Gönderen Konu: Alarm için yardım....  (Okunma sayısı 3059 defa)

fırfır

Alarm için yardım....
« : Temmuz 15, 2009, 07:43:03 ÖÖ »
Merhabalar arkadaşlar.aracımda komple alarm sistemi döşeli olduğunun kanısındayım içerde tavanda 2 adet göz,ayna ayar bolumunun yanında bır kırmızı led ve kaputu actıgımızda hiçbir yere bağlı olmayan sökülmüş bir kablo ve demir siren takma çerçevesi mevcut ama sireni eski sahibi sökmüş heralde.Dün bir oto elektrikçisine ugradım evet alarm var fakat bu alarmı kullanamazsınız sireni yok,bu alarmın sireni kumandası nedir bılemeyız onun ıcın yenı alarm taktırmanız lazım gıbı birşey söyledi pek inandırıcı gelmedi alarmın ne marka oldugunu öğrenip buna uygun siren ve kumanda ile kurtarabilirmiyiz(aracın orjinal merkezi kilit kumandası ile bu işlem yapılmaz sanırsam),yoksa yenidenmi taktırılacak??? :( yardımlarınız için teşekkürler şimdiden...

kingpeace

Ynt: Alarm için yardım....
« Yanıtla #1 : Temmuz 26, 2009, 12:01:47 ÖS »
genelde alarm takılırken aracın merkezi kilit devresinin alcısını iptal ediyolar tabi istersen etmiyolarda
işin ehli bi oto elektrikçi aracındaki alarm alıcısını hack edip ona göre bi verici ayarlayabilir tabi bunu kaça yapar muallak
ben sustalı anahtarlıklı alarm aldım 43 tl modacar ın
sağ kapıya motor taktırarak montajına 40 tl verdim (anahtarla bütün kapıları aynı anca acıp kapatmak için çünkü alarm takılırken merkezi kilidin o özelliğini iptal etmek zorunda kalıyolar )
anahtarı sustalıya geçirmek için 3 tl verdim

toplamda 86 tl ye geldi

ama işin garibi alarmı aldığım site siparişten 2 gün sonra aynı alarmı  93 tl ye çıkarmışlardı
garip

sen en iyisi yeni bi alarm al
zaten tesisatı çekilmiş aracın
sadece alıcısını değiştirip yeni sireni takıcaklar
buda işçilikte pazarlık gücünü arttırır
40 a yapıyolarsa 15 ten fazla vermessin olur biter
kolay gele

kingpeace

« Yanıtla #2 : Temmuz 26, 2009, 12:04:27 ÖS »
bu arada avatardaki senmisin
eğer sensen ttlerin markası ne :P

fırfır

« Yanıtla #3 : Ağustos 05, 2009, 10:41:15 ÖÖ »
verdiğin bilgiler için cok teşekkürler arkadaşım...alarm ne alıyım peki sen ne baglattın,sustalı anahtar konusundada nereye yaptırdın bılgı verebılırsen cok sevınırım.aracımın orjinal merkezi kilidinin iptal edilmesindeki sakınca nedir peki?

Avatardaki benim DJ lik yapıorum sistemi soruosan pıoneer MK2 , diğer bi sistem daha var onlarda MK3 ,mixer ise djm 600

kingpeace

« Yanıtla #4 : Ağustos 10, 2009, 05:37:59 ÖS »
ben sahibinden comdan modacarın kini aldım ama daha kalitelisini al derim ben sakıncaya gelince aslında sakınca yok merkezi kilidin kullandığı devreyi alarma entegre ediyolar sen 10 tl fazla ver sağ kapıya motor taktır merkezi kilit hem anahtarınla hem alarm vericsiyle çalışsın temiz olsun anahtarı sustalıya geçme işini kocaelide yaşadığım bölgede yaptırdım

setup a gelince bende numark tt 200 set vardı mixerde numark dxm 01 di baya eyleniyordum scracth için almıştım bayada güsel çalışalar yaptım amatör rap albumu yapmıştık 3 tane
o amaçla kullandık baya
evlenirkende satıp balayına gittim o parayla :d ama hala içimde bi yerde denonların hayali durur :d

fırfır

« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2009, 09:13:17 ÖÖ »
alarmı taktırdım arkadasım bılgılerınız ıcın yardımlarınız ıcın tesekkur ederım,cenmax ın guzel bı alarmını taktırdım banada cok guven verdı.ilerde cam kaldırma modulu fln ekleticem.

set up lar konusunda da ılk çalmaya başladıgım sistemdi numark cdn 90 :) bence hemen uygun pozısyonda yenısını al derım,hıc bişi yapmasanda evde CD yi ondan dınlemek bıle ayrı bı zevk.rap muzıkle cok alakam yok ama guzel seyler yapılabılır.

kingpeace

« Yanıtla #6 : Ağustos 18, 2009, 03:55:21 ÖS »
cam kaldırma modulu hakkında da yardımcı olabilirim alacağın zaman pm at yada anatolian_wolf@hotmail.com

28 tl ye maal ederrsin modlu kargo bedava
30-40 a da montajını yaptırırsın olur biyet
sanayide yaptırsan 100 den aşşağı maal edemessin :d

hade kolay gele

systemcar

« Yanıtla #7 : Ağustos 18, 2009, 04:18:56 ÖS »
merhaba..şimdi alarmın sireni yok,kumandalarda yok ...şimdi bir siren iki adet kumanda vs.. maliyeti yuksek bir hal alacak ve ne kadar bir ömre sahip bilemeyeceksiniz...en güzeli kaliteli yeni bir alarm taktırmanız..yanlız aracın üzerinde önceden alarm olması montaj için bir avantaj degildir..çünkü eski alarma ait ne varsa komple sökülecek ve yeni alarm tesisatı döşenecek...alarmı da internetten almanız bence pek mantıklı degil..garanti sorunu yasayabilirsiniz..düşünün şimdi netten alarm aldınız ve başka bir yerde de montaj yaptırdınız ve bir sorun çıktı...montajcı mazemede bir sorun var diyecek sizi yollayacak siz ne yapacaksınız italatcı firma yı bulacaksınız felan vs.... benim fikrim bu...