Gönderen Konu: Bir otomobilin soyulmasını kesin olarak engellemek...  (Okunma sayısı 13089 defa)

7vpo

• Ziyaretçi
Bir otomobilin soyulmasını kesin olarak engellemek...
« : Ocak 25, 2008, 12:24:29 ÖS »
Bir otomobilin soyulmasını kesin olarak engellemek gibi bir lüksümüz var mı ?

Bundan 15 gün önce Type-R' ımın sağ kapı camını güzelce yerinden çıkartıp (çatlatmak suretiyle tabii) CD/Mp3 çalar, Kutu Bass, Anfilikatör ü yürüttüler arkadaşlar.

Hırsızların profesyonel olmaları tek tesellim. Neyse ki arabanın başka hiçbir yerinde hiçbir zarar yok.

Sonradan bir araştırma yaptım. Alarm sistemleri ve güvenlik filmleri ile ilgili. Fakat tam bir çözüm yok gibi. Yanılmıyorsam hiç bir firma hiç bir güvenlik filmini tüm camlara çekmiyor. Kaç yapalım derken göz çıkartmamak için. Sorduğumda aldığım cevap "arabayı koruruz fakat ya olası bir kazada bir sıkışma olur ve arabadan çıkamazsanız ?" oldu ve haklıydı. Kaldı ki güvenlik filmini tüm camlara çektirmek de hırsızın tüm camlara zarar vermesi gibi garip-aptal bir düşünceyi getiriyor aklıma...

Alarm sistemleri de kesin çözüm değil. Alarm çalarken otomobili soğana çevirmeye devam eden ve çevreden gelen tepkilere "argo" cevap vererek işine gücüne devam eden hırsızlara şahit olduk...

Bir daha sormakta fayda var.

Bir otomobilin soyulmasını kesin olarak engellemek gibi bir lüksümüz var mı ?

karasovalye

Ynt: Bir otomobilin soyulmasını kesin olarak engellemek...
« Yanıtla #1 : Ocak 25, 2008, 12:59:36 ÖS »
kapıları açmamışlarmı orjinalinden olan alarm çalışmamışmı korna falan çalıyor ya onu diyorum

Faruk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ocak 25, 2008, 01:17:27 ÖS »
arabanın onune ve arkasına kamera sıstemı gıbı bışey yapamazmıyız <783^2 veya ıç kısmına..hırsızların bıran once yakalanması ıçın..

honda_team

« Yanıtla #3 : Ocak 28, 2008, 09:45:22 ÖÖ »
yada hırsızlar arabanın içine girdiğinde bir şey çalmak için(tabii bazıları camları kırıp yapıyorlar ama)
arabanın içine girdiklerinde kapılar kendiliğinden kilitlenebilir içindeki hırsızın çıkmasını engelleyebilir.
Tabii kide bazılarınız çoğu hırsızlarda camdan içeri giriyorlar bunu angellemek için bence kırılmaz camlar vardır bunlardan araçlarımıza taktırabiliriz(tabii bunun için belli bir miktar parayı gözden çıkarmamız gerekmektedir...

honda_team

« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2008, 10:27:35 ÖÖ »
ama senin dediğin gibi ani bir kaza anında nasıl çıkıcaksınız gibi bir soru olursa yanımızda balyoz taşıyabiliriz...Mesela >=ok ;)

SONE-R

« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2008, 10:31:00 ÖÖ »
Serdar araba üzerinde MP3 playerı bırakmayacaksın. Başka türlü hırsızlarla başedilemez.

ali

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Şubat 02, 2008, 11:05:13 ÖÖ »
geçmiş olsun öncelikle...hırsıza kilit olmaz biliyorsun, kafaya koyduysa ne eder yapar çalar...

imkanın varsa çevrende bi otopark felan en güzeli bence aylık veya yıllık neyse abone ol, araban hiç değilse daha güvenli bi yerde olur.

diğer bi çözümde kasko...;)

astracoupe

• Almanci Tane-R
    • www.yonja.com/astracoupe
« Yanıtla #7 : Şubat 02, 2008, 12:07:23 ÖS »
özel güvenli bir otopark ya da kapalı bir garaj full cihazlara araçlara şart

SEMİH

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Şubat 12, 2008, 10:35:30 ÖÖ »
arkadasım öncelikle geçmiş olsun ancak bu a.... hırsızları sıfır mercedesi bile 1,5dk içinde kaldırıyolarsa şimdi biz nasıl bi önlem alabilirizki...!!! yalnız bildiğim bir güvenlik şekli var sanırım aracını gprs den takip edip kitleye biliyosun ama tabi ne kadar sağlıklı olur bilemem... bunu bi araştır istersen

geceperisi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Şubat 19, 2008, 02:30:08 ÖÖ »
arabaya elektrik vereceksin, dokunan çarpılsın, gebersin hergeleler

SEMİH

• Ziyaretçi
« Yanıtla #10 : Şubat 19, 2008, 02:35:44 ÖÖ »
arabaya dokunanın eliyle birlikte çü... yansın >%6rol >%6rol >%6rol

repro

• Ziyaretçi
« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2008, 09:15:14 ÖS »
arabayı hiçbir yerde sokakda bırakmamakdan başka çözüm yok, birde arabayı dışardan baktığında olabildiğince orjinal tutup tanımadık garaja bbile giderken tesisatı kapatıp öyle girmek lazım. arabada tesisat olduğunu bilirlerse o gün olmasa 3 gün sonra soyuyorlar.

rserkan

« Yanıtla #12 : Şubat 28, 2008, 12:32:04 ÖÖ »
benim üzerinde çalıştığım bir sistem var anlatayım. aracın alarm sistemine cep telefonu bağlayacaksın ve belirli komutlar tanımlayacaksın örneğin araba önden yada lastilerin olduğu bölgeden belli bir oranda esnediğinde senin telefona sms ile araban çekliyor, hırsızlar geldiğinde içeriyi denetleyen hareket sensörü olan bir alarm sisteminde yine telefonunda bir mesajj arabanda biri var gibi. bunların ilk aşamasını kendim yaptım sonrası zaten yapılmış ama ülkemizde yok elektronikten anlıyorsan yaptırırın. benimkini söyleyeyim; arabanın içine kullanmadığım avea hatlı telefonu gizledim ve daima sarj yapacak hale getirdim, araç çalınırsa hemen savcışığa bir dilekçe şu cep telefonu hangi baz istasyonun bölgesinde diye bir iki tanıdık araya sokup süerci hızlandırdımmı aracımı hemen bulurum diye tahmin ediyorum, bu aynı zamanda turkcellin takip sistemininde alt yapısını oluşturmakta, ama önce ben bulmuştum :). durum bu ben bir fikir verebildiysem ne mutlu allah bu hırsızlara iş versin de bıraksınlar başkalarının sırtından para kazanmayı...

RattleSnake

« Yanıtla #13 : Şubat 28, 2008, 12:40:53 ÖÖ »
valla ben geceleri arabanın kaputunu açıp lpg sisteminin gazı açan kesicinin kablosunu soketinden çıkarıyorum hırsiz kapıyı açacak önce arabayı çalıştıramaz zaten depoda benzinde yok bi bidon benzin alıp gelmesi gerekiyor ki hiç bir hırsız kaputu açıp arıza arayacak hali yok

whitehan

« Yanıtla #14 : Şubat 28, 2008, 12:47:29 ÖÖ »
muzık tesıısatları ıcın alarm otopark guvenlık fılmı + arac ıcın gızlı kontak veya gprs gerısı ALLAHA kalmıs...

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #15 : Şubat 28, 2008, 12:55:07 ÖÖ »
en  saglamı  benimki   kapalı  otoparaka  bırakıyon 4*5  kişi  yatıyor  içerde   kimseyi  öle  almıyorlar  içeri  zaten  aküde   boş  :)

Kemalhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : Şubat 28, 2008, 02:37:01 ÖÖ »
arabaya elektrik akımı vermeli, hırsız girince çarpılıp kalmalı orada

RattleSnake

« Yanıtla #17 : Şubat 28, 2008, 02:57:19 ÖÖ »
kaportaya elektrik ver sabah araba kapının önünde olur mutlaka ama plastik parçalar elektrik akımının verdiği sıcaklıkla erimiş arabanın boyası atmış olarak bulabilirsin

Kemalhan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #18 : Mart 09, 2008, 02:35:37 ÖÖ »
arabayı ısıtmayıveririz canım, sadece akım versek yeter

systemcar

« Yanıtla #19 : Mart 25, 2008, 07:57:53 ÖÖ »
arkadaşımızın bahsettigi sistemi ben geçen sene kullandım eski arabamda..araca herhangi bir müdahale de cep telefonuna mesaj geliyor
araç ı çalışırken cep telefonun dan mesaj atarak stop ettirebiliyorsunuz,korna çaldırabiliyorsunuz..ama en güzeli kapalı  otopark ve güvenlik görevlisi gerisi yalan..hırsızın açamayacagı kilit yoktur derleryaa:)

Mahir TÜRKMEN

« Yanıtla #20 : Mart 25, 2008, 08:00:10 ÖÖ »
Girmek isteyen girer yaa hatta bu sefer daha fazla hasar verir !!

dondark

« Yanıtla #21 : Nisan 22, 2008, 09:48:25 ÖS »
Benim bildiğim bir şey vardı. Amerika da kit olarak satılıyordu bildiğim kadarıyla. Hırsız araca bindiği zaman ilk yapacağı koltuğa oturmak ve ne var ne yok diye bakmaktır. Koltuğun üstüne bir minder konuyor yada ön iki koltuğa. Minderlerin için olta iğnesi dolu. Balıkçılar bilirler onlar bir kere girdimi ya yararak çıkartıcaksın yada kalıcak. Hırsız arabanıza girdiği zaman mecburen hastaneye gitmesi gerekecek ve büyük ihtimalle fazla uzaklaşamayacaktır. Ama asıl sorun arabanın sahibinin boş bir anına denk gelipte koltuğa oturması bence =))

poşetçay

• Ziyaretçi
« Yanıtla #22 : Nisan 22, 2008, 09:54:30 ÖS »
adamlar banka soyuyo arkadaşlar bi araba soymak nedirki onlar için inat ettirmemek en iyi tedbirini almakta fayda wardır

muratatay75

« Yanıtla #23 : Nisan 23, 2008, 02:38:41 ÖS »
öncellikle çok geçmiş olsun ,walla benim bir arkadaş anlatmıştı ama şu hatırlayamıyorum geçmiş zaman tesisat sökmeye çalışılırken bir switch devre ayarlıyorlar özellikle kolon ve kutu bas hırsızlığında  o an arabanın tesisatı son ses çalıyor hırsızın düşünebiliyormusun  :vaww :dance

sislibirgece06

« Yanıtla #24 : Nisan 23, 2008, 07:31:16 ÖS »
arkadaşım öncelikle çok geçmiş olsun,,, ya bu tesisat hırsızlığına bi çare varmı bilmiyorum ama anlamadığım bu imbobilazzer ne işe yarıyor bunu bana braz açabilirmisiniz yani immobilazzer olan bir arabayı bile çalabiliyorlarmı. ben arabama alarm taktırdım bide arkadaşlar peygamber kaskosu yaptırdım artık buda işe yaramazsa e artık bunuda hayırlısı bu demek düşer (eee her şerdede bir hayır vardır.)