Gönderen Konu: 99 EK Sedan Tadında müzik sistemi.. Yardım..  (Okunma sayısı 7206 defa)

gurkankdr

• Gürkan Küçük
99 EK Sedan Tadında müzik sistemi.. Yardım..
« : Haziran 16, 2015, 08:40:17 ÖÖ »
Merhaba herkese iyi günler, bir kaç sorum olacak sizlere..
Öncelikle kendi arka pandizotunu değiştirmek istiyorum hem plastik hem de yeni pandizotun tam ortasına bass koymak istiyorum, bagajdan tasarrufla alakası yok, bunu istememin sebebi aracın sedan olması bası hissedemeyecek olmam sizce bu şekilde nasıl olur ? aksi halde arkaya işlem yapmayıp, ön kapılara jbl gto mid düşünüyorum, bagajda kutu bass..

Geçen gün Opel CorsaHB ye bindim, onda pandizottaydı bass gayette tatmin ediciydi ses inanılmazdı diyebilirim hatta.. aynı verim alınır mı sizce ?

oktayoo

• Oktay
Ynt: 99 EK Sedan Tadında müzik sistemi.. Yardım..
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2015, 12:31:28 ÖS »
mid takımı artı bagaja kutu bass en mantıklısı olur.Panzotu sökünce panzotla birlikte sacıda kesdirmeniz gerekecek çok hoş olmaz,esnemeler artar vs. diye düşünüyorum.Bagajda kutu bass fazlasıyla yetiyor merak etmeyin orjinalliği bozmaya gerek yok.Ben kutu bass kullanıyordum dikiz aynam yan aynalar kısaca heryer oynuyordu :)

Carismatiq

• Mustafa
« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2015, 07:51:25 ÖS »

Oktay abi yukarda ilacını yazmış, uygun yoldan ufak bas vuruşları almak istiyosan orta halli anfi, bagaja 30 cm kabinli bas , ön kapılara mıd takımı + arka panzota istersen oval kolonlar al senin işini görecektir.

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #3 : Haziran 18, 2015, 01:57:49 ÖS »
Sağol Mustafa :) ,benim araçta tesisat şöyleydi ;
Pioneer 6450bt teyp
Önlerde,İnfinity reference 6500cx mid takımı
Arka panzot,Pioneer oval 600w. olan ts-a6995s di sanırım
Bunları Boschmann 4 kanal anfi ile besliyordum. Boshmann JA948ATX di
Bagajda spl kabinli 600rms 30cm bass vardı (Jld audio) bunuda xetec xi-600.1 mono anfi ile besliyordum.

Montaj komple bana aitti,aracı satınca hepsi üstünde gittiiii... :)
« Son Düzenleme: Haziran 18, 2015, 01:59:10 ÖS Gönderen: oktayoo »

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #4 : Haziran 22, 2015, 09:48:56 ÖS »
Çok teşekkürler abiler, yazamadim ama arkadaki orijinal kagit kolonlarini cikartip gene piooner 2 ovalle değiştirdin:) zor oldu koltuklari sökmek falan ama güzeldi.. Saci kesmek hoş değil gerekmez saniyordum onu bozmuyorum hic. Simdi bi teyp ihtiyacim var.. Bana kalsa JBL 1200.1 amfi ile kicker L7 düşündüm ama oda fazla gelir gibi gozkuyor.. 4 kanal bi anfim var. Fakat yardimlariniz gerekecek abiler. Kendim yapacagim kablolari tam.. Akuden arkaya +- yi geçirecek yer bulamadim.. Torpidonun arkasında bi suru kablo var.ama kaputtan gelniyo galiba, şoför koltuğunun altidsn nerden alcam onu bagaja nasipgoturucem ? Birde on kapilara 13cm sigara dimi oraya jJBL gto mid dusunuyorum13 cm ama büyük gelmez herhaldedimi? SŞimdiden ilginize tesekkur ederim

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #5 : Haziran 23, 2015, 01:50:57 ÖS »
Aküden bagaja sadece +ucu çekeceksin.eksi kabloyu arka koltukların vidasına şaseye bağlayacaksın.Eksi kablosunu aküden çekmek seste parazit vs. yapar doğru uygulama olmaz.Artı kabloyu kaput içinden içeriye torpido altına bir yere ulaştırıp şöför tarafından bagaja götürmen gerekir,kapı eşikleri plastikler çekince sökülüyor döşeme altından bagaja kadar yürütmelisin.teypten çıkan rca ses kablolarını sağ taraftan yolcu tarafından aynı şekilde yürüteceksin.enerji kablosu ve ses kabloları aynı yerden giderse seste cızırtı,motor sesi,parazit vs. yapar.Kicker L7 iyi seçim :) fazla gelir ve bagajda çok yer kaplar. Ön kapılara 13cm küçük gelir orjinali 16cm dir.Piyasada mit takımları 16.5 tur biraz işlemle oturuyor yerine.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #6 : Haziran 23, 2015, 03:54:45 ÖS »
biraz işlemden kastın nedir abi ? orjinalliği bozmayalım kapıyı kesmek istemiyorum :)) delik tam olarak nerede birde torpidonun altında acaba

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #7 : Haziran 23, 2015, 06:16:25 ÖS »
biraz işlemden kastın nedir abi ? orjinalliği bozmayalım kapıyı kesmek istemiyorum :)) delik tam olarak nerede birde torpidonun altında acaba

İşlemden kastım orjinal hoparlörler duruyorsa arkasında bir plastik kap var onu söküp yeni takacağın hoparlöre göre kesmen gerekecek aracın sacıyla işin yok :) alacağın mit takımları muhtemelen 4 kulaktan vidalı,orjinali yani kapıda 3 vida yeri var hoparlörün bir kulağını eğip yerine oturtman gerekiyor.Tesisatçılar buraya yuvarlak hoparlöre göre mdf uydurup mdf yi araca hoparlörüde mdf ye vidalarlar genelde.Artı kablosunu akü tarafında plastik conta var torpido tarafına o contayı çıkarıp geçirebilirsin.Araç bilgilerinin olduğu bir etiket varya mavi düz olan yerde aşağısına doğru bakarsan contayı görürsün onu söküp kabloyu içeri uzat,içerden torpidoyu söküp oralardan yakala eline gelir.sonra torpido içinden teyp arkasından vs. şöför tarafına taşı ve döşeme altından (eşik) bagaja yürüt.
 Yok ben beceremem dersen tesisatçıya gidip 2 saatte hallettir 100-150 alırlar ama :)

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #8 : Haziran 23, 2015, 08:31:57 ÖS »
Deneme yanilma yöntemi ile deneyecegiz artik buluruz bi yolunu

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #9 : Haziran 23, 2015, 08:33:10 ÖS »
Hic biseyi disarda yaptirmadim abi, bi triger bide baski usta yapti tekrar baski bitsin ben degistiririm ezberledim ne yaptigini hahah

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #10 : Haziran 24, 2015, 12:01:13 ÖS »
Hic biseyi disarda yaptirmadim abi, bi triger bide baski usta yapti tekrar baski bitsin ben degistiririm ezberledim ne yaptigini hahah

>=ok kendimi görür gibi oldum  :artis  en son subap ayarıyla ilgilenmeye başlamıştım.Sistem honda Murat ustadan öğrendim biraz,çok soru sormaya başlayınca anladı olayı sen bi şöyle geç dedi :) Yapabildiğiniz sürece en iyi iş kendi yaptığınız iştir,imzamda yazdığı gibi "ihtiyaçlar insanı mucit yapar" kolay gelsin..

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #11 : Haziran 24, 2015, 11:48:45 ÖS »
Haklisin abi, bendeki tamamen merak direksiyona geçidin bile siz eskilere benzer.. 90 model şahin s kacira kacirs 15 yasindan beri kullaniyorum.. Bi kapimdan catcat ses geliyor tornacida cozerim degil mi ? Bide 2011 crv var yengemde onunda bi kapida aynisi var acaba sorun aynisi midir ?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #12 : Haziran 29, 2015, 02:41:08 ÖS »
kapı çat çat sesi,kapı gergilerindeki pimlerden geliyor,tornacılarda yaptırıyorlar.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #13 : Temmuz 10, 2015, 08:16:33 ÖS »
Abiler teybimizi çarşamba gecesi deh-8650bt olarak 250Tl te 4ay kullanilmis tertemiz olarak alindi, sira kapilarda ama 16 cm sigmaz diyorlar kapidaki plastiği kesmek istemiyorum tam oturan bi marka model var midir ?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #14 : Temmuz 13, 2015, 11:42:44 ÖÖ »
Abiler teybimizi çarşamba gecesi deh-8650bt olarak 250Tl te 4ay kullanilmis tertemiz olarak alindi, sira kapilarda ama 16 cm sigmaz diyorlar kapidaki plastiği kesmek istemiyorum tam oturan bi marka model var midir ?

Hertz in sanırım tam oturuyordu,forumda vardı bulursam paylaşırım. "23korg23" nickli yasin arkadaşımızın konularına bakalım o bahsetmişti bundan.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #15 : Temmuz 13, 2015, 08:00:52 ÖS »
Zahmet etme abim, JBL gto 6508C aldım taktim bile ses tizlendi daha güzel oldu teypteteypten aldım çıkışı henüz  anfiye giremedi ama tatmin edici yakında anfiye giderim kestim biraz kapıyıamaan kim bbakıyor kapiya

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #16 : Temmuz 14, 2015, 11:36:08 ÖÖ »
Zahmet etme abim, JBL gto 6508C aldım taktim bile ses tizlendi daha güzel oldu teypteteypten aldım çıkışı henüz  anfiye giremedi ama tatmin edici yakında anfiye giderim kestim biraz kapıyıamaan kim bbakıyor kapiya

hayırlı olsun,güle güle kullan.Anfi ile beslemen gerek midleri o zaman farkı göreceksin.

Hrv_up

« Yanıtla #17 : Temmuz 14, 2015, 12:52:06 ÖS »
Arkadaşlar merhaba 2005 model Honda HRV var bende, 2 tane sorum olacak sizlere.
1- Araçta aux girişi var mıdır , sonradan mı uygulama yapılıyor ?
2- Sürekli radyodaki kayıtlı kanallar siliniyor bilgisi olan var mı ?
Şimdiden Teşekkürler  O:) O:) O:)

Radyom budur.
En sağ üst köşede ki tuşun üstünde cd/aux yazıyor ama aux girişi göremedim ben araçta.

Yardımcı olabilir misiniz ?

oktayoo

• Oktay
« Yanıtla #18 : Temmuz 15, 2015, 10:32:46 ÖÖ »
Selam resime göre aux teybin önünde gözükmüyor,arka tarafına bakmak lazım jack girişi varmı kontrol edin.Radyo kanallarının hafıza silinmesi bağlantı ile alakalıdır.Teyp bağlantılarında sarı ve kırmızı (+12v) kablolar vardır ikisi birlikte kontağa bağlı sanırım kontak kapanınca enerji kesildiğinden silinir hafıza.Sarı kablo devamlı elektrik olan kabloya bağlanmalı,kırmızı kontağa bağlı olmalı.Elinizden geliyorsa kendiniz yapın yoksa bir tesisatçıya uğrayın 10dk.ya halleder.

gurkankdr

• Gürkan Küçük
« Yanıtla #19 : Temmuz 17, 2015, 07:55:23 ÖÖ »
oktay abi cevabı vermiş çok uğraştım araba ile ben bakamadım.. sarı ssürekli + ya bağlı kalmalı hafıza probleminiz bundan kaynaklı.. Oktay abicim selam,

söylediğin gibi Jbl 600.4 bi anfim vardı midleri bağladım pek bi değişiklik yok gibi doğrusu parazit yaptı biraz moralimi bozdu çıkartabilirim belki de böyle devam ederim bilinmez..

Şu Mediamarktaki Nakamishi tüp bass var anfili 800w 90RMs bilmiyorum gördün mü yorumun nedir ? anfili olması ve taksitli satın alınabiliyor olması cezbediyor..