Gönderen Konu: amfi ve bass öneriniz  (Okunma sayısı 2868 defa)

hondass

• Yiğit Eşpeoğlu
amfi ve bass öneriniz
« : Eylül 30, 2013, 01:06:04 ÖÖ »
arkadaşlar merhaba aracımda şuan 2 adet oval pionner kabinim var pionner teyibim 1 takım kompenant set alıcam ön kapılar için fakat amfi ve bassım yok ne önerirsinz mono amfi alıp sadece bassı bağlamak komp. ve ovalleri direk teyipten çıkmak veya 2 adet amfimi almak biri mono amfi bass için diğeri kompo ve ovaller için yoksa 6 kanallı bi amfi alıp bass kompenant ve ovalleri hepsini bu amfiye bağlamak ne tavsiye edersiniz.yardımlarınız için teşekkr ederm.

driftci57

• Berke Kuru
Ynt: amfi ve bass öneriniz
« Yanıtla #1 : Kasım 13, 2013, 02:04:41 ÖS »
5-6 kanallı anfılerden hayır gelmez bas cıkısı yanar yada bı zaman sonra motor sesını almaya baslar 2 anfı maalıyetı yuksek olsada saglam olur en azından ortalama 500 civarı 2 anfı alırsın 1 de 30 cm bass kabınlık 200 cıvarıdır kıcker es serısı cıft dıkıslı olandan al net guzel bı sıstem olur dusunursen

cagatay54

« Yanıtla #2 : Ocak 15, 2014, 05:09:54 ÖS »
5 kanal DLS kullanıyorum 2009 dan beridir.ilk arabama takmıştık 2 oval 1000 lik çift bobin bass xplod teyp ile.şu an ki cıvıc ıme taktım roadstar ekranlı teybime taktım komp.takacam ama kapıları sökmeye kıyamıyorum.ne motor sesi ne başka bir sıkıntı çıkardı.

gomar

« Yanıtla #3 : Ocak 15, 2014, 05:23:55 ÖS »
4 kanal amfi 30 cm 1000 watt bası besler arkadaşım komponent işine girersen mutlak suretle amfi besleme yapmalısın.teybin gücü yetmez onlara . Sana tavsiye 4 kanallı amfi al basını bağla komponentlerini ve ovalleri de bağla sıkıntı çekmezsin güven bana
Yanlız araştır küçük (2x yada 4x diye tabirli)subwofferlar yer kaplamıyor ama 30 cm kadar etkili

driftci57

• Berke Kuru
« Yanıtla #4 : Şubat 18, 2014, 01:59:43 ÖS »
5 kanal DLS kullanıyorum 2009 dan beridir.ilk arabama takmıştık 2 oval 1000 lik çift bobin bass xplod teyp ile.şu an ki cıvıc ıme taktım roadstar ekranlı teybime taktım komp.takacam ama kapıları sökmeye kıyamıyorum.ne motor sesi ne başka bir sıkıntı çıkardı.
demekkı sanslıymıssın kı bısey olmamıs sınopta tesısat ısı yapıyorum kac tane arıza gelse hep 5 kanal anfıden gelıyo..