aracımı rezil ettiler, tweeter takılan yeri tam oturtamadılar, ön göğüste çizikler var, orası da tam oturmadı, teybin auxin girişini takmayı da unutmuşlar, araçta motor gürültüsü de var, anfiler açı kapa sırasında pıtpıt ses yapıyor, taybi kapatırken çatt diye sub'dan ses geliyor, sorun çok, stinger anfi pıtpıt sesi önleyici ve rca gürültü önleyici sipariş verdim, bir daha o kasaplara gitmem, onları takıp gain açabilicem heralde ...

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #23 : Kasım 14, 2013, 07:52:43 ÖÖ »
ay-er dıye bır yer  var erhan yesılmenders o adam ısının ehlıdır ..... 2 bası bı anfıye baglıyabılırsın ..... her zaman derım 100 200 fazla verın adam akıllı bır yerde yaptırın ben sınopta bu ısle ugrasıyorum 5 senedır ben bıle gerı gonderıyorum benı aşar diye ama ne gerke varr 3 kurus kar edım dıye 500 lıralık zarara kullanıcıyada yazık yani sen düşünürsen erhan abıyle gorusurum

selim1974

« Yanıtla #24 : Şubat 25, 2014, 04:46:57 ÖS »
bir süre önce ebay'dan stinger marka 6'lı kablo takımı+stinger 2 adet parazit giderici aldım, taktık, anormal bir iyileşme oldu, ancak hz audio anfinin paraziti parazit gidericiler olmadan geçmedi, yani gain epey açık durumda, daha da açarsam parazit oluyor, sony amfinin güm pat olayı bitti, kötü deck kabloları sebebiyle olmuş ... genel olarak memnunum, ses epey kaliteli bana göre ...
« Son Düzenleme: Şubat 25, 2014, 04:48:59 ÖS Gönderen: selim1974 »