Gönderen Konu: 2005 civic için OVAL HOPARLÖR  (Okunma sayısı 4371 defa)

kafkas

• KAFKAS KARTALI
2005 civic için OVAL HOPARLÖR
« : Haziran 06, 2013, 12:35:09 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,Roadstar RDH620C hoparlörden randıman alamadım.Çok araştırdım,JBL-6508C ön plana çıkıyor,Amfi kullanamazsan da randıman alamazsın deniyor,Onun yerine yüksek güçlü bir pıoneer normal hoparlaör al diyen de oldu.Eğer arka panzidota oturusa oval pıoneer hoparlör alıyım diyorum.Bilen varsa cevap versin lütfen,6*9 inch oval hoparlör 2005 civiclerin arka tarafına tam oturur mu ?

hangover

Ynt: 2005 civic için OVAL HOPARLÖR
« Yanıtla #1 : Haziran 06, 2013, 03:48:21 ÖS »
Hocam sana yardimci olmaya çalışmıştık.  oval kolon olmaz. Olsaydı 69 serisi güzel is yapardı. 16 16.5 17 cm yuvarlaklar olur. Tekrar ediyorum anfisiz mid randiman vermez. Ayrıca bizim kapıların içinin tasarımı malzemesinden vs. Nedenlerle istediğin sesi alman yine zordur. Buyuzden kapılardan çok bişi bekleme. JBL fiyatına bi anfi. Oval Pioneer fiyatınada normal 17lik bi kolon ve kablo seti alabilirsin. Kolonu 2 3 yollu alsanda bass sesi alabilirsin. anfiye sürülecegi için arkaya alacağın Kolonun rms değeri yüksek olsun 30luk falan alma. Rd midleri illaki ben istemiyorum dersen özelden bi fiyat birakabilisin

savas

« Yanıtla #2 : Haziran 06, 2013, 05:42:47 ÖS »
Merhaba arkadaşlar,Roadstar RDH620C hoparlörden randıman alamadım.Çok araştırdım,JBL-6508C ön plana çıkıyor,Amfi kullanamazsan da randıman alamazsın deniyor,Onun yerine yüksek güçlü bir pıoneer normal hoparlaör al diyen de oldu.Eğer arka panzidota oturusa oval pıoneer hoparlör alıyım diyorum.Bilen varsa cevap versin lütfen,6*9 inch oval hoparlör 2005 civiclerin arka tarafına tam oturur mu ?

Vtec 2 ye ben daha 2 hafta önce ses tesisatı koydum. Arkalara oval hoparlor alırsan pandizotu kestirmen veya özel yaptırman gerekir. Bizim önlerde 13 cm arkalarda 16 cm mid var. Ben ön ve arkalara 16 cm jbl mid takımı koydum ses gayet güzel geliyor. Hatta önlere tam sığmadı o yüzden kapakları kullanamadık ve kapıda çok hafif boşluk kaldı.

pıoneer 9450 + forwel4 4*100 anfi + jbl 38 cm kabinli bas + 2 çift mid takımı volume 15 den sonrası kulağa zararlı. :)

kafkas

• KAFKAS KARTALI
« Yanıtla #3 : Haziran 06, 2013, 06:53:55 ÖS »
Hocam sana yardimci olmaya çalışmıştık.  oval kolon olmaz. Olsaydı 69 serisi güzel is yapardı. 16 16.5 17 cm yuvarlaklar olur. Tekrar ediyorum anfisiz mid randiman vermez. Ayrıca bizim kapıların içinin tasarımı malzemesinden vs. Nedenlerle istediğin sesi alman yine zordur. Buyuzden kapılardan çok bişi bekleme. JBL fiyatına bi anfi. Oval Pioneer fiyatınada normal 17lik bi kolon ve kablo seti alabilirsin. Kolonu 2 3 yollu alsanda bass sesi alabilirsin. anfiye sürülecegi için arkaya alacağın Kolonun rms değeri yüksek olsun 30luk falan alma. Rd midleri illaki ben istemiyorum dersen özelden bi fiyat birakabilisin
amfi kullanmak istemiyorum,o zaman dedeğiriz ölçülerde ve yüksek RMS li bir takım Pioneer alıyım,ön kapılara hoparlörün arkasına 3mm köpük koyup kendimce bir yalıtım yapmıştım,bir nebze kapı zırıltısını kesti,ön kapılara da elimde Sony 55 RMS hoparlör var onları taktırıp bi deneyim,Roadstar RDH 620C mid leri de bir takımını 50.00 TL ye aldım,elimde iki takım RDH-620C mid-bas takım var.sıfır ayarında,ilgilenen olursa hesaplı veririm.

hangover

« Yanıtla #4 : Haziran 06, 2013, 11:57:55 ÖS »
fiyatı pm olarak atarmısın hocam.