Gönderen Konu: bu ses yalıtımından basım fena halde dertte  (Okunma sayısı 4948 defa)

radoslaf

• Ziyaretçi
bu ses yalıtımından basım fena halde dertte
« : Ekim 04, 2008, 05:54:15 ÖS »
arkadaslar bende 2007 cıvıc elegance var set kurdum arabama 1000w 38 cm 2 tane JBL bass var portsuz kutuda ve X2 2500w gucunde amfi var ancak sesı arabadan dısarı alamıyorum napmam gerek acele yardımcı olun lutfen kurdugum sıstemde bısey var desem yok emınım baska arabaya koysam otturur ama bu arabadan ses cıkmıyo :( yorumlarınızı beklıyorum

POLECAT

Ynt: bu ses yalıtımından basım fena halde dertte
« Yanıtla #1 : Ekim 05, 2008, 12:57:38 ÖS »
Ses yalıtımı yapmanı tavsiye ederim bass vrusu eğer güçlüyse zamanla kaportaya fln zarar verebilio zangırdamalar fln olabiliyo bunlardan kurtulmak istiyosan güzel bi ses yalıtımı işini görür dynamat ın ses yalıtım ları var onlardan yapabilirsin bagajkiti 150 $ flndı yanlıs hatırlamıyosam eğer sana uyarsa taktırabilirsin.

radoslaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ekim 05, 2008, 05:04:57 ÖS »
zaten zıngırdıyo rabanın ıcı ama bagaja ses yalıtımı yaparsam ses bu sefer hıc cıkmaz bence benım amacım sesı arabanın dısına alabılmek.hNI Bm gum gezıyolarya yolda  bı kilometre oteden duyuluyo  ses :) aynen oyle kurdugum tesko buna yeter ama sesı dısarı alabılırsem :)

POLECAT

« Yanıtla #3 : Ekim 05, 2008, 05:35:23 ÖS »
hocam o zmn camları fln ac :P

radoslaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ekim 06, 2008, 09:45:20 ÖS »
yaw yalıtım yaptırmasına yaptırırım o problem degıl ama sesı ıyıce kesmezmı?

systemcar

« Yanıtla #5 : Ekim 22, 2008, 09:00:40 ÖÖ »
kapalı kutu da çalısıyorsa sistemin ve watt olarak düşük bir sub şeçmişsin...dışarı ses alman zor...öncelikle kutuları degiştir sub un...portlu kutu yap inanılmaz fark edecek  >=ok

radoslaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Ekim 24, 2008, 09:54:49 ÖS »
evet daha basta portlu kutuda yaptırcaktım ama bagaj komple kapanıyo die yaptırmadım şimdi bagajı komple fiberden guzel bi şekıl vermeyı dusunuyom kısmetsE (parayı denkleyebilirsem)   :)))) bide basların watlları dusuk diyon ama aynı sistemı baska arabalarada kurdum öttürüyo valla :) dedigim gibi ya bagaja fiberden bişeyler yaptırmayı dusunuyom yada arka camın ordakı dosemenın altında sac varya orjin kolonların baglı oldugu yer ordakı sacı kestirip güzel bi çift midbass koymayı düsünüyom hangisini yaptırsam karar veremedim..

systemcar

« Yanıtla #7 : Ekim 25, 2008, 01:39:37 ÖS »
ben senin yerinde olsam 2 tane 38 yerine tek 38 koyarım...ama güçlü bii subwoofer olacak..mesela kıcker L7,alpine typer,hertz.... gibi..yani jbl 250 watt rms ,benim saydıklarım en az 750 watt rms..portlu bii kutu da gayet başarılı bir performans alırsın..hem fiber bagaj çok maliyetli olacak sana ve bagaj komple iptal olacak  >=ok ...birde mid için neden arka sacı kesiyorsun onu anlayamadım ..?orjınal yerine oluyor mid

rserkan

« Yanıtla #8 : Ekim 25, 2008, 01:50:13 ÖS »
bende 30 cm lik kicker comp var evdekiler geldiğimi farkediyorlar senin ses sisteminde bir gariplik var gibi.

radoslaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 25, 2008, 09:09:24 ÖS »
allah allahhhhh var bı garıplık ama cozemedım gıtıtı bı 30 lukla farkedıyolar bende 2 38 lık var gene farketmıyolar adaletmı sımdı bu  <nohapy

rserkan

« Yanıtla #10 : Ekim 26, 2008, 04:16:08 ÖS »
bende jl audio 6450 anfi orjinal portlu 30 kicker comp var diğerleri orjinal tabi cd dinlerken bunların nimetlerinden faydalanıyorsun radyoda ses güzel değil. arka bagaj kapağının üstüne de sünger sıkıştırdım tam ortası vınlıyordu artık yok ama tampon zıngordıyor onu da içerden yalıtıcam artık sana kolay gelsin

systemcar

« Yanıtla #11 : Kasım 03, 2008, 10:26:09 ÖÖ »
ne yaptın varmı bii gelişme..? sorun çözülmediyse eger ist daysan gel yardımcı olurum sana

onur1980

• onur1980
« Yanıtla #12 : Kasım 03, 2008, 02:31:25 ÖS »
sesin dısarı cıkmamasının bır cok sebebi olabılır. oncelıkle muzık dınlerken sag sol ıkı camıda acmalısın. ama sistemde yanlıs yapılan bıseylerde olabılır. port dedıgın sey bass icin cok önemlı. iyi bir bass alabılmek icin bagajın ve kabinin yeterli hacımde olması gerekır yanı sen daha iyi bas alıyım derken 2 tane 38 lık bas koyarsan daha kotu bır bas bıle alabılırsın. bence ıkıtane koymak ıstıyorsan 30 luk bas secmelısın veya tek 38 lık cıft bobınlı saglam bı bas alabılırsın. kicker, audiobahn, punch 2 gibi. vede bunları besleyen anfinin yeterli olmasıda cok önemli. vede arac hb olsaydfı ınan sesi dısarı cok daha guzel alıcaksın ama sedan oldugu ıcın bu sesi dısarı almak ıstıyorsan arka cam önüne mdf yaptırıp bırde mdf ye delık actırman gerekır. buyuk ıhtımalde bu mdf işini yaptırsan dısarıya cok guzel bas verebıleceksın. bende 1 tane 38 lık punch var vede orjınal kendı anfisi arabada hb oldugu ıcın delı gıbı bas alıyorm
« Son Düzenleme: Kasım 03, 2008, 02:32:33 ÖS Gönderen: onur1980 »

radoslaf

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Kasım 08, 2008, 05:57:31 ÖS »
valla daha bizey yapamadım tamamen duygusal konudan :) kabin hacminde veya sistemde bi problem yok onu bılıyom cunku arkadaslımla beraber yaptık ve baya ugrastık isi bilen bırıyle yaptık yanı sount garage 'da yaptık yanı...evet sedan olmasından cok kaybedıyorum komple arabanın arkasını kesıp HB mı yapsam arabayı hehehehhe :)