Gönderen Konu: bilgisi olan arkadaşlar bir bakarımısınız..  (Okunma sayısı 4869 defa)

ALG

• THT
bilgisi olan arkadaşlar bir bakarımısınız..
« : Haziran 19, 2006, 07:47:35 ÖS »
ICE konusunda bilgili arkadaşlardan ricam olacak..
standart müzik sisteminde sadece hoparlörleri değiştirerek bas ve müzik kalitesini biraz artırmam mümkünmüdür, mucize peşinde değilim ama ses en azından biraz daha kaliteli olsun isterim, marka model gibi tavsiyeleriniz varsa bildirirseniz sevinirim arkadaşlar..aracın uzerindeki sistem hondanın standart cd çaları ve hoparlörleridir..

Selçuk

• Ziyaretçi
Ynt: bilgisi olan arkadaşlar bir bakarımısınız..
« Yanıtla #1 : Haziran 20, 2006, 12:07:21 ÖÖ »
azda olsa bi fark olur ama harcadığın paraya değmez.Tavsiyem standart teyp+4 kanallı bi anfi + 4 tane mid + 1 woofer. En ucuz yollu ve tatlı bi sistem olur. İstersen marka ve tesisatçıda önerebilirim.

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Haziran 20, 2006, 09:29:58 ÖÖ »
orjinal hoparlör yerleri değiştirilerek şuankinden çok daha güzel bir ses elde etmen tabiki mümkün. Ama Selçuk arkadaşın da dediği gibi bütün işlemi ana üniteden beklememek lazm. Bizim araçların bir dezavantajı da arka hoparlörlerin çok alt tarafa yerleştirilmiş olması. Bu nedenle arka hoparlörlerden detaylı ses alman üst tarafta duranlara göre biraz daha zor. En güzeli 5 kanallı bi amfi alıp bagaja da litresi güzel hesaplanmış ve tonu dinlediğin müzik tarzına uygun bir bas hoparlörü seçmen.

ALG

• THT
« Yanıtla #3 : Haziran 20, 2006, 01:19:40 ÖS »
bu şekildede ortalama 1000 usd para çıkıyor cepten. ???

R-13239

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Haziran 24, 2006, 11:40:11 ÖS »
4 kanalli amfiyle 4 tane mid 1 tane subwoofer i nasil besliyoruz ben onu anlayamadim ?

VteC_MaNiaC

« Yanıtla #5 : Haziran 29, 2006, 11:08:57 ÖS »
bence ilk başta pioneer teyp amfi ve orta yollu bir woofer ses kalitende bariz bir yükseltme ve mutluluk verecektir ardından da bi set komponent çok çok tatmin edici olur ;)

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : Haziran 30, 2006, 08:32:57 ÖÖ »
4 kanalli amfiyle 4 tane mid 1 tane subwoofer i nasil besliyoruz ben onu anlayamadim ?
Haklısın 5 Kanal olması gerekli. Alışkanlık işte mono amfinin dışındakilere 4 kanal diyoruz.

Selçuk

• Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : Haziran 30, 2006, 09:01:31 ÖS »

çok kolay 2 çıkışı midle birlikte sub için kullanıyoruz. 1000$ e en iyi markalar olmasada 4 mid 1 amp 1 sub olabilir abi...

deeperblack

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : Temmuz 01, 2006, 09:47:07 ÖÖ »

çok kolay 2 çıkışı midle birlikte sub için kullanıyoruz. 1000$ e en iyi markalar olmasada 4 mid 1 amp 1 sub olabilir abi...
bu şekilde tabiki sürebilirsin ama sub un frekans kesimini alçak ayarlaman gerekecektir. Bu şekilde yaptırğında mid lere sadece alt frekans gidecek ve onlar da üst frekansları çalmayacak. İkinci seçenek flat olarak sürebilirsin yani herhangi bir kesim yapmadan  fakat bu seferde sub woofer ina bütün frekanslar gideceği için düğün salonu hoparlörü gibi çalacaktır buda kontrolsüz bir sistem olacaktır.

AudioGarage

• Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : Ekim 04, 2006, 12:06:57 ÖÖ »
ICE konusunda bilgili arkadaşlardan ricam olacak..
standart müzik sisteminde sadece hoparlörleri değiştirerek bas ve müzik kalitesini biraz artırmam mümkünmüdür, mucize peşinde değilim ama ses en azından biraz daha kaliteli olsun isterim, marka model gibi tavsiyeleriniz varsa bildirirseniz sevinirim arkadaşlar..aracın uzerindeki sistem hondanın standart cd çaları ve hoparlörleridir..
cewap weriyorum ...öyle bişii yoq...:-) selamlar altıner....

type-RRR

« Yanıtla #10 : Ekim 19, 2006, 11:01:00 ÖS »
jbl kampanya yapmış
1takım jbl comp
75.4 4 kanal jbl anfi
 30cm jbl bas kutusuyla
 artı kablo kiti
artı montaj 800ytl

tani

« Yanıtla #11 : Kasım 21, 2006, 12:16:28 ÖS »
2005 CIVIC HOPARLORLERİNİN TAMAMINI HİÇBİR ORİJİNALLİK BOZMADAN ALPİNE HOPARLORLER İLE DEĞİŞTİRMİŞTİM. SONRADAN DA CD ÇALARI DEĞİŞTİRDİM. SADECE HOPARLOR İLE OLMUYOR.

grii_35

• Ziyaretçi
« Yanıtla #12 : Ocak 07, 2007, 12:39:06 ÖÖ »
amaç sadece sesi biraz iyileştirmekse bence illaki sıfır almana gerek yok yani piyasada JBL 755.6 bulabilirsin 2.el taş çatlasa 400YTL 2 takım GTO 6502 komp. alırsın onlarda 2 takım 2.el taş çatlasa 250-300 YTL bide 30cm GT4-12 alırsın oda kutusuyla beraber 150YTL falan hepsi sana 800YTL ye falan maal olur böyle bi sistemle ses kalitesini düşündüğünden daha iyi bi hale getirmiş olursun 4 kanal bi amfiye 2 takım komp. 1 adet bas girebilirsin aam bu durumda amfini THD oranı yükselir buda ses kaltiesini düşürürü yani ksıacası empedans düştükçe distorsyon artar bence 75.4 e 2 takım komp. 1 abs giriceğine 2.el al 755.6 al 2 takım komp. 1 bas gir daha iyi bi netice alırsın ve 800YTL ye falan bütün ii bitirirsin. ki bu izmir piyasasında böyle isanbulda bu fiyatın biraz daha altına inebilirsin

ESSEN

• Ziyaretçi
« Yanıtla #13 : Mayıs 06, 2007, 07:57:45 ÖS »
Cok daha Ekonomik secenekler bulabilirsin araştırmanı tavsiye ederim..