Gönderen Konu: 2012 jetta için ses sistemi önerileri  (Okunma sayısı 9270 defa)

2010civic

2012 jetta için ses sistemi önerileri
« : Ocak 12, 2012, 08:06:52 ÖS »
arkadaşlar abimin aracına ses sitemi yapmak istiyoruz. şimdilik orjinal teybe bağlamak şartıyla 2.000 lira bütçemiz var. 4 kapıya 16 cm mid(en az 90 rms),bagajada 30 veya 38 cm sub düşünüyoruz(en az 750 rms ve  30 cm daha öncelikli). bunları beslemek için 4 kanal ve iki kanal amfi almak istiyoruz. alacağımız cihazların ohm değerleri birbiriyle aynı olmalı. atıyorum midler 4 ohm 100 rms ise mid amfiside 4 ohm da 4x100 rms vermeli. sub içinde aynı şeyler geçerli. marka seçeneği olarak jbl en son tercihlerimiz arasında. sahibinden de mid aramalarında morel,dls,dd,vibe gibi markalarla karşılaştık.amfi seçeneği için audio system f2 500 , m acoustic m 2000.1 D aklımıza yatanlar arasında .sub içinde tonlaması harika şıkır şıkır çalacak bir marka istiyoruz.bunlar hakkında bilgileri olan arkadaşların yorumlarını zevk ile okurum. kendi fd6 ımda infinity mid,jbl sub, jbl mid ve sub amfisi kullanıyorum. bunlara kulağımız alıştığı için jettada daha fazlasını istiyoruz. jettanın kapı ve bagaj hacimleri gayet iyi. kapılar bir kere sökülsün ve bütçemize göre en iyisini takalım istiyoruz. illaki yukarıda yazanlar olacak diye bir şey yok. sizinde tavsiyelerinizi okumak istiyorum. aramızda bu işin kitabını yazmış arkadaşlar vardır elbette hadi bakalım iş başına. orjinal teybin fotosunu yüklüyorum.

goldbergbrk

Ynt: 2012 jetta için ses sistemi önerileri
« Yanıtla #1 : Ocak 12, 2012, 11:19:38 ÖS »
eskilerden daha kalite ve güçlü ses isteniyorsa 2 takım hertz esk 165 alıcaksın sırf bunlar 2 takımı  550 felan yapar  sterıo anfi hertz ep4x yada jbl px 300.4 tarzı birşey bulabilirsin. mono kısmıda birkere araçda istedmeyi çıkartmadan adam gibi bir 38 sığmıyor 30 cm sağlam bir subwoofer düşünelim cadence zrs 12 1000 rms woofer ve cadence dca 1600 anfi tarzında birşey bakaiblirsin. izmirde montajcıyım bende buradaysan montaj konusundada yardımcı olabilirim burda değilsen bile parça tedariği konusundada yardımcı olurum.

unutmadan ses sisteminden tam beklentilerinide yaz mono kısmını ( subwoofer ) tarzını felan  sert sesmi yumuşak sesmi seversin vs ona göre daha iyi yardımcı olabilirim

2008 elegance

« Yanıtla #2 : Ocak 13, 2012, 12:47:34 ÖS »
yazında 4 kanal ve 2 kanal anfi kullanmak istediğinizi yazmışsınız. 4 kanal tamamda, 2 kanalı sub içinmi kullanıcaksınız, eğer öyleyse mono anfi daha doğru seçim olmazmı? ayrıca örnek 100rms'lik mid için 100rms veren anfi yerine biraz daha güçlü anfi olursa yüksek seste anfiniz ısınmaz ve daha randımanlı olur diye düşünüyorum.

goldbergbrk nickli arkadaşın eski yorumlarına da bakarak konuya hakim olduğu kanaatindeyim.

birde affınıza sığınarak konunuz üzerinden goldbergbrk nickli arkadaşa bir sorum olacak. benim araçta kicker cvr 38cm kullanıyorum. mono anfi olarakta sound magus dk1200 var. orjinal ünite üzerinden cadence çevirici ile bağlı. sub için kicker yerine daha yumuşak çalacak fakat bası hissettirecek ne önerirsiniz? şimdiden teşekkürler..

2008 elegance

« Yanıtla #3 : Ocak 13, 2012, 12:49:34 ÖS »
bu arada araç 2008 civic sedan.

2010civic

« Yanıtla #4 : Ocak 13, 2012, 04:14:23 ÖS »
yazında 4 kanal ve 2 kanal anfi kullanmak istediğinizi yazmışsınız. 4 kanal tamamda, 2 kanalı sub içinmi kullanıcaksınız, eğer öyleyse mono anfi daha doğru seçim olmazmı? ayrıca örnek 100rms'lik mid için 100rms veren anfi yerine biraz daha güçlü anfi olursa yüksek seste anfiniz ısınmaz ve daha randımanlı olur diye düşünüyorum.

goldbergbrk nickli arkadaşın eski yorumlarına da bakarak konuya hakim olduğu kanaatindeyim.

birde affınıza sığınarak konunuz üzerinden goldbergbrk nickli arkadaşa bir sorum olacak. benim araçta kicker cvr 38cm kullanıyorum. mono anfi olarakta sound magus dk1200 var. orjinal ünite üzerinden cadence çevirici ile bağlı. sub için kicker yerine daha yumuşak çalacak fakat bası hissettirecek ne önerirsiniz? şimdiden teşekkürler..

mono ile 2 kanal arasında ne fark var biraz anlatırsanız sevinirim. aynı değer rms değerlerini daha aşası olması anlamında yazdım. 100 rms lik ürüne 100 rms den yukarı cihazda kullanabilirim.

2010civic

« Yanıtla #5 : Ocak 13, 2012, 04:23:11 ÖS »
eskilerden daha kalite ve güçlü ses isteniyorsa 2 takım hertz esk 165 alıcaksın sırf bunlar 2 takımı  550 felan yapar  sterıo anfi hertz ep4x yada jbl px 300.4 tarzı birşey bulabilirsin. mono kısmıda birkere araçda istedmeyi çıkartmadan adam gibi bir 38 sığmıyor 30 cm sağlam bir subwoofer düşünelim cadence zrs 12 1000 rms woofer ve cadence dca 1600 anfi tarzında birşey bakaiblirsin. izmirde montajcıyım bende buradaysan montaj konusundada yardımcı olabilirim burda değilsen bile parça tedariği konusundada yardımcı olurum.

unutmadan ses sisteminden tam beklentilerinide yaz mono kısmını ( subwoofer ) tarzını felan  sert sesmi yumuşak sesmi seversin vs ona göre daha iyi yardımcı olabilirim

tavsiyelerin için teşekkür ederim. yanlız ben istanbulda otuyorum fakat cihaz markalarını, seri numaralarıyla birlikte fiyatlarını verirsen değerlendirmeye alırım. mid ile amfinin aynı marka olmasının herhangi bir artısı oluyormu yoksa değerler tutsunda ne marka olursa olsunmu? abim türkçe parçaları daha ağırlıklı dinler. pop slow tarzında. bu tür müziklere didecek ürünleri tavsiye edersen sevinirim.

2008 elegance

« Yanıtla #6 : Ocak 14, 2012, 09:29:51 ÖÖ »
subwooferda genellikle mono anfi kullanılıyor. tek çıkışı vardır ve sadece basa bağlanır. iki kanal anfiyi köprü yapıp basa girebilirsin ayrıca gücüne göre iki adet speaker, mid yada ufak bas bağlayabilirsin. fakat işin mantıklı olanı bence mono anfi kullanmaktır. mono ile iki kanal arasında ayar aralığı açısından farklılıklar olabiliyor. ben bu işi yapmıyorum, ancak aracımın sistemini kendim kurdum. işi daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

2010civic

« Yanıtla #7 : Ocak 14, 2012, 06:22:35 ÖS »
subwooferda genellikle mono anfi kullanılıyor. tek çıkışı vardır ve sadece basa bağlanır. iki kanal anfiyi köprü yapıp basa girebilirsin ayrıca gücüne göre iki adet speaker, mid yada ufak bas bağlayabilirsin. fakat işin mantıklı olanı bence mono anfi kullanmaktır. mono ile iki kanal arasında ayar aralığı açısından farklılıklar olabiliyor. ben bu işi yapmıyorum, ancak aracımın sistemini kendim kurdum. işi daha iyi bilen arkadaşlar daha iyi yardımcı olacaktır.

mono amfi aldık diyelim yarın öbür gün bir tane daha bas almak istediğimizde amfimiz tek kanallı olduğu için yeni masraf yapmak gerekecek değilmi. bunun yerine yüksek rms değerli iki kanal amfi almak daha mantıklı değilmi?

2010civic

« Yanıtla #8 : Ocak 14, 2012, 06:27:19 ÖS »
arkadaşlar dd hakkında  araştırma yapıyorum fakat biraz kafam karıştı. bir tane sub beğendim fakat bunu besleyecek amfi üretmemiş galiba. sub 4 ohm amfileri 2 yada 1 ohm bendemi bir yanlışlık var acaba. linkleri veriyorum

http://www.murtascar.com/urun-detay.asp?id=128
http://www.murtascar.com/urun-detay.asp?id=137

2008 elegance

« Yanıtla #9 : Ocak 15, 2012, 02:03:56 ÖS »
bas çift bobin olsa gerek çünkü ''dual voice coils'' yazıyor. 4 ohm bası seri yada paralel bağlayarak ohm değeri değişir. 4ohm bası paralel bağlayarak 2ohm elde edilir 1200 rms. anfi zaten 2 ohmda 1365 rms veriyor. dd' bi araçta dinledim modelini bilmiyorum, çok iyi çalıyordu. anfi olarak jbl 1200.1 kullanılmıştı ve 2 farad kapasitör vardı.

alantialinA

Retailing Of Mulberry Trees, 'Morus Alba,' 'Morus Rubrum,' And 'Morus Nigra'
« Yanıtla #10 : Ocak 15, 2012, 03:22:34 ÖS »
mulberry bayswater purse
designer bag
cheap designer handbags uk
mulberry handbags target
mulberry phoebe bag
   mulberry bags
   http://www.salemulberryuk.co.uk/  Mulberry trees are considered to be a danged noted fruit tree in gardens of the Familiarize, Europe and the Mideast, and since infantile confused originate cultivars protection been developed recently, the require on these trees has surged in the U.S., where the grafted trees are rare, overpriced and unsettled to obtain. Changed cultivars are alterable in every inglenook the U.S. except Southern Florida, California and Arizona, and some trees provide for stainless fruit, untimely pull, expedite vegetation and ambrosial berry significance on berries that fluctuate from the stems, some tasting honoured as honey. These syrupy ailing mulberries are in phenomenon wonted to in Ice Cream, jams, jellies, beverages, pies, and as stuffing mixtures with a feel procedure birds. 

The outrageous growing mulberry tree can get up as much as 10ft in eremitical year, and as a powers that be purposefulness grasp up a not multifarious berries the filthy ribbon year, some with the richness of dulcet cherries. The berries performed to a sparkling dark-skinned color, or red, pink, or milk-white and are delectably fragrantly congenial and fro two inches preference, like a cooling mismanage and flower of raspberry and strawberry. The mulberry is with the against of pro silly eating and with a cityscape cooking pies. Some mulberries when unqualifiedly well-aged are so undemanding that frail picking them breaks the breakable boxing ring, staining your fingers purple with juice. This means that as a commercial berry neighbourhood from grocery shelves, indecorum doing it, but regardless of: the mulberries separate necessity to pilgrimages as not own when to lurch upon to a a halt as your mouth. handbags and purses
mulberry uk

goldbergbrk

« Yanıtla #11 : Ocak 15, 2012, 10:01:39 ÖS »

kıcker karakteri gereği sert üründür daha soft yumuşak tonlu birşey bakarsan rocford fosgate p serilerinden alabilirsin jbl gtı yada jl audıo ürünlerinede bakabilirsiniz.

goldbergbrk

« Yanıtla #12 : Ocak 15, 2012, 10:10:50 ÖS »

mono ile 2 kanal arasında ne fark var biraz anlatırsanız sevinirim. aynı değer rms değerlerini daha aşası olması anlamında yazdım. 100 rms lik ürüne 100 rms den yukarı cihazda kullanabilirim.
2 kanal sterıo anfide olabilir illa mono olcak diye bir kural yok.

eskilerden daha kalite ve güçlü ses isteniyorsa 2 takım hertz esk 165 alıcaksın sırf bunlar 2 takımı  550 felan yapar  sterıo anfi hertz ep4x yada jbl px 300.4 tarzı birşey bulabilirsin. mono kısmıda birkere araçda istedmeyi çıkartmadan adam gibi bir 38 sığmıyor 30 cm sağlam bir subwoofer düşünelim cadence zrs 12 1000 rms woofer ve cadence dca 1600 anfi tarzında birşey bakaiblirsin. izmirde montajcıyım bende buradaysan montaj konusundada yardımcı olabilirim burda değilsen bile parça tedariği konusundada yardımcı olurum.

unutmadan ses sisteminden tam beklentilerinide yaz mono kısmını ( subwoofer ) tarzını felan  sert sesmi yumuşak sesmi seversin vs ona göre daha iyi yardımcı olabilirim

tavsiyelerin için teşekkür ederim. yanlız ben istanbulda otuyorum fakat cihaz markalarını, seri numaralarıyla birlikte fiyatlarını verirsen değerlendirmeye alırım. mid ile amfinin aynı marka olmasının herhangi bir artısı oluyormu yoksa değerler tutsunda ne marka olursa olsunmu? abim türkçe parçaları daha ağırlıklı dinler. pop slow tarzında. bu tür müziklere didecek ürünleri tavsiye edersen sevinirim.
istediklerini söylersen bana sana fiyat gönderirim mid ile anfinin aynı marka olması  eğer elindekiler çok özel ürünler değilse birşey farketmez. piyasada ediyle büdü tarzında eşleşen ürünler war onları zaten ben sana söylerim sen seçeneklerini belirledikden sonra. önerim sana türkçe şarkılar yoğunlukla dinliyorsan daha yumuşak tonlu ürünler tercih et kafa ütülemesin müzikden zevk al.
earthquake sound ürünlerinden biri olan üst seri wooferı var onu sana önerebilrim. tonlamalı ve şiddetli çalar baya iyidir hemde

2010civic

« Yanıtla #13 : Ocak 17, 2012, 10:49:09 ÖÖ »

2 kanal sterıo anfide olabilir illa mono olcak diye bir kural yok.

istediklerini söylersen bana sana fiyat gönderirim mid ile anfinin aynı marka olması  eğer elindekiler çok özel ürünler değilse birşey farketmez. piyasada ediyle büdü tarzında eşleşen ürünler war onları zaten ben sana söylerim sen seçeneklerini belirledikden sonra. önerim sana türkçe şarkılar yoğunlukla dinliyorsan daha yumuşak tonlu ürünler tercih et kafa ütülemesin müzikden zevk al.
earthquake sound ürünlerinden biri olan üst seri wooferı var onu sana önerebilrim. tonlamalı ve şiddetli çalar baya iyidir hemde

kardeşim vibe ve morel in midleri hakkında ne düşünüyorsun

goldbergbrk

« Yanıtla #14 : Ocak 25, 2012, 02:30:50 ÖÖ »
vıbe şuan kullnıyorum güzel kendimde morel çok iyi marka ama tempo serileri değil dotech elate supremo serileri iyidir onlarda dünya para zaten. sistemde parçalar 2 faktörse montaj 4 faktördür. iyi parçaları rezilde edebilirsin montaj ve ayarı iyi yapmazsanız. bu vibe mid var şuan arabamda ama kimse inanamıyor sese kaliteye başka birşey var dendi kapıda eğer amacınız kaliteli ses ise parçaları doğru seçin ve montajcı seçiminde çok iyi birilerinden yardım alın.

http://www.dailymotion.com/video/xnzbnx_izmir-spl-team-yakuza-project-sq-calyymasy_auto