Gönderen Konu: tesisat kuruyorum yardımmm...  (Okunma sayısı 30010 defa)

ForEnginePOWER

Ynt: tesisat kuruyorum yardımmm...
« Yanıtla #50 : Nisan 13, 2009, 04:23:49 ÖS »
Bu arada portsuz düz kapalı kutu yaparsan fazla ii bir bass alamassın abicim bu yüzden ben çok hayal kırıklığına uğradım  ama şöle yaparsan çok deli bir basınç etkisi olur Potu Arka camın dibindeki hoparlör deliklerinin yanıa açtıracan ben bu şekil yapacam sistemi

sen  sanırım kapalı  kutu  bir  bass  dinlemedin    yanlış  bilgi  verip   kafa  karıştırmıyın
  ama abicim senin sitem eger kapalı kutu bass a resimlerde öle gözüküyo çünki senin aracın arka camın altında oval veya komp. varsa bunlar kapalı kutu olayında büyük bir etken bence öle değilmi

« Son Düzenleme: Nisan 13, 2009, 04:42:56 ÖS Gönderen: refleks »

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #51 : Nisan 13, 2009, 04:35:53 ÖS »
Arkadaşlar,Navitch NRD-AX3400HC Honda Cıvıc Navigasyon & Multimedia Sistemini KICKER'larla buluşturdum.....
1 Adet kapasitör 1.5 farad GROUND ZERO=200 DOLARES,
1 Adet ses anfisi kompenatlara 4 kanallı KICKER ZX650.4=300 DOLARES,
4 Adet kompenat KICKER RS65.2 6.5"(165 mm)=530 DOLARES,
2 Adet KICKER S15L7 38cm,kare bas=640 DOLARES,
1 Adet bas amfisi KICKER ZX2500.1=1000 DOLARES,
yani kuru 1.60'tan hesaplarsak 4272 TL'ye,faturalı olarak bitirdim işi...
Yayında ve yapımda emeği geçen ÖZELLİKLE ForEnginePOWER'a ;) çoook teşekkürler..... 

bana  sorsaydın   bu  kadar   cihazı  aldırmazdım sana   bir  tane  l7  ve  1200.1  kicker  anfi  2  takım  RS65.2  ve  bir  takım 3  yollu  MBQ  senin işini  fazlasıyla  görücekti  anfi  olarakta  700.4 kicker  anfi  audison  kapasitör  audison  dagıtı   Optima  yada  stinger  kuru akü  dijital  bir  tanede  ön tarafa  sigorta  olay  biticekti tek    şimdi ..   sen  şimdiki  chiazlara  on kapıya  bir  takım mid  arka  kapıya  bir  takım mid  koyucan     araka  panzidota  2  takım mid  koyucan    bagajda  istepne  iptal   2  bassın  kapalı  kutuda  litresi  en az  50 - 65  litre   50  litree  güzel  çalmıyor  60  litre   iyi  ideal   açık  kutuda  ise   en  az     90-120  arası   bu  litreler  tek  bass  içidir.  bagaj  yaptıracan  basslar    düz  koyup  açı  vermen  gerekiyor   bunu  yaparkenden  frenkasları  birbiriyle  çarpışmaması  lazım  alt  zemin mdf  yaptıracan     sag  sol   tarafları  mdf  yaptıracan   yada  bu kadar  tefaruate  girmeyecen  basit  bir  kutu  yaptırıp  anfileri  ve   kapasitörü  arkası  koyucan :)  yoruldum bu  kadaar  yeter

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #52 : Nisan 13, 2009, 04:43:29 ÖS »
Bu arada portsuz düz kapalı kutu yaparsan fazla ii bir bass alamassın abicim bu yüzden ben çok hayal kırıklığına uğradım  ama şöle yaparsan çok deli bir basınç etkisi olur Potu Arka camın dibindeki hoparlör deliklerinin yanıa açtıracan ben bu şekil yapacam sistemi

sen  sanırım kapalı  kutu  bir  bass  dinlemedin    yanlış  bilgi  verip   kafa  karıştırmıyın
  ama abicim senin sitem eger kapalı kutu bass a resimlerde öle gözüküyo çünki senin aracın arka camın altında oval veya komp. varsa bunlar kapalı kutu olayında büyük bir etken bence öle değilmi

senin çizdigin resimdeki  gibi     1  adet  l7  koy  arabaya  bak  ne olucak  ben  l7  her  şeklini denedim  master  yaptım üzerlerinden  tek 1  adet  portlu-portzu  yaptım    2  adet  portlu  arkadşımda var  bendeki  gibi  bir ses  çıkmmıyor  üye  araçlarımda  biraz eskiye  git    dreamsingle  my hondam and  kicker  başlıklı  bir  konu  olucak  ordan bak :)  istersen birde  bagajda  iki  tane  l7  demek  arka  panzidotun  yok  olması demektir  2009 bir aracnın arka  panzidotun altındaki  demirleri  kesebilecekmi  hakan  oda  meçhul  birde  2  takım mdf  koyupda kessen bile   20  cm  bir  yuvarlaktan başka  bir  hava  portu  kalmaz  orda 

ForEnginePOWER

« Yanıtla #53 : Nisan 13, 2009, 05:00:51 ÖS »
Wayyy Helallll abicim
eşşekten düşenin halini eşşekten düşen anlar L7 kullanmadığım için bilmiorum ama alt kısma yanlara mdf olayı çok güzelde çok zahmetli ayrıc eline sağlık abicim budur yanii Teşekkür ederim

ForEnginePOWER

« Yanıtla #54 : Nisan 13, 2009, 05:05:48 ÖS »
Bu arada Sende bana borçlusun Reflex abicim borcun bana o tarif ettiğin kapalı kutu olayını araç üzerinde nasıl yapabilrim bir fikir ver paintten basit bir şekilde çizersen de çok güzel olur şimdiden teşekkür ederim sana

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #55 : Nisan 13, 2009, 05:21:17 ÖS »
mantık şudur  bass  hiç bir  zaman  arabanın içine  dogru  bakmaz  bakar  oda   arka  koltukları  iptal edersin 2 tanel  l7  koyarsın     geçtin her  yer  oynar   7  katın  vitrinleri  oynayabiliyor  öle  diyim içerde  nefes  alamıyon  şimdi  şöyle  diyim saga   sola  anfiler  gelicek  bir anfinin yanında  dik  bir  şekildi  kapasitör  koyucan    alt  zemini  mdf yaptırp  istepne  yerine  bir  akü  koyucan  yaptırdıgım mdf  üzerine  bir  tane  dagıtıcı  koyucaksın   alt  ve  yanlar  bitiyor  bagajın kaç litre  oldufnu bilmiyom ama  yanlara  mdf  gelince  alt  zeminde  hazır  olunca  ortalam  180  litre  kalır  60-60    120     130 litrelik  bir  kutu baslarda  duruma  göre  biraz  megil  vericen bagaja  dogru  bakıcan   şimdi  ordan biri  atlar   kalan 50  litre  ne  olucak  diye  bu  bass  vurdugunda  ses  içerdinden bir sirkilasyon yapıcak  ve  dışarı  çıkmak  için yer  arayacak  buda  arja  panzidota  açıcgın deliklerden geçip  dagılacak...  he  birde  2 tane  l7  demek  montaş  işçilik  mdf hariç  600$ masraf  demek  izalasyon için hiç on sag  sol  kapı  arka  sag sol kapı  arka  bagaj  kapası  arka  sag  sol  çamuluk TAVAN   kople  izalasyon ve  sünger  kaplanması  gerekiyor  zıngırdamaması  için :))  birde  izmirde  bu  kadar saglam işçilik  dizay  yapabilecek bir  yer  varmı  bilmiyom

HAKAN739

• Ziyaretçi
« Yanıtla #56 : Nisan 13, 2009, 07:21:31 ÖS »
mantık şudur  bass  hiç bir  zaman  arabanın içine  dogru  bakmaz  bakar  oda   arka  koltukları  iptal edersin 2 tanel  l7  koyarsın     geçtin her  yer  oynar   7  katın  vitrinleri  oynayabiliyor  öle  diyim içerde  nefes  alamıyon  şimdi  şöyle  diyim saga   sola  anfiler  gelicek  bir anfinin yanında  dik  bir  şekildi  kapasitör  koyucan    alt  zemini  mdf yaptırp  istepne  yerine  bir  akü  koyucan  yaptırdıgım mdf  üzerine  bir  tane  dagıtıcı  koyucaksın   alt  ve  yanlar  bitiyor  bagajın kaç litre  oldufnu bilmiyom ama  yanlara  mdf  gelince  alt  zeminde  hazır  olunca  ortalam  180  litre  kalır  60-60    120     130 litrelik  bir  kutu baslarda  duruma  göre  biraz  megil  vericen bagaja  dogru  bakıcan   şimdi  ordan biri  atlar   kalan 50  litre  ne  olucak  diye  bu  bass  vurdugunda  ses  içerdinden bir sirkilasyon yapıcak  ve  dışarı  çıkmak  için yer  arayacak  buda  arja  panzidota  açıcgın deliklerden geçip  dagılacak...  he  birde  2 tane  l7  demek  montaş  işçilik  mdf hariç  600$ masraf  demek  izalasyon için hiç on sag  sol  kapı  arka  sag sol kapı  arka  bagaj  kapası  arka  sag  sol  çamuluk TAVAN   kople  izalasyon ve  sünger  kaplanması  gerekiyor  zıngırdamaması  için :))  birde  izmirde  bu  kadar saglam işçilik  dizay  yapabilecek bir  yer  varmı  bilmiyom
İzmirde 2 dükkanı olan bi arkadaşım var,isimli,fuarlara falan şov arabaları yapıyor.onunlada bugün görüştüm aynen senin dediğin gibi dedi,öylede yapıcaz ama pandizottan yol gerekirse bakar veririz dedi.peki akü konusundada şöyle dedi aynı yuvaya üzerindekini indirip amperi olabildiğince en yüksek amperli bi akü koyarız,şimdi ikinci akü illaki şartmı,2 adet 1.5 faradlık kapasitör koycam.gökhancım akü ile ilgili bana dönersen sevinirim,gerekliyse olaya müdahale edeyim,bari.daha sonrada servise gittim yarın 30.000 km, bakıma girecek.bi izolasyonu konuşayım dedim.Allahtan izolasyonu servisim yapıyor.çünki tavana veya faça verebilecek herşeyi sadece servise elletirim.neyse cihazların montajını yapacak olan arkadaşta,serviste aynı şeyi söylediler.cihaz takılsın ihtiyaç durumuna göre izolasyon yapalım dediler,bilmiyorum ama belki biliyorsun arabama neler yaptığımı,biraz titizim araba konusunda şimdi ben bu saatten sonra aynen senin dediğin gibi hertarafı ful,komple izolasyon,sonra sünger falan yaptırcam tabi,bakalım nasip...ferdiyede bir ders daha verdim çalışıyor :D brembolayabilecekmiyiz arabayı bakalım..Haa birde izmirde ii ustalar var tabi,doğrultma,boya,aklına ne gelirse her türlü.İzmirden bir isteği olan arkadaşta olursa seve seve her türlü yardımcı olur yol gösteririm..Araba ile ilgili herşey..

ForEnginePOWER

« Yanıtla #57 : Nisan 14, 2009, 12:17:37 ÖÖ »
mantık şudur  bass  hiç bir  zaman  arabanın içine  dogru  bakmaz  bakar  oda   arka  koltukları  iptal edersin 2 tanel  l7  koyarsın     geçtin her  yer  oynar   7  katın  vitrinleri  oynayabiliyor  öle  diyim içerde  nefes  alamıyon  şimdi  şöyle  diyim saga   sola  anfiler  gelicek  bir anfinin yanında  dik  bir  şekildi  kapasitör  koyucan    alt  zemini  mdf yaptırp  istepne  yerine  bir  akü  koyucan  yaptırdıgım mdf  üzerine  bir  tane  dagıtıcı  koyucaksın   alt  ve  yanlar  bitiyor  bagajın kaç litre  oldufnu bilmiyom ama  yanlara  mdf  gelince  alt  zeminde  hazır  olunca  ortalam  180  litre  kalır  60-60    120     130 litrelik  bir  kutu baslarda  duruma  göre  biraz  megil  vericen bagaja  dogru  bakıcan   şimdi  ordan biri  atlar   kalan 50  litre  ne  olucak  diye  bu  bass  vurdugunda  ses  içerdinden bir sirkilasyon yapıcak  ve  dışarı  çıkmak  için yer  arayacak  buda  arja  panzidota  açıcgın deliklerden geçip  dagılacak...  he  birde  2 tane  l7  demek  montaş  işçilik  mdf hariç  600$ masraf  demek  izalasyon için hiç on sag  sol  kapı  arka  sag sol kapı  arka  bagaj  kapası  arka  sag  sol  çamuluk TAVAN   kople  izalasyon ve  sünger  kaplanması  gerekiyor  zıngırdamaması  için :))  birde  izmirde  bu  kadar saglam işçilik  dizay  yapabilecek bir  yer  varmı  bilmiyom
bu tarif ettiğin sistem hop. yerleştirme düzeni senin şu aracın resimlerindeki gibi dimi abicim

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #58 : Nisan 14, 2009, 09:48:55 ÖÖ »
bu tarif ettiğin sistem hop. yerleştirme düzeni senin şu aracın resimlerindeki gibi dimi abicim

bende  öle  degil  3  takım mid  ön kapılarda  2  takım mid  arka  kapılarda 1  takım panzidotta  bir  takımda  bagajda:)=

HAKAN739

• Ziyaretçi
« Yanıtla #59 : Nisan 14, 2009, 09:52:26 ÖÖ »
İzmirde 2 dükkanı olan bi arkadaşım var,isimli,fuarlara falan şov arabaları yapıyor.onunlada bugün görüştüm aynen senin dediğin gibi dedi,öylede yapıcaz ama pandizottan yol gerekirse bakar veririz dedi.peki akü konusundada şöyle dedi aynı yuvaya üzerindekini indirip amperi olabildiğince en yüksek amperli bi akü koyarız,şimdi ikinci akü illaki şartmı,2 adet 1.5 faradlık kapasitör koycam.gökhancım akü ile ilgili bana dönersen sevinirim,gerekliyse olaya müdahale edeyim,bari.daha sonrada servise gittim yarın 30.000 km, bakıma girecek.bi izolasyonu konuşayım dedim.Allahtan izolasyonu servisim yapıyor.çünki tavana veya faça verebilecek herşeyi sadece servise elletirim.neyse cihazların montajını yapacak olan arkadaşta,serviste aynı şeyi söylediler.cihaz takılsın ihtiyaç durumuna göre izolasyon yapalım dediler,bilmiyorum ama belki biliyorsun arabama neler yaptığımı,biraz titizim araba konusunda şimdi ben bu saatten sonra aynen senin dediğin gibi hertarafı ful,komple izolasyon,sonra sünger falan yaptırcam tabi,bakalım nasip...ferdiyede bir ders daha verdim çalışıyor :D brembolayabilecekmiyiz arabayı bakalım..Haa birde izmirde ii ustalar var tabi,doğrultma,boya,aklına ne gelirse her türlü.İzmirden bir isteği olan arkadaşta olursa seve seve her türlü yardımcı olur yol gösteririm..Araba ile ilgili herşey..
gökhan akü konusunda birşeyler yazarmısın,yarım saat sonra servise gideceğimde..

by_paksoy

« Yanıtla #60 : Nisan 14, 2009, 10:21:30 ÖÖ »
Mrb. Bende İzmir 'liyim.
Forumlar bilgi açısından çok faydalı ancak, bilen de bilmeyen de yorum yaptığı için, bu yönde açılan konular genelde çorba oluyor.

Ses sistemi konusundan benimde planlarım var.
Bu konuda işini iyi yapan referans verebileceğim kişiler var.

by_paksoy@hotmail.com

Yardımcı olmak isterim.

HAKAN739

• Ziyaretçi
« Yanıtla #61 : Nisan 15, 2009, 08:38:09 ÖÖ »
Mrb. Bende İzmir 'liyim.
Forumlar bilgi açısından çok faydalı ancak, bilen de bilmeyen de yorum yaptığı için, bu yönde açılan konular genelde çorba oluyor.

Ses sistemi konusundan benimde planlarım var.
Bu konuda işini iyi yapan referans verebileceğim kişiler var.

by_paksoy@hotmail.com

Yardımcı olmak isterim.
saol dostum ama işi Serdara verdim artık,Serdar Flash'ın arabasını yapan arkadaş,belki böyle onu tanıyabilirsin....Yanılmıyorsam Flash'ın arabasının Türkiye birincilikleri var  >=ok Feci bir şeydi ama tamamen şova,fuarlara yönelikti...
« Son Düzenleme: Nisan 15, 2009, 08:40:37 ÖÖ Gönderen: HAKAN739 »

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #62 : Nisan 15, 2009, 09:10:42 ÖÖ »
aküyü çözdün mü?

HAKAN739

• Ziyaretçi
« Yanıtla #63 : Nisan 15, 2009, 09:55:48 ÖÖ »
aküyü çözdün mü?
yok be gökhanım arabayı dün servise verdim,yaklaşık bir hafta kalacak.çıkınca başlıyacaz tesisat döşemeye..birtek tesisat değilki az çok ferdidende biliorsundur,birsürü işe kalkıştım,mesela sadece biri,headers ve ondan sonra 60lık komple polisajlı boru tesisatını yeniden yapılandırma borla orta susturucu  iki ayrı yollu borla son susturucu gibi,arabanın motor hariç heryerine giriyorum,bilirsin bu işler zor bak hepsini bir şekilde halledior insanda ama her konuyu bilemiosunki şimdi ses tesisattan hiç anlamam getir şanzımanı gözlerimi bağla sökeyim takayım mesela,sadece para ile olan şeyler değil,para tabiiki olucakta hem zamanında olacak hem ii ustalar tanıycan hemde işi biliceksin,neyse sen bu işleri bilirsin tabide,bak bi aküyü sordun cvp olarak al sana mektup gibi oldu :D gökhancım illaki sistemi kurarken yine bişiler sorabilirim sana,kardeşim çok saol allah razı olsun,izmirdede bir şuben var var ona göre,bende her konuda yardımcı olurum..tşklr...

refleks

• The Power Of Dreams
« Yanıtla #64 : Nisan 16, 2009, 12:34:07 ÖS »
ben sana gene mesaj attım :) sanırıım  sigortaya  çözdün  mü