Gönderen Konu: Civic Orjinal teyibe Deck çevirici (anfi çıkışı) montajı .... Yardımm..  (Okunma sayısı 8496 defa)

KAMER

Arkadaşlar orjinal teyibime deck çevirici bağlicam az çok bilgim var ama yinede akıl akıldan üstün diyerek görüşlerinizi almak isterim. Resimlerdede görüldüğü gibi orjinal soketteki kablolarla  deck çeviricideki renkli kabloları birleştiricez sanırım.

1) Çeviricide kendiliğinden tetikleme mevcutmuş yani bendeki RCA kablosunla beraber ince bir kablo daha var RCA ya yapışık onu anfideki REM yerine bağlayıp diğer ucuda  çeviricideki tetikleme kablosunamı bağlicam yoksa onu hiç kullanmicakmıyım?
Eğer öleyse tetikleyici hangi renk kablodur ? ( kontağı açınca teyple birlitke anfi açılsın kontağı kapatıncada teyp gibi anfide kapansın istiyorum)   

NOT: REsimler temsilidir.

mehmetcan494

bendede çevirici var ama kontağı çevirince açılıyo anfi, teybe bağlı değil teyp kapalıykende çalışıyo anfi, yaparsanda teyp e bağla teyp açılmadan açılmasın anfin.

KAMER

çünkü kontağı çevirince büyük ihtimalle teyibe giden tetikleyiciye elektrik gittiği için açılıyordur. yani teyibini açmasanda kontak açıldığı için gidiyor. farketmez benim için ister kontağı çevirince olsun ister teyibi açınca sorun tetikleyici kablo hangi renk ve sistem bağlantısı benim yazdığım gibimidir ?

KAMER

güncel

KAMER

evet arkadaşlar yokmu yardımcı olacak konu hakkında bilgisi olan

KAMER

GÜNCELLL

KAMER

güncell

KAMER

Arkadaşlar bu deck çeviricinin teyp soketine nasıl bağlanıcağını bilen yokmu ayırıca kendinden tetikleyicide mevcutt.

KAMER

konu kapandı ;)

patron77

• Mur4T
(+)          (-)           (+L-)            (+R-)
elektrik     şase         kolon girişi     kolon girişi

vede rem kablosu var mavi renklidir. bazı deck çeviricilerin üstünde olupda bi işlem görmiyen cıkısdır bunu söyliyim neden deck cıkısına baglıyınca teybi acınca anfi calısmıyor demeyin piyasadakilerin bir çogu böyle siz işinizi garantiye alıp sigorta panosundan kontak elektrigi bulun anfiden gelden rem tetiklemeyi baglayın kontak acılınca calıssın isterseniz arayada dügme koyun ma audionun deck cevirisinde deck cıkısı vardı gine konu güncell kalsın :)